- HYPOTHECAIRE - BELEGGINGSBANK Grondpandobligatiën 5,00 °/0 nette CARNAVALSTOET Almanachs HACHETTE et VERMOT 4 dat n deze voorwaarden het tegenstrijdig zou zijn met den geest van artikel 18 der Grond wet den beheerder Verhaverbeke verantwoor delijk te verklaren Aangezien Verhaverbeke dus dient buiten za«1c gesteld te worden Aangezien Rousseeu beweert dat eischer duidelijk hoeft te bewijzen dat hij, Rousseeu, we) de opsteller is van het artikel verschenen in liet nummer 3g3 van het weekblad De West-Vlaming Aangezien dit artikel door Cyriel Rousseeu onjierteekend is en het dus met recht en reden is fiat aanlegger, hem vervolgt Aangezien indien verweerder het artikel niet opgesteld of geteekend heeft, hij den eigenaar hopfdopsteller had moeten in zake roepen, hetgeen niet gedaan is geweest wat meer is, de:eigenaar hoofdopsteller van het blad, ver weerder Joris Van Severen, verklaart in zijne bq^luitselen van achttienden Juni negentien tujjiderd dertig, geboekt te Veurne, dat hij slqphts te verantwoorden kan hebben voor het tweede feit, namelijk het doen verschijnen in deb West-Vlaming van het opschrift Wullus Rudiger, voorlooper van Frank Heine ia take documenten vervalssching Aangezien Rousseeu~dus ongetwijfeld de vej&ntwoordelijke schrijver is van het artikel Hun antwoord is gekomen Aangezien de aangeklaagde artikelen laste, reird, eerroovend en beleedigend zijn Aangezien inderdaad in het nummer 3g3 van heft weekblad De West Vlaming Rousseeu schrijft omdat te kunnen, greept gij naar z. g. ^okumenten van de ploerten ploeg Rudiger etJC', waar alles naar eigen wensch en be hcftfte toegelicht werd het nummer 3g5 van hetzelfde weekblad zegt Staatskatholieken, socialisten en liberalen hebben maar een soort argumenten tegen ons meer over deze van WijHus-Rudiger, de voorlooper van Frank H<$ne in zake documentenvervalssching Deze aantijging is in dezelfde woorden op gekomen door het kiesblad Voor Vlaande ren uitgedeeld den elfden Mei negentien höjrderd negen en twintig in nummer 126 van de Iepersche Bode schrijft Clayes Laster en leugens hebben hun vernielers- wefk trachten te doen. Iedereen weet nu waar zijnde tegenstrevers) alles haalden in een boj|k of in dokumenten waarin zelfs het Bel- gixfh Leger geen trouw hebben... En zoo is 't Qt>k met al die strooibriefjes vervalschte brcfnnen oneerlijke middelen In de tweede en'derde nummers van het kiesblad Voor Vlaanderen beticht men Rudiger (Wullus) valgche dokumenten gepubliceerd te hebben, dat de Belgische rechters en Belgische offi cié?en die stukken als valsch aanzagen en om de?e reden De Beuckelaere moesten vrijspre kejj, dat de liberaal en franskiljon minister D<*vèze bekende dat hij niet voor echt en ook midt betrouwenswaardig aanzag wat in Fla men-politiek gedrukt staat en het boek uit de Jegerbibliotheken deed verdwijnen Aangezien verweerders Clayes en Decarne hej feit inroepen dat de aangeklaagde artikelen bittst eene hevige kiescampagne verschenen zijn en er eene groote ontwaardiging ontstond waaneer de Vlaamsche Nationalisten hunnen portieken tegenstrever ziine wapens openlijk halen zagen in het arsenaal van den eischer Aangezien het, het recht en zelfs de plicht is van de pers aan de kiezers kenbaar te maken dezen die zich als kandidaat voorstellen maar het nooit geoorloofd is ze te eerrooven of te beleedigen Aangezien Wullus geen candidaat geweest is Cn er dus geene redenen bestonden om zijn persoon aan te randen Aangezien overigens verweerders Clayes en Decarne niet bewijzen of vragen te bewij zen dat de stukken hernomen in den boek Flamenpolitiek valsch zijn Aangezien verweerder Van Severen ten zijÉen voordeele inroept dat Wullus zich voor de publieke opinie aanstelt en zoo doende zicti blootstelt zijne handelwijze en zijne ge dachten te zien bespreken, en daarenboven dat verweerder het bewijs levert dat in het laatste boek van eischer een ontegenspreke lijke dokurnentenvervalsching heeft plaats gehad Aangezien Van Severen ongetwijfeld het reqht heeft de boeken en de gedachten van Wullus te bekampen, maar zulks moet ge- sclyeden op eene deftige wijze en zonder be- leedigingen tegen den schrijver te uiten dat het dus aan Van Severen niet toegelaten was te-Schrijven dat Wullus Rudiger, de voorloo per was van Frank Heine, in zake documen- tenvervalsching Aangezien Van Severen tegenstrijdig met wat hij beweert in zijne besluitselen, niet het bewijs van documentenvervalsching van we gens den eischer ingebracht heeft dat hij in den loop van de rechtspleging nooit gepoogd heeft zulks te bewijzen en nooit het minste stuk ten einde aan eischer medegedeeld heeft; Aangezien, wel is waar, in pleidooi, de raad van Van Severen verklaard heeft dat deze beduidde een stuk verschenen in het boek les archives du Conseil de Flandre Aangezien het bewijs van vervalsching van dit stuk niet ingebracht is zelfs ware deze vervalsching bewezen, nog kan Wullus er niet verantwoordelijk over gemaakt worden Aangezien het boek Les archives du Con seil de Flandre niet door hem, maar door een comiteit, onder Voorzitterschap van Mijnheer Pirenne, gepubliceerd geweest is Aangezien dus de vraag ontvangbaar en ge grond is tegen al de verweerders, behalve Verhaverbeke, en de schade aan eischer toege bracht zal hersteld worden door de volgende veroordeeling DE RECHTBANK Alle andere besluitselen afwijzende. Zegt voor recht dat de aantijgingen, beschul digingen, en aanvallen, waarvan hierboven sprake, eerroovend, lasterend, beleedigend en schadelijk voor den eischer zijn Verwijst Van Severen, Rousseeu, Clayes en de maatschappij De Carne te betalen aan eischer, ieder eene som van duizend franks Zegt dat in geval de maatschappij gezegde som niet zou betalen, zij het zal zijn door hare vennooten, dewelke daartoe solidairlijk verwezen zijn Beveelt dat het tegenwoordig vonnis zal in- gelascht worden in gewone drukletters, in twee achtereenvolgende nummers en op de eerste bladzijde van De West- Vlaming en van de Iepersche Bode onder den titel Rechterlijk Eerherstel binnen de acht da gen der beteekening van het tegenwoordig vonnis en bij gebrek aan inlassching binnen den bepaalden tijd in De West Vlaming verwijst Van Severen en Rousseeu ieder aan eischer eene som van viif duizend franken te betalen en bij gebrek aan inlassching binnen den bepaalden tijd in de Iepersche Bode veroordeelt Clayes aan Wullus de som van vijf duizend franks te betalen Bemachtigen den eischer van nu af een bij zonder uitgave van het verkiezingsblad Voor Vlaanderen met zelfden hoofdtitel en zelfde drukletters als het door De Carme uitgegevea blad en onder den titel Rechterlijk Eerher stel» een volledig af.-chrift van het tegenwoor dig vonnis, te laten drukken op vijf en twintig duizend exemplaren per post te bestellen aan de kiezers van het arrondissement Veurne, dit op de kosten van de maatschappij Gebroe ders De Carne waarvan het bedrag op een voudig aanbod van de kwittanciën van den drukker jegens de maatschappij, .en desnoods jegens De Carne Jozef en De Carne Aimé, bij rechtsmacht en solidairlijk zal mogen ver- eischt worden Machtigen eischer op kosten van de ver weerders het tegenwoordig vonnis te doen in- lasschen in twee dagbladen van het arrondis sement leper, kosten van inlassching bij rechtsmacht betaalDaar op eenvoudig aanbod der kwittanciën van het beheer dier bladen En voor het geval van niet betaling, bepaalt op drie maanden den lijfdwang voor de ver- wezenen die aan de betaling zouden te kort blijven Verwijst eischer tot de kosten veroorzaakt door het vervolg jegens Richard Verhaverbeke; Verwijst Van Severen, Rousseeu, Claeys en de maatschappij Gebroeders De Carne elk in een vierde der over'ge kosten De Carne Jozef en De Carne Aimé hoofdelijk met de maatschappij voor het deel der kosten ten haren laste, de kosten ten laste van al de ver weerders berekend en vastgesteld, niet inbe grepen deze van registratie, afschrift en betee kening dezes vonnis ter som van twee duizend zes honderd en acht frank vijf en negentig cen tiemen Aldus gewezen en uitgesproken ten Paleize van Justitie te Veurne, in de gewone verhoor- zaal, ter openbare zitting van den negen en twintigsten Januari negentien honderd een en dertig Aanwezig de heeren De Necker, Voorzit ter, Mestdagh en Soetens, rechters, en Van Eygen, hoofdgriffier (Get.) De Necker, Van Eygen. Gelasten en bevelen aan al de daartoe aan- zochte deurwaarders het tegenwoordig von nis ten uitvoer te brengen Aan onze Prokureurs Generaal en aan on ze Prokureurs bij de rechtbanken van eersten aanleg er de hand aan te houden En aan alle bevelhebbers en Oversten der Openbare macht er bijstand toe te leenen, wanneer zij daartoe wettiglijk aanzocht worden Ter oorzake waarvan, het tegenwoordig vonnis geteekend en gezegeld is geworden met het zegel der rechtbank Voor eensluidend afschrift afgeleverd aan Meester de Grave. De Hoofdgriffier der Rechtbank (geteekend) Van Eygen en gezegeld. Geboekt dertien bladen, een verzending te Veurne, den vijf en twintigsten Februari 1900 een en dertig, boek i3g, blad 94, n* I. Ont vangen drie honderd drie en twintig frank vijftien centiemen. De Ontvanger (geteekend) L. Lams. N. M. 19, Arenbergstraat, Antwerpen voor 5 jaar. Zesmaandelijksche coupons. STAD YPER ep Zondag 7 Februari 1932 Met genoegen brengen wij ter kennis der inwoners van stad dat de werkzaamheden voor het inrichten van den toekomenden Car navalstoet met veel ijver zijn aangevat. Geen moeite zal gespaard worden om we derom iets puiks op touw te zetten dat aan eenieder voldoening zal geven. M aar feesten inrichten gaat niet zonder geld en de ondersteuning welke het Stadsbe stuur ons kan verleenen is te gering om ons toe te laten de kosten van dergelijk feest te dekken. Daarom vinden wij ons genoodzaakt beroep te doen op de milddadigheid der be volking. Wij verhopen dat de heeren bestuurs leden die zich eerstdaags ten huize zullen aan bieden goed zullen opthaald worden, De kaarten die in omloop zullen gebracht worden dragen op de keerzijde den stempel van het Comiteit, dit om alle mogelijke mis bruiken te voorkomen. Met onzen besten dank bij voorbaat bieden wij de bevolking onze beste groeten aan. HET COMITEIT R Delobel. Aimé Gruwez. G. Vermeulen. G. Van Egroo. Bestuursleden Depuydt D., Gillioen H., Neys J., Duthoo H., Gillis G., Flepts H., Mahieu G., Dumon A., Decoster E., Gouwy R., Beddeleem Eug., Vanlede D., Vanwon- terghem G., Laloux A., Van Acker A., Ver meulen H., Vanraes G., Camerlynck J. en vente 34, Rue au Beurre, 34. Voor gelijkvormig afschriftt (Onleesbaar). Telefoon 254.42 Handelsregister -Antwerpen 7* Uitstaande Hypotheken Fr. 120.000.000, Stolt verkrijgbaar s KASBONS met premie voor hoog stens 5 jaar 3,75 netto, ieder jaar terugbetaalbaar. KASBONS, terugbetaalbaar na 6 maand, 3,25 */0 netto. Kostelooze inschrijvingen bij den Heer MAURICE BAERT, te Yper Vandenpeereboomplaats, Nr 37. Eere-Yoêrzitter, Voorzitter, Secretaris-Schatbewaarder, Onder- Voorzitter, pour 1932

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 4