Ypersche Voetbalkroniek Lrui-sterlijk: BAL, 8. Duikelingen. Klasseering 3® Afdeeling C. S. Yper 2 2 0 0 13 2 4 Klasseering Juniors Klasseering 2® Afdeeling B Bisseghem 2 2 0 0 7 1 4 Pronostiek Wedstrijd Uitslag der matchen van 13-9-31 Uitslag van 13-9-31 Algem Rangschikking na den 13 9 31 Op Zondag 11 October 1931 7. Gezamenlijke oefeningen uitgevoerd door deN.S. G. Vóór twee jaar hadden wij reeds dezelfde club in die moeilijke oefeningen gezien, maar het was geen reden om niet nogmaals getrof fen te zijn door de vaardigheid van de zwem mers. Ook is het geen wonder dat dit nummer door het publiek zeer gewaardeerd werd. De Wallens vertoonde ons in dit nummer eenige zijner beste duikelingen, waardoor hij in gansch Europa befaamd is geworden. Wat in hem het meest te bewonderen valt is zijn slankheid en zijn humor. De schoonste duike lingen waren zeker de engelsprong, de halve spiraal, de komische duikelingen o. a. de dui kelingen der drie ouderdommen, kunst en schoonheid, stilte, eerste val, enz. 9. Water - Polo match. B. S. C. Schepers Van Binst en Perin De Wallens Verrijcken, Clette en Pot- tiez. N. S. G. Vanden Broucke Emelinx en Tielemans De BoeckDupont, Miechiels en Gijs. Als algemeenebeschouwing mag gezegd dat beide ploegen even sterk waren. De kampioe nen van België (B. S. C.), waarvan de groot ste kracht in de aanvallijn ligt, hadden met een onwrikbare achterhoede te kampen. Na een belangwekkenden strijd won de N. S. G. met 3 tegen 2. De score aan den half time was I-I. 3 Speciaal 8 Bisseghem o 'k Geloof dat speciaal iets in 't schild voert dees jaar, want hunne twee eerste matchen zijn twee afgeteekende overwinningen. Vooral tegen Bisseghem was hun spel belovend niet tegenstaande er in de voorlijn niet min dan 4 halfbacks te vinden waren. Volgende ploegen stelden zich onder geleide van scheidsrechter Maryse in lijn Bisseghem Vanbelle Mestag Dornez Verhaeghe Kesteloot Declercq ftrieibtriht Vtndiiabeilt Dibacker Van Robaais Dezotter C. S. YPER Onraet Seys Debuyser Gadeyne Depoorter Smagghe Lussaert Gryffon Sampers Callens Heeckboudt Bij den aanvang geeft Bisseghem den in druk van een goed gedrild elftal te bezitten. Alhoewel goed weerstand biedende, kunnen de bezoekers niet beletten dat Debuyser's mannen de leiding van het spel in handen nemen. Zoo moeten ons drie hoekschoppen worden toegestaan die allen heftig betwist worden. De latten helpen den keeper om zijn heiligdom te vrijwaren, en 't zal enkel aan de 23® minuut zijn dat Debuyser er te vierklau wen bij is, om het leder, dat uit Vanbelle's handen glipt, in het vijandelijk net te jagen. Van nu af aan zullen de doelen regelmatig aangeteekend worden aan de 3o® minuut door Depoorter op vooruitzet van Debuyser aan de 35* minuut door Onraet via Mestag aan de 40® minuut door Gadeyne op passen- spel van Depoorter en Debuyser aan de 43® minuut door Gadeyne op pas van Debuyser. Na de rust neemt rood-wit wederom de leiding. Ons backpaar en halflinie wedijveren om ter meest om hunne netten vrij te houden en zoo is de voorlijn in staat om gedurig aan te vallen. Op ontsnapping zendt Onraet voor het doel en den oukden zendt nummer 6 binnen aan de 8® minuut. Een shot van Seys kan moeilijk door Vanbelle gestopt worden. Bisseghem begint nu verwoed aan te vallen en twee corners moeten toegestaan worden, doch Heeckhout weert alles af. Op zending van Smagghe ontsnapt Depoorter die inzendt. Debuyser verschalkt voor de derde maal (7' der partij) Bisseghem's portier. Valt nadien te vermelden een shot van Lussaert dat Vanbelle enkel in hoekschop kan redden. Alhoewel de bezoekers nog twee corners afdwingen, zullen zij er niet in gelukken de eer te redden. Integendeel maakt Gadeyne van een ontzetting van Callens gebruik om nummer 8 in de vijandelijke kooi te doen aan landen. Specialers, mijn beste gelukwenschen om uw mooi optreden, want 't doet waarlijk deugd aan 't hert alswanneer men ziet dat de jongeren, onder geleide van hun kapitein Debuyser, vooruitgang maken. Nog menige overwinning staat u te wachten indien ge de huidige verstandhouding blijft behouden. Daar om allen te samen gewerkt om morgen Stade Kortrijk in eigen vesting te gaan kloppen en om voor de derde maal zegevierend uit het strijdperk te treden. Stade Kortrijk 1 1 0 0 5 1 2 Stade Moescroen 2 1 1 0 12 6 2 Meenen 2 1 1 0 5 3 2 Wevelghem Sp. 2 1 10 4 5 2 W. S. Lauwe 2 1 10 4 6 2 Poperinghe 2 1 1 0 4 11 2 Bisseghem 1 0 1 0 0 8 0 A.A. Moescroen 2 0 2 0 3 9 0 Juniors 1 Poperinghe 1 Het Juniors elftal moet zich dus met een gelijk spel tevreden houden, alhoewel hetruim- schoots de twee punten verdiende. Het is voornamelijk dank aan keeper Bafcop en back Lefever dat Poperinghe het zoo ver gebracht heeft, want hoeveel maal die twee mannen hun kooi gevrijwaard hebben, is moeilijk te bepalen. Van den anderen kant, mag er voor onze jeugd ter ontlasting ingeroepen worden dat de ploeg een groote verandering ondergaan had met de diensten van Verleure en Gryffon te moeten missen. Het doel door Poperinghe, op freekick aangeteekend, kon, met wat meer oplettendheid van wege de achterhoede, ge makkelijk vermeden worden. Ververeken teekende met een prachtshot van op 40 meters den gelijkmaker aan. Vóór de rust bekwam Yper negen corners tegen vier aan de bezoekers in de tweede speel- helft 8 voor rood-wit en 2 voor rood-geel. Juniors, daarom den moed niet laten zakken want gij zult noch veel moeten aanleeren voor aleer de voetbalkennis te bezitten. Een reden dus om u om tegenslagen niet te bekommeren en enkel een doel te hebben vooruitgang maken in uw geliefkoosd sport. Daarom ver wachten wij van u het beste te Meenen waar gij op verplaatsing gaat. Tot slot zou ik aan de toeschouwers willen doen opmerken dat leerlingen geen kunste naars zijn en dat alle misplaatste uitroepingen veeleer schade dan voordeel aan de optreden de spelers berokkenen. Wilt in acht nemen dat men ieder jaar geen uitgelezen juniors- ploeg kan vormen, en dat de nieuwe krachten over den noodigen tijd moeten beschikken om tot bedreven spelers op te groeien. Stade Moescroen 2 2 0 0 17 1 4 Wervick 2 10 13 2 3 A.A. Moescroen 2 1 1 0 4 3 2 W. S. Lauwe 1 0 0 12 2 1 Poperinghe 10 0 1111 C. S Yper 2 0 1 1 2 11 1 Meenen 0 0 0 0 0 0 0 Bisseghem 2 0 2 0 2 11 0 2® afdeeling Cuerne 4 C. S. Yper 4 Voor de eerste maal vallen wij over een struikelblok, met het gevolg dat één der pun ten gaan vliegen is. Zeker kan er ingeroepen worden dat rood wit meer dan een uur met tien man den strijd moest volhouden maar dat sluit niet uit dat alle voorvallen, bijzon derlijk met de scheidsrechters, met kalmte moeten vermeden worden. Weet, spelers, dat gij eene afdeeling lager speelt en dat er bijge volg moet opgepast worden voor drie facto ren waarmede gij omtrent overal zult moeten rekening houden het beïnvloeden van den scheidsrechter, den staat van het terrein en het rumoerig publiek. En 'k geloof wel dat die factoren ons Zondag juist een punt ontnomen hebben. Na een allerbest begin toonde de scoor na een kwart uurs spel reeds 3 o in ons voordeel aan, of dat in den smaak viel van het Cueinsch publiek valt te betwijfelen,, want onder gedurig geroep en geschreeuw wordt de stand weldra 3-2 en een ongelukkige strafschop tegen Deplancke lichtzinnig toege staan wordt de oorzaak van de wegzending van Dechièvre. Aan de rust 3 3. Nadien, ge plaatst tegenover een elftal met overwin- ningsvuur bezield en rekening houdend van het hobbelig terrein, slagen de onzen er niet temin in hunne netten te vrijwaren en nemen, zelfs den voorsprong door toedoen van een back van Cuerne die in eigen netten ontzet. Toen neemt de centervoor van het bezocht elftal dankbaar van eene aarzeling der onzen gebruik, om den gelijkmaker binnen te zenden. Jongens, vele punten mogen wij niet verlie zen, want verschillige ploegen zijn op den. titel verlekkerd. t 't Is maar een begin, dat is waar, en verras singen zijn nooit uitgesloten, doch ik ben de meening toegedaan dat het in den aanvang is dat men moet punten verzamelen om later tegen een duwke te kunnen. Ook verwacht ik tegen Wevelghem eenmooie zege die de match van verleden Zondag moet doen 'vergeten. Supporters, op post om uwe mannen aan te moedigen. R. Waereghem 2 2 0 0 10 4 4 Veurne 2 10 17 3 3 C. S. Yper 2 10 16 4 3 Cuerne 2 10 15 4 3 Wevelghem Sp. 2 1 0 1 6 5 3 Middelkerke 2 1 1 0 3 4 2 Poperinghe 2 1 10 3 6 2 S.V. Sweveghem 2 1 1 0 4 7 2 W. S. Lauwe 2 0 1112 1 E. Ghistel 2 0 1113 1 Nieuwpoort 2 0 2 0 4 6 0 Wacken 2 0 2 0 4 6 0 Oostroosebeke 2 0 2 0 1 7 0- NEMO. II® AFDEELING B 227 Mededingers Hotel Continental Lokaal C. S. Y. R. Colaert Plaats Cuerne Sport 4 C. S. YPER 4 M. E. Wacken 3 R. Waereghem 4 E. Ghistel 1 W. S. Lauwe 1 F. Poperinghe 3 Nieuwpoort 2 S. Sweveghem 3 G. Middelkerke 1 Wevelghem Sport 3 S. V. Veurne 3 Oost Roosebeke 1 R. C. Bisseghem 3 11 punten Edouard (prijs) Morlion Dan. Bultinck J. Mal vin Coffyn Em. Hollebeke J. 16 pronostiekers-van 9 punten. 10 punten 21 33 5i 40 3o 12 11 I 8 7 6 5 4 3 2 I 18 punten Hollebeke Jules, Malvin. 17 punten Edouard, Klop Klop. 16 punten Odent G., Koopsospec, Talon René, C. S. Y. en Avant, Wima, Deplancke Georges, Desramault, Van Wichelen M. i5 punten Dom Tredo, Ma Soeur, Sloen- bertje, Vanoudendycke, Pinte Alle, Massche- lin, Di Pacco, Di Paco, Bultinck, Hoedt Maurice. Van 6 u. tot 11 u. 's avonds in Lapiere's zaal, Hondstraat, Yper, met medewerking van de befaamde Jass Viaene. Inkomprijs 3 fr. leiereen welkom

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 6