DE KEIZER", Statiestraat, Yper. BAISSE SENSIBLE Merkelijke AFSLAG u Nous vendons nos produits au prix du jour sur tous nos VÊTEMENTS. Wij verkoopen onze producten aan den prijs van den dag op allo KLEEDINGSTUKKEN. Deuil en 12 heures R.OUW ïn 12 uren voorrang moet hebben. M. D'Huvettere. Willen wij h*t krediet van 80.000 fr. behouden en er het woord vestingen bijvoegen M. Bonnet. Dit verandert niets aan de zaak. f M. Sobry. Ik stel dus 80.000 fr. voor, de vestingen inbegrepen Dit krediet wordt toegestaan alleen de heer Vandamme stemt tegen. 17) Plaatselijke fondsen drukwerkkosten - bestuurlijk memoriaal en dotatitkas voor gedecoreerde werklieden (tooo fr.) M. Sobry. In geval er geen opspraak is worden de artikelen als aangenomen be schouwd. 19) Kiezerslijsten en kiezingen (10 000 fr.) 20) Belastingen der stadseigenuommeu (8.000 fr.) 21) Onderhoud der straten en openoare plaatsen (144.000 fr.) MSobry. De heer schepen van Open- bate Werken wil die som met 44 000 fr. ver minderen, hij denkt dat het zal gaan met 100.000 fr. M. Bonnel. Ik wensch van den heer schepen van Opennare Werken te vernemen op wat die vermindeiing gesteund is. Ik ver onderstel dat hij zal antwoorden dat het is op den prijs der grondstoffen, doch ik moet hem doen opmerken dat er voor de goede grondstoffen nog geen vermindering is. M. Declercq. Neen. het is niet om dien reden, maar ik zal tijdens de buitengewone uitgaven een ander voorstel doen omdat sommige weiken niet het onderhouden maar het herstellen van kasseien betreffen, zoo onder ander in de Tegdstraat, dan het recht trekken van het ein-ije weg dat langs het slachthuis van het Minneplein naar de Noord laan gaat, dan misschien ook nog in de Lom baardstraat, enz. M. Vergracht. Het ware beter deze lcasseiweiken in aanbesteding uit te geven, zoodat een en zelfde aannemer voor alles zou zorgen. Thans doet gij het vervoer en de stadswerklieden leggen de kasseien in dag- hu ren. Het vervoer k >st het meest en de stad zou yoordeel doen met die werken ia aanbe steding te doen uitvoeren. "4. Vermeulen. pe verlenging der Noord laan tot aan den steenweg van Vla'm-ertinghe, zal die ook in orde gebracht -vorden De stad heeft daar begonnen onteigeningen te doen en zou daaraan moeten voort doei. M. Declercq. Dit werk is nog niet voor zien. Daar zijn. geloof ik, nog twee gedane onteigeningen die nog niet betaald werden. M. D' Huveitere. Thans zijn wij bezig aan de bespreking der begrooting. Er wordt een vermindering van 44.000 fr. voorgesteld, wij kunnen dit vooiloopig aanvaarden en later zien z io de wei ken in regie of in aan>este ding in-eten gedaan worden. Nu is het de som die moet besproken worden. M. Missiaen. De heer Vergracht vraagt slechts dat er een aanbesteding zou plaats hebben vooi h t aanleggen v 11 nieuwe straten. M. D'Huvettere. - Dit ware ook mogeliik voor het ondcihoud der stiaten, zooals dit vroeger gedaan wtrd voor het ondeihoud der hovingen. Op voorstel van den heer Voorzitter wordt het krediet van 100.000 fr. eenparig gestemd. 22) Straatherstellingskosten (verordening van 5g 1925) (17.500 fr.) 23) Kosten van den Werkrechtersraad in ig3i (28.400 fr.) M. Vandamme. Werd er hier rekening gehouden met de bepaling der nieuwe wet M. Sobry. ja. die som is eveneens in de ontvangsten voorzien. 24) Dienst der fooren en markten(t2.ooofr.) 25) Dienst der openbare weegschaal iooofr. 26) Onwaarden en inningskosten van belas tingen en taksen (t5 000 fr.) 27) Verzekering der stadswerkln (10.000 fr.) 28) Zegels, papier en boeken van den bur gerstand voor ig3l (5.000 fr.) 29) Waterloopen onderhoud 10.000 fr.) 30) Buurtwegen onderhoud (17.000 fr.) 31) Dienst der vleeschhalle (t.5oo fr.) 32) Allerlei gewone uitgaven in voorgaande artikelen niet vooizien (2.000 fr 33) Interest op kredietopening bij '1 Ge meentekrediet van België (10 000 fr.) M. Sobry. Uit artikel kan volgens mij hier vermeden worden. Dc kredietopening bij het Gemeentekrediet van België is ons slechts voor een jaar toegestaan, wij moeten de ge leende som op 3t December aanstaande terngr geven, en het tietalen van den interest ervan mag dus met als ee- pm-orp uitgaaf aanzien worden, gezien dit slechts voor een jaar is. *.fissiam 7?1 d:e kredietopening maar gedurende een jaar noodig zijn M. D'Huvettere. Dit is een pacht van geld, het is bijgevolg een gewone uitgaaf. Moesten wij een gebouw huren dan zou de pacht ervan ook in de gewone uitgaven moeten ingeschreven worden. M. Declercq. Die kredietopening zal nog terugkeeren. M. Sobry. Wij moeten zooveel mogelijk den gewonen dienst trachten te ontlasten. M. Leuridan. Dit is misschien een truc die u kan aanstaan, maar waarmede de stad in globo niet kan instemmen. Er wordt absoluut niets geprofiteerd, het is eenvoudig een over draging van krediet die gij voorstelt, en wij verzetten ons daartegen- M. Sobry. Onder artikel 161 der buiten gewone uitgaven staat er een som ingeschre ven van 5o.ooo fr. als interest onzer krediet- onerung hij de Rank van Kortrijk. Hier is dit nu juist hetzelfde en die som van 10.000 fr. zou dus eveneens in de buitengewone uitgaven mogen ingeschreven worden. I5M. Leuridan. Gij hebt vroeger zelf moeten verklaren dat wij die kredietopening telken jare zullen moeten vernieuwen, h*t is dus m>ar redelijk dat de interest in de gewone uitgaven voorkome. M. Vandamme. Waar staat het kapitaal ingeschreven, inden gewonen of den buitenge wonen dienst M. Sobry. In den buitengewonen. M. Vandamme. De interesten zouden, volgens mij, dan eveneens in den buitengewo nen dienst moeten komen, gezien de interesten steeds het kapitaal moeten volgen. M. Sobry. Die kredietopening werd ons enkel voor een jaar toegestaan, willen wij ze vernieuwen dan moeten wij dit ieder jaar aan vragen en niemand weet zoo zij ons opnieuw zal toegestaan'worden. Wie weet zoo wij nog zullen verplicht zijn de vernieuwing ervan aan te vragen. Kan er mogelijks geen goede ziel gevind'n worden die aan de stad een schoo nen cadeau doet Of zou zij het misschien niet verdienen na al hetgeen zij geleden heeft Do?h gezien er over het voorstel betwisting bestaat, zullen wij erover stemmen. M. Leuridan. Ge hebt vroeger nog ge zegd dat de bestendige afvaardiging gemak kelijker de oogen sluit voor een tekort in den buitengewonen dan in den gewonen dienst. Doch met alzoo te handelen kunt gij last be rokkenen aan uwe opvolgers, en 't is hetgeen wij niet willen. Het voorstel, zooals het eerst in de begroo ting was voorz.ien, wordt ter stemming gelegd en aangenomen. Alleen de heer Sobry stemt neen- 2. Pensioenen 34) Bijdrage der stad aan de centrale voor- zieningskas der gemeentesecretarissen (1450 frank). 35) Bijdrage der stad aan de gewezen pro vinciale pensioenkas der gemeentesecretaris sen (649 fr. 20). M. Sobry.Dit artikel werd vroeger voor behouden omdat wij dachten dat de stad daar van ontslegen zou zijn, maar naar het schijnt is die som nog altijd verschuldigd. 36) Bijdrage der stad aan de provinciale pensioenkas der gemeente ambtenaren en be dienden en van het delgingsfonds (52.000 fr.) 37) Bijvoegsel van pensioen der stad aan gewezen gemeente-ambten ai en, bedienden en stadswerklieden (28.000 fr.) M. Sobry. Is er hier- geen besparing mo gelijk Dit artikel werd vroeger voorbe houden. Als er oude stadswerklieden het kos teloos ouderdomspensioen verkregen hebben, waarom moet de stad dat nog verhoogen M. Missiaett. Het is omdat de stad niets betaald heelt voor hare werklieden. Hadt gij dit vroeger gedaan, dan zoudt gij nu geen 10 fr. meer moeten betalen. De voorgestelde som van 28.000 fr. wordt hierop eenparig gestemd. 38) Bijdiage der stad in de pensioenen van gemeente leeraars en onderwijzers (40 000 fr \1. Sobry. Dit artikel vak weg daar dit door den Staat wordt overgenomen. 3g) Bijdrage der stad in de pensioenen der weduwen en weezen der gewezen gemeente- Ie-raars en onderwijzers (2.000 fr) M. Sobry. De Staat neemt die bijdrage op zich, dus valt dit artikel eveneens weg. 40) Bijdrage der stad in het ouderdoms pensioen van stadswerklieden (2 000 fr.) 41) Bijdrage der stad in het bijzonder fonds ten bate der gebrekkelijken en verminkten (wet van I 12-1928), (1.400 fr.) M. Sobry. Dit artikel valt eveneens weg, daar de Staat die betaling te zijnen laste neemt. 3. Politie Openbare veiligheid en gezond heid. M. Sobry. De eerste artikelen hebben betrek op de wedden van bedienden. M. Missiaen. Dit is reeds gestemd ge weest. Wij waren gekomen aan artikel 52. 52) Openbare verlichting in ig3i (igS.ooofr.) M. Vandamme. Is het getal lanteernen vergroot, dat er hier een verhooging van 10.000 fr. is M. Lemaliicu. Ik denk dat die som wat zou kunnen verminderd worden. M. Sobry In ig3o hadden wij 177 000 fr. voorzien en naderhand hebben wij verplicht geweest nog 36.000 Ir. bij te stemmen wegens ontoereikendheid van krediet. De voorziene som van ig5.ooo fr. wordt eenparig gestemd. 53) Reinigheidsdienst der wegenis (i3o.ooo frank). 54) Jaarwedde van den geneesheer gelast met de bcstatiging der overlijdens. 55) Begrafenisdiecst, personeel (3g.5oo fr M. Sobry. Er wordt thans voorgesteld die som tot op 41.000 fr. te verhoogen, om reden dat er twee bijkomende lijkdragers noodig zijn. M. Ltmahieu. Het is bijzonderlijk voor de diensten vanaf 10 uur dat die twee nieuwe dragers noodig zijn Alswanneer er zinken schrijnen zijn, kunnen de huidige dragers dit maar moeilijk dragen Dit voorstel van vei hooging van krediet wordt met algemeene stemmen aangenomen. 56) Begrafenisaienst ondeihoud van het gereedschap en verscheidene kosien (5.000 fr.) 57) Openbaar slachthuis personeel (42.500 fr.) 58) Openbaar slachthuis verscheidene kosten (4.000 fr.) 5g) Waterleiding personeel (07.500 fr.) M. Vandamme. Welk is de getalsterkte -uoAiJcyMTrpy-.TagMi

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 4