V La Limousine CHEVROLET 7 places César Mottrie, Bd Malou, 30, Ypres - Tel. 149 Le prix n'est pas tout Examinez la valeur Tour de France est èi votre disposition Elle fait sensation partout Elle fait la merveille de tous ceux qui Fexaminent et en font l'essai 7 Radio - Flandre 7, rue de la Gare, YPRES. Cette voiture économique a 7 places convient d tous les servicesaussi bien comme voiture de familie que comme voiture de location. - L'empal lenient, tres grand, laisse place pour 2 strapontins dans le compartiment arrière. Demandez un essai gratuit et rans aucun engagement de votre part, au distributeur direct breken en wegruimen. M. Sobry. Volgens mij ware het beter të bepalen dat het werk in 120 werkdagen moet uitgevoerd worden en dat de boete na dit tijd verloop zal toegepast worden. Al de raadsleden verklaren zich met deze voorgestelde wijziging t'akkoord. M. Lemahieu. Het lastenkohier voorziet ook dat de aannemer een borgsom van 10.000 fr. moet storten. Wanneer hij het werk moest verlaten dan wordt die borgsom verbeurd, en in geval de atbraaks- en opruimingswerkenniet met den gewenschten spoed worden uitgevoerd dan kan het den aannemer verboden worden nog voorts te werken en mag de gemeente zich daarmede zelf belasten. Voor het doen springen van onderstanden die dicht bij een openbaren weg gelegen zijn, zal de aannemer alle noodige maatregelen moeten nemen om het verkeer niet te belemmeren. Dit lastenkohier is het algemeen lastenkohier van den Staat dat eenigszins gewijzigd is en aangepast aan den toestand van Yper. M. Bonnet. In het begin van dit lasten kohier wordt eenmaal het woord ondernemer gebruikt en dan verder is het altijd aannemer. Dit zijn twee verschillige woorden die beide een andere beteekenis hebben. Ik zou voor stellen het woord ondernemer te vervangen door aannemer. M. Lemahieu. Dit zal gedaan worden. M. Capoen. In geval er eigenaars zijn die een onderstand wenschen te behouden, zijn zij verplicht dien te laten afbreken M. Lemahieu. Neen, maar zij moeten een aanvraag doen aan het gemeentebestuur om de onderstand te mogen behouden en dan wordt de kubieke inhoud van dien onderstand van de algemeene aanneming afgetrokken. M. Sobry. Het lastenkohier voorziet ook dat de aannemer zal betaald worden bij sne den van 5ooo fr. Is het de stad of de Staat die •dit moet betalen M. Lemahieu. De stad doet de betalingen naarmate de werken vorderen, doch de staten moeten opgestuurd worden naar het ministerie dat alsdan tien dagen nadien het geld terug betaalt. M. Delahaye. Door den band wordt er voor gelijk welke aanneming nooit een hoo- gere borgsom geëischt dan de som die als eerste snede wordt uitbetaald. Dit is om toe te laten dat ook de kleine aannemers voor het werk kunnen onderschrijven.Gezien er slechts 5ooo fr. als eerste betaling zal gegeven wor den, ware het wenschelijk dat de borgsom niet hooger zou beloopen. M. Leuridan. Ofschoon dit een algemee ne regel is, kan een grootere borgsom hier toch verrechtveerdigd worden. Het is immers een werk dat zoo versnipperd en zoo overal rond gestrooid ligt, dat het gemakkelijk ver laten wordt. Hoeveel proeven werden reeds niet gedaan en hoeveel aannemers hebben reeds het werk verlaten Om die reden mag men dus wel een borgsom van 10.000 fr. eischen. In gewone omstandigheden ligt het werk, dat het voorwerp der aanneming uit maakt, op een en zelfde plaats, terwijl het hier overal rond verspreid is. M. Lemahieu. Het ware zelfs voorzich tig die borgsom te behouden, gezien de vorige aannemers allen het werk verlaten hebben. Het voorgesteld lastenkohier wordt hierop met eenparige stemmen goedgekeurd. 2. Stadsgebouw Voltooiing Aanvraag ■van krediet. M. Sobry. Ik bid den heer ScSiepen van openbare werken over dit punt verslag te willen uitbrengen. M. Delahaye. Het betreft hier een huis der stad dat in het gewezen waterkasteel, langs den Veurnesteenweg, staat. Dit huis moet bewoonbaar gemaakt worden. Er moet onder ander een zoldertrap geplaatst en twee zolderkamertjes bij gemaakt worden, gezien dit huis verpacht werd aan eqp gezin met ver schillige kinderen. De onkosten hiervan wor den op 1.800 fr. geschat en wij vragen dit ge ring krediet te willen stemmen. Dit krediet wordt zonder opmerkingen en eenpariglijk gestemd. 3. Openbare Onderstand Plaatsen der Centrale V er warming in het Godshuis Nazareth en St-Antonius Gesticht te Locre Aanbe steding. Onder het toezicht van den heer ingenieur Moerman werd er in de Commissie van Open- baren Onderstand, den 23 Juni 11., overgegaan tot de opening der zeven aanbiedingen die in gekomen waren voor het plaatsen der cen trale verwarming in het godshuis Nazareth en in het St Antonius gesticht te Locre, en be sloten het advies vin den heer Moerman te vragen over de aanboden van de laagste in schrijvers. In een volgende beraadslaging werd besloten de heer Vandamme van Brugge als aanbesteder uit te roepen. Zijne inschrij ving bedraagt de som van 179.400 fr. voor het St-Antonius gesticht te Locre en i3[.i5ofr. voor het godshuis Nazareth. De goedkeuring der hoogere overheid zal gevraagd worden als mede de toelating om de sommen te mogen gebruiken die voor dit werk in de begrooting voorzien werden. De raadsleden brengen een gunstig advies uit. Alleen de heer Missiaen onthoudt zich. 4. Openbare Onderstand Openbare ver- kooping van bouwgrond. Mevr. Wed. Alois Sinnaeve van Ypër heeft de aanvraag gedaan om een deel eener weide, van meer dan 3 ha. groot en gelegen al den Noordkant van den steenweg van Yper naar Brugge, te mogen koopen aan den prijs van l5 fr. den vierkanten meter. Deze weide is thans verpacht aan 1000 fr. per hectare en daar zij zeer geschikt is voor bouwgrond heeft de Commissie van Openbaren Onderstand besloten het deel dezer weide palende aan den steenweg tot op een diepte van 5o m., 't zij ongeveer 1 ha. 5o aren grond, openbaar te koop te bieden ain den instelprijs van l5 fr. den vierkanten meter. De som dezer verkoo- ping, geplaatst aan 5 zal meer opbrengen dan de tegenwoordige pacht. Het is dus een voordeelige bewerking voor den Openbaren Onderstand. M. Lemahieu.Zal die grond in verschillige loten verdeeld worden ■i> M. Sobry. Ja. M. Missiaen. Deze grond wordt door een particulier aangevraagd, maar de Com missie heeft besloten dit geheel in loten te verkoopen. M. Lemahieu. Die grond is zeer schoon gelegen daar rechtover de huizen van den blok en voor de mogelijke uitbreiding der stad is dit een zeer goede zaak. M. Leuridan. Waar staan thans de ge bouwen die door de aanvraagster bewoond zijn M. Lemahieu. Die gebouwen staan op haren eigendom terwijl zij dë aanpalende weide, waarvan nu een deel zal verkocht worden, slechts in pacht heeft. M. Leuridan: En het is om voor haar een nieuw gebouw op te richten dat zij thans vraagt dien nieuwen grond te koopen. Niet tegenstaande wij in princiep tegen elke ver vreemding van de eigendommen der Com missie van Openbaren Onderstand gekant zijn, zullen wij voor deze maal en bij uitzon dering het voorstel van verkoop goedkeuren. Al de raadsleden stemmen ja. Alleen de heer Missiaen onthoudt zich. (Vervolg te naaste week). Sportmen, si vous voulez être les premiers a connaitre les résultats, venez écouter les auditions ou voir l'affiche a la Maison

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 11