Het Toerisme 5 Goedboope Woningen ïpres Memorial Church and British Settlement Tijdens de bespreking der begrooting van ver- keerswezen in de Kamer der Volksvertegenwoor digers, heeft de Heer Vroome, verslaggever over deze begrooting, in zitting van ig Februari 11. het volgende gezegd over het toerisme De Heer Vroome. Ten slotte wensch ik <ie Kamer te onderhouden over de kwestie van het toerisme. Enkele dagen geleden werd een dienst voor Btlgisch Luxemhiugsch toe risme opgericht Het is de vierde sedert den oorlog. Dat is te veel. Laten wij hopen dat hij langer zal leven dan de andere. Om zijn bestaan ernstig te verzekeren, op een wijze dat het land er baat bij vindt, moet men het toeieikende inkomsten bezorgen, opdat het wel zijn taak kunne vervullen. Vijfhonderd duizend frank, ziedaar het onbeduidend krediet dat de Belgische Staat voorstelt te dien einde op de begrooting van ig3l uit te trekken Terwijl de naburige lan den er twaalf millioen en meer aan besteden Uwe commissie vraagt u eenparig dat de som op 2 millioen worde gebracht. In het vervolg zou deze som moeten vertiendubbeH worden. Het is slechts sedert enkele jaren dar men zich rekenschap geelt van de belangrijkheid van het toerisme, waarvan de vooruitgang klaarblijkend in overeenstemming is met den voorspoed van talrijke nijverheden. De regee ring moet het uitbreiden. Het toerisme brengt ons geld uit het buiter land. Het kan er ons ontzaglijk veel aanbrengen. De hotels, het vervoer, de weeldehandel, andere nijverheden, .zullen bij deze uitgaven baat vinden. De toerist behoort trouwens tot al de maatschap pelijke standen hij koopt alles. Zijn vrouw treedt in betrekking met onze kleermaaksters, onze hoedenmaaksters, onze juweliers. Kort om, de toerist, van welken geringen stand hij ook weze, laat altijd goud in het land dat hij bezoekt, bij zijn heengaan is hij altijd zwaar der geladen dan bij zijn aankomst. De toerist draagt niet alleen bij tot den voorspoed van de hottlnijverheid. Hij doet den handel in 't algemeen leven en helpt ons .zakencijfer op verschillende gebieden ver- hoogen. De nijverheid van het toerisme, verstandig gedreven, is voor ons land van groot belang Wij moeten dus een groote krachtsinspanning doen om aan de rijkdommen van ons land hun volle waarde te geven. Sommige onzer buren geven geweldige som men uit aan publiciteit om hun kunst- en natuurlijke rijkdommen te doen kennen- Ik heb de begrootingen voor mij liggen van Duitschland, Frankrijk en Italië op dat ge bied. Zij zijn indrukwekkend. In Frankrijk werd er in 1929 een buiten gewoon krediet van 3o millioen voorzien voor de oprichting van la Maison de France waarin al de toerisme diensten zullen onder gebracht worden. Onze dienst voor toerisme, die geen geldmiddelen heeft, beschikt zelfs over geen lokaal Besparen op het toerisme, is eene slechte berekening. Weliswaar moeten al degenen, die voordeel halen uit het toerisme, mede helpen. Doch eerst komt de Staat, verdediger van 's lands welvaart en munt. Hij moet zich daarvoor veel moeite getroosten. Daarbij zal zich dan de krachtsinspanning voegen van de gemeenten, de provinciën, nijverheidsinrich tingen en belanghebbende organismen. Natuurschoon alleen is niet genoeg, men moet de kliënteel aanlokken. En hier moet gebruik gemaakt worden van de publiciteit. In het buitenland moet een doelmatig stelsel van publiciteit aangewend worden. Om dat plan door te drijven is er echter geld noodig. Wij vragen u dus het krediet, uitgetrokken bij artikel 3l van de begrooting, op 2 millioen te brengen. Indien gij mijn voorstel aanneemt, zult gij onbetwistbaar de algemeene belangen van het land gediend hebben. Zeer wel en toejuichingen op vele banken). Mochten die wijze woordendie zooveel waar heid bevatten, hier te Yper vooral, waar sedert den oorlog het vreemdelingenverkeer een der voor naamste bronnen van inkomsten geworden is, bij onze stadsbestuurders zoowel als bij alle nering doeners, hotelhouders en zelfs bijzonderen, meer en meer ingang vinden, ze overtuigen van het groot belang dat het toerisme oplevert en ze allen aanzetten om de loffelijke pogingen van enkele particulieren en voornamelijk van het zoo ver dienstelijk Last Post Comiteit aan te moedi gen en mildelijk te ondersteunen. Vraag van den heer Senator Dufrane Een koninklijk besluit van 4 December ig3o maakt de bepalingen van een koninklijk besluit van 14 Juli 1928 toepasselijk op de goedkoope woningen die vóór 1 Januari ig33 zullen gebouwd en betrokken worden. Dit beteékent dat de datum van I Januari ig3o, vastgesteld -door het laatstgenoemd koninklijk besluit, drie jaar verschoven wordt. Moet men begrij pen dat de talrijke belanghebbenden, die huu aanvraag om premies hebben ingediend maar niet tij-.iig konden bouwen, hun rangnummer behouden en voor het oogenblik geenerlei formaliteit meer hebben te vervullen of moe ten zij een nieuwe aanvraag indienen en de voorafgaande formaliteiten door de onder richtingen vereischt hernieuwen Antwoord van den heer Minister van Nijver heid, Arbeid en Sociale Voorzorg De beschikkingen van het koninklijk besluit van 14 Juli 192S tot regeling van de toeken ning der premie om het bouwen van goed koope woningen aan te moedigen, waren toe passelijk op de huizen gebouwd na 22 Maart 1928 en betrokken vóór r Januari ig3l. Het koninklijk besluit van 4 December ig3o maakt diezelfde beschikkingen toepasselijk op de woningen die zullen gebouwd en bewoond zijn Vóór 1 Jahua'ri 1033. De personen die reeds een aanvraag voor de premie indienden eri aan wie hun nummer van inschrijving bij het département werd bekend gemaakt, doch 'die naderhand in de onmogelijkheid waren hun huis te voltooien en te betrekken vóór 1 Januari 1931, moeten hun aanvraag niet vernieuwen. Zij zullen te gepasten tijd de premie ontvangen die zij hebben aangevraagd inuien zij de voorwaar den vervullen vereischt door voormelde wet telijke beschiskingen en in zoover zij vóór I Januari ig33 de woning betrekken welke zij hebben doen bouwen. Comme il était a supposer, la loi accordant une existence légale et une personnalitê civile a cette association anglaist, avec le droit de posséder certains immeubles en Belgique, n'apas tardé d rectvoir la sanction Royale, et elle a paru déjd au Moi.iteur Beige du i5 Fêvrier ig3i. Nous en reproduisons ici le texte MINISTÈRE DE LA JUSTICE Loi accordant la personnalitê civile au Ypres Memorial Church and British Settlement ALBERT, Roi des Beiges, A tous, présents et a venir, Salut. Les Chambres ont adoptéet Nous sanction* nons ce qui suit Article ier. Les fondations Ypres Memo rial Church Trust Ypres British School Trust et Ypres Memorial Parsonage and Pilgrims Hall Trust instituées en vue d'éta- blir et d'entretenir a Ypres ou dans les envi rons immédiats^de cette ville une église avec presbytère. une école et un lieu de réunion et de repos pour les résidents britanniques en Belgique, particulièrement pour ceux qui sont attachés a l'entretien des cimetières militaires, ainsi que pour les sujets britanniques visitant les dits cimetières et les champs de bataille des Flandres, constituent par leur réunion une personne civile sous la dénomination de Ypres Memorial Church and British Settlement Art. 2. Le siège de l'institution est établi a Ypres. Art. 3, Elle est représentée vis a-vis des tiers par un conseil d'administration de trois membres au moins qui se renouvelleront par cooptation et dont les premiers seront les administrateurs actuels des trois trusts énu- mérés a l'article i". Les noms, prénoms, professions et domicile des administrateurs seront publiés annuelle- ment aux annexes du Moniteur. II en sera de même de toute modification dans la composi tion du conseil d'administration. Art. 4. L'institution ne peut posséder, en propriété ou autrement, en Belgique, que les immeubles nécessaires pour réaliser la mis sion en vue de laquelle elle a obtenu la per sonnalitê civile. Art. 5. Toute donation entre vifs ou testa mentaire faite au profit de l'institution, toute acquisition par celle-ci d'immeubles situés en Belgique, n'aura tffet que si elle est autorisée par ariêté royal. Les donations entre vifs sont, en attendant l'autorisation, acceptées par le conseil d'ad ministration cette acceptation liera le dona teur. L'arrêté qui autorisera l'acceptation d'une libéralité dans laquelle est compris un im- meuble situé en Belgique, déterminera, s'il y a lieu, le délai dans lequel il devra être realise. Art. 6. L'institution est, après sa dissolu tion, réputée exister pour sa liquidation. Aptès paiement des dettes, le conseil d'ad ministration règlera Tattribution de l'actit en lui donnant une affectation analogue a sa destination actuelle. Art. 7. L'institution est, au point de vue fiscal, soumise aux mêmes dispositions que les associations sans but lucratif et les éta- blissements d'utilité publique régis par la loi du 27 juin 1921. Art. 8j|-Les biens meubles et immeubles qui sont affectés au service de l'institution a la date de la publication de la présente loi peuvent lui être transférés dans le délai d'un an par les personnes auxquelles ils appar- tiennent (ou par les administrateurs des trois trusts énumérés a l'article i*r) en exemp tion des droits proportionnels d'enregistre- ment et de transcription. Les honoraires proportionnels dus aux notaires du chef des actes relatifs a la trans mission dont il s'agit a l'article précédent ne pourront dépasser 25 p. c. du tarif légal. Promulguons la présente loi, ordonnons qu'elle soit revêtue du sceau de l'Etat et publiée par le Moniteur Donné a Bruxelles, le 11 février jg3l. ALBERT. Par le Roi Le Ministre de la Justice, P E Janson Scellé du sceau de l'Etat Le Ministre de la Justice, P.-E. Janson. En réponse a la belle allocution prononcée par M' le Président de la Chamkre des Représentanls aussitöt après le vote du projet de loi par ceiie assemblêe, Mr 1'ambassadeur de la Grande Bre- tagne d Bruxelles, lord Granville, a adressé au Président la letlre de remerciment suivante, dont la lecture a la Chambre a provoqué de Imgs applaudissemtnis. Le 6 février ig3l. Monsieur le Président, Je me permets de vous adresser ce mot pour vous remercier de tout cceur des paroles par lesquelles vous avez bien voulu souligner le vote par la Chambre de la loi attribuant la.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 5