OPENBARE FEESTELIJKHEDEN Groot Kunstconcert Muzikale Kring YPRIRMR TIENJARIG BESTAAN KUNSTCONCERT Groot CONCEHT STAD YPER Eerste Regiment der Grenadiers Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper Verslag der Algemeene Vergadering ZONDAG 21 JUNI 1931 ALGEMEENE VERGADERING Ferd. Dethoor. Hector Casier. Radio - Omroep - Taksen Radio - Diffusion - Redevances Harmonie Symphonie ter gelegenheid van zijn Zaterdag 20 Juni 1931 Om 8.i5 uur Hulde aan het Gedenkteeken der Ypersche Gesneuvelden. Om 8*4 uur 's avonds, Groote Markt door de Harmonie, onder het bestuur van heer Lionel Blomme Bestuurder der Stedelijke Muziekschool. PROGRAMMA 1.Marche Jubilaire H. Moerman 2. Les deux Pigeons N°* i et 6 Messager 3.—Symphonie A. Van Egroo 4't Vogeltje Becker Tusschenpoos. 5. Carnaval Romain Berlioz 6. Andante, Symphonie Beethoven 7.Invitation d la Valse Weber 8.— Ypriana Marche L. Blomme —o ZONDAG 21 JVN1 Om 1 uur, in Lapiere's zaalInhuldiging van het NIEUW VAANDEL voor de Harmonie. OPTOCHT door de Stad. Om 10 uur 's avonds, René Colaertplaats Luisterlijk VUURWERK, afgeschoten door het huis Victor Deriemaecker Zonen, vuurwerkmakers, Ardoye, (West-VI.) 8 stukken 145 tusschenschoten Goedendag 6 dubbele moordslagen r,r 5. 7 btukerijen vliegende serpenten nr 5. 4 Sineesche dwarlvuurpijlen nr 5. 4 dubbele eerevuurpijlen, i' stuk. De Vlinderjacht, stuk bestaande uit twee draaiende toovermolens, bekroond door eene Sineesche vuurfontein in schitterend vuur en diamantenregen. 2C stuk. Twee draaiende vuurbronnen, met openbarstende juweelbergen en vonke lende baggenregen. 3e stuk. De Briljanten, groot vast en draaiend stuk, bestaande uit zes schitterende vuurrozen en vijf gekleurde slangen, door vijf schitterende starren bekroond, dit alles in gekleurde vuurbouten afgeteekend. Dit stuk vormt eenen grooten regelmatigen vijfhoek van vijf meters straal en dertig meters omtrek. 4* stuk. Het groot getafeld ruitenwerk, voorafgegaan van drie schitterende vuurzon- nen, een prachtig klaveraas vormende, eindi gende op een wonder schaakberd van twaalf meters lengte, 10 meters hoogte, en een salvo van 5o kanonschoten. 5e stuk. Don Quichotte's wondermolen, een groot draaiend werk, twee mindere molens voortbrengend, die om het middenstuk wentelen. 6' stuk. Kung - me - Kiang - se, of de vermaarde Sineesche gymnast, zijne won derbaarste toeren op de vaste trapéze uit werkende, links en rechts beschoten door roomsche vuurbossen, zwermpotten en grof veldgeschut. 7C stuk. Een Lier, zinnebeeld der mu ziek, in gekleurde vuurbouten afgeteekend, rechts en links beukerijen roomsche vuurbos sen, eindigende met het 8' en slotstuk. 200 vuurpijlen, met schoten. 200 vuurpijlen, met sterrenregen,- moordslagen, zwermpotten en zwaar geschut. Tusschenschoten 40 eere-, dubbele, groote en dwaalstarvuurpijlen. l5 springbommen met starren en met varende goudwolken nr 5. l5 zware lucht zwerm potten met slangen. 12 Sineesche dwarlpijlen nr 5. 12 beukerijen vliegende serpenten nr5. 4 beukerijen dwarlpijlen met slangen en schittervuur n' 5. 6 vliegende vonkelstarren nr 5. 8 tafel vuurpijlen. 12 verschillende bengaalvlammen nr 5. Zaterdag 27 Juni 1931 om g uur 's avonds, René Colaertplaats door de Symphonie. onder het bestuur van hr Georges Van Egroo PROGRAMMA: 1) Marche Parisienne L. Ganne 2) Sous la Feuillée, ouverture J.-E. Strauwen 3) Suite Ballet Francis Popy a) Entree - Mazurka. b) Intermezzo. c) Valse Lente. d) Final - Galops. 4) La Vallee des Myrtes, valse G. Auvray 5) Ypriana, Feestmarsch K. De Wulf ZONDAG 28 JUNI Om 3 uur, René Colaertplaats door het veimaard Muziek van het onder de leiding van Kapitein V. BURY. PROGRAMMA 1) Grande Marche Inaugurale V. Bury 2) Le Roi d'Ys E. Lalo ouverture de l'Opéra. Transcription G. Parès. 3) Le Jongleur deNotre-Dame J. Massenet fantaisie sur l'Opéra Arr. par F. De Coniuck. 4) Prince Igor A. Borodine Ballet du 2e acte de l'Opéra. 5) Valse Scherzo P. Gilson 2e Valse Symphonique. 6) Caprice Italiën P.Tschaïkowsky 7) 2' Rhapsodie Hongroise F. Listz Transcription par V. Bury. 8) Ypriana Ch. De Wulf. Marche Commémorative. o Om 9 uur 's avonds, in de Halle (overdekte Botermarkt): VOLKSBAL door de Ypersche Accordeonisten. Het Bestuur. gehouden op Zondag 17 Mei iq3i. De Heer Voorzitter opent de vergadering om i5 uur en de Heer Secretaris geeft lezing van het verslag der vorige vergadering. Dit verslag wordt goedgekeurd. Voordracht De Heer Vander Borght, Staatsvoordrachthouder te Kortrijk, geelt een weluiteengezette en tevens zeer nuttige en klare voordracht over de teelt der tomaat. De gevierde spreker wordt door de talrijk aanwezige leden in zijn klare rede aandachtig gevolgd en ten slotte luidruchtig toegejuicht. De Heer Voorzitter bedankt, in zeer ge paste woorden, den spreker namens al de toehoorders. Mededeelingen De Heer Voorzitter veront schuldigt den heer Vermeersch, die zich in de onmogelijkheid bevindt de vergadering bij te wonen, en geeft vervolgens nog eenige nuttige wenken over de seizoenwerkzaamheden. Aanbrengsten De volgende punten worden toegekend. 1) Aan Flepts Antoine, 10 punten voor zijne merkwaardige jonge groenten bestaande uit jonge porei Carantan latuw Mei Konin gin ronde roode radijs witte top, vroege aardappelen Eerstelingen selderij Pas cal erwten Prins Albert bloemkool Brocoli d'hiver blanc en Brocoli d'An- gers late. 2) Duthoo Jan, 2 punten voor zijne schoone rhubarbe Victoria Nieuwe leden Wordt als nieuw lid aan vaard Vandamme Camille, voorgesteld door Clinckemaille R. Tombola Een prachtige tombola, geleverd door het huis Marcel Lauwers en bestaande uit sieraad en bloemenplanten, wordt onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergade ring sluit om 17 y« uur om i5 uur DAGORDE 1) Lezing van het verslag der voorgaande vergadering. 2) Mededeelingen. 3) Voordracht. 4) Beoordeeling der aanbrengsten. 5) Aanvaarding van nieuwe leden. 6) Inschrijving voor de hojbezoeken. 7) Tombola. Namens het Bestuur De SecretarisDe Voorzitter, De Procureur des Konings bij de Recht bank van Eersten Aanleg te Yper herinnert dat de houders van radio ontvangsttoestellen, door de Wet van 20 Juni 1930, verplicht zijn jaarlijks eene taks te betalen, welke, op post- checkrekening nr 290 Radio-Omroep-Tak- sen te Brussel moet gestort of overge schreven worden. De taks bedraagt 20 frank 's jaars voor de toestellen voor dewelke enkel kristallen (galeen posten b. v.) worden gebruikt en 60 frank voor alle andere posten. Blijven ze aan deze verplichting te kort, dan loopen de schuldigen eene boete in gelijk aan vijf maal de ontdoken taks, met verdubbe ling in geval van herhaling. Ten anderen, kunnen met boete, gevangenis en verbeurdvei klaring van hun toestel gestraft worden degene, die hun post niet hebben aangegeven. De houders van radio-toestellen worden dringend verzocht zich vóór I Juli aanstaande met de Wet in regel te stellen. Na dit verwijl, zullen tegen de overtreders strafvervolgingen ingespannen worden. Yper, den 16° Juni ig3l. De Procureur des Konings, (get.) I. VAN THORENBURG. Le Procureur du Roi prés le Tribunal de Première Instance a Ypres rappelle aux déten- teurs d'appareils récepteurs radio électriques qu'ils sont tenus d'acquitter la redevance annuelle établie par la loi du 20 Juin iq3o et d'en verser le montant au compte chèque postal n° 290 Radio-diffusion-Redevances La loi fixe a 60 francs par an la redevance pour les postes a lampes et a 20 francs celle pour les appareils dans lesquels il est fait uni- quement usage de cristaux (postes a galène). L'attention des détenteurs de postes est attirée sur la nécessité urgente d'acquitter la redevance due pour éviter toute difficulté avec les autorités. La loi prév'oit une amende égale au quintuple de la taxe éludée, cette amende étant doublée en cas de récidive. En cas de non déclaration du poste, le détenteur de l'appareil radio électrique peut encourir une amende et un emprisonnement et la confiscation du poste peut être prononcée. Les détenteurs d'appareils radio électriques sont instamment priés de se conformer a la loi avant le premier Juillet prochain. Après ce délai, des poui suites seront intentées aux contrevenants. Ypres, le 16 Juillet ig3i. Le Procureur du Roi, (signé) I. VAN THORENBURG.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 4