Groote Drafkoersen flPnnTF AF<U Afi °P Regenmantels - Gabardinen UIVUU1L/ ATOL/AU Trench-Coats merk ENGLEBERT In den Qrooten Sint-Medard e STAD DIKSMÜIDE Maurice «Gillis-Devos, 8, Rijselstraat, YPER Zondag 20 September 1931 15.000 Fr. prijzen Vereenigde Hofbouwliefhebbers Nationaal Verbond van Burgerlijke Oorlogsinvaliden Gemeente Wytschaete Bond der Kinderrijke Gezinnen De Reuzinnetjes Les Enfants du Géant THABOLSP1L MONSTERBOLLING Stad Yper - Nijverheidsschool LUCHTBAL Allerhande Nieuws Burgerlijke Stand van Yper De Keuringen en Prijskampen voor Hengsten van het Belgisch Trekras HUIS VAN VERTROUWEN Trenchs reklaam vanaf 150 fr. voor Damen en Heeren Altijd in magazijn, al de laatste nieuwigheden Groote keus van Lederen Vesten in chromé voor autogeleiders en motorijders. om 2 1/2 uur, op het plein VAN DEN WEGHE De bijeenkomst van alle Sportmannen MAATSCHAPPIJ Lokaal De Drie Koningen Groote Markt, Yper. De leden worden dringend uitgenoodigd tot de Algemeene Vergadering en Inhuldiging van het nieuw vaandel, op Zondag 20 September 1931, om 2 uur, alsook tot het gelukwenschen van den Eere-Voorzitter, den heer Graaf de Laubespin. Het Bestuur. AFDEELING YPER Het comiteit van het N. V. B. der B. O. I. sectie Yper en omliggende, doet een hoogdrin- genden oproep aan al de Burgerlijke Oorlogsin validen van het Arrondissement Yper, de bij zondere algemeene vergadering te willen komen bijwonen op Zondag 27° September, om negen ure voormiddag, bij Adolf Hoflack In de Drie Koningen Groote Markt, Yper. Bijzondere afgevaardigden zullen er het woord voeren en uitleg geven over het ver slag Francqui. A lien hand in hand, heden of nooit HET COMITEIT. van Zondag, 27" September rg3i Congres van het Gewest Yper PROGRAMMA der Feestelijkheden Zaterdag, 26" September ig3i Te 6 ure 's avonds Beiaardspel en Klok kengeluid. Zondag, 27 September ig3t Te gure 3o Ontvangst der vreemde afge vaardigden. Overhandiging van het vaandel aan de maatschappij. Voiming van den Stoet. Hulde aan de gesneuvelden. Te 10 ure Plechtige hoogmis met bijzon der gelegenheidssermoen. Te 11 ure In de gemeentelijke feestzaal Congreszitting. Aanspraken. Al de huisvaders worden tot die belangrijke vergadering uitge noodigd. Te 12 ure 3o Democratisch banket. Te 14 ure Optocht van de deelnemende maatschappijen dóór de bijzonderste straten der gemeente. De Stoet wordt gevormd aan Ma Campagne Te l5 ure Ballonwedstrijdvoor de kinders. Te l5 ure 3o Turnfeest door de maat schappijen Eendracht maakt macht van Wervik en Vlug en Vroom van Poperinghe. Te 17 ure 3o Kunstconcert door het katholiek Muziek van Poperinghe. Speciale autobusdienst uit Yper Statieom g.i5 en i3.2o. geven haar jaarlijksch BAL met Dames tombola op Diasdag 13 October, om 8 u in Lapiere's zaal. Kaarten op voorhand te bekomen bij de Reuzinnetjes. donneront leur BAL annuel avec Tombola pour Dames, le Mardi 13 Octobre, a 8 h. en la salie Lapiere. On peut se procurer les cartes chez les Enfants du Géant. Op Zondag 20° Septr Monsterbolling 5oo fr. prijzen. Verdeeld als volgt t® prijs 200 fr. 3' prijs 100 fr. 2® prijs 140 fr. 4e prijs 60 fr. Om te mogen deelnemen aan die bolling moet men lid zijn van één der maatschappijen welke in het boldersseizoen ig3o-3i optraden om den kampioenstitel te betwisten. De inschrijving is bepaald op 2 fr. per man en gebeurt van 2 tot 3 uur namiddag in 't lokaal der Statiebolders bij Derez (Falies). Daar wordt de ie ronde gespeeld. Van af de 2e ronde wordt de bekorting gespeeld in 't lokaal van den Katholieken Kring, Rijselstraat. De vorming van de pelotons geschiedt bij loting. Deze loting gebeurt te 3 uur namiddag zeer stipt. Dus oppassen niet te laat te komen. De inschrijving wordt te 3 uur stipt gesloten. Een buitenkansje voor alle liefhebbers. De flauwe bolders hebben evenveel kans als de goede. Iedereen welkom. De Burgemeester der Stad Yper heeft de eer ter kennis te brengen der belanghebbenden dat de lessen der Nijverheidsschool zullen hernomen worden op Maandag 5 October aanstaande. De inschrijving zal plaats hebben den 4 October, van 10 ure, tot middag, in boven gemelde school, O. L. Vrouwstraat. In den loop van het schooljaar zullen gel delijke belooningen aan de bekwaamste leer lingen toegekend worden. Yper, den 11 September ig3i. De Burgemeester, H.SOBRY. De luchtbal (Franco Beige) welke Frans Versavel deed opstijgen in den Katholieken Kring Zondag 11. is gevallen in goeden staat te Quesnoy S/Deule (Nord). Dit werd bevestigd door Lucien Lahouste, van gemelde gemeente. Yper. Erge valVerleden week Don derdag, in den namiddag, is de genaamde Ver., stoelvrouw in St Jacobskerk, die een wandeling op den buiten was gaan doen, in een gracht gevallen, terwijl ze een kruid op den boord der gracht wilde plukken, en wel zoo ongelukkig dat zij met gebroken knoesel van haar rechterbeen werd opgenomen. Zij werd ter verzorging naar het hospitaal over gebracht. Oief gevat. Zekere Bondue E., 16 jaar oud, geboren te Belle en thans verblijvende te Meenen. was verleden week Donderdag naar Yper gekomen en had hier zijn velo voor 5o fr. verkocht. Doch 's avonds leende hij in een herberg op de Koeimaikt een ander rijwiel onder voorwendsel dat hij een boodschap moest doen. Daar hij echter van zich niet meer liet hooren, werd een klacht ingediend bij de gendarmerie, die den kerel opzocht en in een cinema der stad ontdekte. De veel belovende jongen werd naar den amigo opge leid en bekende er de tweede velo ook voor een spotprijs verkocht te hebben. OmvergeredenTijdens den velokoers, die Maandag namiddag ter gelegenheid der' wijkkermis van de Meenenpoort was ingericht, werd Jufvr. Gryffon, wonende in de Lange- Thouroutstraat, aan de Bascule bij het over steken der straat door een wielrijder aange reden en met geweld ten gronde geworpen. Het slachtoffer was haar handgewricht gebro ken en droeg nog enkele kneuzingen over gansch het lichaam. De auto van het Rood Kruis bracht haar naar hare woning terug. Aanhoudingen Maandag werd de ge naamde Defoy Alfred, geboren te Houplines in 1906 en wonende te Ploegsteert, alhier door de politie aangehouden daar hij zich zonder middelen van bestaan bevond. De Rechtbank veroordeelde hem Dinsdag om voor twee jaar te Hoogstraeten opgesloten te zijn. Woensdag avond, rond 9 u 3o, vond de. politie een man in de St Jacobstraat liggen.- Naar het politiebureel gebracht, bleek het een zwitser te zijn, zekere Petermann Charles, 38- jaar oud. De man had sedert twee dagen niets- meer geëten en was van uitputting op straat gevallen. De Rechtbank, die Donderdag mor gen van zijn geval kennis nam, stelde hem voor onbepaalden tijd ter beschikking der Re geering. Gh?luvelt - Verkeersongeval De- genaamde Vandenborg, van Brussel, kwam langs de groote baan van Meenen per moto gereden toen hii. nabii het gehucht De Zand berg, in eenen kleinen put stuikte waardoor de voorband van zijn moto sprong. De moto- cyclist verloor het evenwicht en kwam met geweld op een hoop steenen terecht, waar hij bewusteloos bleef liggen. Een steen had hem de rechterwang doorboord. Voorbijgangers dienden hem de eerste zorgen toe en hij werd. vervolgens naar een kliniek overgebracht. V er klaring en van 12 tot 18 September ig3l Geboorten Dauchy Lodewijk, Veurnesteenweg, 3. Vlaemynck Roger, Hondstraat, 21. Mathys Paula, Hond-- straat, 21. Huwelijk Alleman Gaston, soldaat bij het I"0 jagers te- voet te Bergen, en Dumoulin Eugenia, huishoudster te Yper. Overlijdens Samyn Sidonia, 73 j., kloosterzuster,. Rijselstraat, 85. Derycke Augusta, 24 huishoudster, echt. Vandaele Hector, Capucieiienstraat, 104. Meurisse- Pelagie, 59 j., ongehuwd, Poperinghesteenweg, 8. Vyncke Gustaaf, 67 j., bakker, echt., Ghesquiere Celina, Meenen— steenweg, 37. Devos Julien, 73 j z. b., wedr Coffyn- Eudoxie, Rijsselstraat, 133. Caenepeel Augustus, 67 j., beenhouwer, echt. Deceuuinck Emma, Kalfvaart, 70. De Block Acbllle, 72 j., gepensionneerde statieoverste, echt.. Lewylle Eugenie, Korte Meerschstraat, 19. Huwelijksbeloften Gerard Vanden Broele, steenkap- persgast, te Wervick, en Maria Doolaeghe, fabriekwerk- ster, te Yper. Arthur Corselis, bierhandelaar, te Yper en Bertha Tierssoone, werkster te Blxschote. Gerard Coucke, vlashandelaar, te Cuerne en Victorina van Baten burg, z. b., te Yp«r. Jozef Vanhaute, bouwkundige, te- Cortemarck en Maria Pyck, z. b., te Yper. Camllle Pau wels, timmerman, te Gheluvelt en Julmena Vanoudendycke, huishoudster, te Yper. voor hetgeen de 6dc Omschrijving van West- Vlaanderen betreft zullen te Yper, op de Groote Markt gehouden worden, op Donder dag 22 October ig3i, om io u. 3/4.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 8