Zwemkom Bassin de Natation Betalende Gemengde ld. Vrouwen alleen ld. Clubs id. Scholen Kostelooze Mannen alleen ld. Vrouwen alleen hetzelfde gevoel van de liberalen die bang zijn in het schepencollege te treden en hunne verantwoordelijkheid niet durven opnemen. Wat wij wenschen is de gelegenheid te heb ben eens de proef te doen en aan gansch de stad te toonen hoe de socialisten de stad zouden besturen als ze de macht in handen hebben. Alswanneer wij onze voorstellen voor den raad zullen brengen dan zullen de nationalisten moeten positie kiezen. Zij zullen alsdan die voorstellen moeten goedkeuren ofwel hun masker van vlaamsche democraten aftrekken en het bewijs geven dat ze niet zoo democratisch gezind zijn als ze zich wel wil len uitgeven. De heer Leuridan zegt dat het een miskraam is omdat de socialisten in het schepencollege treden. Wij hebben het voor zegd dat dit enkel een gebaar is. Alswanneer de raad ónze voorstellen zal verwerpen, dan treden wij onmiddellijk uit het schepencol lege. Wij hebben dus geen afspraak noch met de katholieken, noch met de fronters, noch met niemand. Het-, is ook niet waar dat wij achteruit gekrabbeld zijn, onze houding is duidelijk. Wij willen de ramp die de' stad bedreigt niet langer laten verergeren. Zoo de nationalisten onze houding afkeuren, dat ze dan toonen dat ze tot iets beters in staat zijn en met voorstellen voor den dag komen. Het eenige wat wij vragen is dat ze eerlijk en oprecht zouden zijn in hunnen strijd, in hunne handelwijze. Op die manier hebben wij niets te vreezen, want het is uit den strijd der gedachten dat het licht moet spruiten. Wat nu het laatste voorstel van den heer Leuridan betreft, ik neem het aan met beide handen. De drie socialistische raadsleden zijn bereid onmiddellijk hun ontslag te nemen als een partij met dit voorstel instemt. Het is dus niet uit grootheidswaanzin noch uit eerzucht dat wij in het schepencollege getreden zijn, en het eenig doel dat wij ons gesteld hebben •was alleen maar nuttig te zijn aan onze mede burgers. (In het publiek, dat talrijk was opge komen, hoort men een stem die bravo roept.) M. Leuridan. Het voorstel van den heer Missiaen, waarbij de drie socialistische raads lede a hun ontslag zouden nemen, is boter aan de galg. Hij weet het, ten andere. Wij vor men nog een minderheid, wij vier nationa listen met de drie socialisten samen. Dit is dus geen geneesmiddel, doch alleen maar een ijdele bevestiging. M. Missiaen. Wij kunnen toch niet, en de Jieer Leuridan vraagt het zeker ook niet van «ons, de andere leden dwingen hun ontslag in te dienen. M. Leuridan. Ik hernieuw hier duidelijk jnijne vraag aan de katholieke groep, die met ons een meerderheid zou vormen, of ze thans haar ontslag wil indienen. Niemand antwoordt op die vraag en de Heer voorzitter gaat over tot het volgende punt des dagorde. 3. Nieuwe voorlanden plannen bestek rol van het aandeel der aanpalende eigenaars. M. Sobry. De stad heeft in tien verschil lende straten nieuwe voorlanden gelegd, name lijk in den Kanon weg, in de Wateringstraat, Arsenaalstraat, Maagdenstraat, Gouden Ko nijnstraat, Blinde Liedenstraat, Schuttelaars- straat, Bukkerstraat, Grimminckstraat en Yperleestraat. Het aandeel der aanpalende eigenaars in de kosten dezer nieuwe voorlan den bedraagt 40%, en er wordt thans gevraagd de u voorgelegde plannen,bestek en rol te wil len goedkeuren. Het is een inkomst voor de stad en ook een schoon werk dat het uitzicht der stad veel verbetert. M. Leuridan. Ik meen dat er geen nauwe berekening gedaan werd in het bepalen der prijzen dezer voorlanden. De grondslag is overdreven en daardoor wordt het privaat bezit benadeeligd. Zijn de verschillige opmer kingen die hier vroeger gemaakt werden geen reden om tot de herziening van het tarief over te gaan en een billijker prijs te bepalen Het is reeds sedert lang dat dit gevraagd werd, doch de kwestie werd nog nooit gron- De stedelijke zwemkom is sedert Vrijdag i5 Mei 11. open en zal tot op Dinsdag i5 Sep tember a. s. voor het publiek toegankelijk blijven. De openings- en sluitingsuren zijn dezelfde gebleven als verleden jaar, doch gezien zij, uit reden der talrijke uitzonderingen die voor zien zijn 't zij voor de kostelooze baden, 't zij voor de leden van de zwemclub, enz., nog al onregelmatig en moeilijk om onthouden zijn, drukken wij hieronder de volledige uurtabel terug over, die wij verleden jaar gegeven hebben en die bij alle liefhebbers van 't zwem men zoo welgekomen was. Ongetwijfeld zullen zij allen die tabel nog maals uitknippen en zorgvuldig bewaren. Le bassin de natation est ouvert depuis Vendredi i5 Mai dernier et restera, cette année, accessible au public jusqu'au Mardi i5 Septembre prochain. Les heures d'ouverture et de fermeture sont restées inchangées, mais comme elles sont assez irrégulières, du fait des exceptions qui sont prévues soit pour les bains gratuits, soit pour les membres du club de natation, etc., nous croyons utile de reproduire a nou veau l'horaire des bains, que nous avons publié l'année dernière et qui eut tant de succès auprès des nombreux amateurs du beau sport de la natation. II va sans dire que tous ne manqueront pas de découper eet horaire et de le conserver soigneusement. Payants Mixtes Dames seules Ecoles Gratuits Hommes seuls Dames seules Maandagen en Vrijdagen Lundis et Vendredis 6 a 13 h. 15 a C. S. Dinsdagen Mardis 6 a 8 h. 10 11 h. 11.30 k 13 h. 15 a 1 h. avant voor C. S. 8 10 h. Dernièrt luari Laatste uur 11 h 11.30 h. Woensdagen Mercredis 6 13 h 16 C. S. 15 16 h. Donderdagen Jeudis 6 11 h. 11.30 h 13 h. 15 a 1 h. avant C. S. Otreièri heure Laatste uur 11 i 11.30 h. Zaterdagen Samedis 6 a 12 h. 12 13 h. 15ac S. Zondagen Dimanches 11.30 i 13 fa. 16 k C. S. 15 a 16 b. 6 a 11.30 h. C. S. Zonsondergang Coucher du Soleil. dig onderzocht. M. Delahaye. Volgens het dossier zijn het nieuwe straten waar de voorlanden nog moe ten gelegd worden. Ware er geen middel om voor twee of drie dier straten het leggen der voorlanden in openbare aanbesteding uit te geven Zoodoende zou men eens de prijzen kunnen vergelijken bij deze van de stad. M. Leuridan. Dit ware een gelegenheid. M. Laton. Wie was de aannemer der voor landen die vroeger gelegd werden M. Sobry. De stad zelf. M. Missiaen. Betreft dit hier het herleg- gen van voorlanden die voor den oorlog reeds bestonden M. Delahaye. Neen, het zijn al nieuwe. Ik denk dat het voorstel een of twee straten in aanbesteding uit te geven zou verdienen in aanmerking genomen te worden. M. D'Huvettere. Ik ben niet tegen het voorstel van den Heer Delahaye, doch ik denk dat wij vandaag maar moeilijk daarover kunnen beslissen. Het is spijtig dat de Heer Declercq, die zich meer in 't bijzonder met dit werk heeft bezig gehouden, op onze zitting niet kan tegenwoordig zijn. Doch zoo ik mij nog goed herinner, heeft hij in het schepencol lege vroeger gezegd dat de borduren en de tegels voor al de voorlanden reeds gekocht waren. M. Lemahieu De borduren zijn reeds gezet en de tegels liggen ter plaats. M. D'Huvettere. In dit geval dus kan er moeilijk nog een aanbesteding gedaan worden ofwel men zou het werk door de stad gedaan moeten afrekenen. M. Soete. Ik wil de voorlanden leggen voor de helft van den prijs door de stad aan gerekend en dan zou ik nog veel geld verdien en. Wij zijn hier niet op de wereld om luiaards te kweeken. M. Sobry. De borduren zijn gekocht en geplaatst, er zijn maar enkele straten meer waar de voorlanden moeten opgedaan worden. De kosten van dit overblijvend werk zullen maar 9.000 fr meer bedragen, het is dus de voltooiing van een werk dat op de kosten der stad werd gedaan. Wij vragen nu dat gij de rol der aandeelen, die de aanpalende eigenaars verschuldigd zijn, zoudt goedkeuren. Er kan geen aanneming voor dat werk meer uitge schreven worden, gezien het grootste gedeel te ervan reeds gedaan is en ik denk dat wij zullen best doen de rol vast te stellen zooals ze is. M. Missiaen.Gezien de menigvuldige op merkingen die hier gemaakt worden, vraag ik die zaak voor nader onderzoek te verdagen. M. Sobry. Zoolang wij dit punt niet afhan delen, verwaarloozen wij het leggen der voor landen en de belangen der stad, die van haar geld in dit werk gestoken heeft en moet zor gen het zoo rap mogelijk terug te ontvangen. M. Lemahieu. Ik wensch ook de zaak uit te stellen, gezien misschien een zeker deel der borduren op oorlogsschade zullen kunnen geplaatst worden. De Heer voorzitter legt hierop het voorstel om de zaak uit te stellen ter stemming. Al de tegenwoordige raadsleden keuren dit goed. 4. Mededeelingen. De Heer voorzitter geeft kennis aan de raadsleden van de uitnoodiging, die de stad dezen namiddag ontvangen heeft, om op Dins dag 26 Mei a. s., te i5 u., de plechtige inhul diging bij te wonen eener gedenkplaat in S1 Maartenskathedraal te Yper. Daar niemand der raadsleden nog het woord vraagt, wordt de zitting te 17 u. 45 opgeheven. Tijdens de geheime zitting werd Jw M. Delahaye, met groote meerderheid van stem men, tot onderwijzeres benoemd aan de lagere stadsmeisjesschool der St-Janstraat, in vervanging van Mvr. S. Vanhoutte-Desaver, ontslaggeefster.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 5