1 - 12e Année, N° 13 - 4 Juillet Cuisine d'Éfté B E R JU3 H T De tiende Verjaring van Ypiiana v Weekblad - - het Arrondissement Yper Vwnnlglng der Getelstarden. she jCluba, Beheer, Opstel en Aankondigingen IS, Boterstraat, 15, Yper Abonnement18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Tel. 500 35 ct. het nummer Journal hebdomadaire de I'Arrondissement d Ypres Organe de 1'Association des Sinistrés, des Clubs Yprois, etc. Ridactton, Administration et Pabliciti IS, rue au Beurre, Ypri a Abonnement 18 fr. 00 par an Etranger 32 ft. 35 ct. Ie numéro Tél. 500 Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper De aanstaande maandelijksche verga dering, van de Afgevaardigden der Bonden van geteisterden, zal plaats hebben op Zondag 12 Juli 1931, om i5 uur, in het Hotel Continental Statieplaats, te YPER. DAGORDE 1) Overzicht van den toestand. Al onze bondenen samenwerkende vennoot schappen en al onze gemeente overheden worden dringend verzocht afgevaardigden naar de vergadering te zenden. Ingang vrij aan alle geteisterden. Fédération des Sinistrés de V Arrondissement d'Ypres La prochaine réunion mensuelle, des Délégués des clubs de sinistrés, aura lieu le Dimanche 12 Juillet 1931, a i5 heures, en 1' Hotel Continental Place de la Gare, a YPRFS ORDRE DU JOUR 1) Examen de la situation. 3) La question des abris. Toutes nos associations et nos coopératives et toutes les autorités communales sont in- stamment priées d'envoyer leurs délégués a la réunion. Tous les sinistrés sont admis. Les repas froids et les repas chauds, de préparation facile et rapide, sont a l'ordre du jour, dans tous les ménages, pendant les chaleurs. A ce titre la Maison D'HONT, 6, rue de la Station, Ypres, recommande spécia- lement ses comestibles pour CUISINE dT tels que Tous Fromages du pays et de l'étran- ger, les plus renommés. Toutes Conserves de Poissons, de Vian- des, Fruits et Légumes (ires marques). Potages et Sauces variés. - Huile et Vinaigre pour salade et mayon naise. Denrées Coloniales. N. B. A% d'Escompte sur tout achat comptant de 25 Fr. de Comestibles. Emile VAN OVERSTRAETEN te Yper, Statiestraat, 35, heeft de eer zijn geachte klienteel te berichten dat hij zich gelast, zooals vroeger, met het samenstellen van wagons Huiskolen, Anthraciet, enz. met hoeveelheden van minstens 2000 Kgr. en dat tegen den prijs van den groothandel. De viering der tiende verjaring van den muziekkring Ypriana, die verleden week zoo luisterlijk werd begonnen met het prachtig kunstconcert der Harmonie, de inhuldiging van haar nieuw vaandel en het afschieten van een schitterend vuurwerk, werd voortgezet Zaterdag laatst met een schoon en welge slaagd concert door de symphonische afdee- ling gegeven en Zondag met een zeldzaam buitenkansje voor fijnproevers, namelijk een kunstconcert door het vermaard muziek der Grenadiers. Het heerlijk en zacht weder had Zaterdag avond een groote menigte muziekliefhebbers rond de kiosk op het Statieplein geschaard om er de symphonie in haar eerste openlucht uitvoering te hooren. Het keurig programma, dat van den goeden smaak van het bestuur getuigt, werd op meesterlijke wijze uitge voerd en de talrijke toehoorders, die hunne toejuichingen niet spaarden, hebben met vol doening bestatigd dat de symphonie op haar verworven lauweren niet slaapt en onzeggelijk veel vooruitgang heeft verwezenlijkt. Aange voerd zooals ze is door haar talentvollen bestuurder, M. Georges Van Egroo, en ge plaatst onder het beheer van werkzame en verkleefde mannen,zooals M. N. D'Huvettere, voorzitter M. G. Deroo, onder voorzitter, en MM. G. Versailles, G Mahieu en Joseph Seys, bestuurleden der afdeeling symphonie, en ook nog M. Remi Bouquet, onder-voor zitter van het midden comiteit van Ypriana, die de symphonie bijzonder genegen is, zal de symphonie ongetwijfeld nog dikwijls van haar doen spreken. De herdenkingsmarsch Ypriana van K. De Wulf, die met ons geliefd Tuindaglied eindigt, sloot dit prachtig concert en moest onder het aanhoudend handgeklap van het geestdriftig publiek hernomen worden. De heer Voorzitter N. D'Huvettere was de tolk van allen om den bestuurder en zijne goede en verkleefde liefhebbers muzikanten van harte geluk te wenschen om hunne puike en onbe rispelijke uitvoering en hen eenige welver diende woorden van dank toe te sturen voor het genot dat zij aan de zoo talrijke omstaan- ders verschaft hadden. Zondag echter was het de groote dag. Onze lieve driekleur wapperde vroolijk te allen kante, aan meest alle huizen en schier in elke straat. Korts vóór den middag trok de Har monie Ypriana statiewaarts, waar een groote menigte reeds den trein van Kortrijk afwacht'e waarmede het muziek der Grenadiers moest inkomen. Bij het afstappen van den trein, werden de grenadiers, onder het geleide van kapitein V. Bury, door een dreunende Bra- bantponne begroet en, na de gebruikelijke voorstellingen, trok men in stoet, de Harmonie Ypriana voorop, naar de Lapiere's zaal waar de ontvangst plaats greep. De heer Aimé Gruwez, Voorzitter der Har monie, verwelkomde in naam van het bestuur van Ypriana, van de muzikanten en van de eereleden, den kapitein Bury en zijn uitste kende artisten, en zegde welke groote eer het voor hem was een der beste muzieken van gansch het land te mogen ontvangen. Hij bedankte den kapitein Bury voor de wel willendheid waarmede hij den oproep van het bestuur van Ypriana had beantwoord en ver zekerde hem den grootsten bijval, daar de goede faam van het muziek der Grenadiers hen hier reeds sedert lang was voorafgegaan en hunne komst met ongeduld werd verwacht. Hij zegde ook hoe het bestuur van Ypriana, wanneer het besloten had een kunstsoncert te geven om de feestelijkheden van het tien jarig bestaan der maatschappij op te luisteren, geen oogenblik geaarzeld heeft om voor dit concert een militair muziek te kiezen, daar een militair muziek, voor de vaderlandsch- gezinde Yperlingen, gansch het leger, onzen beminden Vorst en ons geliefd België verte- tegenwoordigt. De eerewijn werd daarop aangeboden en de kapitein Bury dankte in enkele gepaste woorden voor de hartelijke ontvangst die hem en zijne artisten hier te beurt viel. Vervolgens werden onze gevierde bezoekers door de Harmonie Ypriana tot aan het Hotel des Brasseurs vergezeld, waar hen een wel gedekte tafel te wachten stond. Zooals het te voorzien was had het aange kondigd concert alle liefhebbers van schoon muziek, zoowel van Yper als van alle steden en dorpen van 't omliggende, dien namiddag op de R. Colaertplaats vergaderd. Reeds lang voor het gestelde uur waren ze opgekomen en zelfs de brandende zon vermocht het niet hen, al ware het maar voor enkele stonden geweest, van de kiosk weg te krijgen. Laten wij het ons rechtuit zeggen, het was het schoonste concert dat we hier te Yper sedert den oorlog te hooren kregen. Twee uren lang hebben de talrijke toehoorders in verrukking gestaan voor al het heerlijke, al het verhevene van die wel begrepene en kun stig uitgevoerde stukken. Niemand werd in zijne verwachtingen teleurgesteld en alle mu ziekkenners hebben daar een paar uren door gebracht waarvan zij nog lang de zoete HET YPERSCHE Men kun tnsshrtjven in alle Selgtsshe postkantoren Nsaxiloote artikel» geweigerd LA RÉGION D'YPRES On feut t'obonner dans tons les bureaux de posie Beiges - Les articles non stgnis sent re'asés 2) Terugkeer te Yper der bundels in onderzoek. 3) De kwestie der Onderstanden. 4) Wenschen voor de dagorde der aanstaande vergadering. 2) Retour a Ypres des dossiers en in struction. 4) Vceux a mettre d l'ordre du jour de la prochaine réunion. De Voorzitter- Le Président, Arth. BUT AYE, av. Ypres. Prix ntodérés. - Qualité et fraicheur garanties.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 1