Schoon en welgelegen Handelshuis Berberg-Afspanniog Bal Cotillon Kleine Aankondigingen der Coiffeurs Gemeente Wytschaete Gemeentebestuur Gheluwe Gemeente Moorslede Gemeente Moorslede Werkvrouw vr. plaats Werkvrouw vr. plaats Deftige Meid gevraagd Over te nemen Garage te huren gevr. Over te nemen Gr. Appartement èi louer A louer Belle Propriété Verlang net klein huis Belle et grande Maison a vendre de la main a la main. Bouwgrond Weiland TE KOOP Te koop Waschkeern TE KOOP A vendre Te koop Tracteur Fordson Koopt zuiveren Honing Brandhout te koop Stad Yper - Lapiere's Zaal Over te nemen of uit ter hand te Koop STAD YPER OVER TE NEMEN OUVERTURE SALON DE COIFFURE ROGER KNOCKAERT i—a—■a— 54) Begrafenisdienst onderhoud van *t gereedschap, en verscheidene kosten 45.000 fr. 55) Openbaar slachthuis personeel. 56) Openbaar slachthuis verscheidene kosten (5.000 fr.) M. Lemahieu. In het slachthuis moeten er twee tafels en een kruiwagen vernieuwd worden, doch dit zal slechts een kleinen on- kost verg.m en ik denk niet dat het daarom noodig is het-voorziene krediet te verhoogen. 57) Waterleiding peisoneel. 58) Waterleiding verscheidene kosten 1(120.000 fr 59) Waterleiding aansluitingen (20.000 fr.) 60) Dienst der Vischmarkt (200 fr 61) Wedde van den cipier van het nacht verblijf. 62) Aanvullende wedde van den cipier van Jiet doortochihuis. 63) Onkosten van het nachtverblijf (2.5oo frank). 64) Dienst der zwemkom (to.000 fr M. Missiaen. Sommige raadsleden vragen om uit te scheiden. Wij zullen dus het vervolg der begrooting in een volgende zitting onder zoeken. M. Delahaye. Ik ben verwittigd gewor den, gevolg aan onze vraag voor het uitvoe ren der drie groote werken, namelijk de her stelling van den Vlamertinghesteenweg en den Dickebuschsteenweg en de verbreeding van den Veurnesteenweg, dat men na Nieuw jaar met het werk aan den Vlamertinghesteen weg zal beginnen. De steenweg zal van aan den ijzerenweg tot aan de Capucienenstraat .geheel hersteld en langs weeiskanten zal er een voorland aangelegd worden. Dit zal dus een groote verbetering zijn, en hieraan ziet uien dat het soms goed is een wensch uit te drukken. M. Bonnet. Dit is een zeer goed nieuws, maar tot op heden hebben wij nog geen ge volg gekregen aan onze vraag om een betere herstelling van den Meenensteenweg. M. Sobry. De volgende punten onzer dagorde, namelijk negen en tien, moeten ook met de begrooting naar de aanstaande zitting verschoven worden. Wij komen dus aan punt elf der dagorde. li) Mededeelivgen. 1) De heer Voorzitter geeft lezing van den brief dien de Commissie van Openbaren Onderstand aan de stad gezonden heeft als antwoord op den uugedrukten wensch aan gaande de herziening der pachten. Daarin wordt gezegd dat de Commissie bereid is aan dezen wensch te voldoen in de mate der mogelijkheid en dat de pachten, na verloop van iederen termijn van driejaren, zullen her zien en in veihouJing met de economische tijdsomstandigheden gebiacht worden. M. Capoen. Zoodat de landbouwers dus nog drie jaren zullen moeten wachten. M. Missiaen. - Maar in't geheel niet, ieder jaar zijn er pachten waarvan de driejaarlijk- sche teimijn vervait en de landbouwers wor den daarvan zelfs nog op voorhand door de Commissie verwittigd. Verleden jaren werden alle vervallen pachten herzien van deze die zulks aangevraagd hadden. 2) M. Vandamme. Met in November toen de stoet voor het gedei ktecken der Ypersche gesneuvolden voorbijging, heb ik mij de opmerking gemaakt dat er daar iets te kort is, namelijk een gedenkplaat met de namen der burgeilijke slachtoffers van den oorlog. Overal in andere steden is dit reeds gedaan en ware er hier geen mogelijkheid deze vergetelheid in de toekomst te herstellen M. Missiaen. Dit wordt nergens door de stad zelf gedaan, 't is een comiteic dat zich daarmede gelast en alleen maar oen toelage aan de stad vraagt. Ik denk niet dat de stad dergelijke toelage zou weigeren. M. Delahaye. Kr werd daarvoor reeds dikwijls aangedrongen. M. Verm ulen. tiet ware moeilijk al de namen der burgerlijke dooden te vermelden. H ier te Yper zijn er een 1 ioo slachtoffers van het bombardement waaronder talrijke vreem delingen, terwijl er verschillige Yperlingen elders, buiten de stad, gevallen zijn. - M. Lemahieu. Daarin ligt juist de moei lijkheid. Hier te Yper zijn er meer of 600 vreemdelingen tijdens de beschieting der stad gevallen. Geen dag ging voorbij zonder nieu we slachtoffers te maken. Het ware misschien best bij het gedenkteeken een plaat aan te brengen alleen met het opschrift Aan de burgerlijke slachtoffers van den oorlog M. Missiaen. Kan er daarvoor geen Comiteit gevormd worden bestaande uit leden tot de verschillige politieke partijen behoo- rende De openbare zitting wordt te 19 uur 20 opgeheven. In geheime zitting heeft de raad besloten 1) Den heer vrederechter Jos. Petit en den heer Rob. Vanderschelden tot leden van den beheerraad van hat stedelijk musium te be noemen 2) Den heer Albert Pinte, sedert tien jaar bediende op het stadhuis, tot eerste klerk te bevorderen, en 3) Den vroeger gekozen beheerraad van de Middelbare School niet te veranderen. >RT1TES AININOINCES "~>e personen die het volledig adres van kleine t-j -tkondigingen vragen worden verzocht zegel - or antwoord bij hun brief te voegen. Wat is 't vermoeiend voor een vrouw Eiken waschdag is voor haar een knauw, Maakt haar ouder en minder lenig, Laat haar wasschen met Ozonia 'tis eenig ZONDAG 13 DECEMBER 1931, om 5 u. GEPARFUMEERD 2000 Fr. Tombolaprijzen. - Ingang 3 Fr. Plaats van gemeenteontvanger is open Wettelijke aanvangswedde.Aanvragen met getuigschriften in te sturen vóór 9 Dec. 1931. Het schepencollege der gemeente Gheluwe (Prov. West-VI.) ma-kt b< kend dat de plaats open staat van veldwachter. De aanvragen moeten schriftelijk aan den heer Burgemees ter gezonden worden ten laatste op Maandag 21 December ig3l. Wettelijke jaarwedde. Op bevel De Secretaris, Burgemeester Schepenen, Jos. Vanryckeghem J. Ingelbeen. I'liats voor gemeenteontvanger. Mi nimum jaarwedde. Aanvraag indienen vóór 20 December 1931. Commissie van den Openbaren Onderstand. Plaats van ontvanger. Aanvraag in dienen vóór 20 Dtcember ig3i om te kuisrhen of te wasschen. Adres ten bureele. voor te wasschen of te kuischen. Adres ten bureele. voor alle werk Goed loon. Adres ten bur. Café Esplanade, op 200 meters van de sta tie van Yper. Oorzaak vertrek. voor auto. - Adres opgeven ten bureele dezer. Herberg A. B. C. A. B. C.straat, Yper. r 3 pi., W. C., eau, électricité. 60, Boulevard du Nord, Ypres. 7 sise chaussée de Menin, a 10 m. gure, 4 pla ces rez-de-chaussée, 8 chajnbres a coucher, 4 caves, 1 hectare de terrain, eau de la ville, électricité. S'adresser pour conditions et clef i3, rue Longue de Thourout, E/V. met hof te koopeh of te pachten in of rond de stad. Adres bureel van 't blad. dicht bij de statie met koer en hof en alle andere gerief. Zichtbaar den Dinsdag en Woensdag in den namiddag. Inlichtingen bureel dezer. met groote ingangspoort, prachtige ligging, ingang der stad, goede klienteel, ruime en gerieflijke stallingen, kunnende eventueel die nen voor hotel-restaurant, garage of groot handel. Water, gaz en electriciteit Dagelijks te bezichtigen. Onmiddtllijk vrij. Zich te begeven ten bureele dezer. centre ville Pour renseignements s'adresser au bureau du journal. bij R. De Bruyn, 27, Bruggesteenweg, Yper. Morissons met wringer, zoo goed als nieuw, in de «Café den IJzerweg Pope- ringhesteenweg, Yper. in de Toekomststraat, 10, te WERVIK 3 groote dubbele poorten van 3 m. 30 op 3 m., in goeden staat. Voordeelige prijs. Bonne Camionnette FORD. S'adresser chez Jules Delmotte, 15, Place, IVarnêfon. voor industrieel gebruik, zeer goeden staat, voordeelige prijs. Garage Devos Dewan- ckel, Meenenpoort, Yper. I i pour Dames Messieurs Prix modérés. oTravail soigné. 1, Rue de la Porte d'O', 1 - YPRES I ==3Bt—iac= ll| bij den bieénkweeker zelf A. RIDEY, 194, Rijsselstraat, Yper. gezaagd op alle lengten, in blokjes en gekapt, groote voorraad in magazijn. Bij CamlUe Verfailtie, 115, Meenensteenweg, Yper. Bestellingen worden ook aanveerd in het HUIS WELKOM 37, Maarschalk Frenchlaan (Bascule).

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 7