DRAFKOERSEN Tuindag-Schieting GRANDES COURSES Hippodrome Ypres-Hoekje L e Lundi 3 Aout 1931 1S.ÖOO Francs de Frix Hippodroom Yper-Hoekje Op Maartdag 3 Oogst 1931 1 2 5 O O Frank F r ij z e n KOSMOS TOElilSME Mboogmaatschappij Ypsr-Hoekja HET YFEHSCHE Provinciale Taks op de Honden PUBLICATIEFONDS 4 Daagsche Reis per Autocar naar de Tentoonstelling van Parijs m x* op Zondag 2 Oogst 1931 LEEST VERSPREIDT a 3 heures précises Internationales au Trot Monté Attelé organisées avec le concours de 1'Administration communale om 3 uur stipt GROOTE WEDERLANDSCHE ingericht met de ondersteuning van het Stadsbestuur PROVINCIE WEST-VLAANDEREN o BERICHT De Gouverneur der provincie West Vlaan deren brengt ter kennis van de belangheb benden dat zij de provinciale taks op de honden dit jaar voor 15 Xugustus aanstaande, bij den ontvanger van de belastingen van het gebied moeten betalen ingevolge de voor schriften van onderstaande verordening, aan genomen door den Provincialen Raad in zijn zitting van 22 April ig31 en goedgekeurd door koninklijk besluit van 28 Mei ig3t. De per sonen die na i5 Augustus in het bezit van een hond zouden komen, zijn verplicht hiervan aangifte te doen binnen de veertien dagen bij den ontvanger van de belastingen. De Gouverneur, Bon Janssens de Bisthovex. Uittreksel uit het provinciaal reglement Art. 1. Het bedrag van de provinciale belasting op de honden wordt bepaald als volgt a) voor de prachthonden en voor de jacht honden van zuiver of gekruist ras, per kop frs 3o. b) voor de andere honden, per kop frs i5. c) de hondenkweekers ol handelaars als dusdanig bekend ter plaats waar zij gevestigd zijn, zullen een taks van 200 fis betalen, welke ook het getal honden zij welke zij bezitten. Worden als jachthonden aangezien alle ras jachthonden, 't zij zij lot de jacht gebruikt worden of niet, alsook alle honden zonder onderscheid welke dienen tot de jacht. Worden als prachthonden beschouwd, 't zij zij van zuiver ras zijn of van gekruist ras al de doggen, bulldoggen, Deensche en Ulmer- doggen, S' Bernardshonden, Newfoundlands- honden, Leonbergerhonden, Pyreneesche hon den, wolishonden, Mastiffs, Boxeis, Dober- mans, hazenwmden, herdershonden (van Brie, van Beauce, van Engeland of Bobtails, van Schotland of Coleys, Duitsche, Hollandsche, Groenendaalsche, Mechelsche, Terveuren- sche, enz.), bouviers, loulous of spits, chow chows, Tenenffhonden, poedels, windhonden, whippets, kleine Deensche of Dalmatische honden, dashonden (namelijk fox-dashonden), schipperkes, mopshonden, griffons, Brabant sche griffons, kleine patrijshonden, (Peki- neesche spaniels), schoothondjes (van Malta, van Havana, leeuwtjes), Pinschers, taksen. Worden eveneens als prachthonden be schouwd al de andere honden waarvan de verkoopwaarde klaarblijkelijk i5o frs overtreft. Mogen evenwel als gewone honden aange zien worden, alle prachthonden welke hoofd zakelijk gebezigd worden als trekdieren of tot het bewaken van kudden. Art. 2. Zijn van de belasting vrijgesteld a) de honden welke tot het geleiden van blinden dienen, op voet van een hond per persoon b) de honden welke doorgaans dienen om verminkten en gebrekkelijken voort te trekken, op voet van twee honden per persoon c) de honden minder dan drie maand oud d) de politiehonden of andere waarvan het houden opgelegd is in uitvoering van regle menten uitgaande v3n openbare diensten. Art. 3. De taks is verschuldigd voor gansch het jaar of voor 6 maanden naar gelang het bezit of het houden van den belastbaren hond in het eerste of in het tweede halfjaar aanvangt. Geen recht is verschuldigd voor de honden waarvan men na i5 December in bezit komt. Art, 5. Aan den aangever wordt een kwijtschrift uitgereikt, hetwelk hij op elk ver zoek moet voorleggen. Art. 6. In geval van vervanging van een gewonen hond dooF een prachthond is de schatplichtige gehouden hiervan binnen de veertien dagen aangifte te doen en tezelfdertijd de aanvullende taks te betalen. Wie een belastbaren hond verkoopt of afstaat, is ver plicht hiervan melding te geven aan den Ont vanger van ae belastingen binnen de veertien dagen. In dit laatste geval mag de voor het loopend jaar betaalde taks op naam van den nieuwen bezitter of houder overgeschreven worden het kwijtschrift betreffend het beta len van de belasting wordt in dezen zin gewijzigd. Art. 7. In geval van niet-aangifte of niet- betaling binnen den voorgeschreven termijn of in geval van onnauwkeurige aangifte wordt de schatplichtige van ambtswege belast door den Toeziener van de belastingen en daarenboven vervalt hij in de straffen welke door dit regle ment (t) worden voorzien. Art. 9. Zij die van woonplaats veran deren en bewijzen kunnen dat zij de belasting voor het loopend dienstjaar betaald hebben in de gemeente welke zij verlaten hebben, worden enkel in hun nieuw verblijf belast met 1 Januari daaropvolgend. (1) Het volledig reglement op de provinciale taksen. Uitgeloofde prijzen De Bond der Kroostrijke gezinnen herin nert aan h-t publiek de instelling door M. GOLLIERen door den Bond zelf, van prij zen bestemd om de werken, die het meeste nut opleveren voor de zaak der groote gezin nen, te beloonen. De volgende prijzen zullen in October aan staande toegekend worden 1. Prijs Gollier, 2.5oo fr. 2. Prijs Michel Levie 2.5oo fr. 3. Een of meer prijzen volgens de be langrijkheid van de ingezonden werken voor een totaal bedrag van 2.5oo fr- Het Publicatie Comiteit stelt aan de auteurs de volgende onderwerpen voor 1) Handboek voor het onderwijs der demo- graphie, namelijk betreffende de K. G. 2) Gids der propagandisten van den Bond der K. G. 3) letterkundige werken, romans, dichtstuk ken, liederen, tooneel werken gunstig voor de K. G. 4) Bibliographie der verschenen wei ken en artikels aangaande vraagstukken die de K. G. aanbelangen. 5) Vergelijkende studie over de fiskale wet geving in de verschillende landen, ten opzich te van de Kroostrijke gezinnen. 6) Het leger en de K. G. 7) de maatschappelijke verzekeringen in België en de wijzigingen toe te brengen aan hun wettelijk statuut en aan hun inrichting, wat de K. G. betreft. 8) Hetzelfde onderwerp voor het buiten land. De werken mogen in de fransche of in de vlaamsche taal opgemaakt worden. Zij moe ten toekomen bij het centraal secretariaat voor 31 Augustus. Zij mogen met de hand ge schreven of gedrukt zijn. Indien ze niet ge drukt zijn is het aan te raden ze te doen typen, om ze meer leesbaar te maken. Op 26 Juli aanstaande reist KOSMOS naar Parijs met bijzonderen gids. Er wordt van nu af reeds ingeschreven. ie dag Heenreis, na avondmaal vrij bezoek der stad. 2edag Bezoek aan het paleis en de parken van Versailles het overige van den dag, bezoek te Parijs. 3e dag Bezoek aan de Tentoonstelling. 4e dag Terugreis. De prijs voor het vervoer, rondrit te Parijs en vervoer naar Versailles, bedraagt slechts 175 belgische fr. Onze bekwame gids gelast zich met het vergezellen naar de tentoonstelling. Kosmos Toerisme gelast zich ook op aan vraag met hotel aangelegenheden. Voor alle verdere inlichtingen gelief zich te wenden tot B. DE CEUNINCK A. VERSTRAETE Bevtrtn Rousselare Yper. S T O S C H O O N E Oppervogel100 Fr. 2 Zijdvogels, ieder 5o fr. 100 Fr. 2 Kallen, ieder 25 fr5o Fr. 10 Hoekvogels aan 20 fr. 200 Fr. 3o Geprimeerde vogels aan 17 fr. 510 Fr. INLEG 15,50 FR. - TERUG 12 FR. ZOOVEEL VOGELS ALS SCHUTTERS. Inschrijving in 't lokaal Yper-Hoekje bij de Wc Maurice DUMORTIER, van I uur tot 1 3/4, om ten 2 uur stipt te beginnen schieten tot 7 uur. Een peloton blanc voor de latekomers. Verders gewone voorwaar den volgens 't reglement van den Nationalen Bond. De maatschappij is niet verant woordelijk voor de ongevallen en het bestuur beslist bij slecht weder of bij onvoorziene gevallen. Onze schieting heeft 's Zondags plaats, daar de jaarlijksche drafkoersen 's Maandags op een nabijgelegen plein gegeven worden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 10