Ypersche Voetbalkroniek Pronosfiek Wedstrijd Bisseghem i Yper 3 (geschorst) De specialers waren vol moed naar Bisse ghem opgetrokken om de twee punten der partij geheel zeker en vast naar huis mede te brengen. En inderdaad de scoor wees reeds 3-1 in hun voordeel, als wanneer een speler der bezochten het in 't gedacht kreeg ruzie te zoeken, nadat hij verzocht werd het terrein te verlaten voor slagen toegebracht te hebben aan speler Depoorter van ons elftal. Seffens waren de overige Spelers rondom het relletje toegesprongen en de scheidsrechter schorstte de ontmoeting weinige minuten voor het einde. Deze zaak zal dus rond de groene tafel beslecht worden en 't lijdt geen twijfel dat de twee punten ons zullen toegekend worden. Niettemin werd er in de klasseering geen reke ning gehouden van den uitslag Bisseghem- Yper, later zal ons puntental verhoogd wor den. Daarmede staan onze mannen morgen voor de taak Stade Kortrijk te bekampen- In de heenmatch moesten de rood witten nipjes onderdoen ofschoon ze beter verdien den. Nu zullen zij alles in het werk stellen om hun weerwraak te nemen en de Kortrijksche mauven insgelijks ijdelhands huiswaarts te zenden. Klasseering 3e Afdeeling Stade Moescroen 10 8 1 1 42 16 17 Wevelghem Sp. 10 7 2 1 34 15 15 C. S. Yper 9 6 2 1 40 14 13 Meenen 10 5 4 1 29 16 11 Stade Kortrijk 9 4 5 0 23 23 8 Bisseghem 8 3 4 1 21 26 7 A.A. Moescroen 10 3 6 1 28 43 7 W. S. Lauwe 10 3 7 0 21 35 6 Poperinghe 10 1 9 0 9 60 2 Juniors 3 Stade Moescroen 3 Nogmaals een hartelijk proficiat aan onze jeugdige voetballers die, alhoewel onvoltallig optredend, er in gelukken den leider hvjnner reeks in bedwang te houden. Ja, stoutweg mag er verklaard worden dat onze gewone juniors ploeg de zege zou behaald hebben, zonder daarom het verdienstelijk optreden van de plaatsvervangers te willen hekelen. Bij den aanvang van de match blijkt het seffens dat onze tegenstrevers een puik elftal bezitten dat ongelukkiglijk, benevens het spel, geiurig knort en mort op alles wat er voorvalt. Niet temin gelukken de bezoekers het eerste doel, daar Van Maeckelberghe te vroeg uitgeloopen was. Ver van zich te ontmoedigen, geven de onzen de Moescroensche achterhoede goed werk en Claeys kan op ontsnapping gelijk stel len aan de 30" minuut. Moescroen bekomt twee hoekschoppen terwijl er ons een te beurt valt. Na de rust teekent de halfback links der bezoekers een doel aan van op 35 meters. Maar Vandamme weet weldra de scoor op 2 2 te brengen. Dit schijnt de zuiderlingen niet te behagen, en het ruw spel komt voor den dag. Zoo wordt Verleure J. gemaaid in het gevaarlijk geoied, doch Ossieur zendt den strafschop boven. Intusschen werd een al te bemoeiende back van Moescroen naar de kleedkamer gezonden. Zijne makkers geven het niet op en nemen weldra de leiding met 3 2, maar op prachtig inzenden van Dewilde stelt Verleure J. nogmaals gelijk op kopstoot. De match eindigt dus op een puntenverdee- ling, die grootelijks ter eere van onze juniors strekt gtzien zij bij de heenmatch met to I verslagen werden. Jongens, morgen staat u een lastige karwei te wachten namelijk de derby Poperinghe Yper. De eerste ontmoeting liep op een gelijk spel uit alhoewel gij beter verdiendet. Doet üus wederom uw best, speelt fair tot het einde en de zege kan u ditmaal ten deele vallen. Klasseering Juniors Stade Moescroen 8 7 0 1 39 10 15 A.A. Moescroen 8 6 2 0 23 8 12 C. S Yper 8 5 1 2 18 19 12 Poperinghe 7 3 3 1 19 15 7 Wervick 8 2 3 3 11 15 7 Meenen 7 2 5 0 16 22 4 W. S. Lauwe 8 1 5 2 11 22 4 Bisseghem 8 0 7 1 6 32 1 Tweede afdeeling Yper o Nieuwpoort o Onze rood - witten hebben Zondag laatst voor de verrassing van den dag gezorgd, want geen enkel pronostieker zou voor onze ploeg den drawn voorspeld hebben. En toch moeten wij aan het gebeurde gelooven, gezien onze mannen voor de 2' maal een punt op eigen terrein laten ontglippen. Na een mooi begin, waarin seffens te zien was dat wij overdonde rend sterker waren, verliep de partij .vervol gens in een belangloos voetbalspel waar alle doordrijvigheid te zoeken was, hetgeen de taak der geel - zwarte achterhoede uiterst ver gemakkelijkte. Zeker mag er gezegd worden dat de match in onvoordeelige voorwaarden voor ons elftal gespeeld werd, want de mist en het vet terrein waren de onzen nadeelig. In de eerste speelhelft had keeper Lanssens veel kans in het houden der welgerichte shotten en de vier hoekschop pen, die ons ten deele vielen, gaven iedermaal aanleiding tot grooten strijd. Na de rust moest Cherchye, gekwetst aan den arm, op den vleugel gaan spelen. Daarmede bleven on ze aanvallen onafgewerkt en de menigvuldige corners (zeven) brachten niets aan den dijk. Een ongehoorde kans belette Dechièvre te doelen bij den laatsten hoekschop. Het leder kwam op het voorhoofd van Vandecasteele terecht die op die wijze een zeker doel redde. De ontmoeting eindigde op een puntenver- deeling alswanneer veel beters van onze ploeg verwacht werd. Natuurlijk heeft deze uitslag vele voetballiefhebbers ontgoocheld, te meer dat de Lmeuze derby voor de deur staat. Een trouwe supporter zond mij ten andere volgen den brief dien ik graag aan onze talrijke en weldenkende sportliefhebbers mededeel Vóór den gewestelijken derby van Zondag aanstaande, schijnt het mij gepast hier eens eenige gedachten uit te drukken. Na een veelbelovend en schitterend begin, is ons elftal, drie naeenvolgende Zondagen, slechts er in g»lukt een drawn af te dwingen; en nochtans, 't moet gezegd worden, dat in ieder dezer matchen de gelijke scoor de juiste spelverhoudirg weergaf, alhoewel onze man nen Zondag laatst gedurende nogal ruimen tijd de meerdere waren. De reden dezer ongunstige uitslagen is niet te zoeken bij de moreele hoedanigheid van het elftal, want 't is onbetwistbaar dat allen het onmogelijke deden om een beteren uitslag te bekomen. Het selectiecomiteit verrichtte ook geheel verdienstelijk werk in sommige lastige omstan digheden, maar niemand zai het mij toch ten kwade duiden als ik hier eens mijne beschei den meening nêerpen. Onze achterhoede is onvermoeibaar en ze ker zij vormtéén rots waarover men moeilijk geraakt en zij heeft ons volle vertrouwen. De halfbacklijn, die soms wat onregelmatig speelt is moedig tot het uiterste en 't is ook een hoofdhoedanigheid. Onze voorlijn bestaat uit vijf goede, ja vijfschoone spelers en, volgens mij, moet hier de reden der laatste ongunstige uitslagen gezocht worden. Na de match tegen Nieuwpoort was ik van meening dat onze spelers soms te schoon spel leveren en dat ditaanden einduitslag schaadt, en dit oordeel is, volgens mij, riet van alle waarheid ontbloot. Immers men moet niet vergeten dat wij in Tweede B Divisie spelen, waar de elftallen aan groot passenspel doen maar zonder sa menhang, en 't is dat spel dat verwarring te weeg brengt in ons spel. In 't algemeen zijn de soelers welke wij ontmoeten zeer snel op het leder en loopen zij haastig vooruit. Dit systeem is niet altijd aan te prijzen, maar waarom het ons niet aanpassen in sommige gevallen Te Bisseghem b.v.b. ging het zóo fijn passenspel bracht bij ons niets op, en ons eenig doeltje werd gemaakt op een gepaste ontsnapping. Het behoort hierbij te voegen dat het ook niet altijd goed ware hetzelfde sys teem te gebruiken, doch er kan soms veel ge wonnen worden met eens van tactiek te veran deren. Ten slotte schijnt er te moeten zijn grooter snelheid, min aarzeling enmeestal nog meer stout' heid. Een groote, kloekgebouwde back, die den bal verre uit den weg ruimt, maakt indruk. Men vergeet maar al te dikwijls dat een speler der tegenpartij, die enkel doet alsof hij zal tus- schenkomen, het shot van den speler breekt en den bal van zijn eerste richting doet af wijken. Daarom is er snelheid van doen oogen blikkelijk op den tegenstrever zijn, en onge lukkiglijk is dit niet altijd zoo in onze voorlijn. In alle geval, 't is aangenaam om bestati- gen dat er tusschen de spelers geen misver stand heerscht 't is een waarborg voor de toekomst en 't en lijdt geen twijfel of de eind zege zal de krachtinspanningen der trouwe C. S. Y. mannen, 'k bedoel de spelers, het zeer verdienstig comiteit en de supporters, beloonen. Met het oog op de aanstaande match Poperinghe-Yper. acht ik het nuttig een kleine waarschuwing tot de spelers en sup porters te richten. Het Poperingsch elftal is het zwaar elftal niet meer dat wij vroeger gekend hebben jongere elementen, die de onze niet overtref fen in gestalte, staan in 't gelid. Laten wij zooveel mogelijk onze zenuwen stil leggen en ons verstand alleen döen werken. Dan krijgen wij Zondag een puik voetbalbrokje. Met een kleine krachtinspanning en een weinig goeden wil kunnen altijd spijtige incidenten verme den worden. Dat de supporters zooveel mogelijk spel leiders en tegenstrevers met rust laten en dat hunne uitlatingen enkel aanmoedigingen wezen voor hunae mannen 't ware best voor ieder een en de voorziene eindzege zal er zooveel te schooner om zijn, als 't mêe wil. C. S. Y. Hourrah Klasseering 2' Afdeeling B W. S. Lauwe 10 7 1 2 28 10 16 Veurne 10 7 1 2 32 15 16 C. S. Yper 10 6 0 4 25 13 16 Bisseghem 10 7 2 1 29 9 15 Poperinghe 10 7 3 0 21 18 14 Wevelghem Sp. 10 5 2 3 31 14 13 R. Waereghem 10 5 5 0 27 25 10 Cuerne 10 4 4 2 20 19 10 Nieuwpoort 10 4 5 1 21 21 9 E. Ghistel 10 3 4 3 20 20 9 S.V. Sweveghem 10 2 7 1 17 42 5 Middelkerke 10 2 8 0 13 42 4 Wacken 10 1 9 0 18 30 2 Oostroosebeke 10 0 9 1 11 34 1 NEMO. II' AFDEELING B 229 Mededingers Hotel Continental Lokaal C. S. Y. R. Colaert Plaats Uitslag der matchen van 22-11 31 C. S. YPER o Nieuwpoort o M. E. Wacken o F.. Poperinghe 2 G. Middelkerke o R. C. Bisseghem 7" R. Waereghem 1 W. S. Lauwe 2 S. V. Veurne 2 Cuerne Sport o Oost Roosebeke 1 E. Ghistel 5 Wevelghem Sp. 8 S. V. Sweveghem 1 Uitslag van 22-11 31 10 punten Willem Teil. 9 punten Mn,e Desodt, Haemerlynck,. Rodolph Ververeken, Charlie Chaplin, Geor gette, Joseph Debeer, Degroote A., Bulckaen. André, Epouse Eerdekens, Gontran De poorter. 22 pronostiekers van 8 punten. 14 7 53 6 57 5 40 4 21 3 8 2 Algem Rangschikking na den 22-11 31 68 punten Masschelein. 64 punten Morlion D., Hollebeke J. 62 punten Mickie, Mal vin ói punten Vercouter, Dewaele. 60 punten CailliauxE., Klop Klop, Wima,, Bultinck Julien, C. S. Y. en avant, R. S. C. Meninois, Wenes G. 5g punten Charlie Chaplin, Koop so spec,. Gouwy C., Pockelé L., Binda, Desramault A., Coffyn E., Vanwichelen M. 58 punten Rose Marie, Willem Tell,. Di Pacco, Baratto Ch., Billiet M., Stevens,. Pile ou face, Deplancke G.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 6