Ypersche Voetbalkroniek AVIS EXTRA1T FAILLITE - EXTRAIT Klasseering 2' Afdeeling B Klasseering 3' Afdeeling Ypersche Veloclub Parquet du Procureur du Roi De groote schok Yper-Veurne is voorbij en de zoo lang verwachte ontmoeting is op een gelijk spel van stapel geloopen. Voegen wij er seffens bij dat wij den inzet van de partij ver dienden en dat het zwoegen onzer spelers, bij zonderlijk in de tweede speelhelft, beteren uitslag vergde. Doch wij mikken, maar de onze kere voorvallen van de voetbalsport beschik Teen: een verkeerde toekenning van een fout gaf aanleiding tot een kansrijk doel dat ons een kostelijk punt ontstool, in de laatste oogen blikken van de match, 'k Breng hier hulde aan gansch ons elftal dat gestreden heeft zooals het behoorde, en aan de groote schaar suppor ters (700 tot 800) die door hunne geestdriftige aanwakkeringen eens ter dege getoond hebben 'tot wat zij in staat zijn om hunne lievelingen "den noodigen moed in te pompen. 't Is dus de heer Ghyoot die de eer heeft deze belangrijke partij te leiden. Hij stelt vol gende elftallen in lijn S. V. Veurne Pil Alb. Dewitte Simoens Pil André Cosaert TorneyjG. Torney D. Hoebaert Richard Devinck Meuris C. S. YPER Rotru Chercbye Verleure Ev. Molein Vansevenant Dumortier Bourdeaux Veys Renson Deplancke -. - o Mar?onneau Ypër wint den toss en kiest het voordeel van den wind terwijl Veurne, met de zon in den rug, het leder aan 't rollen brengt. De eerste -aanval wordt door rood wit geleid en Cher- chye zendt uit. De bezoekers vallen insgelijks aan zoodat. Margonneau tweemaal moet tus- schenkomen. Vervolgens vinden passen van Vansevenant en Rotru niemand op de goede plaats. Op vooruitrukken moet ons corner worden toegestaan die, door Cherchye goed gegeven, Verleure in de gelegenheid stelt zijn shot te beproeven Pil redt nogmaals in corner welke Rotru bovenzendt. Veurne komt insge lijks ons heiligdom bestoken en een toegestane hoekschop wordt achter 't net gezonden. Richard, door onze backlijn gebroken, plaatst 'een welgericht shot dat Nesten eveneens wel, bemachtigt. Het spel verplaatst zich nu gedu "rig met een lichte bovenhand voor onze kleu ren. Drie hoekschoppen moeten ons in korten tijd toegekend worden, waarvan er een op den paal terecht komt. Op fout bij de, latale lijn zendt Renson prachtig in, een schermutseling voor het doel brengt een nieuwen hoekschop teweeg doch iVrolein kopt boven. Een zeven- ,de corner, brengt ons insgelijks niets op. Veur ne doet nu gevaarlijke vleugelontsnappingen, maar Dumortier en Veys waken en breken den stormloop. Een wegwerken van Renson komt juist nevens de bovenlat terecht. De plancke en vervolgens Bourdeaux treden gepast in om een welgeslaagden aanval ,<ler bezoekers te verijdelen. Na een gevaar lijk schieten van Devinck, welke Margonneau ontzet, komt de rust met blanken stand. „De.ptyeede speelhellt is pas aangevangen of .V^rleu^e doet Pil handelend optreden. Op fout tegen Rotiu zendt Bourdeaux nevens. V.eutne tracfyt zich nu.yan bet.spel meester te ,Hjaken en doet eenige gevaarlijke stormloo- pen. (Onze verdediging moet twee hoekschop pen toestaan welke onbenuttigd blijven. Op een volgend corner redt Margonneau prach tig. Maar nu beginnen de Ypersche suppor ters hunne rol te verstaan. De spelers worden zonder ophouden aangewakkerd en de kooi der groen gelen wordt van dan af heftig besto ken. De eene aanval volgt den andere. Op corner kwetst Simoens zich op geharrewar voor het deel, doch kan na eenige stonden terug aan het spel deelnemen. De strijdwordt nu van alle belang. Opgezweept door de tal rijke aanmoedigingen, trekken de rood witten ér dapper op los. Op corner redt Pil kansrijk een bi na zeker coel, gelijk hij ten andereiiet schieten van Vansevenant, met Verleure door gebroken, ook met geluk kan bemachtigen. Rotru rent verschillige keeren gevaarlijk..weg en op zijn inzenden trekt Verleure al met eens achterwaarts naar 't doel en Pil heeft het nakijken aan de 40' minuut. De blijdschap der aanwezige liefhebbers op dat oogenblik be schrijven is onmogelijk hoeden, klakken vliegen in de lucht terwijl een oorverdoovend handgeklap dat succes beantwoordt. Doch nadien kwam den tegenvaller op fout begaan in den rechter huek van het plein, kent de heer Ghyoot de straf tegen ons toe, met het ongelukkig gevolg dat Torney een geweldig shot lost. Margonneau stopt, het leder vliegt tegen den staak en het doel wordt toegekend aan de 44' minuut. En zoo eindigt op een puntenverdeeling een match die wij ruim schoots verdienden te winnen. Jongens, de tegenslag treft ons ditmaal in onze beste ver wachtingen, maar na regen zonneschijn, en op 8 November zult gij wederom met den besten moed ten strijde trekken om het beoogd doel te bereiken. Bisseghem 7 6 1 0 21 6 12 Veurne 7 5 0 2 26 12 12 C. S. Yper 7 5 0 2 19 10 12 W. S. Lauwe 7 4 1 2 19 7 10 Weveighem Sp. 7 3 2 2 19 12 8 Cuerne 7 3 2 2 16 11 8 R. Waereghem 7 4 3 0 20 19 8 Poperinghe 7 4 3 0 13 14 8 Nieuwpoort 7 3 4 0 16 15 6 E. Ghistel 7 2 3 2 12 13 6 S.V. Sweveghem 7 2 5 0 12 29 4 Wacken 7 1 6 0 13 19 2 Middelkerke 7 1 6 0 8 30 2 Oostroosebeke 7 0 7 0 8 25 0 Derde Speciaal Poperinghe x Yper 3 De specialers, op bezoek bij den gebuur Poperinghe, zijn er in gelukt de twee punten huiswaarts te brengen. Alhoewel de scoor en kel 3-1 in ons voordeel is, mogen de rood-gelen van geluk spreken want zonder het prachtig optreden van hunnen keeper hadden de cijfers hooger- kunnen loopen. De doelen werden door Sampers, Ollevier en Vanlim,burg aange- teekend, terwijl de gastheeren een strafschop niet konden benuttigen. Daarmede geraakt speciaal op de Vierde plaats op enkel twee punten van de leiders. Nog een klein duwke en de leiding is in onze handen. Weveighem Sp. 7 5 .1 1 29 7 11 Meenen 7 5 1 1 26 8 11 Stade Moescroen 6 4 1 1 26 12 9 C S. Yper 7 4 2 1 26 12 9 Stade Kortrijk 7 4 3 .0 20 16 8 Bisseghem 7 2 4 1 16 25 5 W. S. Lauwe 7 2 5 0 10 28 4 A A. Moescroen 6 1 4 1 18 28 3 Poperinghe 8 1 7 0 8 44 2 Vandaag, Allerheiligen,om 14% u.,oefenings wedstrijd tusschen tweede en derde afdeeling. Ter gelegenheid van den optocht naar het stedelijk kerkhof, worden al de leden van C. S. Y. vriendelijk verzocht er deel aan te nemen en zich in groep bij den stoet aan te sluiten. Op II November aanstaande, verjaardag van den wapenstilstand, groote internationale ontmoeting tusschen C. S. Y. en F. C. Haze- brouck voor het betwisten van den beker Van- neste. Ter week meer daarover. NEMO. Zondag laatst genoot het bal van de Yper sche Wielrijdersclub een ongehoorden bijval. Benevens een lomvolle zaal, was er veel geestdrift en leute. De prachtige tombola bezorgde aan de gelukkige winners schoone verrassingen. Het bestuur houdt eraan de aanwezigen te bedanken voor hun talrijke opkomst. Hieronder geven wij de nummers der niet afgehaalde prijzen, welke door de winners in het lck.-.al Sportwereld kunnen bekomen ->r 546 nr 1660 nr 5o7 nr 643 nr 41 nr 321 worden. nr 1459 wint een nickelen coupe. nr 546 peper en zoutvat. scheers. doos speculoos bokaal bonbons. doos pralinefl. fltsch malaga. Het BESTUUR. Arrondissement d'v'pres o Le Procureur du Roi piés le Tribunal d iri Instance d'Ypres a l'honneur de porter la connaissance du public que le nomm Gruson Kodolphi-Albert, employé, ré Courtrai le 22 Aoüt igi3, se disant de n; tiona lité frangaise, hls d'Emile et de Vandevvall' Marie, résidant a Warneton, ayajit résid antérieurement a Courtrai, a fait par dever lui, le 8 Octobre iq3 iune déclaration d'o tion de nationalité Beige. Le Procureur du Roi procédé a une enque t sur l'idonéité du déclarant prénommé, confor. mément a l'article 10 de la loi du i5 mai 1922 Toutes personnes ayant des observations éclaircissements ou objections a, formuler a propos de la dite option de Patrie-, pour- ront les faire valoir par l'intermédiaire de Monsieur l'Officier de Police de Warneton, jusqu'a la date du l5 Novembre 1931. Ypres, le 26 Octobre ig3i. Le Procureur du Roi, Van Thorenburg. Par exploit du ministère de 1'Huissier Paul FLAMEY a Ypres, en date du vingt six Oc tobre igoo trente et un. Madame Madeleine PATTYN, ouvrière a Passchendaele, Schrs- ventafel, a fait donner assignation a Alphonse- Jules GELDHOF,actuellement sans domicile ni résidence connus.a comparaitre le Samedi, 3r Octobre 1931, a onze beures, devant M. le Président du Tribunal de Première Instance, en son cabinet, Palais de Justice, ce en verte d'une ordonnance rendue sur requête par le dit magistrat, en date du 17 Octobre Jg3r pour répondre aux fairs énoncés en la requete prérappelée, et entendre les représenta'tiohf que M. le Président croira propres a opérer un rapprochementet en cas de non réussite, voir dresser le procés-verbal et ordonner ia communication de la demande au ministère public et le référé du tout au Tribunal. Pour extrait L'Huissier, P. Flamey. Par jugement rendu le Mercredi, 28 Octo bre ig31, le Tribunal de Première Instance d'Ypres, siégeant consulairement, a. déclaié en état de faillite, le Sieur Sa»fy Daniel, peintre et cabarstie-, domicilié et demeurant a Ypres, rue du Temple. II a détqrminé l'épcque a laquelle le. failli a cessé ses paiements, au 28 Avril ig3t nommé juge-commissaire de la faillite, Monsieur Félix Heyvaert, désigi comme curateur, Maitre Pierre DONCK, avocat, a Ypres, rue de Stuers ordonné aux créanciers du failli, de faire au Grefïe du dit Tribunal, la déclaration de leurs créances, avant le 18 Novembre ig3i fixé au Mercredi, 2 Décembre ig3rv a troisheuresde relevée, en l'auditoireduTribu- nal, au Palais de Justice, Grand'Plaee, a Ypres, pour procéder a la vérification des créances, et au Mercredi, 16 Décembre ig3i, a dix heures du matin, au même lieu, pour les débats sur les contestations a naitre de cette vérification. Le Tribunal a, en outre, ordonné la gra- tuité de la procédure. Pour Extrait Le Curateur Pierre Donck.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 6