BACHEN Openbare Verkooping Filature de l'Arsenal AANBESTEDING Fondsenbank en Handelsbank Ghronique Financière 8 ONDERSCHEIDINGEN Staatsblad van 28n April M. Dauchy S., van Reninghelst. Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden i) Een geldbeugel op de Markt te Yper, Zaterdag laatstleden, door M. Heughebaert Louis, gemeentesecretaris van Wulverghem. Verloren Een mansvest, Zaterdag laatst op de Groote Markt, door Vrouw Odent Louise, echtgenoote Gekiere Marcel. op Zaterdag 14 Mei 1932 Seciété Anooyme a YPRES Gemeente WEST - NIEUWKERKE GEMEEHTEHUI5 van WEST-MiEUWKERKE. C. LOUF. A. TITECA. Aan de dragers van Kasbons en Obligaties Allerhande Nieuws Yper Velo gestolen. Verleden Vrij dag, rond 8 u. 's avonds, had Leys Aloïs, landbouwer wonende te St Jan, zijn rijwiel voor eenige oogenblikken laten staan aan den gevel der herberg van Leterme, gehucht het Wieltje, doch toen hij wat later zijn velo terug wilde nemen was deze reeds verdwenen. Een ondeizoekis ingesteld. Schurkenstreek. Kwaaddoeners heb ben er voldoening in gevonden een rozen struik uit den hof rechtover de statie weg te nemen. Dergelijke daad zou niet mogen onge straft blijven. Een verstokte dronkaard. De ge naamde Segier, uit de kazerne, altijd dezelfde, was Dinsdag nogmaals zoo bedronken dat hij voor de zooveelste maal met den amigo mocht kennis maken. Toen de politie hem in de Seminariestraat wilde aanhouden, poogde hij weg te vluchten, doch met zijn wankelende beenen gerocht hij niet verder dan de Mond- straat. Een makker die hem vergezelde, zekere Versch..., werd eveneens opgeleid. Deze echter miek zoodanig veel lawijd in het politiebureel dat men zich verplicht zag hem van cel te veranderen. Bij zijn overbrenging bracht hij den dienstdoenden agent een gewel digen vuistslag toe in het aangezicht. Hij zal dan ook te verantwoorden hebben, niet alleen wegens openbare dronkenschap, maar ook voor opstand en slagen met verwondingen aan de politie. Bestolen. Verleden week Donderdag kwam een handelaar van Yper, de genaamde A. C., die samen met een zijner ambtgenooten van Komen voor zaken naar Brussel gereisd was, per auto uit deze stad terug en hield voor enkele oogenblikken stil te Harelbeke. Toen hij echter terug in de auto stapte bemerkte hij dat zijn splinternieuwe demi saison, hij had hem nog maar driemaal aangedaan, alsmede, een pakje dat hij uit de hoofdstad had meege bracht, verdwenen waren. Een stoutmoedige dief moet van zijn korte afwezigheid gebruik gemaakt hebben om deze voorwerpen uit de onbewaakte auto weg te nemen. Af truggelaar. Donderdag morgen heeft de Rechtbank den genaamde Prosper B., vroeger wonende te Komen, voor de zaken opgeroepen onder nummers 7, 9, 10 en II bij verstek veroordeeld tot een totaal van 3g maanden gevang, wegens verscheidene feiten van tftruggelarij en misbruik van vertrouwen. Langemarclr - Nog de Ontploffing. In ons laatste nummer meldden wij de ver schrikkelijke ontploffing die Vrijdag laatst te St Juliaan plaats had en vier slachtoffers maakte. Uit nadere bijzonderheden die wij later ontvingen blijkt dat het ongeluk niet ge beurde al delven, doch tot op heden is men nog de juiste omstandigheden niet kunnen te wete komen en misschien zal men ze nooit kennen, daar het ongeval geen andere getuigen had dan de vier personen die er het leven bij lieten. In tegenstelling met zooveel andere dergelijke ongelukken, die meestal de schuld Yper - Vlaamsche Toeristenbond Werden vereerd met de gouden medaille der Orde van Leopold II Jufvrouw Philippe Marie Louise, sedert meer dan 5o jaar meid in dienst der familie Desaegher te Yper, en Wij bieden de nieuw gedecoreerden onze beste geluk wenschen. 2) Een wit rozenhoedje, door M. Vandooren Julien, Bukkerstraat. Deze voorwerpen mogen door hun eigenaar in het politiebureel afgehaald worden. Kantoor van den Deurwaarder G. TAHON 11, Jules Capronstraat, Yper. door de Belgische Firma UVO in de her berg Het Zweerd Gr. Markt te YPER om 9 1/2 uur voormiddag, van eene groote hoeveelheid sterke hebbenbe 3x2, 3x4, 4 x 4> 6x3 en 6x4m., geschikt voor nijveraars, landbouwers, aan nemers, voermannen, enz., enz. De bachen zijn in voortreffelijken staat en bieden een ware occasie aan. Comptant en gewone voorwaarden. Siège administratif, 48, Rue du Marais, Bruxelles MM. les Actionnaires sont convoqués a l'ASSEMBLÉE GÉNÉRALE ORDINAI RE qui sera tenue le Mercredi 11 Mai 1932, a i5 heures, au siège administratif, 48, Rue du Marais a BRUXELLES. ORDRE DU JOUR 1°) Rapport du Conseil d'Administration et presentation du bilan au 3i Décembre ig3i 2°) Rapport du Commissaire 3*) Approbation dn bilan et du compte de Profits Pertes 4®) Décharge aux administrateurs et com- missaires 5°) Nominations statutaires 6*) Divers. Pour pouvoir prendre part a l'assemblée, MM. les Actionnaires sont priés de se confor- mer aux articles 28 et 29 des statuts. Dépot des titres au siège administratif a Bruxelles, ou a la Banque Joire a Bruxelles, Touruai ou Tourcoing. Provincie West-Vlaanderen Het Gemeentebestuur van West-Nieuw- kerke maakt bekend dat er op VRIJDAG 20 MEI 1932, om 2 uur, in het Gemeen tesecretariaat zal overgegaan worden tot de voor het bouwen van het Lastenboek en plans liggen ter inzage in het Gemeentesecretariaat ieder werkdag van 9 tot 12 uur, alsook bij den Bouwmeester G. Gits, 26, Elverdinghestraat, Yper, alwaar plans en beschrijving besteld voor 14 Mei kunnen verkregen worden tegen 60 frank. De Secretaris, De Burgemeester, Met het oog op de concordataire vergade ringen voor de Dragers van Obligaties en Kas bons Fondsenbank en Handelsbank vastge steld op 3i Mei en 2 Juni ig32, heeft het hoofdbestuur de eer te laten weten dat de Schuldeischers, houders van Kasbons en Obligaties, deze tegen kwijtschrift, geldig mogen nederleggen bij onze gewestelijke afge vaardigden of bij de plaatselijke agenten van Handelsbank deelmakende van ons Comiteit, welke zich dan zullen belasten bedoelde titels aan de Banken door de Handelsrechtbank van Gent aangewezen, over te maken. Om aangenomen te worden als schuld eischers en ten einde aan de stemming te mogen deelnemen moeten de belanghebbende vóór 24 Mei aanstaande hunne titels neder leggen. De afgevaardigden van ons gewestelijk Verweercomiteit zullen zich kosteloos ter be schikking der Schuldeischers houden in ons Secretariaat te Yper, Diksmuidestraat nr 34, alle werkdagen van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Te Poperinghe, Duinkerkestraat nr 2, den Maandag, Dinsdag, en Vrijdag, telkens van 10 tot 12 uur, en van 14 tot 17 uur. Centraal Bestuur van het Verw eer comiteit voor West en Oostvlaanderen, Brabant en Antwerpen. der slachtoffers zelf zijn, is men alhier ervan stellig overtuigd dat het ongeval aan de slachtoffers niet te wijten is. Het waren geen buitzoekers, maar welstellende personen die om den tijd wat aangenaam te verdrijven een kleine wandeling hadden ondernomen De plaats van het ongeluk vertoont ook niet de minste sporen eener houwitserontploffing., zoodat men van oordeel is dat deze moordda dige ontploffing door een gevaarlijk buisje of een ander klein voorwerp moet veroorzaakt zijn. Dichtbij de plaats waar de vier vermink te lijken gevonden werden, staat een duitsche onderstand die slechts een halve meter boven den grond uitsteekt en vol water staat. Heb ben de wandelaars uit voorzichtigheid, om latere ongelukken te vermijden, het gevonden tuig door de opening van den onderstand in het water willen werpen en is het tegen den wand ervan ontploft, of hebben zij er bij toe val al wandelen op gestampt Niémand zal het uitwijzen. In alle geval een dingen staat vast, en 't is juist hetgeen onze landelijke bevolking zoo bevreesd maakt, namelijk dat zij dertien jaar na den oorlog nog aan derge lijke gevaren is blootgesteld. Een droevige bijzonderheid is dat de twee- gebroeders Verhelst pas over een paar maan den uit Amerika waren terug gekomen om hier samen hun dienst in het leger te doen en daarna terug naar Amerika te vertrekken. De begrafenis der vier slachtoffers had Maandag laatst te Langemarck plaats, onder een machtigen toeloop van volk. De droevige uitvaart dezer vier jeugdige slachtoffers, die zoo wreed en onverwachts het leven werden benomen, miek diepen indruk op al de aanwe zigen die nog gansch onder de geweldige ont roering waren van al het uitgestrekte dezer onherstelbare en vreeselijke ramp. Op O. H. Hemelvaart, Donderdag 5 Mei,, te 2 uur fietstocht naar het zuiden van Ieper.- Wegwijzer leper Kemmèl Wulver ghem Wytschaete Oosttaverne Hol— lebeke Zwarteleen Hoogte 60 Zille- beke Zillebeke vijver leper. Afstand ongeveer 35 Km. De tocht gaat langs goede grintwegen. Fietsers, op postTe 2 uur aan 't Belfort. De V.T.B.*r8die op Maandag, 9 Mei, een voorbehoudene plaats begeeren op den Dyver te Brugge, om de H. Bloed-processie te zien, moeten hun naam opgeven bij een der verte genwoordigers tegen Woensdag, 4 Mei e. k. Semaine boursière trés calme sans faits- bien marquants a signaler. Le public reste sur la réserve et il est plus que probable qu'il ne s'en départira pas de si tót les quelques transactions- qui alimentent le marché pro- viennent de professionnels qui profitent d'unj marché creux pour exploiter une situation, soit de ventes forcées. L'élément baissier continue toujours ses attaques et il ressort bien clairement des situations de liquidation que le découvert reste trés important. Ville de Bruxelles On annonce un emprunt de frs i5o millions du type 6 net au cours d'émission de 99 y» °/j a 10 ans. Crégéco L'exercice ig3i se solde par une perte de frs 5.000.000 environ, on s'attend a une réorganisation du capital. Provinciaux de Naples Le bénéfice de l'exercice est supérieur au précédentle di- vidende sera mair.tenu a frs 9 brut. Bruxelloise d'Autó Transport le dividende serait de frs 25 net contre frs 3o Traction et ElectricitéLes bénéfices de l'exercice ig31 de ce trust sont a peu prés égaux aux précédents et le dividende sera maintenu au même taux pour les titres anciens les titres nouveaux n'intervenant que pour l'exercice suivant la capitalisation ressort a environ 4 Nous trouvons au bilan une forte augmentation du portefeuille provenant du fait de la reprise des titres d électricité, cédés par la Société Générale de Belgique ceux ci n'unt pas encore donné de revenus et les rentrées escomptées de ce fait pour l'exercice en cours permettraient de maintenir le dividende ig32 pour tous les titres du nouveau capital augmenté récem- ment pour rémunérer la cession ci-dessus. Union Minière du Haut Katanga Cette société continue a réduire son personnel européen et indigène par suite de l'accord ramenant sa production a 40.000 tonnes il ne serait toutefois pas question de fermer complètement les installations de Panda.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 8