Encres Stephens Fiskale Kronijk Chronique Fiscale Filature de F Arsenal 11-4-1931 Het Ypersche- 2e Bijvoegsel-JLa Region d'Ypres N° 1 Handel in granen, meststoffen, koeken, veevoeders. Commerce des grains, engrais, tourteaux fourrages Ia A Gr Matchen voor den Beker A YPHES A qui le lot de 10,000 francs Le Royal Amer et Ie Bitter Zigomar en vente au bureau de ce journal 15, rue au Beurre, 15. - 1. Tarwe, spelt, rogge eii maSleluin Tarwe, spelt, rogge en masteluin zijn onder worpen aan een forfaitaire, één maal eischbare taks van i °/0, Deze taks wordt geheven bij den verkoop door den voortbrenger wanneer het inlandsche granen geldt, en bijgelegenheid der aangifte van inverbruikstelling wanneer het vreemde produkten betreft in België ingevoerd. De taks wordt betaald bij middel van fis- kale zegels die dienen geplakt te worden a) op de faktuur welke de verkooper ver plicht is af te leveren aan den kooper, indien de verkooper een in België gevestigd hande laar is. b) op een aankoop bordereel welke de kooper aan den verkooper dient af te leveren, indien deze laatste geen handelaar is. Deze forfaitaire taks dekt al de verdere verhandelingen waarvan deze produkten het voorwerp zijn tot wanneer zij in handen van den verbruiker komen. De verdere verkoopen der gezegde granen zijn dus enkel aan de factuur taks aan 2 0oo onderworpen. Er valt op te merken dat de aflevering eener laktuur niet verplichtend is wanneer de voortverkoop geschiedt aan een landbouwer, aangezien, luidens artikel 58, 5° der samengeordende wetten, de aflevering eener faktuur niet verplichtend is voor de ver koopen gedaan door en aan de landbouwers wanneer zij niet aanleiding geven tot het heffen eener overdrachttaks. 2. Andere granen en veevoeders Zijn onderworpen aan een forfaitaire een maal eischbare taks van 2 de hierna vermel de produkten, te weten a) zomergerst, gerst, haver, boek veit en het maïsgraan. b) de voederplanten hooi, strooi, en het kaf. c) Beetwortels, wortels, pastinak, rapen, steekrapen, koolrapen, aardpeeren, gekweekt voor de voeding van hef vee. d) de hop en de tabak. Nochtans dient er opgemerkt te worden dat de taxe verminderd wordt op i voor den verkoop dezer producten tusschen land bouwers. 3Vetten en koeken De scheikundige meststoffen, de meststoffen van dierlijken oorsprong, de koeken alsmede het afval van maalderijen, brouwerijen, stoke rijen, suikerfabrieken of andere nijverheden, dienendeals voeder voor de dieren of als mes'- stof voor den grond, zijn onderworpen aan een forfaitaire éénmaal eischbare taxe van i °/0. Het regiem vastgesteld onder nr i hierboven is onder alle opzichten toepasselijk op den aankoop en op den verkoop der produkten" voorzien onder nummers 2 en 3. ip Froment, êpeautre, seigle et méleil. Les grains de froment, d'épeautre, de seigle et de méteil sont assujettis a une taxe forfai taire unique de I °/0. Cette taxe est pen;ue lors de la vente par le producteur lorsqu'il s'agit de grains indi- gènes et lors de la déclaration de mise en consommation lorsqu'il s'agit de grains étran- gers importés en Belgique. La taxe est acquittée au moyen de timbres fiscaux qui sont appliqués a) Sur la facture que le vendeur doit déli- vrer a l'acheteur si le vendeur est un com- mergant établi en Belgique b) sur le bordereau d'achat que l'acheteur doit délivrer au vendeur si celui ci n'est pas commer9ant. Cette taxe couvre toutes les transmissions ültérieures jusqu'a l'arrivée de la marclian- dise en mains du consommateur. La ou les reventes ultérieures des dits grains ne sont done soumises qu'a la taxe de facture de 2 "/eo. II est a noter que la délivrance d'une fac ture n'est pas obligatoire si la revente est faite a un cultivateur étant donné qu'aux termes de l'art. 58-5° des lois coordonnées, la déli vrance d'une facture n'est pas obligatoire pour les ventes faites par les cultivateurs ou aux cultivateurs lorsqu'elles ne sont pas l'occa sion de la perception d'une taxe de transmission. 2° Autres grains et fourrages. Sont assujettis a une taxe forfaitaire unique de 2%, les produits ci-après, savoir a) les grains d'escourgeon, d'orge, d'avoine, de sarrasin et de maïs b) les fourrages verts, foins, paille», balles et paillettes c) les betteraves, carottes, panais, navets, turneps, rutabagas, topinambours et choux- raves, cultivés pour l'alimentation du bétail d) le houblon et le tabac. Notons toutefois que la taxe ést réduite a I °/o pour les ventes faites par un cultivateur a un autre cultivateur sans intermédiaire. 3° Engrais et tourteaux. Les engrais chimiques et les engrais de provenance animale, ainsi que les tourteaux et les déchets ou issues de meunerie, de bras serie, de malterie, de distillerie, de sucrerie ou autre industrie, -servant d'aliments aux animaux ou d'engrais pour les terres, sont assujettis a une taxe forfaitaire unique de i °/0. Le régime déterminé au i° ci-dessus est en tous points applicable a l'achat et a la revente des produits visés au 2° et au 3°. Het is voor niemand geen nieuws meer dat handel en nijverheid thans tegen de bestaande crisis te worstelen hebben. Vele arbeiders zijn werkeloos en kunnen daardoor hunne gewon 1 aankoopen niet doen, zij verschaffen zich en kel het broodnoodige. Ten andere, menige koopers wachten van hunne aankoopen te doen, denkende dat er nog merkelijke en groote afslagen te verwachten zijn. Het is aan ons, neringdoeners, van heden af aan onze klanten te doen begrijpen dat de prijzen, die thans in voege zijn, deze zijn van de heden daagsche waarde der goederen, dat wij niet te koop stellen aan prflzen in verband met onze aankoopprijzen van vroeger, maar vol gens de waarde der koopwaar thans te ver krijgen, 't is te zeggen met den afslag volgens de eigenlijke minderwaarde. Daarom ook ben ik van gedacht dat een op roep moet gedaan worden opdat alle nering doeners de prijzen hunner te koop gestelde artikelen op wel zichtbare manier zouden afficheeren, ten einde aan de koopers vertrou wen in te boezemen. Bekommer U niet met de door U betaalde prijzen van vroeger, al zou den deze zelfs in sommige gevallen den heden- daagschen verkoopprijs overtreffen, en stel uwe waar te koop volgens den prijs aan den welken uwe aankoopen heden mogelijk zijn. Dat moet de handelwijze zijn van alle ne ringdoeners, willen zij het vertrouwen van hunne klanten winnen. Ypersche neringdoener. De laatste match van 't kampioenschap werd betwist in de Bascule, Woensdag laatst leden. De Statiemannen met gewoon peloton kwamen er het laatste punt betwisten aan de gewone Basculebolders. Na een langen strijd geraakten deze laatsten den baas over de mannen van Falies met 25 punten tegen 20. Tot aan 20 tegen 21 kon niemand zeggen wie zou winnen. Het spt 1 was zeer verdeeld, Geen bijzopdere uitvgllen in voordeel of nadeel langs beide zijden. Kortom, 'het spél mccht gezien worden en bet zal zeker de zeer talrijke toeschouwers niet verveeld heb ben Gewone spelleiders.. Scheidsrechters hh. Noyez en Devos. Ingevolge de overwinning der Basculemannen, komen zij op rang in de betwisting tegen Cercle. Volgens de loting die plaats greep na de match Statie-Bascule moet de bekorting Bascule Cercle plaats grijpen Woensdag i5 April, te 6 u. 's avonds, in den tra der Coöperatieve Spaarzaamheid, Elver- dinghf straat. Er zal gebold worden zooals gewoonte op 25 punten en met de bollen van de Statie. Liefhebbers bolders, 't is de laatste slag, maar't zal een groote zijn De overwinnaar van die match bekomt definitief den beker. De twee pelotons zijn elkaar waard. Er zal zeker schoon spel te zien zijn. Ge zoudt zeker die match niet willen missen Rangschikking na 8 matchen Bascule 5 matchen gewonnen met 187 p. Kath. Kr. 5 [86 p. Statie 4 169 p„ Postje 4 162 p. ~oo 2 r33 p. Krabber. Le tirage du 25 mars dernier de la Tom bola des Expositions a, parait-il, été avanta- geux pour notre ville et ses environs. On signale que la couverture n" 488.535, sortie par 10.000 frs. a été vendue a Ypres. Ce n'est pas tout. D'après la rumeur une pluie de lots de 100, 5oo et i .000 fr. est tom- bée littéralement sur la région. Aussi constate-t-on, dans les bureaux ven- deurs, une augmentation trés sensible dans les demandes des nouveaux carnets. Société Anonyme YPRES MM. les Actionnaires sont convoqués a l'Asseoablée Générale Ordinaire, qui sera tenue le MERCREDi 13 MAI 1931, a i5 heures, au siège adnvnistratif, 48, rue du Marais, a BRUXELLES. - Ordre du jour t) Rapport du Conseil d'administration et présentation du bilan au 3[ Décembre ig3o 2) Rapport des commissaires 3) Approbation du bilan et du compte des profits et pertes 4) Décharge aux administrateurs et com- missaires 5) Réélection ou nomination du commis- saire sortant 6) Divers. Pour prendre part a l'assemblée, MM. les Actionnaires sont priés de se conformer aux articles 28 et 29 des statuts. Dépot des actions au siège social ou au siège administratis ou a la Banque de Cour- trai, sucpursaled'Ypres, ou. a la Banque Jules Joire, a Tourcoing. ont toujours été et nestent les meilleurs des APÉRITIFS

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 9