Bevrozen Vleesch HI^djannaI Schson en welgelegen Handelshuis Herberg-Afspanning Kleine Aankondigingen Biefstuk Rosbief den 1/2 k. 6 en 7 fr. M. Jonckheere - Duthoy 8, Tempelstraat, YPER. VERLOREN Electricien gediplom. Gemeente Wytschaete Gevr. Coiffeursgast Jonge Vrouw Over te nemen Gevr. jonge waakhond On demande a louer Bel Appartement franc On demande a acheter ou k louer en ville Belle et grande Maison a vendre de la main a la main. Bouwgrond Weiland TE KOOP Uit ter hand te koop Te koop Waschkeern AUTOS TE KOOP Te koop Tracteur Fordson Guerre a la vie chère SALON DE COIFFURE*" De mande d'emploi de confiance Monsieur Beige honorable, age mur, cherche emploi de confiance dans commerce ou domaine privé, de préférence a Ypres ou environs. Instruction solide, grande expérience, travailleur sérieux et dévoué. Références Tordre. Prendre adresse au bureau du journal. 'ETITES A.IV IN O IN CE S Te koop te Yper Schoon gerieflijk Huis Over te nemen of uit ter hand te hoop STAD YPER Uit ter hand te koop AUTOMOBIEL.OL.ie "F»(JROIL„ Minerale Oliën en Velten Roumeensche Naphte D E C O Henrx Nettoyage a Neuf chez soi OUVERTUHE ■m llOGEtl KNOCKAERT ■7 ingevallen. Of we nu nog gerechtigd zijn daar voor schadeloosstelling te vragen, weet ik niet, doch ik ben het princiep genegen de zaak eens opnieuw te onderzoeken. M. Lturidan. Ik denk van ja, want ik vermoed dat er hier een wettelijke fout begaan werd. Immers, de wet van 7 Mei 1877 is nog steeds van kracht, en volgens die wet moeten de aanpalers vermaand worden en mededeeling krijgen der beraming en der rol van de uit te voeren werken. Dit werd niet gedaan, meen ik, zoodat de aanpalers dan ook de keus niet gehad hebben dit werk zelf te doen. M. Lemahieu. In zulke gevallen zijn het steeds de eigenaars die verwittigd zijn en niet de pachters, en het ware dus wel mogelijk dat deze laatsten daarvan van hunne eigenaars geen bericht ontvingen. Ik ken eigenaars nabij de Potyze die met het delven der beek zelf be gonnen hebben, doch gezien het werk te groot was hebben zij het laten steken. Men zou daaruit dus inogen besluiten dat zij wel verwit tigd werden. M. ü'Huvettere Ik denk dat wij allen t' akkoord zijn en dat het beter ware dat de ontvanger nog wat zou wachten om de be taling te eischen. M. V andamme. De bewoners van de Cité Ligy die de straatbelasting betaald heb ben en ze niet moesten betalen, zal hen het geld teruggegeven worden M. Missiaen. Dit kan niet teruggegeven worden, zij waren die som verschuldigd. M. Vandamme. Is er geen brief ingeko men vanwege een visschersmaatschappij en kan er daarvan geen mededeeling gegeven worden M. Sobry. De zaak is nog in onderzoek. MLeuridan. Hebt ge ook geen schrijven ontvangen van het syndicaat der politie M. Sobry. Ja, dit zal samen met de be- .grooting onderzocht worden. De openbare zitting wordt hierop te 19 u. 40 opgeheven. In de geheime zitting werd Jw Rosa Tambo rijn onderwijzeres benoemd in de Stadsmeis jesschool der Rijselstraat, ter vervanging van Mevr. Heddebonw - Liefooghe, ontslaggeef ster. Voor de vernieuwing van den beheerraad der Rijks Middelbare School, die om de drie jaren moet gedaan worden, hebben denationa- listen en socialisten geweigerd, te stemmen omdat de vroeger gekozen beheerraad door het ministerie nog niet goedgekeurd werd. Zij verklaarden liever de zitting te verlaten en alzoo den raad jn mindeiheid te stellen dan tot de vernieuwing van dien beheerraad te beslui ten. De twee nieuwe leden door de Commissie van het stedelijk Museum voorgesteld ter ver vanging van de besiuui sleden Asaerten Spey- brouck, die de stad V per verlaten» hebben, werden niet aanvaard daar de 1 aad oordeelae dat de twee nieuwe Candida'en vertegenwoor digers moesten zijn der partijen tot dewelke de ontslaggevers behoorden. Na de nieuwe regeling der lessen in de ste delijke Muziekschool aangenomen te hebben weril de zitting opnieuw openbaar veiklaard en de herziene oegrooting dezer school goed gekeurd. Er werd insgelijks besloten dat er lessen van vlaamsche voordrachtkunst zullen ingericht worden. ue personen die het volledig adres van kleine aankondigingen vragen worden verzocht zegel xoor antwoord bij hun brief te voegen. Dagelijks te bekomen bij Houden Médaillon, Zondag avond rond 5 <u., tusschen Paddepoelstraat en Statieplaats. Terugbrengen Paddepoelstraat, 2, tegen .belooning. verlangt plaats Adres ten bureele. Plaats van gemeenteontvanger is open. Wettelijke aanvangswedde. Aanvragen met getuigschriften in te sturen vóór 9 Dec. 1931. goed kunnende scheren. Zich wenden Meenenstraat, 5, Yper. op de hoogte v. alle naai wei k vraagt plaats in burgershuizen. Aanvaard ook werk t'huis. 13de Haernestraat, T/S. Café Esplanadeop 200 meters van de sta tie van Ypèr. Oorzaak vertrek. stalhond (bouvier of schaper). Schrijven met prijs Acke, Yper, Kruisstraat, 132- pour ir Mars ou avant Maison, 6 ou 7 piè ces et salie de bairr, jardin et garage (si pos sible). Ecrire bur. du journal X Y Z. A LOUER, Grand'Plaee a Ypres 6 places, avec salie de bain, électricité, gaz, eau et W. C. Pour tous renseignements s'adresser au bureau du journal. Petite Maison de Rentier, 7 a 8 places avec jardin. Prendre adresse au bureau du journal met garage en inrijpoort dienstig voor allen handel, gelegen in 't cen trum der stad. - Voor inlichtingen zich te wenden ten bureele van 't blad. dicht bij de statie met koer en hof en alle andere gerief. Zichtbaar den Dinsdag en Woensdag in den namiddag. Inlichtingen bureel d<-zer. met groote ingangspoort, prachtige ligging, ingang der stad, goede klienteel, ruime en gerieflijke stallingen, kunnende eventueel die nen voor garage of groot-handel. Water, gaz en electriciteit Dagelijks te bezichtigen. On middellijk vrij na verkoop. Zich te begeven ten bureele dezer. centre ville Pour renseignements s'adressïsr au bureau du journal. bij R. De Bruyn, 27, Bruggesteenw< g, Yper. Drie schoone gerieflijke en welgelegen Woningen, aan voordee'ligen prijs, in Yper. Schoonen Eigendom met inrijpoort en magazjn, 21 aren grond, dienstig voor allen handel, ook goed geschikt voor hennekwee- kerij. Matige prijs, gelegen te Dickebusch. Wel gelegen Handelshuis in den omtrek van Yper. Alleihande Woningen en Hofsteden in den omtrek van Yper. Geldleeningen aan de koopers. Stipte geheimhouding. AID inlichtingen worden kosteloos gege ven, in het zakenkantoor Continental achter St Maartenskerk, te Yper. Kantoor alle dagen open. Morissons met wringer, zoo goed als nieuw, in de Café den IJzerweg Pope- ringhesteenweg, Yper. Auto Standard Buick, mod. 1928, 6 cyl., 36.000 km. Auto Chevrolet, mod 1929,6cyl., 3o.ooo km. Twee prachtige occasies in allerbesten staat. Te beviagen bij M. LAMSENS, Oost-Nieuivkerke. TwL Roes. 3oi. voor industrieel gebruik, zeer goeden staat, voordeelige prijs. Garage De vos. Dewan- ckel, M eenenpoort, Yper. voor alle Machienen en Motoren Gasoil Petrol Benzol Alcool Creoline en Carbolineum DEPOT Dixmudesteenweg, 36 (Watermolen) - YPER Tel. 446. sans laver. de tous tissus (coton, laine, feutre, tapis, etc Costume complet 3 fr. Prix hoite de 24 morceaux 8 fr. Envoi contre rtm urse- ment. On demande démarcheurs pour Ypres, Boperiughe et environs. Ecrire i5, rue de Lille a WARNÊTON. I =JPI===1BC== pour Dames «Sr Messieurs Prix modérés. o— Travail soigné. 1, Rue de la Porte d'O', I YPRES. J M—

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 11