FOOTBALL Distinctions Onderscheidingen K. V. B. C. S. Y. Zondag C. S. Yper - III 29 November 1931 Stade Kort rijk Het naamfeest van den Koning Allerhande Nieuws Yper. Aanranding. TERECHT WIJZING. Wij hebben een aanbevolen brief ontvangen van M. Eugeen Hoedt, dia mantbewerker te Yper, 3o, Korte Thourout- straat, die beweert dat hij in den zoogezegden twist der gebroeders Hoedt met Descamp Florent niet betrokken is. Een moeial. Verleden Dinsdag, rond 5 u. 's avonds, was iemand te wete gekomen dat er alhier in de Hondstraat een auto stond die wonderwel gejeek op deze van M. Kreglin- ger, die, zooals men weet, sedert eenige dagen spoorloos verdwenen is. Hoe die persoon dat nu te wete is gekomen, is een raadsel. Was het nu wel de opgezochte auto En indien het zoo eens was Om meer zekerheid liep hij rap een zijner kameraden het gewichtig nieuws in het oor flüisteren en, gewapend met de foto die de groote dagbladen van de auto hadden gegeven, vlogen beiden naar de Hond straat. Hebben zij nu gedacht de 5o.ooo baar den te winnen, die door de familie beloofd zijn aan dezen die haar op het spoor van den vermisten kan brengen ofwel de auto kan ont dekken, dan zijn onze vrienden maar van een kale reis teruggekomen, want de eerste had lee- lijk zijn vinger in zijn oog gestoken en had beter gedaan van eens de spreuk van schoen maker blijft bij uwe lèest te mediteeren. Brand. Donderdag avond is er een ge weldige brand uitgebroken op de hoeve van Camille Deketelaere, in de Drie Zottenstraat. De bewoners der hofstede bevonden zich reeds te bed, en 't is de heer Werner Cornette, die daar rond 10 u. 3o op de baan van St Jan naar Yper per auto voorbijreed, die het eerst den brand bemerkte. Hij verwittigde aanstonds de rijkswacht en de politie. Deze deed het noodsein huilen en eenige oogenblikken nadien kwam de autopomp in volle vaart aangereden. Doch het noodige water moest heel ver, van aan de Cité Kalfvaart, genomen worden en vooraleer alles in orde was,had het vuur reeds een ontzettende uitbreiding genomen. Al het strooi en hooi en het landbouwmateriaal, dat onder een grooten, overdekten, ijzeren han gar geborgen was, stond in lichte Laie en aan blusschen viel er maar weinig meer te denken. Alleen een paar karren en een wagen, die ten andere reeds begonnen te branden, konden met behulp van eenige politieagenten wegge trokken en gered worden. Al het overige ver ging in de vlammen die, aangewakkerd door den feilen wind, hoog opsloegen en een akeli ge klaarte m den duisteren nacht verspreidden. De pompiers, onder de leiding van hun com mandant, hebben moedig gansch den nacht gewrocht en zijn erin geslaagd de naburige hofstedegebouwen te vrijwaren. De schade, die overgroot is, kon nog niet juist beraamd worden en is hoogst waarschijnlijk door ver Wervick. Aanhouding. - Verleden week Donderdag werd de genaamde Honoré- Gryson, die nog verscheidene dagen uit te boeten had, door de rijkswacht aangehouden en naar zijn nieuwen thuis te Kortrijk overgebracht. Neer Waasten. Verkeersongeval. Zondag, korts na den middag, is een auto die nog al snel op de baan van Komen naar Waasten kwam gereden, nabij de herberg: A la clef des champs van de baan gegleden en in de diepe gracht langs den weg omgekan teld. De inzittenden, M. Claerebout en M. Paul Joye, beiden van Waasten, bekwamen gelukkigltjk slechts lichte verwondingen, doch de auto was om zeggens gansch vernield. La Buick 1932 est attendue dans 10 jours Prijskamp van 212 November 193L Prijsvermindering voor de groote gezinnen Questions Routières Montleur du 27 Vovembre Par arrêté royal du 26 Novembre les Palmes en or de l'Ordre de la Couronne sont accorJées a M. Arthur Joncheere, vice prési dent de l'Union des Beiges a Rouen. Par Arrêté Royal sont nommés Officiers de l'Ordre de Léopold II: M. Soenen M., juge au tribunal de commerce a Bruges M. Van Thorenburg, procureur du Roi prés le tribunal de première instance d'Ypres. Chevaliers de l'Ordre de Leopold II M. M oens, juge de paix du Canton de Messines et M. Petit, juge de paix du l" Canton d'Ypres MM. Bouquet R., Masschelein A. et Ommeslagh R., membres de la Commis sion d'Assistance Publique d'Ypres Goigne, huissier prés le tribunal de première instance d'Ypres. Chevalier de l'Ordre de la Couronne M. Nolf J., administrateur de la Banque de Courtrai. Nos bien sincères félicitations a tous. Vrijdag tijdens de ontvangst, die op het stadhuis plaats greep na de plechtigheid van het «Te Deum», had de overhandiging plaats van de diploma's en niet van het juweel zoo als het elders de schoone gewoonte pleegt te zijn der herinneringsmedaille van het eeuw feest. Bekwamen deze onderscheiding MM. Sobry H., Lemahieu C., D'Huvettere C., Versailles G., Cuvelie E., BeckaertC., Castel C., Coomans J., Van Egroo G., Caenepeel E., Buyle E., Didier M., Deprost J., Vanden- braambussche P., Vansevenant C., Goemaere M., Maerten L., Samyn H., Raspoet J., Vandenhende L., Migom J., Witterbecq, Delanghe, Wouts A., Vergracht M., Dr Dochy A., Seys E., Delahaye G., Talon A., Beddeleem E., Cnockaert A., Dewachter E., Callens A., Pyncket V., Vandevelde V., Van EenaemeJ.,en een groot aantal leden van ons stedelijk brandweerkorps. Ter gelegenheid van het naamfeest Zijner Majesteit den Koning heeft Mej. Persyn Lucia het Nijverheidseereteeken van ic klas bekomen, en bij Koninklijk Besluit werd haar de gouden medaille der Orde van Leopold II verleend als belooning voor de goede en trouwe diensten die zij de familie Dambre gedurende 5o jaren bewezen heeft. Mevr. N. Lahaye Vanden Berghe, van Poperinghe, eere-voorzitster van den plaatse lijken Invalidenbond komt vereerd te worden met de medaille der Erkentelijkheid van het Nationaal Verbond van Oorlogsinvaliden. Het Ypersche biedt aan allen zijne beste gelukwenschen. Dinsdag laatst werd te Meessen het huwe lijk ingezegend van den heer Georges Duthoo, zoon van onze achtbare stadgenooten, Mr en M"e DuthoO'Parref, met Mejuffer Marguerite Mahieu, dochter van Mr en MBt Mahieu- Bonte, van de Basse Cour an Meessen. De beenhouwers, als blijk van achting en genegenheid aan den verdienstelijken Voor zitter van hun syndicaat, boden aan het jeug dig echtpaar een mooi geschenk terwijl ontel bare bloemen en telegrammen hunne gulher- tige gelukwenschen uitdrukten. 't Ypersche biedt op zijn beurt aan de jonge echtelingen en aan hunne achtbare ouders zijn beste gelukwenschen. Inkomprijs Om 2 uur 1 fr. 5o. Gister morgen, te 11 u. 3o, werd er in St- Maartenskathedraal, ter gelegenheid van 's Konings naamfeest, een plechtig Te Deum gezongen- De Harmonie Ypriana, vergezeld van het Brandweerkorps, haalde de Stadsoverheden af aan het stadhuis en geleidde ze naar de kathedraal. De plechtigheid werd bijgewoond door de leden der magistratuur, door alle burgerlijke overheden, door talrijke afvaardigingen, met vaandels, der Oorlogsinvaliden, der burger lijke oorlogsverminkten en van den Nationalen Oudstrijdersbord, alsook door een groot ge tal geloovigen. Het was de Z. E. H. Deken Vermaut, omringd eener talrijkegeestelijkheid, die den schoonen Lofzang aanhief. Na deze kerkelijke plechtigheid vergezelde de Harmonie Ypriana en het Brandweerkorps de overheden terug naar het stadhuis, waar een ontvangst plaats greep en de Heer Bur gemeester onzen Koning deed toejuichen. Wij geven hem volgaarne akte van zijn protest. zekering gedekt. Het is opvallend dat het de txeede brand is in één jaar die dezen zelfden landbouw wer teistert. Den 4e Januari tg3t, immers, werd daar op dezelfde plaats, tegen deh val avond, een soortgelijke hangar met gansch zijn inhoud door brand vernield. Ook is dezen keer een streng onderzoek ingesteld om de oorzaak van deze ramp te kennen. On nous confirme que la Buick ig32 arrivera incessamment. Des rumeurs se répandent au sujet de la iéalisationsensationnelle que Buick présentera cette année. 11 s'agirait en effet de perfectionnements de nature a révolutionner le marché automobile, et tels qu'on n'en au- rait plus vu depuis le démarreur électrique. Ceux qui ont eu l'occasion d'examiner des- photos de la nouvelle Buick prétendent que les carrosseries créées par les Frères Fisher* re.flètent des tendances avancées dans la mo de automobile. HERBERG DE SLACHTER 52 Speleis UITSLAGEN 1) Max Bulla Legrand." 2) Matton Maddens. 3) Verholle Struyve. 4) Mus A. Pieters. 5) Thomas G. Verbrugge. A. V. ie Ronde grootste serie Max Bulla 19. 2C Ronde Breyne 21. De erkenningsboekjes met het jaartal (ig3o ig3i) of (ig3i) welke aan de leden van de groote gezinnen toelaten de vermin- dering op de prijzen van het vervoer per spoor te genieten, mogen benuttigd worden tot den i5n Januari ig32. Zij moeten uiterlijk den l6n Januari terugbezorgd worden aan» da statie die ze afgegeven heeft. De rechthebbenden worden dringend ver- zocht reeds van i December e. k. af hun aanvragen om nieuwe boekjes in te dienen,. opdat deze tusschen i en i5 Januari zouden kunnen afgeleverd worden. Deze nieuwe boekjes zullen twee jaar gel-- dig zijn, voor zoover de houders er van hun recht op de prijsvermindering niet verliezen^ in den loop van het jaar ig32 De aanvragen om boekjes moeten dadelijk na de ontvangst ervan overgemaakt worden aan de kantoren van uitgifte, opdat deze kan toren zonder overhaasting zouden kunnen» overgaan tot het maken van de kaarten. Par les temps de transports automobiles de- toutes espèces que nous vivons autobus^ autocars, autocamionsr voitures de maitres, motocycles avec ou sans side-oars, bicyclet- tes, les questions routières sont devenues- d'une importance primordiale. Trop de nos routes laissent a désirer. C'èst pourquoi un groupe d'hóteliers, d'industriels, de négo- ciants, d'amateurs de tourisme, de proprié- taires au Littoral Sud-Ouest, vient de charger Monsieur Emile Vroome, le sympathique député d'Ostende, d'étudier tout spécialemenu les questions routières de notre province eti de préparer un plan de mise en état de bonne viabilité immédiate du réseau de voirie de la. Westflandre.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 8