HOLLANDIA Tram Yper-Kemmei Ypersche Voetbalkroniek en Kemmel-Waasten Liefhebbers Fotografen 6 Rede van den heer H. Castrique Rede van den Heer Bracqué, Beker Dyserinck Le meilleur des Yoghourts Dépöt unique a Ypres Melle R. D'hont, 6, Rue de la Station De Circus Tondeurs te Yper VICTOR BONNY 16, Hondstraat, 16, YPER ontvangen. En de jeugd heeft zich zoowel verzet dat die reis naar Wytschaete hen nog lang in het geheugen zal blijven. Hieronder laten wij de uitgesproken rede voeringen volgen Burgemeester van Wytschaete Geachte Leden der Muziekmaatschappij Ypriana, Als Burgemeester der Gemeente, en in naam der 11 gezetenen, is bet mij een zoeten en aangenamen plicht.de beroemde Harmonie Ypriana uit Yper in ons midden Welkom te heeten. Deze maatschappij houdt er aan, den oproep onzer Gemeentefanfare te beantwoor den, en zoo den broederband, welke zij ge smeed heeft, met reeds eene eerste maal in ons midden te komen, te hernieuwen en nauwer toe te halen. Voor ons is het eene groote eer, haar nog maals te mogen begroeten en te genieten van hare zoo geroemde en kunstvolle muziek- concerten, en dit ter gelegenheid der inhuldi ging onzer prachtige kiosk, die het zinnebeeld moet zijn van kunst en broederliefde, voor ons en onze nakomelingen. Ook druk ik de hoop uit dat wij nog meer malen, uwe geëerde Maatschappij, in ons midden zullen ontvangen, en verzeker u de tolk te zijn onzer bevolking, met u onzen welgemeenden dank toe te sturen, en tot weerziens. Voorzitter der Gemeentefanfare. Mijne Heeren, De taak welke mij vandaag te beurt valt, vervult mij met vreugde. Door het voorzitten van de plechtige inhul diging van deze nieuwe kiosk, ben ik gelukkig mij te scharen aan de zijde van mijne mede werkers van dit schitterend feest. Mijn eerste woord zij een woord van dank aan de Harmonie Ypriana, die, zoo welwillend ons feest met hare tegenwoordigheid heeft komen vereeren. Ik bedank den heer Voor zitter en zijne Commissieleden die eraan ge houden hebben aan de spelende leden onze uitnoodiging voor te leggen, 'k Ben ook ver heugd dat deze uitnoodiging bij allen beant woord werd met ja, wij trekken naar Wytschaete. Ook mag Ypriana bij hare feesten op onze medewerking rekenen. Om te sluiten een welgemeend en herte lijk proficiat aan den heer Deridder, be stuurder, alsook aan al de uitvoerende leden voor het prachtig kunstconcert hier opge- discht. Waarlijk Ypriana mag aanzien en uitgeroepen worden als de beste Harmonie van ons Arrondissement en omliggende. Ik eindig met den kreet Leve Ypriana. C. S. YPER 4 WAEREGHEM SP. 2 Wie had ooit durven denken dat de beker Dyserinck door de rood-witten zou veroverd worden Nochtans is het, sedert Zondag laatst, een voltrokken feit, want de kampioe nen van reeks A hebben moeten onderdoen voor deze van reeks B, en het zoo gewenscht a bekertje in de goede Yperstede achterlaten. Mannen, hartelijk proficiat om uwe prachtige overwinning, gij hebt u waarlijk overtroffen en eens ter dege getoond dat gij voetballen kunt. Want de afwezigen zullen het zich bitter beklaagd hebben, als wanneer zij zullen ver nomen hebben, welk voetbalgerecht ons door de twee elftallen werd opgedischt. Onzen besten dank ook aan de spelers van Waere- ghem Sp., voor hun «fair» optreden en het sportief aannemen van hunne nederlaag, 't Is scheidsrechter Decru die met de leiding der partij gelast is. Hij stelt de volgende ploegen in lijn, nadat de kapiteins zich wederkeerig bloemen aangeboden hebben Waereghem Sp. Demunter Thienpont 't Jolle Desmet A. Vandenbroucke Pauwels Dendas, Desmet F., Desmet J., Vandewiele, [Demeyere. C. S. Yper Rotru, Vanlimburg, Ververeken, Cherchye, [Vansevenant. Dumortier Bourdeaux Molein Deplancke Dechievre Man;onneau De match is nauwelijks ingezet, of men imerkt dadelijk dat beide tegenstrevers zich ongemeten in den strijd zullen werpen. Van sevenant geeft, van op zijn lijn, gepast in, Seppen Vanlimburg zet er zijn kop onder en Demunter is reeds voor de eerste maal gesla gen aan de 3e minuut. Het antwoord laat zich echter niet wachten. De Gaverbeekzonen zetten op, met een reeks passen geraken zij tot bij ons doel en Desmet J. doet Marqon- neau insgelijks visschen. Rood - wit trekt wederom moedig op en Demunter moet tus- schenkomen op schieten van Rotru. Nesten wordt ook op de proef gesteld en trekt zich met eere uit den slag. Doch de rood groenen dringen aan en het leder landt in ons doel aan door toedoen van Vandewiele, 1 - 2 aan de 7e minuut voor Waereghem. Nu echter begint zich de schoonheid van het spel te ontwikke len. De voorwaartsen verrukken ons door hun samenspel, de halflijnen ondersteunen zooveel zij kunnen, terwijl de verdedigingen alles terugzenden. Dechievre redt in extremis een welgericht doelshot. Een vooruitrukken der onzen wordt moeilijk ontzet, want staak en beenen helpen Demunter om zijn kooi te vrijwaren. Op aanval langs Cherchye - Van sevenant, begaat Thienpont hands in de ge vaarlijke zóne Deplancke schiet prachtig naar 't doel, maar de keeper heeft het leder te stekken. Rood-wit dwingt den eersten hoek schop af, die een schermutseling teweeg brengt. Weldra volgt een tweeden corner en menige kop zet zich onder 't leder, dat de kooi niet in wil. Eindelijk worden onze pogingen beloond, daar Rotru de bal in De munter's heiligdom doet aanlanden aan de 40e minuut. Meer nog, op openingszet van Ververcken, levert Rotru naar het midden en Vanlimburg net nummer drie een weinig vóór de rust. Na de koffie zetten de rood-witten de eerste aanvallen in en dwingen hoekschop af welke ontzet wordt. Een persoonlijke poging van Ververeken wordt door Thienpont in corner gered. Waereghem, het gevaar inziende, zet nu alle zeilen open. Een eerste hoekschop wordt hun toegestaan, welke Nesten met de vuisten ontzet. De bezoekers dwingen hun spel op en onze achterhoede, op de hoogte harer taak, breekt evenwel alle stormloopen. Op ontsnappen van Rotru kopt Ververeken prachtig, maar de bal vliegt boven Demunter's doel. De Gaverbeekzonen willen kost wat kost den gelijkmaker binnen zenden. Zij doen aanval op aanval, bekomen twee hoekschop pen, maar Dechievre en bijzonderlijk De plancke willen van geen liefde weten. Molein redt op mooie manier een bijna zeker doel. De onzen werken nu per uitschieten en zoo kan Rotru, op vooruitrukken der gansche voorlijn, nummer vier ter wereld brengen aan de 23' minuut. Waereghem dringt nog aan, doch zijn werken en zwoegen baten niet. Nes ten houdt een schoon shot op freekick. Een laatste hoekschop voor de roodgroenen levert niets op Een mooie aanval der Yperlingen wordt voor ingebeeld buitenspel stop gezet. Jammer genoeg, want kleine Rotru trok er juist van onder. Weldra nadert het einde en de score zal niet meer veranderen. De stand 4-2 blijft behouden en de onzen behalen een der schoonste overwinningen van het voetbal jaar. Daarmede brengen wij den beker Dyse rinck voor een jaar in ons bezit. Jongens, morgen komt Armentières bij ons op bezoek, geen twijfel of gij zult willen toonen dat gij uwen titel waardig zijt, en als onze vriend Michel mag optreden dan lacht de zege u gansch zeker tegen. Eindelijk is de datum vastgesteld. De lang verwachte ontmoeting «der Ypersche Brugge, lingen» gaat door op Zondag 22 Mei. Het behoeft niet gezegd dat iedereen het elftal zal willen aan 't werk zien en, naar genomen in lichtingen, zal het als volgt samengesteld zijn Deplancke E. Deplancke J. Renson R. Deplancke G., Heughebaert, Deplancke A. Deplancke L., Debuyser A., Vanderbouwhede [M., Deplancke Alb., Deplancke J. NEMO. 3 OOMOURT PA8TEURISË (Ne pas confondre avec les YOGHOURTS stérllisés). Ter gelegenheid der feesten te Kemroel op Maandag 16 Mei 1932, (2* Sinxendag), zullen de volgende pleiziertreinen ingericht worden. Prijs heen en terug 5 Frank. ÏPER Statie V 9.30 i3.io 1405 i5.3o 18.00 KEMMEL Dorp A 9 55 i3.35 i5 3o 15 55 18.2$ KEMMEL Dorp V 1405 14.40 16 i5 1800 19.35 ÏPER Statie A 14.35 i5.io 1640 18.3o 20.00 N. B. Geen stilstand aan de tusschen- statiëa. De andere treinen volgen de ge wone uurtabel. Kemmel V 11.35 Warnêton Pont Rouge D i3.35 Wytschaete 11.5o Messines i3.5o Meessen I2.o5 Wytschaete 14.05 Waasten Pont Rouge A 12.20 Kemmel A 14.20- Stilstand aan de tusschen statiën. Arrêt aux stations intermédiaires. Deze week heeft de groote CircusTondeurs,. die een omreis doet in België, gedurende eens-' viertal dagen in onze stad verbleven en er wat levendigheid en afwisseling gebracht. Die vermaarde circus, die wij hier voor' de eerste maal te zien kregen, mag waarlijk met de naam van groot circus bestempeld worden, niet zoozeer om zijn afmetingen die niet veel grooter zijn dan van de circussen die men hier gewoonlijk op de foor ziet, maar vooral door de hooge kunstwaarde zijner voorstellingen en door de zoo goed verzorgde en uitgelezen nummers die er uitgevoerd worden. Geen ophefmakende reklaam, geen ijdef praalvertoon noch grootsprekerij, maar een. reeks artisten, acrobaten, athleten, equilibris ten, clowns, muzikanten, schoone en goed gedresseerde paarden en dies meer, wier ver bazende krachttoeren, prettige grappen en. kunstige werkzaamheden de moeilijksten. bevredigen. De vertooningen van dezen reeds zoo - gunstig gekenden circus zijn een onafgebroken reeks van de meest afwisselende nummers^, met daartusschen in het optreden van een. drietal clowns die door hun leuke toeren groot en klein hartelijk weten te verlustigen. Ze vor men in een woord een echt familiespektakel,- zooals wij er nog maar zelden te zien kregen en waar iedereen zich gedurende drie groote uren ten zeerste kan vermaken. Ook waren al de toeschouwers het eens om met den mees ten lof over de voorstellingen van den Ci-cus Tondeurs te spreken en verklaarden zich overvoldaan van den aangenamen avond er doorgebracht. Niettegenstaande de komst van den Circus Tondeurs geen weken op voorhand door groote plakbrieven aangekondigd was, zooals dit meestal het geval is, niettegenstaande den huicigen moeilijken tijd, toch was, buiten alle verwachting, de eerste vertooning reeds zeer druk bijgewoond en het aantal toeschouwers groeide nog eiken avond aan. Dit feit alleea getuigt van de degelijkheid der voorstellingen van den Circus Tondeurs en is welsprekender dan de grootste lofwoorden. Het bestuur, en hiervoor hoeft het bedankt te worden, heeft ook een mooi gebaar gehad voor dezen die thans het meest van de crisis te lijden hebben en ook het meest van alle ple zier en verzet beroofd zijn, namelijk de werk- loozen, met ze aan halven prijs toe te laten en ze alzoo in de mogelijkheid te stellen eens van dit buitenkansje eener circusvoorstelling te genieten. De doortocht van den Circus Tondeurs .heeft hier te Yper den besten indruk nagelaten. Voor het ontwikkelen, afdrukken en ver- grooten van uwe Filmen en Fotoplaten wendt U tot het huis waar U spoedig en voordeelig zult bediend worden. Specialiteit voor het aftrekken, vernieuwen, vergrooten, retoucheeren van alle portretten en foto's. Verkoop van kaders en schilderijen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 6