6 Ypersche Voetbalkroniek VEL OK OEItSEN Kampioenschap 1931 32 locaux a haute tensionon pout suit le démar- rage du groupe en supprimant les résistances intercalées dans le rotor. A ce moment, la génératrice du groupe tourne a la vitesse de régimesansêtre excitée. En fermant les interrupteurs ordinaires et maxima du tableau Gardy, on alimente le jeu de barre 5oo V du pupitre de démarrage. 3° Production du courant alternatif {16200 périodes). Avant de poursuivre la manoeuvre d'enclenchement du moteur du groupe haute frequence sur ce jeu de barres, on assure a) la circulation d'huile de refroidissement du rotor et du stator de l'alternateur. b) la circulation de l'huile de graissage des paliers au moyen d'une pompe auxiliaire de démarrage, puisqu'en régime, c'est une pompe entrainée par le groupe qui fournira cette huile sous pression. On poursuit alors les manoeuvres d'enclen chement du moteur 5oo V sur la génératrice correspondante en fermant les interrupteurs ordinaires et a maxima du pupitre de démar rage. Dès lors, la génératrice 5oo V pourra débi- ter vers le moteur il suffira d'exciter la pre mière en commandant a distance le servo moteur qui entraine le bras frotteur du rhéostat d'excitation. Le démarrage atteint environ 800 ampères. Au fur et a mesure de l'augmentation de la tension de la génératrice, la vitesse du groupe ira en augmentant jusqu'a atteindre la valeur de régime qui est de 2707 tours a la minute et qui correspond a la production d'un courant alternatif monophasé variant 16200 fois par seconde. Entretemps, on supprimera la pom pe auxiliaire de l'huile de graissage dès que la pompe du groupe aura été amorcée. L'alternateur tournant a la vitesse de régime, il suffira d'envoyer un courant de 2 ampères dans la bobine inductrice pour l'ex- citer et obtenir aux bornes de chacune de ses 4 sections une tension alternative sinusoïdale de 25o volts 16200 périodes. Excitation de l'antenne En fermant les interrupteurs sur le parcours des circuits a haute fréquence qui relient l'alternateur aux primaires des 4 transforma teurs Teslas 011 induit, si le circuit de mani pulation est ouvert, un courant -de 16.200 périodes dans les secondaires de ces trans- formateurs. Comme la fréquence propre du circuit comprenant l'enroulement de l'alter nateur, les enroulements primaires et secon daires des Teslas, la self d'antenne, l'antenne correspond a 16200 périodes, il y a réson- nance et le courant envoyé dans l'antenne est maximum. On produira un trait continu aussi long temps que le circuit de manipulation forte- ment couplé avee le primaire des Teslas restera ouvert. Pour manipuler un blanc il suffira de le fermer. Les ouvertures et fermetures de ce circuit se font a l'aide des contacteurs manceuvrés a distance par Ie Bureau Central Radio établi a Bruxelles. (A suivre). Beschouwingen over Derde Speciaal De afdeeling Derde SpLciaal klasseerde zich, in het verlóopen voetbaljaar, op de derde plaats van hare reeks met de volgende cijfers 16 11 3 2 86 23 24 Matchen Gewonnen Verloren Oravn's Vóór Tegen Punten Stade Moescroen bekleedde de eerste plaats met 27 punten (67 vóór, 27 tegen) en Wevelghem de tweede plaats met 25 punten (62 vóór, 25 tegen). Wet één punt verschil dus moesten de specialers vaarwel zeggen aan de deelname in de eindronde. Trachten wij nu eens de voorgaande cijfers te ontleden. Op de 16 gespeelde ontmoetingen wonnen de specialers er 11, waarvan 6 thuis en 5 op vreemd terrein. Zij verloren éénmaal thuis tegen Stade Moescroen en tweemaal op ver plaatsing (Stade Kortrijk en Wevelghem). Zij lukten het gelijk spel tegen Meenen te Yper en tegen Stade te Moescroen. De schoonste overwinning werd behaald op Poperinghe met 16 o. Het bestuur heeft de medewerking an 21 spelers moeten inroepen om het elfta samen te stellen. Speelden 16 matchen De- poorter, Gadeyne en Onraet, i5 Callens en amlimburg, 14 Messelis, i3 Sampers, 12 Hollebeke en Ollevier, 11 Debuyser, 9 Ver s-olies, 6 Cherchye en Seys, 3 Morel en bmagghe, 2 Heekhoudt, 1 Dechievre, Gille- Gryffon, Timmerman en Verleure Aug. Het gemiddelde der aangeteekende doelen tornt op 3,77 neer, zoodat speciaal het beste gehalte van de reeks verwezenlijkt heeft. De doelen werden door de volgendespelers binnengezonden Debuyser 22 maal, Depoor- ter 14, Vanlimburg 13, Ollevier 11, Cherchye 9, Gadeyne en Versailles elk 5 maal, Holle beke, Onraet en Sampers elk 1 maal, terwijl de tegenpartij ons één goaltje als geschenk bezorgde.7 strafschoppen werden toegestaan, waarvan er 4 in doel omgezet werden, 2 nevens gezonden en 1 tegengehouden. Van den anderen kant moesten 5 penalty's tegen ons gefloten worden. Daarvan werd er enkel één binnengezonden, Messelis hield er twee tegen en de twee overige werden nevens ge zonden. Te Yper duidt de «goal average 58 tegen 8 aan,en buitei huis 28 vóór en i5 tegen. Deze cijfers kunnen met de vorige gegevens geenszins overeen komen, daar er moet reke ning gehouden worden van de 5-o (forfait score) die aan speciaal werd toegekend voor de ontmoeting te Bisseghem. In de vrienden matchen speelden de specialers tegen Bailleul 21 en 11, en tegen Watou 5 2 en I 5. Om te sluiten mogen wij dus tevreden zijn over de uitslagen in deze reeks bekomen. Wij verhopen dan ook dat onze mannen, in het toekomend seizoen, al zullen doen wat moge lijk is om aan de spits der klasseering te gera ken, en wenschen hen te zien optreden in de eindronde der provincie. Beschouwingen over de Juniors Alswanneer de juniors bij hun eerste ont moeting zoo maar een schelleke van 10-1 toegediend werden, dan zegde menigeen dat wij nooit tot iets zouden geraken gedurende het voetbaljaar ig3i-32. En als wij dan de uit slagen nagaan van hetgeen nadien geoogst werd, dan moet men effenaf bekennen dat onze nieuwe voetballers zich ernstig onderscheiden hebben. Zie maar de eindklasseering van de reeks 14 10 2 2 46 3i 22 Matchen Gewonnen Vertoren Oravn's Voor Tegen Punten Het gemiddelde geeft ons 1,48. Thuis won nen wij 5 matchen, verloren er geen enkel en speelden tweemaal gelijk. Op verplaatsing boekten wij 5 overwinningen en 2 nederlagen. Om deze uitslagen te bekomen werden i5 spelers in lijn gesteld Claeys, Gillebert A Noorenberghe, Ossieur, Vandamme, Verleu re J. en Ververeken speelden elk 14 matchen; Gryffon en Neiiynck 12; Vanmaeckelbergheii; Knockaert R. 7; Dewilde 6; Timmerman 5; Talon 2; Verleure Ev. 1. Te Yper doelden de juniors 27 maal en buiten huis 19 maal. Daar entegen teekenden de tegenstrevers to maal tegen ons aan cp ons plein en 2t maal op vreemd terrein. Verleure Julien en Ververeken doelden elk 10 maal, Vandamme 9 maal, Neirynck en Ossieur elk 5 maal, Claeys en Dewilde elk 2 maal, Gillebert en Verleure Ev. elk 1 maal, de tegenpartij 1 maal. Van de 5 bekomen strafschoppen vlogen er twee binnen, twee nevens en één werd tegengehouden. Tegen ons werden 5 penalty's toegestaan. Vanmaeckelberghe hield er 3 tegen, liet één binnen, één vloog op de dwarslat, en één werd nevens gezonden. Aan de eindronde namen deel Gillebert A., Gryffon, Ossieur, Vandamme, Van Maeckel- berghe, Verleure Jul., Ververeken 10 maal, Neirynck en Noorenberghe 9 maal, Dewilde 8 maal, Claeys en Haus 4 maal, Verleure Ev. 3 maal, Cnockaert A. 2 maal, Knockaert R. 1 maal. De juniors wonnen 4 matchen, verloren er 6 en speelden geen enkel drawn. Zij doel den 25 keeren en kregen 33 ballekes «tegen, zoodat het gemiddelde enkel 0,75 geeft. In de eindbeurt verkreeg onze jeugd geen penalty's ten voordeel, maar moest er 4 toestaan, waar van er één in doel omgezet werd, twee nevens gezonden en één gehouden. Neirynck teeken- de 5 maal aan, Verleure Ev. en Ververeken 4 maal, Dewilde 3 maal, Cnockaert A., Ossieur, Vandamme en Verleure Jul. 2 maal, Gryffon I maal. Tot slot hoeft er op gewezen dat onze juniorsploeg zich dit jaar bijzonderlijk heeft opgewerkt en dat C. S. Y. mag fier zijn op zijne jeugdige voetballers. Immers zij stellen de toekomst van de club daar en 't is uit de juniors- en scholierenploegen dat de voetbal sterren te voorschijn komen. Aan u dus,jonge lieden, voorts te leeren en te oefenen opdat eensdaags het bestuur op uwe diensten moge rekenen voor het welzijn van de club. De onderhandelingen tot het bekomen van een vriendenmatch voor ons eerste elftal op morgen i Mei zijn al mislukt.'t Is spijtig als men nagaat dat de harde wedstrijd van 8 Mei (Beker Dyserinck) voor de deur staat. Te hopen dus dat de spelers er zullen aan houden zich deze week goed te verzorgen en, als het kan, zich te gaan oefenen op het terrein. Rood-wit moet immers ten minste goed figuur kunnen maken tegen de winners van de match F. C. Brugge Waereghem Sp. Naar wij vernemen zou de voetbalclub Jeunesse d'Armentières graag tegen ons eerste elltal optreden op Sinxen,zijnde i5 Mei. De fransche «rienden hebben zich dit jaar goed onderscheiden in hunne afdeeling. Het warete wenschen dat die ontmoeting doorging al ware het maar om het officieel seizoen wat te verlengen, want de Zondagen der zomer maanden zijn toch zoo vervelend voor de echte voetballiefhebbers. Op aanvraag van verschillende welmeenen- de sportliefhebbers, zou de mogelijkheid onderzocht worden om gedurende het doode seizoen eenige algemeene wenken te geven over zaken die de voetbal zeer aanbelangen en waarover de supporters dikwijls redetwis ten. Er zou namelijk gehandeld worden over offside spel fouls enz., in een woord over alles wat de degelijkheid van het voet balspel aangaat. NEMO. De 2 opeenvolgende overwinningen van onzen Yperschen Crack Ghisquière Alfons in den Grooten prijs Suze en den Grooten Foorprijs te Rijssel, verstevigden onze meening dat er in onzen favori een groot kampioen steekt. Zondag laatst stak hij nogmaals de hand uit naar den palm en de sportliefhebbers van Yper en omliggende jubelden reeds, toen het nieuws hier aankwam, dat Fons in den Grooten prijs St Michel te Antwerpen na 200 km. rij- dens met 1 m. voorop was, in gezelschap van Van Rossem. Drie opeenvolgende band- bi euken ontnamen hem ongelukkiglijk deze hoop en de dood in het hart was hij verplicht op te geven. Doch geen moed verloren Fons, Zondag reeds te Thielt hebt ge uwe weerwraak Weet dat gansch de streek de oogen op U heeft gericht en naar eene nieuwe klinkende over winning wacht. Uwe hedendaagsche pracht— form laat U toe de beste plannen te koesteren... en te verwezenlijken. Op Zondag 1 Mei doortrekt een koers voor Juniors onze stad. Eene premie zal toegekend worden in de Statiestraat aan de café Sport wereld waar de renners omtrent 2V* uur zullen voorbijkomen. fEABOLlFlL Op Donderdag 5a Mei is er feest voor de holders. De kampioenen van ig3i-32 de bol ders van den Katholieken Kring, worden gevierd. Te 14 1/2 u. bijeenkomst in't Postje, Rijsel- straat. Feestrede door den voorzitter van 't Postje heer Cyr. Tavernier en overhan diging van 't mannetje van Tourcoing aan de kampioenen. Stoetsgewijze met muziek voorop bezoek aan de lokalen Bascule, Coo, Statie om te eindigen in den Katholieken Kring. Te i5 1/2 u, Vertrekken uit 't Postje langs de Merghelynckstraat, Hondstraat, Groote Markt, Meenenstraat, Frenchlaan. Stilstand in de Bascule. Te 16 1/2 u. Vertrekken uit de Bascule langs de Frenchlaan, Meenenstraat, Groote Markt, Neermarkt, Van de Peereboomplaats, Elverdinghestraat. Stilstand in de Coo. Te 17 1/2 u. Vertrekken uit de Coo langs de Elverdinghestraat, Maloulaan, Co- laertplaats. Stilstand bij Derez. Te 18 1/2 u. Vertrekken naar den Katho lieken Kring langs de Colaertplaats, Statie straat, Tempelstraat, Boterstraat, Neermarkt, Rijselstraat naar den Katholieken Kring. In ieder lokaal zal stipt 3/4 uur worden ver bleven. Wij noodigen hier al onze leden en alle boldersvrienden uit om te willen aanwezig zijn bij de ruim verdiende huldebetooging gebracht aan de kampioenen van den Katho lieken Kring. Namens de Inrichters KRABBER.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 6