HOORNVEE - HYPOTHECAIRE- BELEGGINGSBANK Grondpandobligatiën 4,75 °/0 netto Tentoonstelling - Prijskamp voor Op Kermis - Donderdag 28 Mei 1931 19, Arenbergstraat, Antwerpen KASBONS met premie voor hoog stens 5 jaar 3,75 netto. KASBONS, terugbetaalbaar na 6 maand, 3,25 netto, Amities Franco - Beiges Landbouwcomice Kemrml-Yper GEMEENTE WULPEN (Rood Vlaamsch Ras) 1200 Fr- - PRIJZEN - 1200 Fr- meer dringende werken moeten ingezien wor den. Brussel, Antwerpen, Luik, Oostende en andere'groote steden gaan vóór alles, voor hen is er niets te veel noch te schoon. Yper en de frontstreek, die voor het behoud van België ten gronde toe vernield werden, dje van alles beroofd werden, kunnen nog wat wachten. Zullen onze volksvertegenwoordigers, sena toren en alle gemeenteoverheden die bij die zaak een rechtstreeksch belang hebben, nog langer de armen kruisen en maar laten be gaan Het wordt hoog tijd dat men eensge zind eens alles in 't werk stellet opdat wij hier niet langer meer in den vergeethoek zouden gelaten worden. - N. M. Telefoon 254.42 Handelsregister Antwerpen 74 Uitstaande Hypotheken Fr. 120.000.000, Stelt verkriijbaas* voor 5 of iojaar. -Zesmaandelijksche coupons. Kostelooze inschrijvingen bij den Heer ROBERT SOUBRY, Wisselagent Dixmudestraat, YPER. Les Amitiés Franco Beiges de Lille vien- dront visiter Ypres, le dimanche 17 mai. Cette visite fait partie de tout un programme de festivités qui ont pour but de marquer l'en- trée en activité de cette nouvelle institution. Celle-ci groupe toutes les personnalités in- fluentes du département du Nord, Cardinal- évêque de Lille et Préfet du Nord en tête. La manifestation a lieu le samedi 16 et dimanche 17 mai, sous la présidence de M. Doumer, président du Sénat frangais, et de M. Lucien Hubert, sénateur, ancien ministre. Le samedi, a 14,3o, il y aura réception des Amitiés Franco-Beiges par la municipalité de Tourcoing, a 17,3o manifestation au monu ment aux Morts de Lille, et au monument des Fusillés Lillois (parmi lesquels deux Beiges Trulin et W. Verhulst), a 18 h. réception par la municipalité de Lille, et a 20 heures Banquet auquel prennent part plusieurs ministres Bei ges, le bourgmestre d'Ypres, et une déléga- tion des Amitiés Frangaises d'/pres. Le Dimanche, tout le cortège se rend directement de Lille au cimetière frangais de St-Charles, a Ypres, oü il arrivera au heu res. A XI,3o, il sera sous le monument anglais de la porte de Menin, oü l'attendront les so- ciétés patriotiques d'Ypres, avec les Poilus de France et la Légion Britannique, avec leurs drapeaux. Après avoir déposé une couronne au British Memorial, il se rendra, avec la mu- sique Ypriana et les Pompiers en tête, au monument des Yprois, pour y déposer égale- ment une autre couronne. Puis aura lieu, sur la Grand'Place, la remise aux autorités com- munales d'un Fanion, suivie d'une réception a 1'Hotel de Ville. Le cortège alors se disloquera, et nos visi teurs se disperser ont en ville pour y admirer nos monuments et l'oeavre de notre restaura- tion. A I heure, aura lieu un lunch a l'Hotel Ypriana, auquel sont invités les autorités communales et. les Presidents des sociétés Yproises qui auront pris part ici au cortège. Dès-14,30, tous les autocars frangais quitte- ront Vpres pour se rendre a Tourcoing, puisj a Roubaix, puis a Lille oü aura lieu le grand match de Football entre l'Entente Anversoise et une équipe spéciale du Nord. Cette visite en notre ville constituera évi- demment une réclame de tout premier ordre et dont on comprendra de suite l'extrême im portance pour toute notre industrie touristi- que Yproise. Nous engageons toutes les maisons a pavoi- ser sur le parcours du cortège. HSIMlIi Ons landbouwcomice heeft dus weer een schoonen dag beleefd 't was immers heden, 29 April 1931, onze jaarlijksche studiedag. Een groot getal leden hadden den oproep van 't bestuur beantwoord. Na een hertelijken en vriendelijken welkom- groet van den heer Voorzitter, Senator Bruneel de la Warande, die in 't korte het belang en het nut van den studiedag deed uit schijnen, werd het woord opvolgentlijk ver leend aan elk der drie voordrachtgevers. De heer tuinbouwconsulent Peemans be sprak het eerste punt van de dagorde. In eene klare en sierlijke taal handelde hij achter eenvolgens over het aanleggen van boomgaar den, over de hoedanigheden, het bereiden en bemesten van den grond, over de keus, het planten en het beschutten der fruitboomen. Hij deed de bijzonderste ziekten der fruit-, boomen kennen en legde de afdoende middels uit om ze te voorkomen of te bestrijden Een uur lang boeide hij de aandacht zijner toe hoorders en hij besloot zijne nuttige en tevens aangename voordracht met de leden op te wekken in de fruitteelt, ook den ouden slen ter te laten varen en de nieuwe stelsels aan te passen, hen verzekerende dat deze teelt hun, benevens een groot genot en voldoening, ook eene goede opbrengst zöu verschaffen. Een daverend handgeklap -begroette deze rede en na een gloedvol dankwoord van den Voor zitter, ving de heer Opziener-Veearts Dejonck- heere het onderwerp zijner bespreking aan Eenige huidziekten bij de huisdieren Mr Dejonckheere is een bevoegde en door de leden van 't Cornice gekende en hoogst gewaardeerde redenaar. En thans heeft hij ons eqns te meer bewezen dat hij op de hoogte zijner taak is en de rechte man in de rechte plaats. Hij heeft ons immers in eene sierlijke, klare en goed verstaanbare taal aangeleerd welke de bijzonderste velziekten zijn bij run deren en paarden. Hij heeft doen kennen hoe zij ontstaan, welke de kenteekens er van zijn en hoe men ze moet bestrijden en de besmet ting voorkomen, 't Is dus niet te verwonderen dat zijne slotrede geestdriftig door de gansche vergadering werd toegejuicht en dat de heer Voorzitter de tolk van allen was, toen hij hem een welverdienden lof en dank toezwaaide. Nu was het de spreekbeurt van den heer veeteeltconsulent, die zijne voordracht over «Veeverbetering met lichtbeelden zou op luisteren. Het hoeft ook niet meer herhaald te worden, dat M. Sys zijn onderwerp meester is. Hij heeft daar voor de oogen der aanwe zigen eene gansche reeks uitgelezen stieren, kalveren, vaarzen en melkkoeien uit de voor- f naamste stallen, vooral van Veurne-Ambacht, doen verschijnen. Hij heeft er de uitste kende hoedanigheden en de enkele gebreken van doen kennen en aan de veehouders voor gehouden hoe zij hunnen vefestapel moeten be zorgen en verbeteren. Hij heeft hen opgewekt voor zekere uitgaven niet achteruit te deinzen, vermits zij er de eersten en de meesten voordeel en winst .zullen uittrekken. Met recht heeft de garische vergadering dezen ge- vierderi en bevoegden redenaar warm toege juicht en met evenveel reden heeft de voor zitter hem over zijn nuttige en belangrijke voordracht geluk gewenscht en uit ganscher harte bedankt. Na deze drie hoogst practische besprekin- i gen werd een allersmakelijkst noenmaal opge diend, gedurende hetwelk de gulhartigste vriendelijkheid onder de leden heerschte. Laat ons hopen dat de leden van 't Cornice van langs om meer het belang en het nut van den studiedag zullen inzien en dat zij ook alle beletsel zullen uit den weg ruimen om hem te kunnen bijwonen. Lie Verslaggever. ter dorpplaats, om 10 ure voormiddag. I' PRIJSKAMP Stierkalveren ingeschreven in het geboorteboek van 't Veesyndicaat ie Prijs 3o fr. en verguld eeremetaal. 2' Prijs 25 fr. en zilveren 3' Prijs 20 fr. en bronzen 4e Pr. i5 fr. 5e Pr. 10 fr. 6' Pr. 8 fr. 7C Pr. 5 fr. 8e Pr. 5 fr. g' Pr. 5 fr. IP PRIJSKAMP Stieren hebbende al hunne melktanden ingeschreven in het Stamboek. ie Prijs 5o fr. en verguld eeremetaal. 2e Prijs 40 fr. en zilveren 3e Prijs 35 fr. en bronzen 4e Prijs 3o fr. 5' Prijs 25 fr. III' PRIJSKAMP Stieren met 2 tanden (ingeschreven). ie Prijs 5o fr. en verguld eeremetaal. 2C Prijs 40 fr. en zilveren 3e Prijs 3o fr. en bronzen 4' Prijs 20 fr. IVe PRIJSKAMP Stieren met 3 tanden en meer [ingeschreven) ie Prijs 5o fr. en verguld eeremetaal. 2e Prijs 40 fr. en zilveren 3e Prijs 3o fr. en bronzen 4e Prijs 20 fr. Ve PRIJSKAMP Jaarlingvaarzen ingeschreven 1' Prijs 3o fr. en verguld eeremetaal. 2e Prijs 25 fr. en zilveren 3e Prijs 20 Ir. eil bronzen 4e Pr. i5 fr. 5' Pr. 10 fr. 6e Pr. 8 fr. 7e Pr. 5 fr. 8e Pr. 5 ir. 9' Pr. 5 fr. VIe PRIJSKAMP Vaarzen met 2 tanden. ie Prijs 5o fr. en verguld eeremetaal. 28 Prijs 40 fr. en zilveren 3e Prijs 3o fr. en bronzen 4' Pr. 25 fr. 5' Pr. 20 fr. 6' Pr. 10 fr. VIP PRIJSKAMP Vaarzen met 4 en 6 tanden [ingeschreven). 1' Prijs 5o fr. en verguld eeremetaal. 2' Prijs 40 fr. en zilveren 3' Prijs 3o fr. en bronzen 4e Pr. 25 fr. 5e Pr. 20 fr. 6e Pr. 10 fr. VIIP PRIJSKAMP Melkkoeien [ingeschreven in 't Stamboek). P Prijs 5o fr. en verguld eeremetaal. 2' Prijs 40 fr. en zilveren 3e Prijs 35 fr. en bronzen 4e Pr. 3o fr. 5e Pr. 25 fr. 6' Pr. 20 fr. 7e Pr. i5 fr. 8e Pr. iófr. Algemeene Schikkingen Art. I. Slechts ROODE DIEREN zijn tot den prijskamp toegelaten. 2. Elke deelnemer is verantwoordelijk voor alle ongevallen die zouden kunnen gebeuren. 3. Elke winner kan in elke serie maar op het bedrag van den le prijs aanspraak maken. 4. De inschrijvingen moeten geschieden per bulletijns die te verkrijgen zijn bij Louis Marannes, dorpplaats, Wulpen er moet voor ieder dier afzonderlijk een bulletin ingevuld wor den, die moeten opgestuurd worden ten laatste den 10 Mei aan den Heer Louis Tavemier, Lombardzijde. 5. De commissie behoudt zich het recht prijzen in te hou den of bij te voegen. 6. Ieder dier moet een nummer aan hebben aan den kop welke 's morgens voor den prijskamp zullen te verkrijgen zijn ter herberg gehouden door René Depotter. 7. De uitreiking der prijzen zal onmiddellijk na den prijs kamp plaats hebben ter herberg gehouden door A. Depotter. Namens de Commissie De Schrijver, De Voorzitter, Louis Marannes. Emiel Marrein.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 3