Handelsfoor 1931 - Uitslag der Tombola Ghronique Financière 5 Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker - Yper Ontrupsing ea Disteluitroeiïng Hieronder geven wij de lijst der prijzen die tot op heden nog niet afgehaald werden. N" der Prijze GIFT VIN GEWONNEN PRIJS Uitgekomen Nummer 6 M. Arth. Weckesser, Dixmudestraat Koffieservies 7240 10 Mevr. A. Donck, Rijselstraat Schouwgamitüur 2423 i3 MM. Gust. Gillis, Neermarkt Hesp 884g i5 Mahieu-Uzeel, Neermarkt Doos pralinen 597 16 J. Tahon, Mondstraat Tafeldwaal vaste kleur 826 18 J. Versailles, Boterstraat Koffieservies 5o25 19 G. Vanwonterghem, Boterstraat Pak van 5oo cigaretten 6g25 22 O. Vandevivere, Dixmudestraat Mandje fijne dranken i636 28 Rom. Dehaene, G. dc Stuersstraat Zetel 7095 29 R. Berat, Tempelstraat Muziekalbums 3g66 3i - A. Verfaillie, Boterstraat Twee vazen 2124 35 Cam. Gantois, Fochlaan 1 flesch Rhum Djanna 8i58 4i O. Busschaert, Boterstraat Kinderpaard 4386 44 Fl. Vandevoorde, Boterstraat Kraag lapin rayé 6457 46 A. Burgho, Groote Markt Luster 55 49 Mahieu-Uzeel, Neermarkt Doos pralinen 9169 5o Vict. Madoe, Dickebuschsteenweg Tuinversiering in beton g866 52 Fl. Vandevoorde, Boterstraat Kraag éjarré 2778 58 V. Cuvelie, Boterstraat Tafeltapijt 1068 5g Cam. Gantois, Fochlaan 1 fl» sch Rhum Djanna 9491 61 G. Gekiere, Mondstraat 5 kgr. suiker 25g5 65 A. Coffyn, Oude Houtmarktstraat Schilderij 940 69 Cam. Gantois, Fochlaan 1 flesch Rhum 2422 7i Gasgesticht, Vandenpeereboomplaats Broodoven 8808 73 - MM. Ch. Desmedt, Groote Markt Bidon olie Purfina 5g42 75 Gebroeders Garrein, Dixmudestraat Doos schrijfpapier 82g8 76 G. Vandevelde, Maloulaan Zakje koornvlokken 576 77 H. Schmidt-Baudrez, Statiestraat Specialiteiten Shell 8429 79 De Gouden Vork, Boterstraat Vleeschmolen 7082 83 MM. L. Monkerhey-Van Neste, Koeim <rkt Bon voor 25o kgr. kolen 6778 84 G. Vandevelde, Maloulaan Zakje koornvlokken 8730 85 R. Molein, Boterstraat Lederen valies ggi5 94 R. Becquaert, Poperinghestraat Surprise 78g7 98 Ch. Desmedt, Groote Markt Bidon Purfina olie g88g 101 Mevr. H. Vermeulen, Dixmudestraat Juweel doos 8970 De gelukkige winners mogen hunne prijzen afhalen op Zondagen 19 en 26 April a. s., van 10 tot 12 uur, ter herberg DE TROMPET, bij Henri Faes, Groote Markt, Yper. Deze die te ver verwijderd zijn van stad, mogen zich iederen dag wenden bij M. Gust. Gillis, Neermarkt, bij wie den sleutel van het lokaal berust. Na laatstgenoemden datum zullen de niet afgehaalde prijzen, volgens rangorde, geschonken worden aan de plaatsvervangende nummers, die met dit inzicht uitgeloot werden en die we verleden week hebben openbaar gemaakt. De personen die in 't bezit zijn van een dezer nummers, zullen goed doen hun tombolabriefje nog eenigen tijd te bewaren. Verslag der Algemeeae Vergadering gehouden in het lokaal Hotel Continental op Zondag 15 Maart 1931. De Heer Voorzitter opent de vergadering om 14 1/2 uur en verleent het woord aan den Heer Secretaris, die lezing geeft van het ver slag der vorige vergadering. Dit verslag wordt zonder opmerkingen goedgekeurd. Voordracht Mijnheer Lagast, Staats voor drachthouder te Kortrijk, geeft een zeer nut tige les over het planten van fruitboomen en rozelaars. Verders spreekt hij over de fruit teelt en namelijk over de griffeling. Het groot getal aanwezige leien volgt den aangenamen voordrachthouder in zijne klare en leerzame rede, welke ten slotte luidruchtig wordt toegejuicht. De Heer Voorzitter weet in gepaste woor den den gevierden spreker namens al de toe hoorders te bedanken. Mededeelingen De Heer Voorzitter veront schuldigt de Heeren Casier Jules, Clincke- maille Robert en Swyngedouw Charles die belet zijn de vergadering bij te wonen. Aanbrengst M. Valère Bulckaen bekomt 2 1/2 punten voor zijne aangebrachte appels Bismarck Nieuw lid Wordt als nieuw lid aanvaard M. Van Heste Oscar, voorgesteld door Casier J. Tombola Een prachtige tombola, bestaan de uit een honderdtal fruitboomen en een hon derd rozelaars, geschonken door het bestuur lid Jules Casier, wordt onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergadering sluit daarna om 17 uur. Zondag 19 April 1931 om 15 uur en niet om 14 1/2 uur Vergadering DAGORD E 1) Lezing van het verslag der vorige verga dering. 2) Mededeelingen. 3) Beoordeeling der aanbrengsten. 4) Aanvaarding van nieuwe leden. 5) Voordracht. 6) Tombola geschonken door den Heer Voorzitter. Namens het Bestuur De SecretarisDe Voorzitter Ferd. Dethoor. Hector Casier. Landelijke Politie De Gouverneur van West-Vlaanderen, Gezien het Landelijk Wetboek Gezien de koninklijke besluiten van 20 Januari en van 2 Mei 1887, in uitvoering van gezegd Wetboek genomen, Besluit Art. I Alle eigenaar, pachter, huurder, vruchtgebruiker of andere gebruiker, die zijne eigene erven of die van anderen beheert, is gehouden, onmiddellijk na den bloeitijd en uiterlijk vóór I Juli, de boomen, struiken, hagen of kreupelhout op gemelde erven staan de te ontrupsen, ofte doen ontrupsen, en dade lijk de beurzen of webben, die rupsennesten uitmaken, te verbranden. De ondernemers van het onderhoud der beplantingen langs de voegen zijn aan dezelfde verplichtingen onderworpen. Art. 2 Alle personen, die zich in eene der categorieën bevinden hierboven aange haald in artikel 1, zijn gehouden vóór I Juli, de distels uit te roeien of te doen uitroeien, die te vinden zijn op de gronden die ze bebou wen of gebruiken. Art. 3 In geval de belanghebbenden ver- waarloozen zich binnen den gestelden tijd, naar de schikkingen der vorige artikels te gedragen, zal de bewerking van ambtswege en ten koste der overtreders verricht worden, op bevel des burgemeesters en ongeminderd de straften waarmede artikel 6 van het tegen woordig bevel dreigt. De kosten der bewerkingen zullen in voor komend geval door het plaatselijk bestuur ingevorderd worden, gelijk in zake van be lasting. Art. 4 Benevens de ambtenaren en agen ten der rechterlijke politie zijn de agenten van den Wegendienst, het bestuur van Bruggen en Wegen, den Provincialen Technischen dienst en het Bo'schbeheer van den Staat, belast met de overtredingen aan het tegenwoordig bevel op te sporen en vast te stellen. Art. 5 De Burgemeester waakt op de stipte uitvoering der maatregelen door het tegenwoordig bevel voorgeschreven. Art 6 De overtredingen der schikkingen van artikels I en 2 zullen gestraft worden met eene boete van 5 tot i5 frank. De boete zal kunnen verminderd worden, indien er verzachtende omstandigheden be staan zij zal in geen geval minder dan 1 frank mogen wezen. Art. 7 Het tegenwoordig bevel zal in al de gemeenten der Provincie afgekondigd en aangeplakt worden. Biugge, den 21 Maart ig3i. De Gouverneur, B°" Janssens de Bisthoven. Les événements d'Espagne ont fortement influencé certaines valeurs pendant les der- nières séances et par suite entraïné le reste du marché ajoutez a cela la faiblesse des autres centres financiers et vous aurez les raisons exploitées par le clan baissier. Celui-ci semble avoir pris de l'extension et, il faut l'avouer, est trés actif et entreprenant son travail est d'ailleurs largement facilité par l'absence du marché de toute résistance et les grandes maisons qui surveillaient certains titres semblent a nouveau les abandonner. La Bourse, avec raison, reste dans l'expectative, car il est encore impossible de définir quelle sera la politique de'la nouvelle république espagnole toutefois, en dernière heure, le redressement de la peseta semble indiquer que les milieux financiers internationaux font confiance. Le marché du Terme est nettement faible et entièrement sous la coupe des baissiers aux- quels les événements actuels semblent donner raison. Barcelona Sidro fortement touchés subissent des ventes massives. Brazilian Trac tion en recul sensible on annonce que le pro- chain dividende sera encore payé en actions, I nouvelle pour 5o anciennes, et que cette répartition se fera a partir du ir Juin décidé- ment cette société a pris l'habitude de payer ses actionnaires en papier et il est certain que cela ne contentera pas la grande majorité. Union Minière la société dément officiëlle- ment les bruits de passation du dividende pour l'exercice ig3o celui ci ne sera d'ailleurs fixé que vers la fin du mois mais pourquoi attendre plusieurs jours avant de faire cétte communication et laisser ainsi le marché a la merci d'agioteurs Tubize il nous revient que les prix actuels du produit permettent de travailler sans perte. Cregeco le bilan indique clairement que cette société a fait d'impor- tants amortissements et assaini complètement sa situation, ce qui permettra dés la fin de la crise de reprendre un solide développement. Prince Henrile titre est en recul sur la nou-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 5