A partir du Lundi 13 Avril Handboogmsatschapp j Ypar-Hoekja La Maison FRANGHOMME DE BRUXELLES TISSUS, DRAPERIES, LINGERIES, DOUBLURES, etc. Distinctions Honorifiques Ypersche Voetbalkroniek Koningschieting 1931 Allerhande Nieuws OUVRIRA SES NOUVEAUX MAGASINS DE a BRUGES, 80, Rue des Pierres. Par Arrèié Royal du 7 Avril ont été nommés Chevalier de l'Ordre de Léopold II MM. De Saegher H., président de la Commission d'Assistance publique, a Ypres Berghe L., a Comines, et Bcvemaege M., a Wervicq. M. Joseph De Geynst, correspondant du Times a BruxHles, et qui ne manque aucune occasion pour faire de la propagande pour Ypres auprès de nos amis Britanni- ques, a été nominé Officier de l'Ordre de Léopold, par Arrèté Royal du 8 Avril dernier. Par mème arrèté, M. Devos R.. maréchal de logis chef de gendarmerie, a été nommé Chevalier de l'Ordre de la Couronne. Nous adresso s a tous nos plus chaleureu- ses felicitations. Nog drie matchen en het voetbaljaar ig3o- 3| heeft geleetd. Doch voor rood wit zijn die ontmoetingen van allergrootst belang en zij bieden ons nog een onoplosbaar vraagstuk aan. Vooreerst staan onze moedige spelers voor e. n lastige taak, het is immers te voor zien dat de strijd »e olankenberghe ongemeen hevig z-il zijn, om reden dat het de belangen geldt van een ploeg di.' hunkert naar punten oogs» om zijn rln»d«»inde zeggé Promotie, te bereiken, terwijl het ander elftal zich onge meten in het gedrang zd werpen, al ware het maar om een purtj- los te krijgen, dat het af- dalirtsspook zou doen verdwijnen. Wij weten geheel zeker dat, logisch gesproken, de be zochte clu moet winnen en dat hij zelfs alles zal ia 't weik stelkn om afgeteekend te zegep.alen, doch de spreuk la glorieuse in certitude dn sport is al menigen keer be- waaih ïu geweest en waarom zou dat nu eens niet aan ons voorvallen In alle geval staat het roo i wit elftal goed samengesteld en indien de spelers elk het hunne bijbrengen en met hait en ziel wedijveren tot het laatste oogenoiik, «Jan lijdt het geen twijfel dat Daring het r.iet onder de markt zal hebben. Moed en uiihoudings vei mogen hebben zoo dikwijls reeds wonderen gebaard. En gij suppo ters, die de reis zult medemaken, tracht uw elftal bestendig aan te moedigen en dat uwe tegenwoordigheid een spoorslag weze om h 11 den kamp tot het einde toe te doen volhouden. Wat zou het veroveren van één puntje een gunstigen inaruk op ons aller voet bal hert maken, en zou de geestdrift in het jaarh.ksch avondmaal niet ten top rijzen Sp leis, wij zullen met ongeduld denuit slag van het noorden verwachten, en moest het üe nederlaag zijn, bezorgt ons ten min ste den troost dat gij gestreden hebt tot het einde voor het welzijn van uw geliefde kleuren. Morgen trekken de specialers wederom de shoes aan om de vrienden van Meenen in een terugmatch te ontmoeten. De eerste maal onderging onze ploeg een gevoelige nederlaag, maar rekening houdende dat Rood wit dit maal thuis speelt en geheel zeker on gewijzigd zal optreden, zou het niet te ver wonderen zijn dat de 4 t, scoor te Meenen opgeloopen, uitgewischt worde en dat de be zoekers insgelijks met ledige handen mogen huiswaarts trekken. Specialers, wij - rekenen op u om dat te bewerkstelligen. NEMO. Maandag 1 1. (2* Paaschdag) had, om 2 uur namiddag, de jaarlijksche konmgschieting van Yper-Hoekje plaats. Gansch den voormiddag had het geregend en menigeen vroeg zich af of de koningschie- ting zou kunnen doorgaan. Maar met den noen .klaarde het weder op en een prachtig zonne tje kwam aan het hemelgewelf schitteren. De leden waren dan ook talrijk opgekomen om den titel van koning ig3i te betwisten. De heer Omer Vandenberghe, koning ig3o, zette den strijd in met 3 voorkeurscheuten die hij op meesterlijke wijze loste. Daarna wedijverden allen in behendigheid om den heren vogel neer te vellen. En of ze er goes ting naar hadden 11 Verscheidene prachtige scheuten werden gelost, maar niettemin bleef de vogel minachtend van uit de hoogte op de schutters neerzien. Om deze laatste nog meer te prikkelen beloofden twee goê zielen elk een kalfskop, indien de vogel vóór de 20' ronde viel. Het ging er dan duchtig op los en tot driemaal toe werd de vogel geraakt, tot ein delijk, gedurende de i8e ronde, de welgekende en fijne schutter Martin Blomme, ondervoor zitter der maatschappij, den hoogvogel neer velde. De nieuwe koning werd seffens op de schouders getild en onder luidruchtig hoera geroep in de tent binnengedragen, waar de voorzitter hem in korte woorden geluk wenschte en den beker overhandigde. En het klonk alom van Leve onze koning. Hoeft er gezegd dat Martin er gaarne bij was en dat er nog menig glaasje op de gezondheid van den nieuwen koning geledigd werd. Na de koningschieting had een prachtige prijsschieting plaats, begiftigd met talrijke schoone prijzen, waaronder een prachtige coupe geschonken door Mevrouw Masse lus als erkentelijkheid voor de hulde den voorzitter, haar echtg noot, bewezen tijdens het laatste en onvergetelijk feestmaal. De blokjes vielen nog al rap en onder de eerste was de coupe die aan den heer Henri Dehaene, schoonzoon van Martin, te beurt viel. 't Was waarlijk een goê dag voor de familie en al de maatjes vierden hem dan ook naar behooren meê. De prijsschieting liep verder onder een steeds stijgende geestdrift van stapel en tot laat in den avond werd er gefeest en Ypersche leu e gehouden. 't Jaar is waarlijk goed ingezet Y per. Velodiefstal. De 20 jarige Dewilde Henri, van Langemarck, had Maan dag avond, rond 10 u., zijn rijwit-1 eenigen tijd alleen aan den gevel eener herberg in de Dixmudestraat laten staan, en toen hij terug buiten kwam was de velo spoorloos verdwe nen. Alle opzoekingen om den dief te ontdek ken, bleven tot hiertoe vruchteloos. Drinkpartij Woensdag namiddag was zekere M. die met een weduwe op logist is in een herberg der Dixmudestraat, op zwier gegaan met drie, vier zijner makkers die het gemakkelijker vinden te gaan doppen dan werk te zoeken. Toen onze drirkebroers schier op hun beenen niet meer konden staan, kwamen zij opeens op het heerlijk gedacht in open rijtuig een wandelingske door de stad te doen, hier en daar nog een grooten pot te pakken en alzoo aan alle voorbijgangers het treurig spektakel te bieden van Eunne onmenschelijkfc houding en van hun schreeu wende verkwisting der centen die alle lasten- betalers voor hen moeten winnen. Doch het drinkpartijtje liep voor al die gasten niet even vredig af, want toen M.. rond 7 u. 's avonds terug thuis kwam, ontstond er tusschen hem en zijne vriendin een erge ruzie. Van woorden gingen zij over tot daden, vielen elkander in d'armen en als liefkoozingen krabten zij mal kander het gezicht open. Dit tooneeltje ein digde met de tusschenkomst der politie. Jeugdige bedelaar. Dinsdag namiddag heeft de politie een jongen aangehouden die van deur tot deur ging bedelen en de men- schen gescheurde stukken gazetpapier te koop aanbood. De arme jongen, die 14 of l5- jaar oud schijnt te zijn, was zeer armtierig en slordig aangekleed, droeg lange haien, had grove en ver versleten schoenen aan de voeten,en moet niet al zijn zinsvermogens be zitten. Hij kon niets anders dan onverstaan bare woorden uitbrengen, alhoewel men nochtans zag dat hij goed de vlaamsche taal begreep, en wist zelfs noch zijn naam roch eenige andere inlichtingen te verschaffen. Men vond op hem niet het minste papier noch kenteeken dat hem eenigszins had kunnen thuis wijzen en het eenige wat hij bezat was èen zakneusdoek. De ongelukkige jongen werd ter beschikking van den kinderrechter gesteld. Erge zaken. Dinsdag bemeikte men een 21 jarig meisje van Yper die door de gendarmen naar het gerechtshof opgeleid werd. Men spreekt van zeer erge en betreu renswaardige feiten waarin nog andere perso nen, die reeds onderhoord werden, zouden gemengd zijn. Het onderzoek wordt ijverig, voortgezet. Dezer dagen waren politie, gendarmen, tot zelfs de rechterlijke politie van Gent zeer druk in de weer en hebben hier te Yper ver scheidene huiszoekingen gedaan en tal van personen onderhoord met betrek op een zaak van sluikhandel in cocaïne. Wij denken toekomende week belangrijke inlichtingen te kunnen geven. Doodelijke val- Maandag avond, is de 68 jarige Le Bon Arthur, wonende in de Rij - selstraat, die naar den kelder ging om kolen te halen, zoo ongelukkig van de trappen ge vallen dat hij bewusteloos bleef liggen. De bijgeroepen geneesheer diende het slachtoffer, dat een erge schedelbreuk had opgeloopen, zijn beste zorgen toe. De man is uenzelfden avond nog, na het H. Oliesel ontvangen te hebben, aan de gevolgen zijner verwondingen bezweken. Botsing. insdag, rond den noen, is een autocamionnette, waarvan de geleider het stuur niet meer meester was, op den Brugge- steenweg tegen een voermanswagen gereden. Beide voertuigen werden nog al wel bescha digd en ook de autovoerder bekwam lichte verwondingen. Dickebusch Een wel geslaagde ver gadering. Zondag, 22 Maart, had in het lo kaal, bij Henri Vancauwenberghe, een be langrijke vergadering plaats van al de voor naamste landbouwers der gemf ente. De Heer Dequeker, landbouwleeFaar te- Bixschote, gaf er een uiterst merkwaardige voordracht over de noodzakelijkheid en het voordeel der veldbemesting, als zijnde het groote middel om de veldcultuur nog winstge vend te houden. Er werd gewezen op de keus van enkele meststoffen die zich, in de tegenwoordige tij den, bijzonder aanbevelen, op hunne gebruiks wijze en ook op de noodzakelijkheid, zelfs bij bekrimping der hoeveelheid, de bemesting al tijd vollediauaan te leggen. Na deze^rernachtige voordracht, die met. algemeen handgeklap werd begroet, spraken de talrijke tegen woordigen nog lang en met den meesten lof over den voordrachtgever, die zoo wel ter taal is en alles zoo goed weet uiteen te zetten. Deze vergadering en voordracht zullen ze kerlijk goede vruchten afwerpen. Aan dei* Heer Dequeker zeggen wij een gulhartig tot wederziens. Reninghelst - Clytte Landbouwvoor dracht. Hier ook is de heer Dequeker aar» het woord geweest. De vergadering werd gehouden, na de Hoogmis, bij den Heer Marcel Fieu, en meest al de landbouwers had den eraan gehouden den gevierden spreker, wiens faam hem hier was voorafgegaan, te komen toejuichen. Zijne wel doordachte woor den, zijn klare uiteenzetting hebben hier even eens den besten indruk nagelaten en allen vaa het groot voordeel der bemesting overtuigd-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 14