- MET YPERSCh IE - LA RÉGION D'VPF Zondagrust - Repos dominical Supplément 12e Jaargang, Nr A 3 4 Juli I93I 12' Année, N" A 3 - 4 Juillet 1931 Wekelijkscii Overzicht Uitslag der Aanbesteding Goed Nieuws voor onze Vaart Cour d'Appel de Gand Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper Octaaf van Ste-Godelieve t ZIELMISSEN Het voorstel uit Amerika, dat door Voor zitter Hoover gedaan wierd om al de oorlogs schulden gedurende een jaar uit te stellen, heeft na een week overwegingen wat van zijn bijval verloren. Frankrijken Belgiè inzonder heid hebben doen uitschijnen dat er voör hen geen spraak kon zijn, zooals voor andere lan den, die niet verwoest werden, effenaf in te stemmen met het voorstel. Zij willen wel in gaan op het voorstel van Voorzitter Hoover doch mits enkele wijzigingen, die deze beide landen niet zouden brengen op den rand van denzelfden afgrond waaruit men Duitschland zoekt te redden. De onderhandelingen gaan voort en men hoopt een afdoende oplossing te vinden. Buiten deze beschouwingen mag men het een verheugend feit noemen dat Ame rika een andere richting opgaat in zijn buiten- landsche politiek. Tot heden toe bleef Ame rika steeds afgezonderd en scheen zich niet te willen inlaten met de Europeesche aangelf» genheden. Dit werd in de laatste tijden sterk ten laste gelegd aan Voorzitter Hoover, zelfs door de voornaamste dagbladen der Veree- nigde Staten. Het valt ten ander niet te ont kennen dat het ook eenigszins noodgedwon gen is dat het moratorium voorstel gedaan wierd, want het schijnt wel het eenigste mid del om de aanzienlijke sommen die door Amerika uitgeleend werden, voornamelijk aan Duitschland, niet te zien verloren gaan. In Spanje gaat de Republiek een heel glib berig baantje op en 't riekt er hoe langer hoe meer naar communisme. Wel worden hooge en schoone princiepen voorgesteld de Repu bliek zal hervormingen invoeren zonder geweld de Republiek is niet tegen den gods dienst en laat deze vrij De Republiek zal de rechten aller burgers verdedigen. En wat zien wij intusschen De hervormingen worden ingevoerd maar waar het niet gemakkelijk gaat komt er geweld bij de godsdienst wordt onderduimsch bekamptde Republiek schaft allen edeldom af. Daarbij heerscht er or.tevre denheid, zelfs onder zijn vroegere aanhangers: zoo bewijst de poging tot tegen revolutie die door het Republikeinsch lievelingskind Franco, de beroemde vliegenier, gedaan werd, maar die mislukte en door geweld geknakt wierd. De communisten zullen er hun propaganda met vrucht en gemakkelijk kunnen in gang zetten. Holland komt een zeer zwaar verlies te ondergaan door den brand, die ganschzijne afdeeling der Koloniale tentoonstelling te Parijs, in asch heeft gelegd. Men schat de waarde der verloren voorwerpen en kostbaar heden op ongeveer 5o millioen. Soms kan een ramp toch onvoorziens gunstige gevolgen na zich slepen. Dit zou hier 't geval zijn de belgische regeering heeft spontaan aan de hollandsche regeering voorgesteld een deel harer lokalen af te staan om eene nieuwe af deeling in de tentoonstelling op te richten. Die beweging heeft onze buren in 't hart ge troffen en de wrijving die sedert geruimen tijd verbittering bracht, schijnt er zeer door ver zacht. De sovjet overheid van Rusland heeft in Ingrië, uiterste grens van Finland, groote hoe veelheden landbouwers doen aanhouden en in 't gevang werpen omdat deze lieden weigerden hunne landerijen te laten inpalmen door het collectivisme. Al degenen die zich niet wilden onderwerpen werden dadelijk naar Siberië verbannen. RIK. van 30 Juni 1931 voor het bouwen van het Jongens Weezengestickt te Yper, Vlamertinghesteenweg Vandenburie Georges. Yper Debusschere Marcel, Roeselaere Maddelein Sylvère, Boesinghe D'Ooghe Gabriel, De Panne Delhem Henri, Yper Wybo Henri, Oostende Soete Jules, Yper i.85o.ooo. 1,768.824.64 1.590.507. 1.524.697.— 1.418.105.76 1.405.828.24 1.388.000.— Het Bestuur der Handels- en Nijverheids kamer ontving zooeven van wege heer Brutsaert, volksvertegenwoordigermededeeling van vol gend schrijven MINISTERIE van Brussel, den 1 Juli 1931. OPENBARE WERKEN Kabinet van den Minister Waarde Collega, In antwoord op uw schrijven dd. 16 Juni jl. heb ik de eer U te laten weten dat mijn departement zich t'akkoord heeft gesteld met dat van Verkeerswezen wat aangaat het he'rop bouwen der spoorwegbrug van boesinghe, over de vaart van Yper naar den Yzer. Het is te voorzien dat de Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen weldra bedoelde werken in aanbesteding zal leggen, daar de plans en het lastkohier gereed zijn. Met de meeste hoogachting. Van Caexegem. Aan den Heer Brutsaert, Volksvertegen woordiger, te Poperinghe. Réunie en assemblée générale et solennelle, la Cour a procédé a la désignation d'un can- didat comme corseiller a la Cour d'Appel, en remplacement de M. Limbourg, nottmé con- seiller a la Cour de Cassation, a Rruxelles. M. Haus, président du tribunal de ire instance d'Ypres, a été élu premier candidat M. De Brabander, juge a Gand, second candidat. Nos sincères félicitations a M. Haus. Lokaal Hotel Continental, Statieplaats Er wordt herinnerd dat de Hofbezoeken, in verband met den Prijskamp voorde best verzorgde hovingen en tuinen, ingericht door het Werk van den Akker, zullen geschie den den Dinsdag 7 en Woensdag 8 Juli, 's namiddags, en volgende dagen noodig zijnde. De mededingers worden verzocht die dagen, vanaf 16 uur, in hunnen hof aanwezig te zijn, ten einde de werkzaamheden van de Jury te vergemakkelijken. In dezen tijd van duur leven, beteekent de volkstuin, met zijn groot getal medewerkers en deelnemers in den prijskamp Het behouden van de massa, van het wel doende kontakt met grond en natuur. Lucht, licht en zon voor hen die er meest behoefte aan hebben. Verbetering der volksgezondheid en der volksvoeding. Goed gebruik van den tijd na de dage- lijksche taak. Bevordering van het familieleven. Verheffing van de massa op zedelijk en stoffelijk gebied. Jeugdop voeding. Goed sociaal werk. Dit jaar, lijk de vele voorgaande, zullen de Yperlingen er aan houden, Ste-Godelieve (in Stjans Hospitaal) te gaan vereeren. Sedert onheugelijke tijden is ze daar aanroepen en in den steeds toenemenden volkstoeloop, ligt zeker wel het schoonste bewijs, dat de goede heilige hare vereerders aanhoort en door God verhooren doet. Stilaan wordt het kerkje een juweeltje en de vele bezoekers zullen dit jaar wederom verschillige nieuwe aangebrachte versieringen kunnen bewonderen. Inzonder het prachtig marmeren altaar trekt aller aan dacht. 't Is er zoo stil in 't kerkje, zoo stemmig, 't gaat er zoo wel om te bidden. De Octaaf begint Maandag 6 Juli. De H. missen zijn om 6 1/2 u. en om 8 uur. Het lof om 7 ure. Donderdag onder het lof sermoen. De kinders Gesquière noodigen beleefd de familie, vrienden en kennissen uit de ZIELMIS bij te wonen diezal gelezen worden op Zondag 5 Julite 7 1/2 u., in St Jacobs- kerk, tot zielelafenis van Vrouw Clemence GRISON weduwe van Heer Henri Gesquière. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 5 Juli, om 8 1/2 uur, in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Vrouw Euphrasia W \TERBLEY echtgenoote van Heer Joseph. Mouchamps. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 5 Juli, om 9 u., in St-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vrouw Eugenie CO ACHE echtgenoote van Heer Georges Hollevoet. Vrienden en kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 5 Juli, om 11 y» uur, in St-Maartenskathedraal, tot ziele lafenis van Vrouw Cyrille BAGEIN geboren Marie HUYGHE. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Woensdag 8 Juli, om 7 1/2 uur, in de parochiekerk te Vlamertinghe, tot zielelafenis van Heer Camiel DECADT Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 12 Juli, om 7 1/2 uur, in St-Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Maurice DRTHOOR Les amis et connaissances sont priés de vouloir assister la Messe de Requiem qui sera célébrée le Dimanche 12 Juillet, a 8 1/2 heures, en la Cathédrale St-Martin, pour le repos de l'ame de Madame Alphonse HOF née Julienne Domicent. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 12 Juli, om S 1/2 uur, in St-Maartens kathedraal, tot zielelafenis van Vrouw Alphonse HOF geboren Julienne Domicent. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 12 Juli, om 8 y« uur, in St-Pieterskerk, tot zielelafenis van Vrouw Stephanie SPOTBEEN weduwe van Heer Frederic Slembrouck. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 12 Juli, om 11 1/2 uur, in St-Maartens kathedraal, tot zielelafenis van Vrouw Marie GRYSON echtgenoote van Heer Charles Boutens. De Apotheek van La Pharmacie de Mr WEGKESSER Dixmudestraat o— Rue de Dixmude is ALLEEN OPEN op Zondag 5 Juli reste seule ou verte le Dimanche 5 Juillet

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 9