12e Jaar, N° 10 - 13 Juni 1931 12e Année, N° 10 - 13 Juin De Onderstanden 10 Jaar Vrijstelling van Grondlasten Weekblad - 1 het Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de I'Arrondissement d Ypres Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper Federation des Sinistrés de l'Arrondissement d'Ypres Pour les Beiges sinistrés en France S'Il est adopté ils pourront négocier les valeurs d'Etat qui leur furent remises a titre inaliénable De Waarde der Ruchtbaarheid HET YPERSCHE w VorMnlglng der GetalKtarden. he Club», enx LA REGION D'YPRES Organe de I'Association des Sinistrés, des Clubs Yprois, etc. Beheer, Opstel ei5 Aankondigingen 15. Boterstraat, 15, Yper Abonnement 18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men kan tnuhrUren in alle Belglst/u postkantoren Tel. 500 35 ct. ket nummer Naamloose article ftmeUrera RèdacttonAdministration et Pablicité 15, rue au Beurre, Ypr. s Abonnement 18 fr. 00 par an Etranger 32 fr. On pent t'abonner dans tons Its bureaux de poste Beiges 35 ct. Ie numéro Tél. 50O Les articles non stgnis sent re/usis Wij herinneren de afgevaardigden eraan dat er, zooals het in de laatste vergadering van 10 Mei besloten werd, geen bijeenkomst der Federatie plaats heeft morgen, Zondag 14 Juni. De eerstkomende vergadering zal gehouden worden den tweeden Zondag der maand Juli. Nous rappelons aux délégués que, suivant la décision prise lors de notre assemblée mensuelle du 10 mai dernier, il n'y aura pas de réunion demain, dimanche 14 juin. La prochaine réunion de la Fédération se tiendra le second- dimanche du mois de juillet. De VoorzitterLe Prêsidevt, Aith. Butaye, av. De Federatie der Geteisterden van het Arron dissement Yper heeftvan den heer Verhaeghe, algemeen bestuurder bij het Ministerie van Financiën, een brief ontvangen die er eenigszins zal toe bijdragen onze besprekingen over de afbraak der onderstanden op te klaren. Wij geven hieronder de vertaling van dien brief MINISTERIE van FINANCIEN Brussel, den 29 Mei 1931. Dienst voor vereffening der Oorlogsschade Nr R. D. C. 81592 Mijnheer de Voorzitter, Het weekblad Het Ypersche van 16 Mei meldt dat er, tijdens de vergadering van io Mei 11. der Federatie van Geteisterden van het Arrondissement Yper, spraak is ge weest van de onderstanden die zich bevinden op de gronden aan de Burgerlijke Godshuizen van Yper toebehoorende. Ik heb de eer u te laten weten dat er met het Beheer der Burgerlijke Godshuizen van Yper, in datum van 8 Maart 1926, een akkoord werd gesloten waarbij alle kwesties betrekke lijk de rechten op oorlogsschade, door ge noemd Beheer geleden, bepaaldelijk en ter zijne algeheele voldoening geregeld werden. Er kan bijgevolg thans geen spraak meer zijn de tusschenkomst van den Staat te vragen voor de vernieling dier onderstanden. In diezelfde vergadering werd ook de kwestie opgeworpen van het vullen der put ten Ik meen u te moeten doen opmerken dat dit werk zeer kostelijk zou zijn voor den aan nemer van den Slaat, die in veel gevallen zelfs groote moeite zou hebben om zich ter plaats de noodige aarde aan te schaffen, ter wijl de landbouwer, die reeds over vervoer middelen beschikt, gemakkelijk in de afhan kelijkheden zijner hofstede den noodigen af val en grond zal weten te vinden om dit werk uit te voeren. Wat de kwestie van het vervoer van het beton betreft, is de Staat natuurlijk verplicht de groote kosten, die daaruit moeten voort spruiten, tot hun minimum te herleiden. In al de gemeenten over 't algemeen, waar de afbraakswerken aan gang zijn, gelasten de landbouwers zich heel bereidwillig met het vervoer op hunne kosten te doen, op voor waarde dat zij over het beton mogen beschik ken om ermede hunne toegangswegen te verbeteren. Ten andere, tijdens uwe vergadering den 8 Maart 11. gehouden, schenen de afgevaar digden der gemeenten t'akkoord te zijn om de kwestie van het vervoer in dien zin op te lossen. Aanvaard, Mijnheer de Voorzitter, de ver zekering mijner ware hoogachting. De Algemeehe Bestuurder, (get.) VERHAEGHE. Wij laten ons toe de gemeentebesturen opnieuw aan te ivakker en om zich, zonder verwijl, met het vervullen der noodige pleegvormen bezig te houden, opdat de aanbestedingen zouden gedaan zijn en alles in gereedheid gebracht om de ver nieling der onderstanden te kunnen aanvangen van zoodra den oogst binnen is. De Voorzitter, Arth. BUTAYE, av. Un important projet de loi Le ministre des Finances vient de déposer sur le bureau de la Chambre un projet de loi aux termes duquel sont abrogées toutes dispo sitions des lois actuellement en vigueur, frappant d'inaliénabilité les titres de rentes, les obligations sexennales de la Défense nationale et les obligations du trésor amor- tissables en quinze ans, établis en paiement du capital ou des intéréts des indemnités pour dommages de guerre. Ce projet de loi présente une réelle impor tance pour les sinistiés, puisqu'il est destiné a permettre a ceux d'entre eux qui le désireront de négocier librement les valeurs d'Etat dont ils peuvent être détenteurs et qui leur avaient été remises a titre inaliénable en paiement de certains dommages de guerre. Ajoutons que le projet de loi stipule que le Trésor ne sera pas tenu de procéder au trans- fert du nominatif au porteur des titres arrivés a moins de trois mois de leur échéance. Bouwt een huis'en bewoont het vóór 3r December aanstaande om io jaar vrijstelling van grondlasten er voor te bekomen. De wet van 10 Juni 1928 moedigde het bou wen van nieuwe huizen aan door het toestaan van 10 jaar vrijstelling van grondlasten op nieuwe woonhuizen, wier eigenaars bewezen dat zij den bouw begonnen na 3r December 1927, en 't huis bewoond wierd vóór 1 Januari 1931, op voorwaarde 1) Dat 't huis gezond en bewoonbaar be vonden wierd door de Beschermingscomi- teiten der goedkoope woningen. 2) Dat het kadastraal inkomen niet meer bedroeg dan i5oo fr. in de gemeenten van min dan 5ooo zielen 2000 fr. in de gemeenten van 5ooo tot i5.ooo zielen 25oo fr. in de gemeenten van i5.ooo tot 60.000 zielen 3ooo fr. in de gemeenten van óo.oooofmeer zielen. Het Staatsblad van 4 Juni 11. blz. 3180 meldt dat voornoemde wet voor een tijdvak van één jaar verlengd wordt te rekenen van I Januari ig3r. Voormelde wetten ontzeggen de tienjarige vrijstelling aan de reeds bevoordeeligde woonhuizen van bouwmaatschappijen gelijk Ons Onderdak aan de reeds verkochte huizen zulker maatschappijen aan de huizen waarvoor de Staat eene bouwpremie schonk, en aan de huizen gebouwd met de vergoeding voor oorlogsschade. Kijkt eens goed naar de muren onzer stad en naar de schutsels aan de in opbouw zijnde werken. Wat een macht van aanplakbrieven van de handelaars onzer stad geen enkele niets dan kinemavoorstellingen of verkoopin- gen maar van den vreemde gansche rijen in bonte kleurenschakeering van aankondigingen hunner waren en voortbrengsels. Vreemde landen en uitheemsche handelaars kennen de macht van een aanplakbrief en de verleiding eener pakkende voorstelling. Zij kennen de spreuk Ongekend is onbemind I Dat is een spreuk zoo oud als de straat en zoo waar als het Evangelie. Zakenmenschen. en handelaars kennen ze bij ondervinding, want van haar toepassing hangt veelal de goede gang hunner onderneming af. Zoo men tegenwoordig tot het volk niet gaat, zal het volk van zelf bij u niet komen ook. Van het oogenblik dat men een gewest of een stad kent met al haar natuurschoon, merkwaardig-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 1