Charles Honpnae Ypersche Voetbalkroniek TK&BOLSPEL AFBRAAK SCHUILPLAATSEN Openbare Aanbesteding BESTEEN IN GS WERK EN 25, Rue du Temple, 25, YPRES Ordres de Bourse Complant Terme Gemeente Woest en Aanbastediug Gemeente Moorslede raamd. Wie kent er de gevolgen van Het bestuur van Bruggen en Wegen, dat een groot deel werklieden bezigt, zou heel nuttig een onzeglijk deel handen kunnen ge bruiken in afwachting der aanbesteding der werken van aanleg der Koninklijke laan. De ze weiklieden zouden veel voorafgaande wer ken (wegvoeren en aanvoeren bijvoorbeeld) kunnen verrichten, hetgeen tijd winnen ware en veel tamiliën van ellende zou vrijwaren. Veurne i Yper 3 De groote slag is voorbij en rood wit treedt zegevierend uit het strijdperk Ja, Veurne heeft nu best ondervonden dat het gelijk spel, hier te Vper afgedwongen, geenszins met het vertoonde spel strookte en heeft ditmaal at home aan onze meerderheid moeten geloo ven. Spelers, hartelijk gefeliciteerd, want de zege te Veurne is een perel te meer aan de kroon die gij, zonder tegenslag, aan 't ver overen zijt. Niettegenstaande den carnaval stoet, waren de supporters in groot getal opgetrokken om hunne mannen in den grooten strijd zedelijk te ondersteunen, iets waarin zij ten volle gelukt zijn. Voor een talrijk publiek roept scheidsrech ter Blauwe, bijgestaan door twee neutrale grensrechters, beide elftallen in lijn. Margon- neau wint den toss en stel* zijne tegenstrevers met de zon in de oogen. Veurne zet op, maar seffens is Yper ten aanval en bekomt corner die weggewerkt wordt. Het spel gaat verdeeld op. De keeper redt op shot van Molein. Nog maals corner voor Yper welke van geen nut is. Veurne gaat ook eens ons kamp bezoeken, maar Margonneau komt tusschen. Veurne dringt aan en, op aarzeling van onze achter- spèlers, kan Veurne's centervoor het eerste goaltje, buiten het bereik van Nesten, netten. Yper zet terug op, maar Vansevenant schiet huizenhoog. Het spel golft heen en weder en is aantrekkelijk om volgen. Op aanval bekomt Veurne corner welke niets oplevert. Een schoone kopstoot van Vansevenant belandt nevens de kooi. Voor hands van Dechievre bekomt Veurne penalty. Gelukkiglijk wordt hij ver nevens gezonden alzoo verkijkt onze tegenstrever een groote kans om zijn voor sprong te vergrooten. Een schoone aanval van Yper wordt gered. Bourdeaux schiet over. Yper is nu in meerderheid en een doel wor steling ontstaat voor het hpiligdom van onzen tegenstrever. Met een ongehoord geluk kan het leder toch weggezonden worden. Mar gonneau onderschept den bal op aanval van Veurne- Vansevenant shot nevens. Nogmaals wordt, met reuzengeluk, Veurne's kooi van doorboring bewaard. Corner voor Veurne die niets oplevert. Een aanval van Yper en nog een shot van Verleure Aug., die nevens het net vliegt, en de rust is daar met een i o score in 't voordeel van de bezochten, hoewel we rijkelijk beter verdienden. Na de rust is Veurne ten aanval, maar het leder gaat nevens. De keeper onderscheidt zich op schieten van Vansevenant. Corner voor Yper en wederom doel worsteling, maar het gevaar kan geweerd worden. Een shot van Bourdeaux gaat nevens. Corner voor Veurne welke niets oplevert. Een schieten van Rotru gaat over. Op schoonen pas va Rotru, kan Vansevenant zijn hoofd onder den bal plaatsen en 't is kas. Nu komen onze rood-wiuen los, en Veurne's kooi ondergaat een bombardement in regel. Bourdeaux schiet nevens. Veurne gaat ook eens ten aanval, maar het eindschot vliegt over. Op algemee- nen aanval, heeft Vansevenant nogmaals de gelegenheid om het tweede goaltje binnen te jagen. Veurne verkrijgt een corner die wegge werkt wordt. Rood wit levert nu schoon spel en een zijner menigvuldige aanvallen levert succes op door toedoen van Vansevenant. De keeper der gastheeren komt tusschen op aan val der onzen Nu komt Veurne los en corner volgt op corner, maar niets baat en het einde nadert met rasse schreden. Toch weet Ver leure Ev. nog te ontsnappen en rent naar 't doel. Maar een Veurnsche back werpt zich letterlijk voor de voeten van Verleure Ev., aizoo een zeker doel reddende. Het einde is «laar met een welverdiende zege. Onze food- witten hebben daar een hunner schoonste wedstrijden gespeeld. Beide ploegen gaven schoon spel te aanschouwen, hoewel Veurne in de tweede helft teekens van vermoeienis gaf En nu, mannen, met verderen moed aan 't werk om het beoogde doel te bereiken. Morgen zijn er geen ontmoetingen in reeks A en B, doch de wedstrijden van den 14° wor den acht dagen verzet. Op die manier spelen wij tegen Wacken op 21 en tegen Bisseghem op 28 Februari, telkenmale te Yper. Uitslag der matchen van 7-2 32 S. V. Veurne 1 - C. S. YPER 3 \1. E. Wacken 2 Oostroosebeke x S V. Sweveghem W. S. Lauwe gesch. Waereghem 6 Bisseghem 1 Mid.ielkerke o Cuerne Sport 2 Wevelghem 2 F. C. Poperinghe I Nieuwpoort o E. Ghistel 2 Klasseering 2' Afdeeling B C. S. Yper 20 15 1 4 61 28 34 Veurne 20 13 4 3 57 26 29 W. S. Lauwe 19 12 3 4 51 26 28 Wevelghem Sp, 20 12 4 4 55 23 28 Bisseghem 20 12 5 3 64 31 27 E. Ghistel 20 8 8 4 43 39 20 Poperinghe 20 9 9 2 38 39 20 R. Waereghem 20 9 10 1 47 44 19 Cuerne 20 7 9 4 36 38 18 Nieuwpoort 20 8 10 2 48 43 18 Middelkerke 20 6 13 1 28 58 13 S.V. Sweveghem 19 5 13 1 30 77 11 Wacken 20 4 15 1 38 59 9 Oostroosebeke 20 1 17 2 17 74 4 Juniors Yper 2 Roeselaere 3 Onze juniors hebben zich kranig tegen hun geduchten tegenstrevers. K. Roeseliere ver. dedigd. Het is niet te ontkennen dat de Mandelzonen een flink elftal bezitten, dat in voetbalkennis heel wat hooger staat dan onze ploeg. Doch de moed en taaien wil der onzen hebben de meerderheid der bezoekers groote- lijks gedempt en 't scheelae weinig of een der punten bleef te Yper. Bij den aanvang van het spel bemerkt men spoedig dat de wit zwarte juniors heel flink gedrild zijn en .goede balcontrole bezitten. Nochtans is het Yper die den eersten hoek schop afdwingt, welke echter niets oplevert Roeselaere dringt weldra zijn meerderheid op en rood-wit kan zich enkel in verdediging opstellen. Niet min dan zes corners moeten toegestaan worden, terwijl Vanmaeckelberghe de best gerichte shotten onschadelijk maakt. Ververeken, geholpen door halfs en backs, tracht zooveel mogeli k per ontsnapping te werken en waarlijk zijn tactiek lukt, want Knockaert vertrekt alleen en teekent het eerste doel der partij aan, na 40 minuten spel. Nauwelijks herbegonnen of Roeselaere neemt dankbaar van een trekker van Ververeken gebruik om den gelijkmaker te netten. Op corner aan de bezoekers toegestaan, doelt Vandamme ongelukkiglijk tegen zijn club. 12. Na de rust nestelt Roeselaere gedurig in ons kamp, doch kan zijn meerderheid niet in doel omzetten. Integendeel, op ontsnapping van Cnockaert stelt zijn naamgenoot (Knockaert) nogmaals beide ploegen gelijk met een mooien kopstoot. Aan de i6e minuut, 2-2. Roeselaere, wat onthutst door ons tweede doel, verslapt eenigszins en de onzen doen nu eenige aanvallen. Maar 't is van korten duur. De Mandelzonen willen kost wat kost den winninggoal netten, maar 't is enkel op corner, ten onrechte in de laatste minuten toegestaan, dat zij er in gelukken de twee punten te bemachtigen. Jongens, allen dient gij geluk gewenscht voor uw moedig optre den. Doet zoo voorts, leert verder het schoon spel en bekommert u weinig met de nederlaag die gij ondergaat Stelt u immer te weer en alle ploegen, die gij te ontmoeten hebt, zullen in u den taaien tegenstander vinden. Te Waereghem dus uw vel duur verkocht, eh mannen Juniors - Eindbeurt S. K Roeselaere 2 2 0 0 6 3 4 Kortrij k Sport 2 1 0 1 6 3 3 C S Yper 2 1 1 0 3 3 2 F C. Brugge 2 1 1 0 3 4 2 Waereghem Sp. 2 0 1 1 3 5 1 Stade Moescroen 2 0 2 0 0 3 0 NEMO. Agent de Change agréé la Bourse de Bruxelles Téléphone 461 m—1wm- Matchen voor het Kampioenschap Niettegenstaande de nijpende koude waren< er trouwe liefhebbers te vinden om de match Postje-Statie bij te wonen in 't Postje. De Statiebolders behaalden het punt voor de rangschikking juist op 't nippertje. Noch tans hadden ze de match kunnen verliezen Op zeker oogenblik stond het Postje met 20 punten tegen 11 voor de Statie. Postje ein digde met 22 punten Zoo komt de Statie aan 't hoofd van de rangschikking met Cercle. Den 24° aanstaande zullen ze malkaars krach ten meten in de Statie en één van de twee zal moeten duim leggen. Voor 't Postje speelden hh. Noyez spellei der, Soete J., Vancoillie, Deknudt, Baeke- landt, Rosez H., Vandaele P., Schepers Evarist. De Statie trad op met haar ge woon peloton hh Vierstraete, sptlleider, Rubben,- Derez, Cornette, Compernolle, Peirsegaele, Demuynck, Ber.oot. Scheidsrechters hh. Salomé R. en Ver ver ken H. Toekomende Woensdag match Bascule- Coo in de Bascule. RANGSCHIKKING Gespeelde matchen Behaalde punteio Cercle 5 4 Statie 5 4 Bascule 5 3 Coo 4 1 Postje 5 o Krabber- Hoera OZONIA Nu is de wasch plezant, En vroeger was 't mijn kruis, Geen plassen meer ten allen kant, Geen slechte geur in huis. Provincie WÉST-VLAANDEREN van 9ö gebetonneerde Het College van Burgemeester en Schepen der Gemeente Woesten maakt bekend dat er op Dinsdag .1 Maart 1932, ten gemeente huize, om g ure 's morgens, zal overgegaan worden tot de openbare aanbesteding voor het afbreken van ongeveer 96 schuilplaatsen, gelegen op het grondgebied der gemeeente Woesten. Alle aanbiedingen op zegel gesteld moeten het adres dragen op naam Heer Burgemees ter Woesten en onder aanbevolen omslag ten laatste per post besteld op Zaterdag 27 Februari 1932. Het kohier van lasten en voorwaarden ligt ter inzage der belanghebbenden in het Secre tariaat der gemeente, alwaar er kennis kan. van genomen worden 's voormiddags van 9 tot 11 ure. Woesten, den 10 Februari ig32. Bij Bevel De Secretaris. De Burgemeester, Arth Vauhoutte Noppe F. W est - vl aander en Op Vrijdag 4 Maart 1932, om 10 ure,, ten Gemeentehuize van Moorslede der uit te voeren aan den buurtweg nr. 24 Bedrag van het bestek 69.508,00 fr. De biedingen, op zegel en aangeteekend per post, den Hr. Burgemeester van Moorslede te sturen ten laatste den 2 Maart 1932. Plan, lastenboek bestek liggen ter inzage der aan nemers op het Secretariaat der voornoemde gemeente en ten bureele van den Provincialen technischen dienst, 52, Dixmudestraat, Y'per..

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 6