Een kijkje in de 8' Handelsfoor 1931 12e Jaar, N° 1 - 11 April 12e Année, N° 1 - 11 Avril Weekblad - bet Arrondissement Yper m Vtreenlglng der Gatelsterden. Imr T perse He Clubs, Journal hebdomadaire de Arrondissement d Ypres Beheer, Opstel en Aankondigingen 15. Boterstraat, 15, Yper Abonnement 18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 ir. Men tan tnteHrijitn in alle neigitthe *oethantoren 35 ct. het nummer RidactlonAdministration et Publlcité 15, rue au Beurre, Yp»«s Abonnement 18 fr. 00 par an Etranger 32 fr 35 ct. Ie numéro Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper Wij herinneren de afgevaardigden der Federatie eraan dat, ingevolge de beslissing op de laatste vergadering genomen, de maan- delijksche vergadering van den tweeden Zondag van April verschoven is tot op Zondag 10 Mei a. s. Fédération des Sinistrés de VArrondissement d'Ypres Nous rappelons aux délégués de la Fédéra tion que, lors de notre dernière assemblée, il a été décidé de ne pas se réunir dans le cou rant du mois d'Avril, et que par conséquent la prochaine réunion se tiendra le Dimanche 10 Mai prochain. De Tombola der Handelsfoor De trekking dezer tombola heeft Woensdag avond, om 18 u. 3o, in de bovenzaal van het stadhuis plaats gehad. Benevens den Heer Hector Vermeulen, voorzitter der Handels kamer, en tal van andere verdienstelijke inrichters onzer jaarlijksche handelsfoor, had de Heer Burgemeester H. Sobry eraan ge houden deze plechtigheid met zijne tegen woordigheid te vereeren. Een talrijk publiek had den oproep van het inrichtingscomiteit beantwoord en woonde de verschillige verrichtingen dezer trekking bij. Dit bewijst hoe die tombola, begiftigd met zoo een groot getal prachtige prijzen, bij allen welgekomen was, en het was voor de inrichters een ware voldoening te zien hoe ieder der aanwezigen, bij het afroepen der uitgekomen nummers, telkens benieuwd en beangstigd naar zijn tombolabriefjes keek. De trekking werd gedaan door vier jeug dige leerlingen onzer kantwerkschool, en op een tafel waren er vier trommels geplaatst waarin zich tien cijfers bevonden. Ieder dezer lieve meisjes trok beurtelings, na den trommel eens goed gedraaid te hebben, een cijfer uit. De eerste trommel duidde de duizendtallen, de tweede de honderdtallen, de derde de tientallen en de vierde de een heden aan. De tombola telde 106 prijzen, dus moesten er insgelijks 106 nummers uitgeloot worden, doch, daar het mogelijk is dat som mige der uitgekomen prijzen niet zullen afge haald worden, werden er nog 94 plaatsvervan gende nummers uitgetrokken. Onze lezers zullen den volledigen en offi- cieelen uitslag dezer trekking op het derde bijvoegsel van ons blad vinden. De prijzen mogen afgehaald worden ter herberg De Trompet bij M. Henri Faes, Groote Markt, op Zondagen 12, 19 en 26 April, telkens van 10 tot 12 u. 's voormiddags. De winners, vreemd aan de stad en die maar moeilijk op een dezer drie voormelde Zon dagen zouden kunnen komen, mogen zich ook nog op andere dagen wenden tot den Heer G. Gillis, slachter, Neermarkt, Yper, die den sleutel van het lokaal in zijn bezit heeft. Wanneer nu, na den 26 April as., er nog prijzen zijn die niet opgeëischt werden, zullen deze, volgers hunne rangorde, te beurt vallen aan de eerst uitgekomen plaatsvervangende nummers. Deze laatste nummers kunnen dus nog in aanmerking komen voor zooveel er prijzen overblijven die binnen den gcstelden termijn niet afgehaald worden. Het inrichtingscomiteit der Handelsfoor wenscht de gelukkige winners van harte geluk, en bedankt tevens ook vur g de milde gevers die het mogelijk gemaakt hebben zoo een schoone en welgeslaagde tombola te houden en zooveel gelukkigen te maken. Het Comi- teit heeft zijn schoonste verwachtingen over troffen gezien, het had zich reeds gelukkig geacht een zestigtal prijzen te kunnen uitloten en het heeft de groote voldoening gehad er 106 te mogen uitdeelen. Aan allen, den meest hartelijken dank. De talrijkheid en de eensge zindheid, waarmede onze Ypersche hande laars en nijveraars den oproep van het Comiteit beantwoord hebben, zijn het tref fendste bewijs van hunne solidariteit en van hunnen vast besloten wil om, niettegen staande crisis of andere tegenkantingen, de reeds zoo gunstig en wijdvermaarde handels foor van Yper jaarlijks te behouden, ze zelfs steeds grootscher en bloeiender te maken, tot groot profijt van allen en Yper ten bate. De verschillende tentoonstellers hebben de ruime zalen der Middelbare School met een weelderigen bloementooi versierd, en een bevalligen aanblik geven de rijk opgesmukte stands bij het binnentreden der zalen. Langs de gymnastiekzaal ingaande, wordt de bezoeker verrast bij het aanschouwen van de talrijke rijwielen op mooie wijze ten toon gesteld door den heer Daniel Vandamme, Casselstraatmen vindt er de vermaarde en te Yper vervaardigde merken, Salvator, Sal- tor, Eclair, enz. waarvan bovengenoemde het hoofdagentschap waarneemt. Rechtover heeft de heer Alphonse Verfaillie een reusachtigen stand ingericht, bestaande uit de onovertrefbare stoof Couvinoise, de beroemde brandkoffers Bauche, het kunstig gemaakt kinderrijtuig Souplex, benevens nog veel andere merkwaardigheden die getuigen van den goeden smaak en de belangrijkheid van zijne handelsfirma. Onzen w.eg vervolgende zien wij de be roemde pianos Gevaert van den heer Quaghe- beur, hoofdagent te Poperinghe, tentoonge steld door den depothouder voor Yper, den heer Berat. De vleugelpiano of piano a queue heeft veel beziens alsook de nieuwe electnsche accordeon Jass. Op den koer gaande, worden de baksteenen der firma Vanderghote om hun stevigheid en verminderden prijs zeer opgemerkt In een klas stelt de Gasmaatschappij hare practische keukenstoven ten toon, haar ver warmingstelsels, gemoderniseerde stoven met ovens voor hotels, hare schotelwasschers, rookkasten voor spekslagers en een reus achtige douche welke drie honderd liters water kan bevatten in een woord het is een mooie verzameling welke de vooruitgang op het gebied van gasgebruik daarstelt. In een volgende klas heeft de heer Marcel Soete een schoone keus meubelen ten toon gesteld, welke, door hun geringen prijs en schoone bekleeding, zeer de aandacht dér bezoekers gaande maakt. Vervolgens ziet men den stand, ingericht door de firma Shell, hoofdagent M. Schmidt- Baudrez. Het is ongelooflijk hoeveel pro luc- ten deze firma tentoonstelt, te beginnen met insectenvernietigers, ontvlekkers, glanspro ducten, huishoudelijke smeerolië 1, essence voor vuurslagers, enz. Deze zoo nuttige als aangename verzameling wordt zeer gep ezen. Verders ziet men de mooie groep jonge juffers, welke de oude beroemde Y peische spellewerkkunst beoefenen, onder het waak zaam oog hunner leermeesteres Juffer Hul- laert. Bij poozen vergasten zij ons op een oud Ypersch deuntje, hetgeen immer met genoe gen aanhoord wordt. Vervolgens ziet men een uitstalling van den vermaarden kunstsmid heer Gustave Dela- haye. Prachtige afsluitingen in gesmeed ijzer, kruisen voor kerktorens met vergulden haan worden er het publiek getoond, en met fier heid zien onze stadgenooten hoe de vreemde bezoekers het werk onzer knappe ambachts lieden waardeeren. De samenwerkende Centrale Brouwerij stelt hare producten ten toon en menig lief hebber van het heerlijk gerstensap staat in bewondering voor de groote verscheidenheid der bieren welke hier zijn ten toon gesteld. De vermaarde bloemmolen Meunerie Bruxelloise hoofdagent M. Georges Vande- velde, heeft vervolgens zijne producten ten toon gesteld. De producten dezer firma zijn zoo gunstig gekend dat alle bezoekers even stilhouden om deze te bezichtigen en te prijzen. Daar springt de clou der Foor in het oog Een rijke, gevarieerde verzameling prijzen door de handelaars der stad geschon ken en welke gratis tusschén de talrijke be zoekers zullen verloot worden bij wijze van Tombola. Deze prijzen zijn ten getalle van ic6 HET YPERSCHE LA REGION D'YPRES Orjjsne de l'A»»uciatiun de» Sliltstrés, de» Clubs Yprom, etc. Nanmloote ariihrlt geweiteer4 On t'abinner dans tons les bareaax de poste Beiges ?s articles non stgnts sent retusès De Voorzitter, Le Président, Arth. Butaye, av.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 1