2 - HYPOTHECAIRE - BELEGGINGSBANK 19, Aredbargstraat, Antwerpen Grondpiiidobligatiëa 4,75 netto Onderscheidingen Stad Yper - Muziekschool en vertegenwoordigen een waarde van min- tens dertig duizend franken. Onnoodig te zeggen df deze «.stand gewaardeerd wordt. Daarover stelt de Ypersche Weverij hare producten ten toon. Goed afgewerkte geweef- sels, met kundige hand versierd door Juf frouwen Ramault en Vandelanoitte, doen den bezoeker bestatigen dat hier ter stede dege lijke vakmannen zijn die alles kunnen vervaar digen wat zij willen Deze stand heeft een heel mooi uitzicht en wordt met veel belang stelling bezien. In dezelfde zaal ziet men de schilderijen van den jongen heer Coffyn, welke veel talent laten vermoeden en die zeer bewonderd worden. De volgende klas wordt ingenomen door de firma Alpaga, die hare mooie voortbrengsels aan het publiek vertoont. Deze uitstalling is zeer prachtig en op kundige wijze samenge-- steld. en Mw Antoinette Gatteeuw Kerrinckx, die hier een met sterstuk voortbracht van uitstalling, verdient allen lof. In een andere zaal heeft de heer Emile Cheichye, Capronstraat, een prachtige verza meling spiegels ten 'oon gesteld. Deze jonge firma bewijst door hare prolucten op den weg van den vooruitgang te wezen. De heer Firinin Gouwij laat ons verder de laatste modellen bewonderen zijner tripor- teurs, merk La Couronne die meer en meer door hunne doelmatigheid voor het ver voer gebezigd worden. Het overige gedeelte dezer zaal wordt bezèt door de firma Edouard Toussaeit, de oudste der stad, zeer bekend voor de goede hoedanigheid harer wijnen en likeuren In de groote zaal der school bemerken wij den prachtigen stand van het huis Robert Lacante, welke zijne verwarmingsartikelen Ideal Classic tentoonstelt, alsook de alge meene toepassingen van de electriciteit. Zijne Radio spreekmachienen Philips en Pick-ups geven, door hunne onberispelijke uitvoeringen, een vroolijken toon in de zaal en deze stand heeft machtig veel bezoekers aa> gelokt. Aan een wand der muren bemerkt men een diagramme, den hophandel aanbelangende, die zeer belangrijk is door zijne voorstel lingen. Deze uitstalling van den heer G. Gekiere, gepaaid met practische uitleggingen over de brouwrijverhcid, verwekt veel belang stelling. Een prachtig meubelstuk dressoir stijl Renaissance, v ervaardigd door den bekwamen meubelmaker Holicbeke- Boercave, trekt ver der de aandacht alsook een salon stijl Jacobin. Beide verscheidenheden munten uit door hunne meestei 1: ke bewerking en zullen voor deze firma een ^oede rektaam wezen. Zooals verleden jaar stelt de heer Eric Deraedt zijne vermaarde rijwielen Ratly ten toon. Deze worden van langs om meer ge prezen en worden met belangstelling door de bezoekers gade geslagen. Rechtover heeft de heer Camille Gantois een merkwaardigen stand ingericht, welke door zijne groote verscheidenheid van beste merken door de fijnproevers van goede dran ken met veel belang wordt bezien. De firma Dehaene en Zoons stelt verder prachtige meubelen ten toon die in hare werk plaatsen vervaardigd werden. Zij worden ookr door het publiek zeer bewonderd. Het Rood Kruis, afdèeling Yper, heeft voor zijne liefdadige werken een verkooping in miniatuur ingericht welke veel bijval heeft en de bussen, welke door vriendelijke juffers het publiek worden aangeboden, zijn op het einde van den dag proppensvol van allerlei giften. Om het bezoek dezer zaal te eindigen, wor den de blikken der bezoekers aangetrokken door een reusachtig gevaarte, waarop het opschriftde Welvaart aan het publiek zoo aanlokkend voorkomt. Het is een nieuw uitge vonden broedmachien gemaakt door M. Del- place, van Vlaqiertinghe, en ten toon gesteld door den heer Victor Madoe, den vermaarden on fabrikant, die het hoofdagentschap er voor aanvaard heeft. Deze broedmachien wordt, door hare eigen schappen en sierlijken bouw, zeer bewonderd en zal voorzeker, bij de kiekenkvveekers ge waardeerd worden voor hare voortreffelijke hoedanigheden en geringen prijs. Een rtklaam trtkt de aandacht van het publiek, het is deze van den heer Vermeulen- Meynne, die een welgekend figuur verbeeldt nevens volle tonnen bier. Deze vermaarde brouwerij, een der oudste van de stad, was ook de eerste om hare werking na den oorlog te herbeginnen en hare vermaarde bieren zijn overal verspreid en worden zeer gewaardeerd. Verders vertoonde de heer Delaire Lucien nog een kunstig uitgesneden en fijn afgewerkte vogelmuit die door velen zeer bewonderd werd. De opsomming der uitstallingen in de Mid delbare School eindigt met den eigenaardigen stand van den heer Monkerhey Van Neste, die in den ingang der school een mooi uit zicht der Koeimarkt verbeeldt en zijne kolen en bouwmaterialen het publiek ter bezichti ging aanbiedt. De tweede afdeeling der Handelsfoor is gehouden in den herbouwden noordvleugel onzer Lakenhalle. De zaal intredende zou men zich in de.n jaarlijkschen auto salon der hoofdstad ver plaatst wanen. Het zijn al autos, camions en machienen die men ziet en de bezoeker is ver baasd te zien dat onze stad een waar cedtrum van auto negotie is geworden. Aan den ingang.der Halle, bemerkt men de verschillende auto camions der tentoonstel lende firmas, zooals de G. M. C. der garage Mottrie, de camion Miesse der garage Van- damme, Maarschalk Fochlaan, en de Republic der garage Van Eenaeme. Deze verschillende merken zijn het voorwerp eener levendige belangstelling. De heer Mottrie heeft een meikwaardige verzameling autos ten toon gesteld. Men be mei kt er de beroemde Chevrolet, de nieuwste modellen en de bezorgdheid om het gemak der reizigers worden druk bewonderd. De vlugge Buick, welke hier ook is ten toon gesteld, trekt door zijn zwierigen bouw de aandacht van de bezoekers en wordt door hen zeer bewonderd. De stand der werkhuizen Vansteenkiste, bestaande uit machienen tot het bewerken van vlas, is zeer belangrijk en wordt door de buitenlieden bijzonderlijk met aandacht be zocht. De heer Timmerman Hector geeft ons een kunstig gemaakt grafzerk te bewonderen, als mede allerhande gebeeldhouwde voorwerpen die getuigen van den steeds toenemenden vooruitgang dezer firma. Een tentoonstelling van autos zou niet volledig zijn, indien men daarnevens den stand niet kon bewonderen van den heer Comijn, die door het practisch herstellen der auto banden in de gansche streek gekend en ge waardeerd is. De afroomersfabriek Miman, merk Ypriana, stelt een groote verscheidenheid harer pro ducten ten toon die eenieders bewondering wegdragen. De ijzergieterij Vancampen-Dubois heeft hier ook eenige harer producten ten toon gesteld die zeer handig zijn afgewerkt. De heer Ed. Becquaert geeft ons een prachtige verzameling automobielbanden te zien der General Cqrd Ballonbanden en speciale pneus voor autobussen en vracht wagens zijn zeej opgemerkt. Een belangrijke stand is ingericht door den heer Jules VanEename, garagist. Met belang- langstellipg hooren wij hem de verschillende merken zijner verzameling beschrijven, wij zien er het rijtuig Willys li H P, 4 cylinders, dat zeer prachtig is de camionnette Wyls en Willy Six van verschillende tonnemaat zijn zeer bewonderd, bijzonderlijk de lichte ca mionnette Wyls die voor het vervoer van lichte koopwaar zeer practisch is ingericht de camion Republic, een nieuw merk, wordt zeer bewonderd. Bij dezen stand behooren ook de producten Texaco waarvan de heer Van Eenaeme het hoofdagentschap waar neemt. De garage Vandamme Joseph, Fochlaan, heeft een mooie verzaméling motos ten toon gesteld, zooals Gillet en Mondial. Verschillige modelhn der autos Imperia en de vracht wagen Miesse, welke Mazout verbruikt, worden met belangstelling gade geslagen. De garage der gebroeders Tant, Cassel- straat, stelt hier een camion Opel Blitz ten toon, welke een machtig vervoermiddel is. Het sierlijke rijtuig Opel 6 cylinders wordt, om zijn kunstigen bouwtrant, zeer opgemerkt. De heer Simmons, stelt zijn Radio, merk Howard, ten toon alsook zijn Super Simo- phone, welke door hunne onberispelijke uit voeringen veel bijval genieten. Wij komen aan den stand van een bekend stadgenoot. De heer Francois Hoflack stelt de prachtige auto Essex ten toon, zijne beroemde velo- en motomei ken en een heele verzameling Claxons voor autos de Tendr Cicca electri- que Deze stand is zeer belangrijk en wordt druk bezocht. Hier zou men zich in de slachthuizen wanen, men ziet een Federal camion, ten toon gesteld door den heer Rondelez, geladen met rundvee dat zeer trouw is nagebootst. Het is een origineele tentoonstelling die veel bijval geniet. De heer Vanmarcke stelt hier een geheele verzameling benoodigheden van electrieke uitrusting voor autos ten loon, welke met veel aandacht beschouwd worden. De tentoonstelling van landbouwmachienen van den heer Demuyt is zeer belangrijk, als ook de toepassing welke hij te zien geeft met de electrische strooming. Om te eindigen ziet men de tentoonstelling vanhethuis Stevens Pattou, welke zeer wordt opgemerkt, bijzonderlijk een aardappeluit roeier met toestel om beeten uit te doen. Daarmede eindigt het beknopt verslag der tentoonstelling, die in belangrijkheid ieder jaar toeneemt Julien Tahon ti«SS!i£S£SBi&^Se33SÊmmÊmm»1ÊFkd- v»TOaBa N. M. Telefoon 254.42 Handelsregister Antwerpen 74 Uitstaande Hypotheken Fr. 120 000 000, - SfisSS tfg>r'krS|gbaav voor 5 of lojaar. -Zesmaandelijksche coupons. KASBONS met premie voor hoog stens 5 jaar 3,75 °/0 netto. KASSONS) terugbetaalbaar na 6 maand, 3,25 netto. Kostelooze inschrijvingen bij den Heer ROBE UT SOUBRY, Wisselagent DixmudestraatYPER. Bij Koninklijk Besluit van 8 April ig3i, werd het Nijverheidseereteeken, 2' klas, verleend aan H.H. Duprez Omer, rekenplichtige en Gisquière Alfons, meestergast, beiden voor meer dan 25 jaren dienst hij de firma Ver gracht, houthandel. Onze beste gelukwenschen aan die twee trouwe dienaars. Zondag ig Zpril aanstaande, om i5 uur, in de Concertzaal der School, Hondsiraat Voordrachtoefeningen door de Leerlingen De Beheerraad.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 2