DE KEIZER Statiestraat, Yper. BAISSE SENSIBLE Merkelijke AFSLAG Nous vendons nos produits au prix du jour sur tous nos VÊTEMENTS. Wij verkoopen onze producten aan den prijs van den dag op alle KLEEDINGSTUKKEN. M. Qapoen. Er ware misschien middel om zich met die gemeente te verstaan. M. Lemahieu. Ik denk wel van ja. 8) M. Vandamme. Er heerscht groote misnoegdheid onder de electriekverbruikers. Zonder het minste voorbericht werd verleden maand de huur der compteurs verdubbeld. Een contract wordt steeds gesloten door twee .partijen, en de eene partij mag niets wijzigen zonder de toestemming van de, andere. De geabonneerden ontvangen ook van de elec- triciteitsjcnaatschappij een reglement waarvan sommige artikels in tegenstrijd zijn met het contract. Ik vraag dat men dit eens zou willen pagaan. Verslag der Zitting van 29 Juni 1931 M. Leuridan. De heer Laton heeft mij gevraagd u te laten weten dat hij door zijne bezigheden weerhouden is en slechts rond 19 u. zal kunnen komen. M. Lemahieu. Dit ware een grooten onkost, veel onderstanden zijn meer dan twee meters diep in den grond en het is toch niet noodig zoo diep te gaan. Een spa diep is niet genoeg, daar men de landen niet zou kunnen draineeren en bij het bewerken nog dikwijls 't alaam zou breken op de in den grond blijvende steenbrokken, maar een diepte van een meter is meer dan voldoende. Deuil ©n 13 heures Rouw in 13 uren pen van Openbare Werken eens zou willen zorgen, voor 4e Rousselarestraat. 's Avonds zop men er de beenen breken. M. Leuridan. De heer Lemahieu zou daarvoormogelijks willen helpen zorgen, doch hij gaat altijd met den klaren naar huis. t M. Lemahieu. Jaj die straat verkeert in een slechten toestand. Doch dit is een ge meene straat, de helft ervan behoort aan de gemeente St-J an. M.Delahaye. Vroeger was de waarde der compteurs aangerekend voor 85.ooo fr., nu is dit tot 187.000 fr. gestegen. Wij zullen die bedingen van het contract eens door den technischen raadgever doen onderzoeken. Thans zal, op aanvraag, de electriciteit gelegd worden in al de straten waar er nog geen is. Voor wat betreft het grondgebied van Yper dat buiten de .stadsmuren gelegen is, hebben wij besloten ,te vragen wie er de electriciteit begeert, 't zij voor drijfkracht of voor ver lichting. De' stad wordt om zeggens omringd door het electrisch net dat in de aanpalende gemeenten aangelegd wordt, onder meer te Zillebeke, St Jan, Boesinghe, enz. en ook nog door het net dat de stad met Dickebuseh- vijver verbindt. Eens wij in 't bezit zullen zijn van al die aanvragen, dan zullen wij aan de maatschappij vragen ze te willen onder zoeken en voorstellen te doen, waarvan wij vervolgens kennis zouden ge'ven aan den raad. Dit is volgens mij het eenigste middel om den buiten van stad ook van de electriciteit te laten genieten. Dan zal de electriciteit overal geplaatst worden tot zelfs in de Rousselare straat, en de heer Capoen zal er alsdan in den donjrer niet meer verloren loopen. M. VandammeGe hebt nu reeds een lijst van .16 huisgezinnen der Oude Veurne straat die hier vroeger gegeven werd maar die nooit een gevolg kreeg. Het artikel twaalf van het .contract is ook tegenstrijdig met de yerjjlaring-die de heer Lemahieu hier eens deed en volgens dewelke de maatschappij niet gehouden is de electriciteit op den buiten van stad te leveren. M. Lemahieu. Wij kennen dit artikel, ge moogt de leiding en alles zelf doen en bekos tigen., doch van zoodra er een kilowatt stroom dopnde leiding gaat behoort deze geheel en gansch aan de maatschappij. Delahaye Wij zullen zien of het niet mogelijk is daar verandering aan te brengen. Bonnet. Betrekkelijk de nieuw ge legde voorlanden, zijn er hier over twee of drie maanden verschillige klachtbrieven toe gekomen. De heer Declercq antwoordde de$tjjds dat de za'ak in onderzoek was, doch ik,;Weet dat er tot nu toe nog geen gevolg gegeven werd aan die klachten. M. Delahaye. Wij zullen die zaken binnen kort een voor een onderzoeken. De openbare zitting wordt hierop te 20 u. q5 opgeheven. De zitting wordt te 17 u. 10 geopend. Zijn tegenwoordig de heeren Sobry, burgemees ter voorzitter Missiaen, Lemahieu en Dela haye, schepenen Capoen, Leuridan, Soete, Bonnet, Coutelle, Vergracht en Vandamme, raadsleden Versailles, secretaris. M. Sobry. Het proces-verbaal der laatste zitting is nog niet opgemaakt en zal in de eerstkomende vergadering gelezen worden. De heeren Declercq, D'Huvettere en Vermeu len hebben ons laten weten dat zij in de onmogelijkheid zijn de zitting bij te wonen. Zij zijn dus verontschuldigd. 1. Afbraak van Onderstanden Lasten- kohier. M. Sobry. Ik vraag aan den heer schepen Lemahieu dar hij lezing zou willen geven van het lastenkohier dat door hem voorgesteld wordt. M. Lemahieu. In den gemeenteraad is er reeds verscheidene malen spraak geweest van de afbraak der onderstanden. In zitting van l3 Januari ig3o, dus meer dan een jaar gele den, werd zelfs den wensch uitgedrukt datal 't betonafval door de zorgen van den aannemer op een stuk land zou vervoerd en opgehoopt worden, gezien de stad dit puin niet wenscht te gebruiken, en dat dit vervoer, daar waar er veel beton is, per decauvillespoor zou gedaan worden ten einde de landerijen zoo weinig mogelijk te beschadigen. Eens dat het beton opgehoopt is, zou het aan den landgebruiker afgestaan worden en deze zou er over mogen beschikken volgens goeddunken. De afbraak zou moeten gedaan worden tusschen den l5 Oogsten den i5 October. Deze wensch werd hier met eenparige stemmen uitgedrukt en, rekening daarmee houdende, hebben wij nu het lastenkohier opgemaakt. Het is de ge meente die de aanbesteding uitgeeft en het werk geschiedt onder hare verantwoordelijk heid mits zij het geld terugbekomt van het ministerie. In het lastenkohier hebben wij nog niet vermeld hoeveel abris er af te breken zijn, gezien er een geschil bestaat tusschen den heer Algemeen Bestuurder Verhaeghe en de Commissie van Openbaren Onderstand, en wij nog niet met zekerheid weten of de onderstanden, gelegen .op de eigendommen dezer Commissie, ja of neen zullen mogen afgebroken worden. De heer schepen Lemahieu geeft hierop lezing van de verschillige artikels van het lastenkohier. In een der eerste artikels wordt bepaald dat de abri zal moeten uitgebroken worden tot op een diepte van een meter onder den grond. M. Bonnet. Overal waar dergelijke wer ken werden uitgevoerd,, zoowel aan de kust als hier, zijn er moeilijkheden ontstaan over het afbreken der abris. In veel plaatsen wordt de onderstand slechts tot een diepte van een spa onder den grond uitgebroken en ik zou liever hebben dat er in het lastenkohier ver meld wordt dat de onderstanden geheel en gansch moeten afgebroken worden. Verders bepaalt het lastenkohier nog dat het beton zal moeten gebroken worden in stukken die het gewicht van 5o kgr. niet zul len mogen overtreffen. Al het betonafvalzal moeten vervoerd worden op .de plaats door den landbouwer aangeduid, doch de afstand van dit vervoer zal hoogstens 5oo m. mogen bedragen. De landbouwer mag vrij over de betonbrokken beschikken maar zal het land zelf moeten in orde brengen. Het ijzer, het hout en de brijken van de afbraak voortko- mende, behooren aan den aannemer en zullen door hem in den kortst mogelijken tijd moeten weggehaald worden. Het werk zal moeten uitgevoerd worden in een of meer jaren tel kens in een tijdruimte van 60 dagen, bij voqr- keur van den i5 Oogst tot i5 October, zoo niet zal er een boete van 100 fr. mogen geëischt worden voor eiken dag vertraging. M. Lemahieu. Het ministerie kent het vervoer van het beton toe tot op een maximum afstand van i5oo m., doch wij voorzien slechts- 5oo m. daar er om zeggens geen enkele partij land is, in alle geval op het grondgebied Yper niet, die meer dan 5oo m. van een berijdbaren, weg is afgelegen. In veel gevallen zal het ver voer geen 200 m. bedragen. De landbouwer zal in vergelding voor het betonafval, waar over hij kosteloos mag beschikken, het land zelf in orde moeten brengen en vereffenen. Wij hebben immers elders gezien, waar de aannemer met dit werk gelast wordt, dat het dikwijls zeer slecht wordt uitgevoerd, de put ten worden maar half gevuld, de goede aardè wordt langs onder in den put geworpen en de slechte grond ligt boven. Het ware dus best" dit werk door denlandbou wer zelf te laten doen. M. Bonnet. Er wórdt ook een strafbe paling voorzien voor het geval dat de aanne mer dë werkén niet uitvoert zooals in het las tenkohier bepaald is. Volgens mij moet die strafbepaling niet bestaan, gezien de wérken niet allen in hetzelfde jaar moeten uitgevoerd worden. M. Lemahieu. Zij'zullen in twee jaar- dus in twee tijdruimten van 60 dagen, moeten gedaan zijn en dan zal die boete van 100'fr. per dag vertraging mogen toegepast worden- M. Capoen. Misschien zal het mogelijk zijn binst heel den winter het wt-rk voort te zetten. M. Lemahieu. Wij voorzien slechts 60 dagen om niet te beletten dat de landen be werkt en bezaaid worden. M.Leuridan. Op de eene partijen land zal het mogelijk zijn voorts te werken, op de andere niet. M. Sobry. De boete zal dus enkel na twee jaar mogen toegepast worden. M. Lemahieu. De aannemer zal op voor hand moeten bepalen hoeveel onderstanden^ hij in de eerste tijdruimte- van 60 dagen zal af- i

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 6