5 <65.ooo fr. min ontvangen dan met mijn nieuw voorstel. M. Capoen. Gij zoudt willen dat de boe ren ook betalen. M Missiaen. Wij willen dit nieten het is een onverklaarbare koppigheid van uwent wege zoo ge dit blijft be veren, gezien er dui delijk bepaald wordt dat de eigenaar zelf die taks moet betalen. M. Sobry. Laat ons dus stemmen om te weten of dit nieuw voorstel in princiep kan aanvaard worden, zoo ja zullen wij nadien artikel per artikel stemmen. Stemmen ja:de heeren Missiaen, Delahaye, Laton, Soéte, Bonnet, Coutelle, Vandamme en Sobry neen de heeren Lemahieu, D'Hu vettere en Capoen. De heeren Vergracht en Vermeulen onthouden zich. M. Sobry. Nu artikel een waarbij die nieuwe taks van toepassing wordt met in Januari ig32 voor een termijn van vijf naeen volgende jaren. M. Vandamme. Wtlk is het bedrag dezer taks M. Missiaen. Juist het zelfde bedrag als de Staatsbelasting. Dit is een voordeel gezien er alzoo geen nieuwe rol moet opgemaakt worden. M. Sobry. De landelijke eigendommen /zijn maar voor de helft belast. Stemmen ja de heeren Missiaen, Delahaye Bonnet, Coutelle, Vandamme en Sobry neen de heeren Lemahieu, D'Huvettere, Oapoen, Laton en Soete onthouden zich <le heeren Vergracht en Vermeulen. M. Sobry. Artikel twee bepaalt dat deze belasting vastgesteld is op het bedrag der Staatsgrondbelasting van het kadastraal in komen der onroerende goederen, en dat de onbebouwde eigendommen, buiten de stads palen gelegen en min dan een hectare groot, «ervan ontslegen zijn. Ware het niet geraad zaam deze ontlasting te brengen in artikel drie -dat eveneens vrijstellingen voorziet M. Missiaen. Mij is dit goed. M. Sobry. Ik leg dus het eerste deel van artikel twee ter stemming. Stemmen ja de heeren Missiaen, Delahaye D'Huvettere, Bonnet, Coutelle, Vandamme ■en Sobry neen de heeren Lemahieu, ■Capoen en Laton onthouden zich de heeren Vergracht en Vermeulen. De heer Soete was 4>ij die stemming afwezig. M. Sobry. Daar de heer schepen Dela haye over de geldigheid dezer ontlasting twij felt en gezien het klein belang dat deze taks voor de eigendommen van min dan een hecta re heeft, stel ik voor deze vrijstelling niet te aanvaarden. M. Missiaen. Mij is het wel, dan zullen allen betalen. Doch ik denk niet dat deze bepaling onwettig is, gezien ze elders werd -goedgekeurd en van toepassing is. M. Sobry. Wij zullen er dan maar over .^stemmen. Stemmen ja de heeren Delahaye, D'Huvet tere, Laton, Bonnet, Coutelle en Vandamme neen de heer Sobry outhouden zich de heeren Missiaen, Lemahieu, Capoen Soete, Vergracht en Veimeulen. De heer voo. zitter geelt lezing van artikel drie der voorgestelde beraadslaging en stelt voor erover te stemmen. M. Vandamme. Worden de onderwijsge stichten hiermede bedoeld M. Sobry. Ja, al de gebouwen van open baar nut. Stemmen ja de heeren Missiaen, Dela haye, D'Huvettere, Laton, Bonnet, Coutelle. Vandamme en Sobry onthouden zich de heeren Lemahieu, Capoen, Soete, Vergracht en Vermeulen. M. Sobry. Artikel vier bepaalt dat de belasting door den eigenaar verschuldigd is. M. Lemahieu. Ik zou willen dat men daar nog het woord uitsluitelijk bijvoege. Al de raadsleden verklaren zich met dit vooistel t'akkoord. M. Sobry Dit verandert niets, het is al leen maar een herhaling die nog wat meer nadruk op hetartikel legt. Ten anderede stad kan alleen maar haar recht vervolgen tegen over de eigenaars en heelt met de pachters niets te zien. Ik leg dit artikel eveneens ter stemming. Stemmen ja de heeren Missiaen, Lema hieu, Delahaye, D'Huvettere, Capoen, Laton, Soete, Bonnet, Coutelle, Vandamme en Sobry onthouden zich de heeren Vergracht en Vermeulen. Het vijfde en laatste artikel van de beraad slaging, bepalende dat de ontvanger der Staatsbelasting met het innen der taks gelast is, wordt zonder bespreking en met dezelfde stemming als hiervoren aangenomen. 8) Stadsbegrooting iq32. M.Sobry. Ik geef he» woord aan den heer Missiaen gezien hij schepen van finan ciën is en ae begrooting heeft opgemaakt. De lieer Missiaen begint hierop de lezing der stadsbegrooting, nadat er verstaan is geweest dat de artikelen, die geen opmeikin gen uitlokken, als goedgekeurd zullen aan zien worden. V 4 fdeeling Gewone ontvangsten. 1) Interesten van rentetitels op den Staat en het GemeenU krediet net (i t. i52 fr. 5o) 2) Interesten van i3z 417 fr. mobilaire oor logsschade niet onderhevig aan herbeleg vol gens overeenkomst met den Staat, goedge keurd inzitting van 17 8-28 (interest gerekend tot 3i-I2 Jg32) (72,121 fr. 20) M. D'Huvettere.De interest voor 't jaar jg32:seen gewone ontvangst, maar die van vroegere jaren, die de stad nog moet ontvan gen, is eerder een buitengewone uitgaaf. 3. Winstaandeel van 't Gemeentekrediet (g3o fr.) 4) Superwinstaandeel derzelfde maatschap pij (2g7Ö fr.) 5) Interest der loopende rekening bij 't Ge meentekrediet (100 fr.) 6) Verpachting van bebouwde eigendom men (11.000 fr.) 7) Verpach ing van onbebouwde eigen dommen (25 000 tr.) 8) Verpachting van 2 vij vei huizen, land en 't viechrt cht (5 5oo Ir.) g) Verpachting van 't jachtrecht (5.880 fr.) ïu) Opbrengst van vischveiloven (5.5oo fr.) M. Vandamme. Ware het nu het grpast oogenbl.k niet om te besluiten dat de visschers van af het jaar ig32 een derde lijn mogen gebruiken. M. Delahaye. Wij hebben dit in het schepencollege alzoo reeds voorzien, daar het den algtmetrien wensch is der bestaande visschersmaatschappijen. 11) Vei koop van hakhout en allerlei op brengsten (lO.OGöïr.) 12) Erkenningsrtchten van eigendommen (6jo fr.) 13) Vergoeding voor water uit stadsgrach ten ig 000 fr 14) Opbrergst der waterleiding a) van watervoorziening i65.ooo fr b) van aan sluitingen (20.000 fr.) 15) Vergoeding voor de gasleiding (7.8oofr.) 16) Deel in de opbrengst der electrische k'achten (8.000 fr.) 17) Opbrengst van 't openbaar slachthuis (55.000 ir.) 18) Opbrengst der openbare weegschaal. M. Missiaen. Dit aitikel vervalt. M. Sobry. Gezien den shchten staat der weegschaal moet zij te veel kosten van herstel, en daarbij is zij er ook niet meer noodig ge zien er nu zooveel andere weegschalen in stad bestaan. ig) Opbrengst van 't vleeschhuis (7.200 fr.) 20) Opbrengst der beg r alenisr ec ht en (35.000 fr 21) Grond vergunningen op het kerkhof (22.000 fr.) 22) Taks op ontgravingen (too fr 23) Aandeel in Staatsbelastingen op roeren de zaken (1.000 fr.) 24) Aandetl in Staatsbelastingenopcinemas en vertooningen (3o.ooo fr.) 25) Aandeel in Staatsbelastingen op de autos (40.000 fr.) 26) Aandeel in Staatsbelastingen op spelen en weddenschappen (too fr.) 27) 25 opcentiemen op Staatsbelasting op wedden, loonen en pensioenen (35.000) M. Missiaen. Dit artikel moet voorbe houden worden daar die taks voor toekomen de jaar nog moet gestem 1 worden M. Lemahieu. Dit moet alleszins voorbe houden blijven, wij moeten eerst weten hoe de begrooting zal sluiten. 28) Belasting op gewone voertuigen (i3.ooo frank). 2g) Gemeenteopcentiemen op Staatsbelas ting op het inkomen (7go.ooo fr.) M. Missiaen. Dit artikel moet ook voor behouden worden daar wij alleen na het slui ten der begrooting zullen weten hoeveel op centiemen er noodig zullen zijn. 30) Gemeenteopcentiemen op Staatsbelas ting op mobilair (20 000 fr.) M. Missiaen. Dit moet eveneens uitge steld worden. 31)Teruggaaf door den Staat van ongeregel de uitgaven der stad van 4 8 igi4 tot 3i - 12- igi8 (betaalbaar per kwartaal) (757 fr. g3) 32) Teruggaaf door den Staat van ongere gelde uitgaven der stad in igig en ig20 (g* jaardooding) (415 fr. 25) 33) Opcentiemen op de provinciale belasting op de honden (i5.ooo fr.) 34) Gemeentebelasting op muziektuigen ia drankhuizen en openbaie plaatsen (6.5oofr.) 35) Gemeentebelasting op bals en danspartij en (g.000 fr.) 36) Gemeentebelasting op balcons en log gias 10.000 fr 37) Opcentiemen op Staatstaks op cinemas en vertooningen (ö.oco fr.) 38) Gemeentebelasting op het leuren (200 fr.) 3g) Verblijfstaks (?5 000 fr.) 40) Gemeentebelasting op bezette voorlan den (4 600 fr.) 41) Gemeentebelasting op huurrijtuigen en autos (4.500 fr.) 42) Gemeentebelasting op straatgebruik (200 000 fr.) M. Missiaen. De benaming van dit arti kel zal thars moeten veranderd en vervangen worden door deze van de taks die we heden avond gestemd hebben. 43) Gemeentebelasting op markiezen (200 frank). 44) Plaatsrecht op essence pompen (4 3oo frank). 45) Teruggaaf van straatherstellingskosten (20.000 fr.) M. Missia n. Ik moet de aandacht vesti gen op het verschil dat bestaat tusschen de ontvangsten en de uitgaven voor de straat- herstellingskosten. Wij zijn verplicht steeds iets meer te vragen dan het werkelijk gekost heeft wanneer een straat opengelegd wordt, daar deze plaat van de eerste maal nooit vast is toegelegd en later nog verschillige malen moet nagezien en aangevuld worden. 46) Plaatsrecht op de groenselmarkt (1200 frank). 47) Plaatsgeld op boter- en eiermarkt (55.0O0 fr.) 48) Plaatsgeld op kieken konijnenmarkt, enz. (2.5oo fr.) 4g) Plaatsgeld op marktkramen en uitstal lingen (35.000 fr.) 50) Plaatsgeld tijdens fooren en feesten (12.000 fr 51) Opbrengst der zwemkom (i5.ooo fr.) 52) Opbrengst van stadsmuseum (1000 fr.) 53) Opbrengst der vischmarkt (5oo fr.) 54) Stads deel in 't Fonds der Gemeenten (586.000 fr.) 55) Inkomen van stichtingen voor 't lager onderwijs a) Looye (3.io5 fr.) b) Lamotte (1744 fr 5o)c) Vandenpeereboom (240 fr. 60); d) Bouckenaere (378 fr.) e) Pype (i5 fr. i5) f) Pauwels (75 fr. 60) g) Fiers (27 fr.) 56) Inkomen van stichtingen voor de Nij- veiheidsschool a) Vandenbussche (6 fr. 35) 1.) Merghelynck (n3 fr. 40) c) Ceriez (3o3o frank). 57) Inkomen der bijstandskas van 't pom pierskorps (513 fr. 75). 58) Inkomen der spaarkas van de biervoer- deis en lastdragers (276 fr.) M. Misaaen. Ik stel voor dit artikel te schrappen en de som bij die van artikel een te voegen, daar zij telken jare terugkomt en niet meer uitgegeven wordt. M. Lemahieu. Zullen er geen nieuwe biervoerders komen M. Missiaen. Dan kan die som altijd terug uitgenomen worden. 5g) Inkomen van 't kapitaal bestemd voor 't chineesch museum (3.o3o fr J 60) Rechten voor akten van den burger stand, eenzelvigheidskaarten, getuigschriften, enz. (5.000 fr.) 61) Deel in de opbrengst der Buurtspoor wegen :a) Yper- Veurne b) Yper-Steen werek- Waasten, en c) Yper-Gheluwe (2.5oo fr.) M. Missiaen. Ik ben hier een woord uit leg verschuldigd over het groot verschil dat hier thans tusschen de ontvangsten en de uitga ven bestaat. De inkomsten van den buurt spoorweg zijn veel verminderd doch de uitga ven niet, zoodat wij nu nog een som van i5.ooo fr. moeten voorzien in de uitgaven om de verplichtingen der stad na te leven.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 5