Chronique Financière TE KOOP 2 Souscriptions et Emissions Coupons Annoncés Crédit du Nord Beige 6 payable le 1 Juillet 1 g3r TBABOI.3F1L Uitstap naar Tourcoing Boldersnieuws Vrijstellingen van Militiedienst bij Camille Bouttelegier - Ameel West-Roosebeke (Statie) Ongeveer 150 eiken boomen van 1 m. Brasserie dc la Chasse Royale émission d'actions nouvelles récervées aux anciens actionnaires i nouvelle pour 4 actions an ciennes k Frs 56o. Cloture le 29 Juin. Cimenis Meuse Brabant émission d'obliga- tions 5 V» °/o net de Frs 1.000 nominal, émises Frs 975. Remboursement en 22 ans par tirages annuels a partir de la troisième année. Remboursement anticipé autorisé a partir de 1934. Union des Industries émission d'actions nouvelles a raison de 1 titre nouveau pour 1 ancien. Prix Frs 520, dont Frs 120 payables a la souscription, le solde sur appel du con seil d'administration. Soengei Lipoet Cultuur Maatschappij émis sion d'obligations de Fis 6o, 6 °/o net d'impöts hollandais, convertibles en actions de capital au gré des porteurs jusqu'au 3i Décembre ig36 inclus cette conversion pourra se faire titre pour titre; droit de préférenceaux anciens actionnaires, 1 obligation par 4 actions de capital. Prix Frs 870. Cloture le 3o Juin. Société Hypothécaire du Canada émission d'actions privilégiées de Frs 5oo a raison de 2 actions privilégiées pour 3 actions de capi tal au prix de Frs 5oo plus intéréts courus a 6°/o depuis le 5 Mai 1931. Cloture le 5 J uil- let J9.3t. Houillières d'Anderlues émission d'obliga tions de Frs 1.000 5 V, °/o net d'impöts, émises a Frs 975 remboursables en 3o ans par tirages annuels a partir de la sixième année. Faculté de remboursement anticipatif en 1937. Flandria Etablissement Horticole) Emis sion d'obligations de Frs 1.000 productives d'un inléiêt annuel de 5 °/o net d'impöts et émises a Frs g5o. L'emprunt est rembour- sable pour le 25 Mai ig56 au plus tard, par voie de tirages au sort annuel. L'amortisse- ment anticipé peut être fait a partir de ig36. Société Commerciale de Belgique obligations de Frs 1.000 - 5 1/2 °/0 net d'impöts émises a Frs 970 et remboursables en 35 ans par tira ges annuels a partir de la cinquième année. Electrajina Frs i3.3o actions de capital coupon 3l Frs 9-5o actions de jouissance coupon 3l Frs 41.80 actions de dividende coupon 3l Frs 5i.35 dixième fondateur coupon 3l Chemins de Fer en Perse Frs 37.60 actions privilégiées coupon 43 Frs 10 39 actions ordinaires coupon 43 Eaux d' Utrecht solde Frs 225 contre estampillage coupon 48. Sidac Frs 218.40 actions de capital coupon 6 le 1 juillet ig3i. Frs 187.20 actions de dividende coupon 6 le 1 juillet 1931. Tuileries du Pottelberg Frs io5 actions de capital coupon 5 le 1 juill. 3i Frs g5 actions privil. coupon 5 le 1 juill. 3i Frs 90 actions de divid coupon 5 le 1 juill. 3i Brasserie de la Chasse Royale Frs 58.5o actions priv. coupon 8 le 1/7/31 Frs 58.5o actions de cap. coupon 26 le 1/7/31 De Nayer Frs 42.43 actions privilégiées coupon 24 Frs 275 actions ordinaires coupon 24 Brasserie de Léopoldville Frs 80 actions de capital coupon 7 Frs 75.20 actions de dividende coupon 7 Auxtliaire Chemins de fer Grands Lacs Fond. coupon 8 Frs 5o Frs 27.15 act. capital coupon 8 Trabeka Frs i5o net coupon 7 Chimique Auvelais Frs 25 net coupon 21 Coupons payés depuis le 15 Juin Electriciti de Sofia et de Bulgarie priv. A Frs 45 net div. ig3o coupon 5 priv. B Frs 65.40 net div. 1930 coupon 1 ord. Frs 270 net div. ig3o coupon 22 div. Frs 80.375 net div. ig3o coupon 5 fond. Frs 168.18375 net div. rg3o coupon 22. Galeries Ansfach Frs 10 net coupon 11. Noël-Sart Culpart Frs 3go net acompte, div. ig3o-3i coupon 59. Verreries de Chenée Frs 11.70 net coup. II. Haagsche Buurtspoorwegen florins 10 c. 4. Tramways' et Electricité Bangkok Frs 70.5o net coupon 8. Manufacture Beige d'Articles en Papier Frs 23.40 net coupon 8. Sécurities dollars canad. 0.35 coupon 9 terme et comptant. Magasins Réunis priv. Francs frang. 12.834 coupon 18. ord. 4 417 coupon 20. Naftd capital Frs 6 net coupon 24. dividende Frs 25 net coupon 24. Le 25 Juin iq3i. Zondag 21° Juni laatstleden vertrokken uit Yper 'n paar autobussen en enkele private auto's, groepeerend omtrent 80 dames en heeren. In het lokaal van de Francs Bouleurs du Brun Pain werden ze onthaald op 'n eere wijn en een welkom vanwege de eerevoor zitter, voorzitter, bestuursleden en de zeer talrijke leden der maatschappij. Rond 10 uur stelde 'n lange stoet zich op. Voorop de fan fare Les Intimes dan verscheidene plaat selijke maatschappijen o. a. de boldersmaat schappijen Sl-Paul de Boule d'Argent deze van de Rue-tout jus de oudstrijders maatschappij van de Rue du Brun Pain deze van de belgische oudstrijders enz. en laatst de verschillende vertegenwoordigers der Ypersche maatschappijen van de Statie, Bascule, Cercle, Postje en Coo met vlaggen. Langsheen de straten van de midden stad kwam de stoet op de Place de la Victoire waar het standbeeld is der gesneuvelden, 'n prachtstuk. Daar bevonden zich de vooraan staande personen van stadsbestuur, raads leden van stad en arrondissement, voorzitters en eerevoorzitters van veel plaatselijke maat schappijen. 'n Viertal redevoeringen o. m. van de heeren Wattel in naam van de Francs Bouleurs du Brun Pain Delecroix verte genwoordiger van het stadsbestuur, Maréchal algemeen raadslid en Val. Seys vanwege de Ypersche bolders. Na 't spelen der vader- la dsche liederen werden verscheidene prach tige bloemengarven neergelegd aan den voet van het prachtig gedenkteeken. Merken we terloops op dat het de eerste maal is dat plaat selijke of vreemde maatschappijen mogen officieel hulde- brengen aan de gesneuvelden uit Tourcoing. Nu trok de stoet naar de Place de la République waar in de bovenzaal van de Café Duquesnoy de bezoekers en feestvierders officieel werden verwelkomd door den heer Masurel in naam van les Amis de Tourcoing» en de Franco-Beige Omringd door tal rijke overheden besprak de heer Masurel in een pittige rede de boldersvriendschap en de sportieve geest van de deelnemende maatschap pijen. Heer Seys bedankte om de gulhartige ontvangst en gewaagde reeds van internatio nale bolderskampioenschappen. Na dit woord van dank zette de stoet zich op weg naar de rue du brun pain om 'n herkansing te spelen. Natuurlijk kwamen ze daar niet aangeland zonder even hier of daar zich op té houden bij eerevoorzitter en leden van de Francs Bouleurs. Te 1 uur werd aangevangen met het spel. In 8 enden uit. Voor Yper speelden hh. Vier- straete spelleider, Derez, R. Salomé, J. De- clercq, Noyez, Verplancke, Ververken, De- nys, Devos en Van Oudenhove. De tegenstre vers onder de prachtige leiding van heer De- poortere behaalden de overwinning met 9 punten tegen 5. Onze mannen waren niet te best op dreef in die lange en platte tra, inzon- der de schutters. Maar 'k geloof, moest 't spel bepaald geweest zijn op bv. 25 punten dat de tegenstrevers ferm moeite zouden gehad heb ben om baas te worden over onze mannen. Als scheidsrechters traden op hh. Benet voor Tourcoing en Seys voor Yper. De nederlaag verminderde in geenen deele het plezier van den uitstap. Aan 'n flinkefeest- tafel gezeten verhoogde de pret en hield allen bijeen tot 7 Vi u. 's avonds. Menige speech werd afgestoken om hulde te brengen aan de inrich ters hh. Vienne, eerevoorzitter, Dufourreau, voorzitter, en de heereD Derek en Bouche die de spil zijn geweest van het heele feest. In- zonder deze laatste twee heeren verdienen onzen dank om de prachtige en vriendelijke wijze waarop ze alles tot in de puntjes hebben verzorgd. De dank van onze dames zal zeker wel gaan naar Mvr. Vienne die ze ten haren huize op buitengewone manier heeft ontvan gen. Aan tafel werden bloemen aangeboden aan de dames en 'n prachtig geschenk, 'n bronzen bolder, aan d' Yperlingen. We bedanken hier ook den lokaalhouder en zijn vriendelijke dame omdat ze ons maaltijd en drank zoo lekker lieten smaken en ook laatst maar best heer Valere Seys die den heelen dag op corvée was met al die speechen, 't Was 'n aangename dag voor allen. Velen zeggen wanneer nog eens Krabber. Dinsdag 3on Juni komen 'n groep pastei bakkers van Tourcoing naar de Bascule om 'n partijtje te bollen voor 'n pinte bier. Ze zul len bollen rond 4 1/2 u. namiddag. Wie komt er zien... en helpen bollen Worden krachtens artikel 57 der wet op de militie, de werving en de dienstverplichtingen, ontheven van werkelijken dienst, de daarvoor aangewezen miliciens van ig3i, die tot vol gende categorieën behooren 1) Zij die deel uitmaken van een gezin met ten minste zes kinderen van wie geen enkel vrijstelling heeft bekomen, als lid van een Kroostrijk gezin 2) Zij van wie ten minste vier broeders bij 't leger gediend hebben 3) Zij van wie drie broeders bij 't leger ge diend hebben, van wie een in dienst is ge storven 4) Zij van wie drie broeders bij 't leger ge diend hebben, van wie ten minste een, drager is van frontstrepen 5) Zij die deel uitmaken van een gezin van elf kinderen, in 't leven, van wie drie bij 't leger gediend hebben. 6) Zij die deel uitmaken van een gezin met tien kinderen in 't leven, van wie zeven zonen, waaronder drie bij 't leger gediend hebben 7) Zij die halve wees deel uitmaken van een gezin van tien kinderen in 't leven, van wie zes zonen, waaronder drie bij 't leger gediend hebben. 8) Zij wier vader geboren is voor 6 Mei 1871, en die deel uitmaken van een gezin met tien kinderen in leven, van wie zes zonen, waaronder drie bij 't leger gediend hebben. tot 2 m. 3o omtrek, groote hoeveelheid eiken staken, dienstig voor afsluitingen van weiden en parken, zeer veel gespleten eiken hout voor bakkers. Eenige duizende taliebus- schen, ook voor bakkers, landbouwers en gebruikers. Alsook schoone boonpersen en erwtrijzen. Al deze koopwaar wordt op aanvraag verzonden per ijzerweg of te huis besteld op aanvraag en overeenkomst. Te bevragen bij C. BOUTTELEGIER, West-Roosebeke (Statie). Tel. 60 Staden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 10