Rijks Middtlbare Jongensschool te Yper Ecole Moyenne de l'Etat pour garijons Rijks Middelbare Joncensschooi, te Yper Van de Lanoitte's koffies zijn de beste Aanstonds gevraagd Jeune homme A Vend re Gemeente Dickebusch Openbare Ranbesteding VELOKOERSEN Allerhande» Nieuws Burgerlijke Stand van Yper K OSMOS TOE BI SM E 4 Daagsche Reis per Autocar naar de Tentoonstelling van Parijs MARKTEN - MIDDELPRIJZEN PRIX MOYENS A.Savoye. O. Gesquière. De oud-leerlingenbond van de Rijks Middel bare Jongensschool te Yper, noodigt vriende lijk al zijne leden uit op de plechtige jaar- lijksche prijsuitreiking aan de leerlingen uit gemelde school, op Dinsdag 14 Juli e. k., te 10 uur voormiddags, ia de feestmaal der heropgebouwde hallen. Hunne aanwezigheid zal een blijk van waar deering zijn voor de toewijding van het bestuur en het personeel der school en tevens een gelegenheid tot een heraanknoopen van oude vriendschapsbar den onder elkaar. Alle belangstellenden zijn verder welkom op de plechtigheid. a Ypres L'Union des anciens élèves de l'Ecole Moyenne de l'Etat pour gargons a Ypres prie chaleureusement tous ses membres de vouloir assister a la distribution solennelle des prix aux élèves de la dite Ecole. Cette solen- nité aura lieu le Mardi 14 Juillet a 10 h. du matin en la salie de la partie des halles nouvellement reconstruite. De eindexamens voor het schooljaar ig^o- 3i in de Rijks Middelbare Jongensschool had den plaats op Woensdag I en Donderdag 2 Juli jongstleden, onder het voorzitterschap van den heer ie schepene Missiaen. De uitslagen luiden Bekomen hun diploma met groote vrucht De Jonghe Alb. (0,78) Van de Casteele Alb f0,77) i Braam Maria (0,71) Milleville Et. (0,71). Bekomen hun diploma met vrucht De Witte M. (0,66) Oeclercq Fr. (o,6i) Verbeke F. (0.60). Voor de studie der vreemde talen werden insgelijks examens afgenomen. Bekwamen het diploma voor de Engelsche taal Van de Casteele met de grootste vrucht (o,8t) De Jonghe, met groote vrucht (0,75) Milleville en Braem, elk met vrucht (o,65). Voor het Duitsch werden de volgende diploma's afgeleverd De Jonghe (o,85) en Van de Casteele (0,81) elk met de grootste vrucht Braem (0.66), Milleville (0,66) elk met vrucht. Ten einde tering en nering in onze stad te bevorderen, heeft de Ypersche Wielrijders club het stoute plan opgevat, dees jaar met de Thuindagfeesten, twee groote velokoersen in te richten 1) Een Groote Baankoers voor beroeps- renners, op Dinsdag 4 Oogst ig3i. 8000 Fr. Prijzen. 2) De Groote Pr ijs van Y per voor juniors, op Zaterdag i5 Oogst ig3i. 2000 Fr. Prijzèn. Om dit plan ten uitvoer te brengen doet het beheer een warmen oproep tot alle nering doeners en sportliefhebbers. Onnoodig te zeggen dat het op deze dagen te Yper aan volk niet zal ontbreken en dat menige nering doeners hun geldelijken steun, dien zij mochten schenken, rijkelijk zullen vergoed zien. Hieronder de lijst van eenige milde schen kers Stadsbestuur 1000 Fr. Naamloos 1000 Fr. Tooneelmaatsch. «Onder Ons» 35o Fr. Knockaert, brouwer 200 Fr. Groote sportman 200 Fr. Hoflack Frangois, 2 gemonteerde koersrijwielen waarde 5oo Fr. De giften, hoe klein ook, worden met dank aanvaard in het lokaal Café Sportwereld Statiestraat. Yper Vonnis Een paar maanden ge leden werd de heer Maerten Louis, brigadier van politie, als getuige opgeroepen in de zaak van een auto-ongeval dat hier vroeger op den hoek der Hondstraat en der Groote Markt plaats had. De advocaat Desmedt, van Moes ereen, die de verdediging van een der betrok ken partijen op zich had genomen, poogde de getuigenis van brigadier Maerten in twijfel te trekken en had, in naam van zijn klant, recht streeks den heer Maerten voorde boetstraffe lijke rechtbank gedaagd uit hoofde van valsche getuigenis. Die zaak kwam den 25 Juni 11. voor de Rechtbank waar al de getuigen werden ge hoord en waar er ontegensprekelijk bewezen werd dat M. Maerten zich aan geen valschen eed had plichtig gemaakt. De brigadier Maer ten, die zich als burgerlijke partij had aange steld, werd door M. Van der Mersch verde digd. In hare zitting van Woensdag laatst, heeft de Rechtbank in die zaak nu uitspraak gedaan. De heer Maerten werd vrijgesproken en de tegenpartij werd veroordeeld tot het be talen eener som van 3.000 fr. ten titel van schadevergoeding. Het doet ons genoegen te dezer gelegen heid den brigadier Maerten, die hier sinds zooveel jaren reeds en zoo stipt zijn ambt van politieagent ter ieders voldoening waar neemt, die van iedereen geacht wordt en wiens eerlijkheid boven alle verdenking staat, van harte geluk te wenscl^en om den verwach ten uitval van zijn proces dat hem met klank in eere herstelt. Een merkwaardig geval. De heer D. wonende V. d. Peerenboomplaats nr 17 te Y per, hoorde gisteren bij het sluiten van den kruidenierswinkel een zacht geween. Bij nader onderzoek vond hij achter den toog een klein kindje dat bitter schreeuwde. Het kleine wicht was waarschijnlijk door eene moeder achtergelaten. Het is een zesmaandsch kindje met blond haar en blauwe oogjes. Ten einde de vergeetachtige moeder in staat te stellen haar kindje terug te vinden heeft de-heer 13. het in een bedje in zijn winkel raam geplaatst alwaar het vroolijk spartelt en gevoed wordt met het zoo goed gekende Molenaar's Kindermeel. Botsingen Verleden week Vrijdag kwam de broodvoerder van de sam. maat-, schappij Hoop en Vertrouwen rond den middag, met zijn karretje in botsing met den zwaren bierwagen der Centrale Brouwerij, op het oogenblik dat deze van uit de Boom gaardstraat kwam en de Boterstraat wilde in rijden. Door een gelukkig toeval werden de paarden van den bierwagen niet geraakt. De lichte triporteur alleen was door den he- vigen schok wat beschadigd. Cam. Godderis, 46 jaar, wonende in de Klaverstraat, kwam Dinsdag morgen per moto den Vlamertinghesteenweg afgereden toen een andere motorijder uit de tegenover gestelde richting afkwam en beiden, ten ge volge eener nog onbekende reden, op elkan der botsten en van hun moto geslingerd wer den. Beiden liepen enkele kneuzingen op en de machienen waren ook deerlijk gesteld. Landlooper. Dinsdag werd de genaam de Debruyne Bruno, 23 jaar oud, geboortig van Gent, en thans zonder vaste woonst, al hier door de politie aangehouden daar hij zonder middelen van bestaan was. Den vol genden dag reeds werd hij voor twee jaar naar Merxplas gezonden. Langemarck Moorddadige Ont ploffing Zaterdag waren de werklieden Vanhouplines en Arthur Vanhove, 3o jaar oud en vader van 4 kinderen, op het land aan 't werk toen de spade van een hunner op een houwitser stootte die dadelijk ontplofte. M. Vanhouplines werd gedood, terwijl zijn werkgezel zeer erg aan de linkerheup ge kwetst werd Verklaringen van 25 Juni tot 1 Juli ig3i Geboorten Bonduwe Lucien, Lembaardstraat, 7. Van Bost Marie-Antoin. Rijselstraat, 33. Warlop Georges, Arsenaalstraat, 1Santy René, St-Jacobsnieuw- weg, 15. Pattijn Mare. Maarschalk Fochlaan, 14. Maerten Albert, Lindendreef, 20. Dumolein André, Zonne- bekesteenweg, 205. Huwelijk Pyck Daniel, diamantbewerker en De Saede- leire Simone, fabriekwerkster. beiden te Yper. Overlijdens Bonduwe Lucien, 6 u. 1/2, Lombaardstraat, 7. Bouwet Petrus, 55 klompenmaker, echtg. Van- dromme Irma, Lange Thouroutstraat. Dequecker Pierre, 3 m. 20 d., Rijselstraat, 52. Verhaeghe Sopbia, 86 j., z. b., wed. Heughebaert Isidoor, Gustaaf de Stuersstraat, 37. Dedeurwaerdere Valentina, 47 j., z. b., echtg. Pauwels Alfons, Poperinghesteenweg, 8. Leclercq Maria, 81 j., z. b ongehuwd, Cartonstraat, 42. Thiele Fritz, 24 j., mekaniekwerker, ongehuwd, Dixmudesteenweg, 2 Pauwels Honoratus, 20 j., ijzerdraaier, ongehuwd, Linden- dreef, 113. Huwelijksbeloften Andreas Coffyn, schilder en Zoë Renet, z. b., beiden te Yper.Daniel Pottel, verlakker en Bertha Schreel, huishoudster, beiden te Yper. Op 23 Juli aanstaande reist KOSMOS naar Parijs met bijzonderen gids. Er wordt van nu af reeds ingeschreven. ie dag Heenreis, na avondmaal vrij bezoek der stad. 2e dag Bezoek aan het paleis en de parken van Versailles het overige van den dag, bezoek te Parijs. 3e dag Bezoek aan de Tentoonstelling. 4e dag Terugreis. De prijs voor het vervoer, rondrit te Parijs en vervoer naar Versailles, bedraagt slechts 175 belgische Fr. Onze bekwame gids gelast zich met het vergezellen naar de tentoonstelling. Kosmos Toerisme gelast zich ook op aan vraag met hotel aangelegenheden. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor onze 3de bedevaartreis naar Lourdes op 7 Juli. Voor alle verdere inlichtingen gelief zich te wenden tot A. VERSTRAETE Yper. B. DE CEUNINCK Bever en- Rousselare MARCHÉS Tarwe de 100 kllogr. Froment les 100 kilos Rogge ld. Selgle id. Haver ld. Kvoine id. Aardappelen, 100 kil. Pommes de Terre Boter de kilogram Benrre le kilo Bieren het stuk CEafs la pièce Hoppe de 50 kllogr. Houblons les 50 kilos m c <u 3: Poperlnghe 3 Juli s a. t» 0» E 3 0 q> cn 09 3 o 0 m 06 c 3 o 96 85 95 106 95 79 75 76 100 82 106 100 100 000 80 80 85 80 90 75 22,00 20,50 21,50 21,50 22,50 0,63 0,58 0,60 0,68 0,59 250 Bekwame en deftige Meid. Adres tere bureele van 't blad. libéré service militaire, est demandé par im portante firms. Connaissances machine a. écrire, frangais, flamand, notions d'anglais.— Pour renseign. s'adr. bureau du journal. Conduite intérieure, 4 cylindres Chevroletr bas prix pour cause de manque de place et Camionnette Renault, 10 H P., charge 800 kilos 4000 fr. Radio Plouvier, 26, Rue du Fort, COMINES. Provincie West-Ylaanderen Arrondissement Yper Het Gemeentebestuur van Dickebusch, be richt de belanghebbenden dat er den 27 Juli 1931, om 11 ure, ten Gemeentehuize, zal overgegaan worden tot de van verb eter in gswer ken uit te voeren aan de Jongensschool Het bestek bedraagt 154.487,41 fr. Borgsom 10% van het bedrag der inschrij ving. De stukken die er deel van uitmaken, na melijk de plans, het bestek en het lastenboek,, zijn ter inzage van de belanghebbenden in het secretariaat der gemeente, waar zij alle werk dagen kunnen geraadpleegd worden van g tot 12 ure en van 2 tot 5 ure. De aanbiedingen op zegel te sturen bij aan- geteekenden brief, per post, ten laatste den derden dag vóór dezen gesteld voor de aan bieding (hetzij den 24 Juli ig31) aan het adres^ van den heer Burgemeester van Dickebusch. Dickebusch, den 2g Juni ig3i. Namens het Gemeentebestuur BIJ bevelDe Secretaris,. De Burgemeester,

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 8