Uit .ghem, (ia 't KtrtrijKsche) c. s. Y. Ypersche Voetbalkroniek VELOKOERSEN Cercle Hippique Yprois Moi. disait un dindon, je vois Wen quelque chose Mais je ne sais pour quelle cause Je ne distingue pas trés bien. Lr. singe qui montre la Itnterne magique Florian Fables, 11, VU). 't Ging er luide onder de boeren achter de messe in den Gouden Aap Narden Sacomprez zijn dossier van oorlogsschade was weder gekeerd van Brussel. Geen enkel Staatscommissaris in geheel West-Vlaanderen was immers bekwaam bevonden geweest om de landbouwschade van Narden naar behoo- ren vast te stellen. Daarom had men bij Hooger hand het wijs besluit genomen zijnen bundel te onderwerpen aan de bijzondere •bevoegdheid van een Brusselschen supra- Toeziener. 't Vonnis dat daar geveld werd droeg de erkentelijkheid en de bewondering weg van den belanghebbenden aanvrager en van zijn vrienden Oordeelt Narden Sacomprez. Dat hie ontploft die milliard Drieschje Nippers. Geen milliards deur de vensters smijten Narden, z'hen der vele te kort te Brussel. Ge ziet 't wel z'hen zelve goed gevonden van eene kleine besparing te doen up joen oorlogschaa. Maar zeg, wat wos dat nu eigenlijk Narden. Ewel ge weet dat ik eene jumelle hadde vóór den oorloge g'hebt zzlve nog joen land der meê omme gedaan, 'k Hadden ze natuurlijk up mijn oorlogschaa gezet met eegden, ploegs en ander alaam. Die bijzonder rappe kadeê zegt nu dat ik geen recht hebbe om ze weere te vragen met herbeleg dat is luxe en nen boer heeft dat niet noodig Nootje Putterman. G'hadde gie misschien niet goed geschreven had je al te mets niet gezet jumellen Tanse t'uzen wos ook gemist voor de pluime van heuren besten hoed z'hadde zie gezet un sapeau avec une vinaigrette en ze verstonden huider der miet aan. Dries je Nippers. Verdomd Narden 't zal dat zijn. Ze gaan gepeisd hen dat Flavie nen tweeling up gedaan hadde. Dat is luxe zes keeren alzoo en ge meugt voyageeren in tweede klasse voor niets .Narden. Gie zijt altijd gereed om te greten. 't is zoo geestig niet achter dertien jaar wachten Driesje Nijpers. Om joen dienst te doen *k gaan en bitje krijschen, 't zal daa meê beteren. Maar zeg ne keer wat wos dat nu ol te gaare 'k Verstaan der mie niet aan Narden. Ewel lick da'k zeggen die slimmerik zei dat den eersten commissaris der niets van en kendedat nen boer up en buiten gemeente geen jemelle noodig heelt, dat dat daar niet te passé komt. Driesje Nijpers. Zoodat hie daar een dubbel scharre neemt voor nen verrekieker om naar den theater te gaan Narden. Ja, naar den theater van de Tokkedieze Zou je niet dood vallen Driesje Nijpers. En zeggen dat dien haze verzekerd ol nen geelen hoop decoraties heed van ridder en officier en wot weet ik ol. Narden. Zeg Drieschje, zijn we nu in den aap gelogeerd of niet. Drieschje Nijpers. Jaa nu Narden... en twee keers. Op 21 Juli aanstaande, om 16 ure, zal er op het voetbalplein der Augustinestraat, een groot athletiek feest plaats hebben voor behouden aan al de spelers van C. S. Y. Twee klasseeringen zullen opgemaakt wor den een voor de juniors - scholieren, en een voor de overige spelers. Aan den winnaar van iedere reeks zal er een beker toegekend worden, terwijl ver- schillige nuttige prijzen zullen te winnen zijn voor de spelers die zich goed klasseeren. De inschrijvingen worden aanvaard tot 21 Juli, om i5 1/2 ure. Het publiek zal tot het feest toegelaten worden mits den inkomprijs van X fr. Met het oog op het aanstaande voetbal seizoen heeft het Bestuur van C. S. Y. sedeft 18 Juni laatstleden athletieke oefeningen voor geschreven die de gewone en eigenlijke voet bal trainingen voorafgaan. De getroffen maat regel mag als een der beste onder de oefenin gen betiteld worden, want het athletisme bezorgt aan de spelers de lenigheid en het uithoudingsvermogen die zoo dikwijls, gedu rende een voetbalpartij, de bijzonderste facto ren zijn om den tegenstrever in bedwang te houden of in het zand te doen bijten. Jammer genoeg worden die athletische wedstrijden door te weinig spelers gevolgd en, na een goed begin, wordt er bestatigd dat de lief hebberij in 't loopen en rt springen nog niet genoegzaam bij onze spelers ingedrongen is. Nochtans stelt het Bestuur alles in 't werk om die oefeningen belangwekkend te maken en looft zelfs brelokken uit aan deze die zich bijzonder onderscheiden. Het is natuurlijk aan te nemen dat alleman geen athleet is en dat, onder de spelers, er verscheidene zijn die misschien om deze reden de oefeningen niet willen volgen. Gelief nochtans op te merken dat het hier niet alleenlijk gaat om punten te winnen, maar veeleer om het lichaam te ontwikkelen ten einde bestand te zijn het geliefkoosd voetbalsport met vrucht te kunnen beoefenen. Dat is immers zoo waar dat er bij iedere oefening vorderingen vast te stellen zijn deze die bijvoorbeeld in het ver springen begonnen zijn met een sprong van 4 m., springen reeds de 4 m. 60 en zullen gemakkelijk de 5 m. bereiken indien zij zich verder oefenen. Het aangehaalde feit bewijst eens te meer dat er met oefening veel kan aangeleerd worden. Niet alleen in athletisme maar zelfs in de voetbaloefeningen zal het Bestuur lessen voorschrijven die aan de spe lers allerbest te goede zullen komen. Dat deze dus die het goed meenen de trainingen regelmatig volgen zij zullen best beseffen dat alles in 't werk gesteld wordt om degelijke voetbalspelers te vormen. Degene onder de spelers, die nog niet opgekomen zijn, worden nog altijd verwacht want de athletieke trai ningen gaan nog door tot 21 Juli den Don derdag voor de juniors en scholieren, den Zaterdag voor de andere spelers, De volgende beschouwingen over de gele verde wedstrijden zijn ten andere leerrijk. Bij de juniors zijn Neirynck, Ossieur, Verleure Ev. en Griffon goed op dreef in de 100 en 400 m. De 3ooom. worden regelmatig gewonnen door den kleinen Dewilde die den afstand in II 1/2 minuten aflegt. In het verspringen heeft Ververeken R. de 4,40 bereikt, terwijl Neirynck, Ossieur, Talon en Van Maeckel- berghe rond de 4,20 springen. In het hoog springen ging Verleure Ev. over de 1,55 en andere zijn de 1,40 m. nabij. Onder de oudere spelers zijn de sprinters in de 100 m. Maton, Veys en Versailles. In de 400 m. en 3ooo m. wedijveren Rotru, Maton, Seys, Ollevier en Veys om het meest, terwijl andere zooals Dumortier, Deplancke enz., het hunne bijdra gen om vorderingen te maken. Verleden week sprong Veys 4,76 m. in de verte en Maton haalde het rekord neder met een wip van 5,14 m. In het hoog springen werden ook reeds schoone hoogten bereikt en verscheidene spelers verbeteren daarin van dag tot dag. Daar de punten op de verschillige wedstrijden behaald te samen met de aanwezigheidspunten tellen voor de algemeene rangschikking, zoo geeft de klasseering tot op 4 Juli den volgen den uitslag voor de 3 oefeningsdagen 5 Juniors en Scholieren I Neirynck R. 20 0 21 41 P- 2 Ossieur G. 9 14 17 40 P- 3 Verleure Ev. 12 17% 0 29% P- 4 Dewilde H. 6 6 10 22 P- 5 Griffon H. 9 12 0 21 P- 6 Vandamme E. 0 17% 0 17 K P- 7 Gillebert Alb. 1 4 - 11 16 P- 8 Ververeken R. 16 0 0 16 P- 9 Noorenberghe 5 6 0 II P- 10 »Van Maeckelb. 0 0 8 8 P- 11 Talon G. 1 1 3 5 P- 12 Debuyser R. 0 0 5 5 P- i3 Pommeroy M. 1 1 1 3 P- 14 Verleure Jul. 1 1 0 2 P- Overige Spelers 1 Maton D. 21 22 26 69 P- 2 Veys J. 7 19 - 21 47 P- 3 Ollevier J. g 20 0 29 P- 4 Seys E. 8 6 - 11 25% P- 5 Dumortier L. 1 6 - 11 18 P- 6 Rotru R. 16 0 0 16 P- 7 Versailles L. 11 y» O 0 11% P* 8 Bourdeaux G. 2 0 0 2 P- 9 Debuyser A. 1 0 0 1 P- 10 Deplaneke A. 0 0 1 1 P- I p. NEMO. In ons vorig nummer richtten wij een oproep tot de Ypersche neringdoeners en Sportlief hebbers om de Wielrijdersclub geldelijk te steunen tot het wellukken van haar groote velokoersen, gegeven ter gelegenheid der Thuindagfeesten Terloops herinneren wij dat deze club, met de medewerking van het Stadsbestuur, 2 koer sen op touw zet, namelijk Op Dinsdag 4 Oogst Baankoers voor Beroepsrenners met 8000 fr. prijzen. Op Zaterdag i5 Oogst Baankoers voor Juniors met 2000 fr. prijzen. Onnoodig te herhalen dat deze feestelijk heden veel volk naar Yper zullen lokken, wat tering en nering zal medebrengen. Eenige neringdoeners en sportliefhebbers hebben reeds hun steun toegezegd. Hieronder geven wij de volledige lijst der milde schenkers Stadsbestuur 1000 fr. Naamloos 1000 fr. Tooneelmaatsch. «Onder Ons» 35o fr. Groote sportman 200 fr. Knockaert, brouwer 200 fr. Hoflack Francois, 2 gemonteerde koersrij wielen waarde 5oo fr. Omhalingslijst Indervuyst 200 tr. (eenige sportliefhebbers) Omhalingslijst De Beer Jos. 3oo fr. (eenige neringdoeners) Baratto Charles 100 fr. Cogen Maurice 5o fr. Dassonville P. 10 fr. Maes 10 fr. Goude Spade 25 fr. Missiaen Egd., Schepen 100 fr. Steunt deze bedrijvige club, wier werking één enkel doel heeft, de welvaart van onze stad. Alle giften, hoe gering ook, worden met dank aanvaard in het lokaal «Café Sport wereld» Statiestraat, Yper. De maatschappij brengt ter kennis van het publiek dat er zal overgegaan worden per aanbesteding tot de verpachting van het buffet te houden tijdens de paardenkoer- sen van Maandag 3 Oogst 1931. Alle aanbod moet schriftelijk onder geslo ten omslag gericht worden tot den heer Gruwez Aimé, Boterstraat, Yper, tegen Zon dag 26 Juli ig31. Tent door den buffet-houder te verschaffen. De opening der brieven zal plaats hebben in het lokaal Café au Saumon, Kiekenmarkt, den Maandag 27 Juli 1931 om 7 uur 's avonds.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 5