Bureel- Zakagendas Gemeenteraad van Yper THABOLSFEL voor 1932 Zitting van Maandag 39 November 1931 om 17 unr Begrafenis van M. Alfons Dezitter Baldersnleuws eerevoorzitter te zijn van zoo een schoone maatschappij en wt lke een aangename voldoe ning het voor hem ware dit nog lange jaren te mogen zijn. De heer N. D'Huvettere bekende hierop ootmoedig dat het grootste deel van dezen lof toekwam aan den heer Georges Van Egroo, daar hij het is die om zeggens alles gedaan heeft voor het welgelukken der Stf Cecdiamis. De chef. van zijnen kant, bedankte de muzi kanten en beloofde hen gansch zijne weder liefde. Ontroerd beg-oette hij den heer Aimé Gruwez als een tweeden vader, en zegde welke onuitsprekelijke voldoening hij hier, gedurende den kortèVi tijd dat hij te Yper ver blijft, reeds gekend heeft. Hij beloofde zijn beste krachten in te spannen om, met behulp fijner muzikan en, van Ypriana een muziek te maken zoo goed als een militair muziek. Al deze aanspraken werden met dreunend handgeklap begroet, maar wanneer de heer en Grjiwez en Deii ider malkander omhelsden werd er aan beiden een onbeschrijvelijke ovatie gebracht en uit één mond dreunde het er van Leve onzen chef en hij mag er wezen... Nadien was hel de beurt aan den heer Michel Bories die de reeks aanspraken sloot en, namens zijne makkers, het Bestuur van Ypriana volgender wijze bedankte Mijne Heeren, Na al de schoone woorden die daar zoo even werden uitgesproken, ben ik zoo vrij de tolk te zijn van al de muzikanten om aan de Heeren van het Bestuur or.zen besten dank uit te drukken voor de genegenheid die zij allen voor ons hebben. Het jaar ig3 r is bijna voorbij en wie van ons herinnert zich niet de schoone en aange name dagen welke wy te samen hebben door gebracht Ons tienjarig bestaan hebben wij met veel luister gevierd. De inhuldiging van ons nieuw vaandel en de grootsche feestelijkheden van ■den 20, 21, 27 en 28 Juni, die te dier gelegen heid hebben plaats gehad, waren voor ons zeer aangenaam. Daarna de schoone reis naar Namen en Dinant den 18, 19en 20 Juli, waar aan wij allen nog lang zullen denken en die voor ons een schoone gelegenheid is geweest om de faam onzer muziekmaatschappij tot in het verste hoekje van ons land te doen ken uen en hoogschatten. Wie van ons had ooit durven denken dat wij, muzikanten, zulke schoone en aangename dagen binst het jaar ig3l gingen zien voorbijgaan En nu, binnen enkele stonden, zal uwe genegenheid jegens ons zich nogmaals in da den omzetten, met aan eenieder een geschenk aan te bieden dat ons altijd zeer aangenaam en welkom is T«.lken jare zien wij de taitl gian geschenken rijker en rijker worden, en daaraan kunnen wij zien dat ons Bestuur ons ihoe langer, hoe meer genegen is. Mei zulke mannen aan het hoofd moet en zal onze maat schappij groeien en bloeien. En nu, Beste vlakkers, laat mij toe in -onzen naam een woordje te sturen aan oi,zen bestuurder. Heer Bestuurder, hier hebt gij uwe mu zikanten dié niets anders betrachten dan de muziekkunst te beminnen. Wtj allen h-üDen in U ons volte betrouwen gesteld. De opmer kingen, die gij maakt, zijn gegrond en wij zullen deze altijd met volle liefde aanvaarden voor het welzijn der maatschappij en de kunst. Laat ons t.u allen, Beste Vrienden, ons glas ledigen op üe gezondheid van ons bestuur met de hoop dat het nog vele jaren onze maatschappij in zijne handen moge hebben •om de faam van Ypriana ver en na te doen kennen en eerbiedigen en steeds grooter te doen worden, tot eer van ons Bestuur, van 4e eereleden en van ons, werkende leden van Ypriana. Leve het Bestuur.! Leve Ypriana Dat het daarna uiog langen tijd voorts gezel lig toeging, dat de rijk begiftigde tombola bij 4e muzikanten en hij de klaroenen der pom piers uiterst welgekomen was, en dat er nog menig vroolijkv lied weerklonk, hoeft niet gezegd te worden, en het uur was reeds ver gevorderd toen de muzikanten, verheugd en opgeruimd door deze zoo genoegvolle ver broedering, van elkander afscheid namen. Voorwaar een echt schoon en aangenaam feest dat de vierende maatschappij tot eer strekt. Het groot Bal Dinsdag avond werd de ruime fees'zaal van Oud Yper door <le steeds talrijker wor dende eereleden letterlijk ingenomen, en reeds lang voor het gestelde uur waren alle plaatsen bezet. De geestdrift beschrijven die daar gansch den avond door heerschte is onmoge lijk. Het orkest, onder de leiding van den Heer Georges Van Egroo. had eeri prachtige keus nieuwe danswijzen op zijn repertorium, en de ontelbare koppeltjes, die zwierig rond- droeien, schenen onvermoeibaar. De tombola met meer dan 120 schoone prijzen viel uiterst in den smaak en miek meer dan een gelukkige. Hoe later in den avond, hoe grooter de geestdrift werd en voor velen waren die ge noeglijke uurijes' in zoo een gezelligen vrien denkring doorgebracht te rap vervlogen. In een woord het Bal der Harmonie Ypriana oogstte den grootsten bijval, en indien het ledenaantal zoo voorts aangroeit dan zal er weldra te Yper geen zaal groot genoeg meer zijn om al dit volk te bevatten. Dit bewijst hoe de feesten van Ypriana bij de Ypersche bevolking welgekomen zijn en strekt tot eer van gansch het Bestuur dat door zijne verdienstelijke en ijverige werking tot dezen schoonen uitslag gekomen is. Heil de Haimonie Ypriana Leve haar Be stuur 34, Boterstraat, 34; 1 1Tfp7—r? 1) Proces-verbaal der zitting van 16 No vember iq3t. 2) Openbare Onderstand Begrooting iq3i Wijziging van kredieten. 3) Openbare Onderstand Begrooting iq32 Nederlegging. 4) Kattefeest ig32 Standplaatsen open bare aanbesteding Laster, kohier 5) Stadskasdriemaandelijkseh overzicht. 6) Belasting op de balcons en loggias Herziening 7) Voorstel van wegenistahs in verkonding van het kadastraal inkomen berèkei d 8) Stadsb-grooting iq32. q) Gemeenteopcentiemen rp staatsbelasting op 't inkomen hernieuwing en verhooging. T0)fl) Gemeenteopcevtiemev op staatsbelasting op het mobilitr. b25 genfenteofcenli men op staatsbelasting op weefden, Iconen en pensioenen hernieuwing. Ti) M edrd relingen. Dinsdag laatst had alhier, te 8 u. 3o, in St- Pieterskerk, de plechtige uitvaart plaats van onzen stadgenoot Alphonse Dezitter, soldaat bij het Depot der militaire luchtvaart te Kor- trijk, die aldaar op 41 jarigen ouderdom, zoo jammerlijk bezweken is aan de gevolgen eener schedelbreuk opgedaan bij een ongelukkigen val door uitglijding. Afvaardigingen van het Depot der militaire luchtvaart, van twee plaatselijke maatschap pijen, waaronder dêzeder Kaartersmaatschap- pij De Ware Vrienden met haar omfloers- de vlag, woonden den lijkdienst bij, en 't was een indrukwekkende en schier eindelooze reeks vrienden en kennissen die ter offerande ging. Op het kerkhof werden verscheidene kro nen bij het te vroeg geopend graf neergelegd en Kapitein Dejaer, van het Depot der mili taire luchtvaart, sprak er de volgende lijkrede uit Achtbare Omstaanders 't Is onder den indruk van een diepe ont roering, dat ik hier den droevigen plicht ver vul u eenige woorden te zeggen van dengene, wiens verlies wij vandaag beweenen, om aan zijne schoone eigenschappen hulde te brengen. Alphonse Dezitter trad in het leger gedu rende den grooten ooi log. Dappeilijk, gaf hij drie van zijne beste levensjaren om zijn vaderland, dat hij hartelijk beminde, te verde digen. Hij vervulde daar, al zijne plichten van strijder en burger, tot het grootste genoegen van zijne militaire oversten, en met de vriend schap van al zijne makkers. De vreeselijke ramp 1914-1918 geëindigd, Dezitter, gedecoreerd en gechevroneerd, ge lukkig, vond zijn familie terug. Na eenigen tijd, kwam hij wederom in het leger en nam dienst in het Depot van de militaire lucht vaart. Hier, was hij een naarstig man, de man van den plicht en der toegenegenheid. Hij spaarde noch zijn tijd. noch zijn moeite, en de oplettendheid die hij nam om de minste van uwe wenschen te voldoen, raakte u zeer diep. 't Is dat Dezitter van een wezenlijk goede natuur was. Hij vond zooveel genoe gen in de vervulling van zijn plicht en in de tevredenheid zijner naasten. Hij was goed, en dat vei klaart deze een parige droefheid, welke zijn verlies veroor zaakt. Hij was Christen, lid van den bond van het Heilig Hart, ootmoedig en bescheiden, een ziel voor dewelke wij aan de goedheid der oneindige Barmhartigheid gelooven. Vaarwel Dezitter, gij laat een vocrbeeld na van toegenegenheid en goedheid, dat een dierbaar erfgoed voor uwe echtgenoote en voor uw kind is. Mocht deze gedachte een verzachting aan hunne smaitelijke droefheid brengen. Vaarwel Dezitter, vaarwel onze brave sol daat, onze goede soldaat. Het Ypersche biedt aan de beproefde weduwe en haar familie zijne innige deelne ming aan. Kampioenschap 1931 - 1932 De match van Woensdag 25° heeft niet het belang gewekt zooals we gemeenlijk had den mogen verwachten van een ontmoeting Statie-Bascule. De Basculemannen waren absoluut niet op dreef. Geen opzet, slecht bollen en tegenslag. Daarmee g raakt ge nergens. Bij de Statiemannen ook niets bij zonders. Beide ploegen hadden betere presta ties vroeger. In het peloton van de Statie verving Hr Peirsegaele, den heer Edm. Declercq. Bij dat van de Bascule was heer Lampaert ver vangen door heer Steelandt. Scheidsrechters waren hh. Verplancke en Devos. Woensdag 23 Dec. gaat Cercle naar 't Postje. Wie haalt 'c punt mee RANGSCHIKKING Gespeelde matchen Behaalde punten Cercle 2 2 Statie 3 2 C®o 2 1 Bascule 3 1 Postje 2 o Rinneo enkele weken zal een bal voor alle bolders, familieleden en vrienden plaats hebben. Een prachtige Jazz The Dell For be staande uit 9 flinke, excentrieke muzikanten van de Etablissements du Fresnoy zal 't feest opluisteren. Daarbij nog enkele liede ren uitgevoerd door leden van de Orphéon des Travailleurs de Tourcoing Onder meer de Heer Duquesnoy in zijn repertorium. Verders allerlei attracties. KRABBER.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 5