DE KEIZER", Statiestraat, Yper. BAISSE SENSIBLE Merkelijke AFSLAG Nous vendons nos produits au prix du jour sur tous nos VÊTEMENTS. Wij verkoopen onze producten aan den prijs van den dag Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker - Yper Verslag der Algemeene Vergadering van 19 Juli 1931 6) Tombola. Een ingewiKKeld Vraagstuk Zwemfeest van 13 September 1931 11 5 Deuil en 12 heures op alle KLEEDINGSTUKKEN. Rouw in 12 uren De heer Voorzitter opent de vergadering om r5 uur, en de Secretaris geeft lezing van het verslag der vorige vergadering. Dit ver slag wo'dt zonder opmerkingen goedgekeurd Voordracht M. Lagast, Staats voordracht houder te Kortrijk, geeft een wel uiteenge ^ette en tevens zeer nuttige les over de fruitteelt. Hij wordt met groote aandacht en in stilte door de talrijk aanwezige leden in zijne klare rede gevolgd en ten slocte luidruchtig toege juicht. De Voorzitter bedankt den gevierden spre ker in wel gepaste woorden en drukt den wensch uit hem in de toekomst nog dikwijls te mogen aanhooren. Mededeelingen De Voorzitter brrngt ter kennis der leden dat de bestuurraad besloten heeft 1) Geen vergadering te houden in de maand Oogst. 2) Dat, voor wat aangaat het trekken van 4e tombola, de winners persoonlijk moeten aanwezig zijn. 3) Dat de Bestuuileden Lepercq, Vande- -voorde en Scheire zich heden te Oostende bevinden met het vaandel der maatschappij, ten einde deel te nemen aan den grooten vlaggenstoet ter gelegenheid der inhuldiging van het standbeeld zijner MajesteitLeopoldlI. Er wordt insgelijks aan al de leden ter kennis gebracht dat deze die plantaardappelen begeeren, zich zonder uitstel bij den secretaris snoeten laten inschrijven. Nieuw lid Wordt als nieuw lid aanvaard Wouts Arthur, voorgesteld door M. Petit. Aanbrengsten De aanbrengsten bekomen 4e volgende bekroning. 1) Victoor Theofiel, 6 punten voor zijne tomaten Joffre princessen zonder draden en zijne bloemkoolen Normand 2) Neels Jules, 6 punten voor zijn prach- tigen bloemkool «vier seizoenen verbe terde soort. 3) Bulckaen Valère, 4 punten voor zijne princessen zonder draden en zijne frambozen. 4) Dekeyzer Henri, 3 punten voor zijne aardappelen Eerstelingen »- M. Neels schenkt zijn bloemkool alsmede eenige jonge planten der zeilde soort voor de -tombola. De Voorzitter bedankt den milden gever. Tombola Een prachtige tombola, geleverd door het huis Hector Casier, wordt onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergadering -sluit om '7 uur. Zondag 20 September 1931 om i5 uur ALGeMEattE VEaGADEfêB^G 1) Lezing van het verslag der vorige verga dering. 2) V oor dracht. 3) Mededeelingen. 4) Beoordeeling der aanbrengsten. 5) Aanvaarding van nieuwe leden. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Ferd. Dethoor. Hector Casier. In ons voorlaatste nummer deden wij de tegenstrijdigheid uitschijnen die bestaat tus schen een provinciaal reglement en 't Konink lijk Besluit van in Juni 11., aangaande het plaatsen der veloplaten. De heer Am. Lommez, bestendig afge vaardigde, is zoo welwillend ons daarover zijne persoonlijke meening te laten kennen, die door de talrijke wielrijders als een voor loopige oplossing van de vraag mag aanzien worden, en waarvoor we hem hartelijk be- darken. Hier volgt, ten andere, zijn brief Provincie West-Vlaanderen Bestendige Afveerdiging Yper, den 3 Sept. ig3i Den Heer Uitgever van Het Ypersche Yper. Mijnheer, In uw blad van 5 September ig3i doet gij een beroep op mij, ten einde te zorgen voor eene verandering aan artikel 38 van het pro vinciaal reglement aangaande de veloplaten. Dit artikel legt op de plaat aan den rechter kant van de velo te hechten. Zooals gij het aan uwe lezers doet opmerken bestaat er thans eene zekere tegenstrijdigheid tusschen ons provinciaal reglement en het Koninklijk Besluit van 1 Juni 11. Ik mag u mededeelen, dat dit feit mij niet ontsnapt is, evenmin aan mijne collegas uit de Deputatie, die voor zooveel het noodig zal zijn, de noodige voorstellen zullen doen aan den Provincieraad om deze tegenstrijdigheid te doen verdwijnen. Mag ik u nochtans doen opmerken, dat vol gens mijne persoonlijke meening hier geen moeilijkheden kunnen bestaan, want een Koninklijk Besluit genomen in uitvoering eener wet, staat altijd boven een provinciaal reglement, en zoo dit laatste iets tegenstrijdigs bevat moet dat aanzien worden als niet bestaande. In kwestieus geval is het dus het Koninklijk Besluit dat zou mueten gevolgd worden, en de rijwielplaten zouden mijn inziens moeten aan den linkerkant van de fiets gehecht worden. Met hoogachting, (get.) Am. Lommez Zondag laatst had het feest plaats door de ei Ypres Swimming Club ingericht. Onder zuiver sportief opzicht was het een waar succes. De zwemmers, die wij er te zien kregen, waren hun titel van kampioenen waardig. Het programma gaf ons een gedacht van talrijke specialiteiten waarin de groote athletieke kracht der zwemmers van de Brus seis Swimming Club en van de Nage Saint Gilloise opperbest uitkwam. Van de zijde der Ypersche zwemmers stel den wij met veel genoegen een grooten voor uitgang vast. De honderd meters streekzwem- men werden heel goed door al onze club mannen afgelegd, en de zes en zestig meters duidden klaar dien grooten vooruitgang aan op denzelfden afstand werd de koers verleden jaar in i m. 17 s. gewonnen, terwijl dit jaar de eerste slechts 1 m. 2 s. van doen had. (Daar moet nochtans aan bijgevoegd worden dat verleden jaar de 66 m. in streekzwemmen geschiedden). Hier volgen nu ,'een algemeen overzicht en de uitslagen van iederen wedstrijd. 1. 100 meters streekzwemmen, (voorbe houden aan Y. S. C.) Vertrokken: Beddeleem, Buseyne, Lefèvre, Veys, Mion, Demey. Van in het begin losten Beddeleem en Lefèvre hun tegenstrevers, enkel Buseyne en Veys kunnen hen weerstand bieden. Aan de 66 meters lieten Mion en Demey den moed zakken en gaven op. De twee eersten vorder den in hun voorsprong, zoodat de strijd enkel nog tusschen beiden te leveren viel. Zij kwa men bijna samen toe. 1. Lefèvre, in 1 m. 48 s. 3/5 2. Beddeleem, in t m. 4g s. 3. Buseyne 4. Veys. 2. 400 meiers vrij zwemmen B. S. C. Georges. N. S. G. De Boeck. De BoeckJ(vertrok in crawl, Georges op den rug. Van in het begin nam de eerstge noemde de leiding en werd niet meer ver ontrust. Schoone wedstrijd waarin de twee snelste zwemwijzen door befaamde specia listen werden getoond. 1. De Boeck, in 7 m. 11 s. 3/5 2. Georges, in 7 m. 12 s. 3. 200 meiers streekzwemmen B. S. C. Verrijcken, Clette. N. S G. Gijs, Allot, Y. S. C. Beddeleem, Buseyne. Verrijcken nam aanstonds een meter voor sprong en behield hem tot het einde, niet tegenstaande den hardnekkigen weerstand van Gijs. Allot gaf op na 66 meters. Hier moeten wij de twee Yperlingen geluk wenschen om hun prachtige prestatie. Nie mand dacht dat zij kampioenen lang hadden kunnen volgen, en niettemin kwamen zij toe met ten hoogsten i5 meters achterstel. 1. Verrijcken, in 3 m. 24 s. 2. Gijs, in 3 m. 26 s. 3. Clette 4. Beddeleem 5. Buseyne. 4. 66 meters vrij zwemmen voor beginne lingen (voorbehouden aan Y. S. C.) Vandevyver, Rollander, Lefèvre, Mion, Demey, Veys. Mion, heel snel bij het vertrek, won de 33 meters met één meter voorsprong. Heel ge makkelijk vergrootte hij den afstand tusschen hem en zijn tegenstrevers en wonafgeteekend. 1. Mion, in 1 m. 2 s. 3/5 2. Demey, in im.gs. 3. Veys 4. Rollander 5. Van devyver. 5. 4 x 66 meter aflossingskoers B. S. C. Clette, Verrijcken, De Wallens, Pottiez. N. S G. Tielemans, Miechiels, Emelinx, Dupont. De 33 meters werden gewonnen door de B. S. C., de 66 m. door de N. S. G., de vol gende lengten werden zonder uitzondering gewonnen door de B. S. C., niettegenstaande een prachtig heropkomen van de N. S. G. 1. B. S. C., in 3 m. 16 s. 2. N. S. G., in 3 m. 18 s. 6. zoo meters rugzwemmen B. S. C. Georges. N. S. G. Allot. Georges, de groote specialist in rugzwem men, won de 3 lengten zonder veel weerstand vanwege Allot. 1. Georges, in 1 m. 5i s. 2/5 2. Allot, in 1 m. 58 s. OBBBH 1 1 ■IIIH IIII1 ■■■■■—■■111 HII1IIII III M Ju/. Ml ill 1 e—ff——ff

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 5