- 1HT YPERSCHE - LA RÉGION D Zondaginst - Repos dominical f vVekelijksch Overzicht 12e Jaargang,JMr 30 31 October 1931 Bijvoegsel I2e Année. N* 30 31 Octobre 1931 Supplément Een wijs Besluit Allerheiligen en Allerzielen in St Maartenskathedraal Mademoiselle Elise VAN EGROO Heer FMacidus GLORIE t ZIELMISSEN De algemeene verkiezingen hebben plaats gehad in Engeland en hebben eene onver wachte, alle hoop overtreffende meerderheid gegeven aan de behoudsgtzinden. Volgens de tot nog toe gekende uitslagen werden er reeds gekozen i3 Travaillisten, 472 Conservatoren, 49 Travaillisten der oppo sitie, 3 met afzonderlijk programma en 7olibe ralen van verscheidene kleur. De Conserva toren winnen aldus reeds 208 zetels en de Tra vaillisten der oppositie verliezen er 235. Op het totaal zijn er 555 gekozenen die het voor de nationale Regeering houden. Dit is een ware triomf voor de Rehoudsge zinden, maar hij is misschien wat al te sterk voor de Europeesche landen. Indien de nieu we Regeering al teradikale maatregelen neemt om de nationale nijverheid en den handel te beschermen, zou de afzet der andere landen er geweldig door lijden. Nochtans mag men hopen, door de verschillige denkwijzen die zullen vertegenwoordigd zijn, dat de getroffen maatregelen niet buitensporig beschermend zullen zijn. Van een anderen kant zal de op positie, die nog blijft bestaan, de handen veel vrijer hebben om de Conservatoren te bekam pen en aldus plaasters te leggen op hetgeen te brutaal zou voorkomen in de nieuwe wetten. Japan en China, niettegenstaande al de krachten door den Volkerenbond aangewend om eene overeenkomst te bewerken, olijven steeds in even gespannen toestand. Eenerzijds heeft Japan de wereld over een verklaring ge stuurd. waarin het wil bewijzen dat het geen de minste bedoeling heeft om land in te ne men en doet zijn beklag over de haastige wer king van den Raad. Maar anderzijds legt het de hand op dengrooten voorraad bewapening in Mandjoerye en beslist er zijn legers te ver sterken en verder vooruit te gaan, zoogezegd om zijne onderdanen te beschermen, die zou den kunnen te lijden hebben van de wraakzucht der Chineezen. De Raad van den Volkeren bond is op verloftot 16 November en hij hoopt dat de oplossing tegen dien datum zal gevon den worden. Spanje is nog altijd bezig met het opmaken zijner grondwet. Thans werd het voorstel om een Senaat in te stellen verworpen er zal slechts eene wetgevende kamer zijn die der Volksvertegenwoordigers en geen Senaat. In tusschen wordt er veel geschreven en gestre den rond het besluit dat de kloosters aanslaat en de kloosterlingen wil uitdrijven. Er ontstaat onder 't volk eene beweging om er tegen op te komen. En misschien spruit daaruit wel een nieuwen burgeroorlog. En gedurig aan breekt de eene werkstaking na de andere los teeken dat de ontevredenheid rondloopt. Geen betere omstandigheid kunnen de ruststoorders vinden om die ontevredenen op te jagen en aan te zet ten tot geweidaden. De reis naar Ame 1 ika van den heer Minis ter Laval heeft veel inkt doen vloeien, veel plannen doen bouwen die een omwenteling der zaken lieten voorzien, en ten slotte eene algemeene teleurstelling verwekt, omdat men bijna niets te weten is gekomen van 't gene er onder de groote Staatsmannen beraamd wierd. De verklaringen van de Amerikaansche pers en deze van den heer Laval zelf, blijven beperkt tot algemeenheden, alhoewel alles doet vermoeden dat de Vereenigde Staten zulk geene uitnoodiging doen en dat Frankrijk zulke reis niet zou toelaten om enkel eene ge dachtenwisseling over onbepaalde onderwer pen te laten gebeuren. Niettegenstaande men er niet veel van weet, mag toch het beste ver hoopt worden, want de algemeene toestand der wereldzaken is ziek en de groote mogend heden bleven te veel van elkander verwijderd om iets te kunnen doen ter genezing. In de laatste tijden zagen wij toenadering tusschen Duitschland, Frankrijk, Er-gelanden Amerika. Als allen 't zelfde doel beoogen zal er wel iets goeds uit tot stand komen. RIK. De Apotheek van I La Pharmacie de Mr VAN ROBAEYS Boterstraat -o— Rue au Beurre is ALLEEN OPEN [I reste seule ouverte le op Zondag 1 Nov. Dinaanche 1 Nov. M. Sinzot, burgemeester der stad Ronse en socialistisch volksvertegenwoordiger, heeft in zijn stad een politiebevel uitgevaardigd waarbij het aan eiken dopper verboden is vóór 5 uur'snamiddags in een herbergtegaan. Dit is een zeer goed besluit en een voor beeld dat veel navolgers zou moeten vinden, want bijna overal worden de menschen het moede gansche dagen getuige te zijn van het triestig spektakel van doppers die van 's mor gens vroeg reeds in de herberg zitten en er bij kaart en pint het geld verkwisten dat zij ontvangen voor r-iets te doen. Zij vergeten soms te gemakkelijk dat zij betaald worden met het geld van anderen die daarvoor een deel van hun zuurgewonnen loon moeten afstaan, en die gedachte alleen ergert gelijk wie die met een greintje gezond verstand bezield is. Dezen die het ongeluk hebben zonder werk te vallen verdienen zeker en vast geholpen te worden, opdat zij en hun huisgezin geen hon ger zouden lijden, maar dat zij dan ten minste het verstand gebruiken den steun, dien zij ontvangen, niet kwistig en nutteloos weg te gooien. In St Maartens. Op den hoogdag van Allerheiligen wordt onder de Plechtige Hoogmis, te 10 u., de driestemmige Mis van Schafstall uitgevoerd door het gemengd koor van St Maartens, met begeleiding van orgel en oik st. 's Namiddags, te 3 u. Sol. Vespers en Lof. 's Avonds, te 5 u. plechtig officie der Over ledenen. Op Allerzielendagte 9 u. Hoogmis voor de afgestorven parochianen. Aan de ofterande worden gedachtenissen uitgedeeld, vermei dende al de parochianen die overleden zijn sedert Allerheiligen 1930. 's Avonds, te 5 u. plechtig Lof en daarna Sol Kruisweg, ter intentie der zieltjes van 't Vagevuur. Op Dinsdag 3 November, kwart vóór 7 tj,.zegening van het St Hubertusbrood. Op Donderdag 5 November, 's Avonds te 6 u., wordt de schoone oefening van het Heilig Uur gehouden, met godvruchtige herdenking van orze lieve dooden. Vrijdag 6 November, eerste Vrijdag der maand, te 7 u. Sol. Mis ter eere van het H. Hart van Jezus, en Alg. Communie. 's Avonds, te 6 u. plechtig Lof en daarna Sol. Kruisweg. Le Docteur A. Van Egroo, ses enfants et petits-enfants Lesenfants et petits-enfants de feu Pierre Coene-Van Egroo; Les enfants et petits-enfants de feu Emile Dechièvre- Van Egroo Les families Van Egroo et Criem, ont la profcnde douleur de faire part du décès de leur bien- aimée soeur, tante et grand'tante pieusement décédée Poperinghe, le 30 Octobre 1931, munie des secours de la Religion. Le service funèbre aura lieu le Mardi 3 Novembre, 10 h. du matin, k l'église St-Bertln, a Poperinghe. Le présent avis tient lieu de faire part. Mevrouw Piacidus Glorie-Deseure Heer en Vrouw Raymond Baeckelandt-Glorie melden met droefheid het afsterven van hunnen teerbeminden echtgenoot, vader en schoonvader geboren te Zuydschote, den 21 Juli 1859 en godvruchtig overleden te Yper, den 25 October 1931. De vrienden en kennissen die bij vergetelheid geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Heer en Vrouw Richard Stamper-Vercruysse en kinders Heer en Vrouw Achiile Vandecaveye-Stamper De familiën Stamper, Cuvelie, Huyghe, Debruine, melden met droefheid het afsterven van hunnen teergeliefden vader, schoonvader, grootvader en bloedverwant Heer Jules-Petrus-Bernardus STAMPER geboren te Voormezeele, den 6 April 1850, en aldaar over leden den 24 October 1931. De vrienden en kennissen die bij vergetelheid geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1" November (Aller heiligen), om 8 Yt u., in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Edouard BEUN echtgenoot van Vrouw Octavie Bailleul. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1" November (Aller heiligen), om 9 uur, in St Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Alphonse LATOUR en familie. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag J" November (Aller heiligen), om 9 uur, in de kerk der EE. PP. Carmelieten, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Nicolas VAN WINSEN en zoon Alfred. Vous êtes priés d'assister a l'O SIT qui sera célébré, le Jour de la Toussaint, en l'église de Saint Nicolas, a 10 heures, pour le repos de l'ame de Mlonsieur Jean GOUSSAERT Époux de Dame SYLVIE VALLAEYS. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 1" November(Aller heiligen) om it Yt uur, in St- Maartens Cathedraal, tot zielelafenis van Heer Pierre VAN LERBERGHE Oorlogsinvalied - Dixmudesteenweg. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Maandag 2 November (Aller zielen) om 8 1/2 uur, in St Jacobskerk, tot zie lelafenis van Heer Maurice DETHOOR Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Maandag 2 November (Aller zielen), om 8 Yt uur, in St-Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Isidoor LALOUS en Dochter. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 8 November, om 7 Yt u., in St-Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Gustaaf DAEL Vriendenen kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 8 November, om g uur, in de Kerk der EE. PP. Carmelieten, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Isidore Poot Dehouck. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen- worden op Zondag 8 November, om 9 uur, in St Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Francois WAGEMANS

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 9