TR, Matchen voor den Beker Ypersche Voetbalkroniek Pronostiek Wedstrijd veile qu'il n'y aura pas de dividende toutefois les actionnaires ne doivent pas perdre courage, car il existe une convention conclue entre le Gouvernement et la Société qui garantit un dividende annuel de Fr. 175, mais faute de ratification par le Parlement celle-ci n'est pas encore en vigueur le taux de capitalisation ressort k lo environ et l'affaire est de pre mier plan le cours ne correspond pas a la valeur réelle. Nitrates Railways le conseil a déclaré un dividende de 2 */0 ou 4 sh. par action ordinaire pour ig3o au lieu de 6 pour i929. Valeurs Bancair es lmmobilières sans chan- gements. Algemeene Bankvereeniging Volks bank van Leuven - les titres doivent être pré- sentés a l'estampillage en même temps que pour le paiement du dividende. Ezbekieh les comptes se soldent par un bénéfice de 7 mil lions environ contre 4.000.000, - il sera distribué un solde de dividende de fr. 100, - net nous attirons l'attention sur le fait que ces distributions sont pour la plus grande par- tie des répartitions d'actif et non des revenus proprement dits. Valeurs Ferroviaires Tramways station- naires. Bruxelles-Lille- Calais le bénéfice de l'exercice écoulé ressort a 3.159.000, - frs. contre 5.35o.ooo, - les dividendes seront tou tefois maintenus. Trusi-Électricité se défendent. Centrales Êlectriques des Flandres et du Brabant vu les amortissements sur portefeuille et les nom- breuses immobilisations il ne sera pas distri bué de dividende ceci est trés regrettable car la société est de premier ordre et trés solide. Metallurgie Charbonnages sans mouve- ments. Ford Motor les usines sont complè- tement transférées d'Hoboken au Bassin Canal et remis en marche la production du début se monte déjè. io5 voitures par jour. Pteux Armes Frankignoul cette société qui entre- prendra les tunnels sous l'Escaut a Anvers émet actuellement des obligations 6 net d'impots au pair. Du 20 au 25 avril elle aug- mentera son capital a raison d'une part nou veile pour trois anciennes a frs. 55o. Helchte- ren Zolder le 25 crt. l'assemblée aura a statuer sur une émission d'obligations et la création d'actions privilégiées. Eelen-Asch les comptes se soldent par un bénéfice brut de frs. 96 784 portés aux amortissements. Zincs, Glacés V err es, Eaux rien a signa ler. Mécaniques Franco-Beiges on parle d'un remaniement du capital les titres actuels se- raient échangés contre des parts sociales. Eaux d'Utrecht le dividende serait égal a ce lui de l'exercice écoulé soit frs. 372 brut. Textiles Chimiques hésitantes. Coloniale <TÉlectricité les ventes de£courant se déve- loppent et l'on prévoit un dividende au moins égal au précédent. Lomami- Lualaba le bilan se solde par un bénéfice de frs. 4.800.000 en viron (contre 5.5oo.ooo), mais par suite de la crise aucun dividende ne sera distribué. A limentation Diverses peu de changement. Papeteries de Gastuche fes bénéfices sont en regression par suite de la diminution de la production due a la crise et la baisse du prix de vente. Couperies Beiges-Américaines ne distribuera pas de dividende, le bénéfice ne s'élevant qu'a i.3oo.ooo francs contre cinq millions l'an passé. Etrangères peu de changements* hormis en valeurs espagnoles qui sont lour des. Astra Romana dividende probable 24 leu net. Hydro-Electrique de la Cère le capital sera prochainement augmenté, mais les actions nouvelles seront toutes créées en representa tion d'apports. Le 16 Avril ig3i. De bekortingsmatch Cercle - Bascule, ge speeld Woensdag laatst, bracht heel veel volk bijeen in de Coo. Meer dan 125 menschen volgden de wisselvalligheden van 't spel. In 't begin nam Cercle eenigszins 't voor deel dank zij 'n paar zeer meeslaande «enden», met 11 punten tegen 5 voor Bascule. Deze liepen het verlies in en brachten hun punten- aantal op 14 tegen 12. De stand werd 14 gelijk en van dan af begon voo» de Bascule een in 't oogvallenden tegenslag. Alles wat ze deden viel niet mee, ze lieten opvolgend in verschil lende enden 9 punten aan Cercle, waardoor deze, met de andere punten die ze speelden, de match wonnen met 25 tegen i5. Langs beide zijden werd kalm en zeer be dreven gespeeld. Het was zeker 'n match die mocht gezien worden. Spelleiders en spelers hebben hun steke gestaan en verdienen allen lof. Voor Bascule speelden gewonen spelleider en spelers. Voor Cercle heeren Verkinderen, spelleider Flamey, Delahaye, Ververken, Versavel, Santy, Storme, Nevejans scheids rechters: heeren Noyez, Vierstraeteen Devos. De match werd gespeeld met de bollen van Falies. Ingevolge de standregels was de beker te winnen na één jaar. Cercle is kampioen voor ig3i en wint deze definitief. Datum van overhandiging en feestschikking worden hier later vermeld. EINDRANGSCHIKKING Kath. Kr. 5 p. in 8 matchen - won de bekor tingsmatch. Bascule 5 p. in 8 matchen - verloor de be kortingsmatch. Statie 4 p. in 8 matchen. Postje 4 p. in 8 matchen. Coo 2 p. in 8 matchen. Overzicht van het kampioenschap voor 't bollespel 1929 Bascule won 6 matchen van 8, bekwam den in beker in bewaring. ig3o Bascule won 8 matchen van ,8 en defi nitief den xn beker. ig3i Katholieke Kring won 5 matchen van 8 en definitief den 2n beker. Krabber. In tegenstelling met de vooruitzichten was Cercle met een gewijzigd elftal naar Daring Blankenberghe opgetrokken. Ofschoon de plaatsvervangers zich goed van hunne taak kweten, ondergingen de rood-witten nochtans de nederlaag met afgeteekende scoor, (6 - 2), cijfers die echter geenszins met het geleverde spel strooken. Immers Vansevenant gelukt er in het eerste doel der partij aan te teekenen, onze aanvallen zijn zoo talrijk als deze der bezochten en dat niettegenstaande Veys, geraakt, van weinig nut was na twintig minuten spelen. De rust komt dan ook met 3-2 in 't voordeel van Blan kenberghe, alswanneer 3 3 een betere spel- verhouding had weergegeven. Nadien nemen de bezochten lichtelijk de bovenhand, worden door twee strafschoppen begunstigd waarvan één in doel omgezet wordt, en kunnen verder op hoekschop twee maal den weg der netten vinden. Ziedaar in korte woorden het verloop van de ontmoeting waarvan wij toch niets te verwachten hadden. Doch door deze nederlaag en de overwinning van Club Roeselaere op Heyst, ziet de toe stand er alles behalve rooskleurig uit. De match te Ste-Kruis biedt ons nog een laatste redplank aan, want zelfs moest ons beroep te Brussel aangenomen worden, nog dienen wij op te passen, omdat Roeselaere heel bekwaam is te Waereghem of bij hem tegen Meenen punten te ontfutselen. Daarom, spelers, u goed verzorgd en allen eendrachtig te samen gespeeld om tenminste met één puntje van het terrein Rust Roest terug te keeren. Wellicht is de helft van den inzet der partij voldoende om ons behoud in reeks A te verzekeren. Ypersche voetballief hebbers, tracht zooveel mogelijk de verplaat sing naar Brugge mede te maken gedenkt dat de morale steun van een ploeg dikwijls den doorslag geeft en de spelers den noodigen moed en wilskracht inpompt, om hen zege vierend uit het strijdperk te doen treden. Spaart uwe luidruchtige aanwakkeringen niet, doch weest vooral sportief in uwe houding. Zoo doende, kunt gij de zedelijke overwinning van uw elftal bewerken. Klasseering II' Af deeling Kortrijk Sport 24 18 2 4 63 32 40 Stade Kortrijk 24 17 3 4 80 25 38 Daring Blank. 24 18 4 2 82 3l 38 Waereghem 24 12 8 4 63 48 28 Meenen 24 10 7 7 42 39 27 Iseghem 23 11 8 4 54 45 26 Heyst 23 9 II 3 5o 55 21 s.k. Sweveghem 22 7 9 6 5g 56 20 VV. Ste Kruis 24 8 i3 3 47 56 19 AA. Moescroen 23 5 12 6 38 60 16 Thourout 24 5 i3 6 34 57 16 Thielt 23 6 14 3 36 58 i5 C. S. YPER 24 6 17 1 45 69 13 F.c. Roeselaere 24 5 16 3 33 90 l3 N. B. In het huidig klassement komt F. C. Roeselaere nog met i3 punten voor, doch het beroep tegen de beslissing van het Provinciaal Comiteit aangeteekend, werd Woensdag laatst aanvaard. Daarmede be houdt A.A. Moescroen de twee punten als gevolg op zijne overwinning (2-1) te Roese laere, en mag deze laatste enkel met 11 pun ten in de klasseering voorkomen. A.A. Moes croen daarentegen telt nu 18 punten. De vriendenmatch tegen Meenen is in het voordeel van onze Specialers afgeloopen die de bezoekers met 3 o naar huis zonden. Deze laatste waren enkel met 9 man afgekomen en rood-wit vatte de ontmoeting insgelijks met 10 mannen aan Sampers kwam later onze ploeg volledigen. De doelen werden door Debuyser (1) en Gadeyne (2) aangeteekend. Keeper Sercu van Meenen redde zijn ploeg van eene aanzienlijker nederlaag NEMO. II* AFDEELING A Hotel Continental Lokaal C. S. Y. R. Colaert Plaats 279 Mededingers Uitslagen der matchen van 12-4-1931 Daring Blank. 6 C. S. YPER 2 F. C. Thourout 2 R. Kortrijk Sport 4 A. A. Moescroen 3 S. K. Sweveghem 3 F. C. Iseghem 3 Waereghem Sport I F. C. Rousselare 5 F. C. Heyst 3 F. C. Thielt 6 - V. V. Ste Kruis 1 Stade Kortrijk 1 R. S. C. Meenen o Uitslag van 12-4-31 9 punten Sylvertje (prijs). 8 punten Bourdeaux G.Vilain G., Ver- leure P., Rommelaere, Masschelein Cam. 11 pronostiekers van 7 punten 20 6 40 5 62 4 54 3 5o 2 1 «1 Algemeen Klassement na den 12-4 31 134 punten Beddeleem Rog. i3o punten Declercq H. 129 punten Binda, Werrebrouck F. 128 punten De Haene M. 126 punten Delodder Ch., Bruwier D. 124 punten Odent G. 123 punten B&ratto Ch. 122 punten Dechiever Fl. 120 punten Hullaert L., Forster Em., Silver King. 119 punten Versailles L. 118 punten Rock, Cougoura, Gareyn G., Beddeleem L., Boudry Fl., Notebaert And. 117 punten: Logier Alb., Ververeken R., Simone. 116 punten Westlander, Point d'Inter.,. Krabber, Coene Rog., Janssens, Marron, Smagghe D., Janneke.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 6