- het ypersche- la région d'yp re£> Zondagrost - Repos dominical Wekeiijksch Overzicht 13' Jaargang, Nr 6 - 14 Mei 1932 13' Année, N° 6 - 14 Mai 1932 Bijvoegsel Supplément Eervolle Onderscheidingen Hoogdag van Sinxen Plechtige Communie Cathédrale de Saint Martin Process ie Bedanking©^ Heer Isidoor KERRINCKX Monsieur Jules VAN EENAEME Heer Jules VAN EENAEME t ZIELMISSEN Terwijl verleden week met genoegen besta tigd werd dat de algemeene verkiezingen in Frankrijk met kalmte verloopen waren, komt er al met eens een afschuwelijke moord op den voorzitter der Republiek een rouw floers te werpen over het land De heer Dou- mer, voorzitter der fransche Republiek, die bij zijn volk en bij de algemeenheid der ande re landen algemeen geacht werd, wordt op laffe wijze, bij een vreedzaam bezoek aan de boekententoonstelling der oud strijders, door een fanatieker neergeschoten. De teraard- bestelling van den overledene is echter nog niet geschied of Frankrijk begroet reeds een nieuwen voorzitter. De heer Albert Lebrun, die een buitengewoon knap man is, en die zooals de verkiezing het uitwijst, het algemeen vertrouwen geniet, komt als voorzitter geko zen te worden met 633 stemmen op 777. Met al dat, werden de andere politieke ver kiezingen eenigszins uit het oog verloren. Zooals wij reeds verleden week zegden, was er bij de eerste kiesbeurt een schuiving naar links. Bij de tweede beurt werd dit nog ster ker de radikalen wonnen 47 zetels en de socialisten 21. Daardoor bekomen de uiterste linkerzijden de meerderheid. Hier zooals in menig ander land is die verandering der kie zers grootendeels te wijten aan de algemeene mistevredenheid. De Regeering die het be stuur in handen heeft, kan, over 't algemeen niet iedereen tevreden stellen. Dat is nog moeilijker in de huidige ongewone omstandig heden. Dan hebben de mindere partijen het schoon om al den last en de misnoegdheid op den rug der leidende partij te schuiven en zoo slaan de kiezers over van de eene strek king naar de andere. Nochtans mag men zeg gen dat het brutale optreden der uiterste par tijen ver uitgesleten is en dat er overal meer toegevendheid zichtbaar is, zoodat men zich toch aan gematigheid mag verwachten. De verkiezing van den nieuwen voorzitter, die heel andere politieke gedachten heelt en toch met zulke meerderheid verkozen werd, is daar reeds een voorbeeld van. Het geschil tusschen Japan en China schijnt zich volkomen bij te leggen. De Japan- sche Regeering heeft besloten al de legers van Changhaï teiug te trekken binnen de maand. Verschillige divisies Japansche troepen wer den reeds ingescheept en naar hunne basis vervoerd. Daarenboven werd er beloofd dat geene enkele beweging of tusschenkomst van 't leger meer zou toegelaten worden zoolang de Chineesche Regeering zijn eigen legers houdt buiten de afgebakende lijn van 20 kilo meter, zooals overeengekomen is. Van een anderen kant ziec Japan zich verplicht nieuwe versterkingen te sturen naar Mandsjoerije, omdat de nieuwe Regeering aldaar nog niet bij machte is de rooversbenden, die het land onveilig maken, in bedwang te houden. Ook zijn de Japansche uitbatingen en instellingen aldaar nog steeds in groot gevaar en het leger moet voldoende zijn om ze te beschermen. In Duitschland kregen wij in den Reichs tag een welsprekend staaltje van de eensge zindheid die er na de jongste verkiezingen heerscht. Op zeker oogenblik stond gansch de vergadering in rep en roer en men werd er bijna handgemeen, als onder een bende los bandige schooljongens. En dat alles omdat Hitier aan Generaal Groener ten laste legde dat hij anti vaderlander was en daarop kwam de generaal met doorslaande bewijzen voor den dag dat de grootste vijand van het vader land Hitier zelf was. Ik betwijfel niet, zegde hij, dat de racistische troepen vaderlandsliefde hebben, maar hunne kopstukken zouden alles omverwerpen en daarvan heb ik de bewijzen. Daarop gaf hij lezing van zulke getuigschriften en het gejoel herbegon. De ontwapening wordt nog steeds druk besproken te Geneve. Om de zwaarte der ge oorloofde artilleriestukken, die zouden toege laten worden, te bepalen, hoorde men niet minder dan 23 redevoeringen. En men vond na dien woordenvloed nog geen akkoord. Er werd een voorstel neergelegd door onzen bel- gischen vertegenwoordiger om de draagkracht der geooi loofde kanonnen te beperken op i5 kip. Dit werd gesteund door verschillige invloedrijke landen, en onder meer door de Vereenigde Staten. RIK. Werden benoemd tot Officier in de Leopolds orde Mgr. H. Lamiroy, bisschop van Biug- ge, en tot Ridder in zelfde Orde M. Oscar Depuydt, naziener der Registratie en der Do meinen, te Yper. Wij bieden hen eerbiedig onze welge- meendste gelukwenschen De Plechtige Hoogmis, te 10 u, in Sinl Maartenskathedraal zal opgeluisterd worden door de uitvoering der driestemmige mis van Van Hulse, met begeleiding van orgel en orkest. 's Namiddags, te 3 u., Sol. Vespers en Lof, waaronder sermoen door Eerw. Heer De Bouverij, leeraar aan het St-Vincentscollege. In de vier parochiën van de Stad zal de indrukwekkende plechtigheid der Plechtige Communie plaats hebben op Zondag 22 Mei. Dimanche x5 Mai, Fê:e de Pentecöte, a la Grand'Messe de 10 h sera exécutée par la Chorale Mixte de St Martin, avec accompa gnement d'orgue et d'orchestre, la Messe a trois vois de Van Hulse. La solennité de la Communion Solennelle dans les quatre paroisses de la ville aura lieu, le 22 Mai prochain, Dimanche de la Trimté. Naar het verlangen van vele Yperlingen zal dit jaar de zeer. schoone processie ter eere van het Kind Jezus van Praag wederom uit gaan op ZONDAG 19 JUNI. Weerom zal het een bonte en ingetogen optocht zijn van al de kinderen ter eere van hun kleinen Koning. Het stedelijk Brandweerkorps van Yper, en de vrienden en kennissen die er zoo talrijk aan gehouden hebben de begrafenis plechtig heden bij te wonen, worden bij deze bedankt voor de blijken van deelneming door hen be toond tijdens het afsterven van Oud Pompier der stad Yper. Van wegens zijne kinders en kleinkinders. Jufvrouw Marguerite Vanhee Heer en Vrouw Marcel Markey-Vanhee en kinders Heer en Vrouw Joseph Penicaud- Vanhee en kinders Heer en Vrouw Emile Pinte-Capoen en kinders Heer en Vrouw Auguste Vanhee-Vancoillie, danken vrienden en kennissen voor hunne deelneming in het verlies dat zij komen te onderstaan door het afsterven hunner geliefde moeder, schoonmoeder, grootmoeder, zuster, schoonzuster en tante VROUW OCTAVIE CAPOEN Weduwe van Heer Emiel Vanhee. Vrouw Weduwe Celestin Harteel-Delbaere De kinders van wijlen Heer en Vrouw Eugène Leciercq-Delbaere De kinders van wijlen Heer en Vrouw Eugène Tasseel Delbaere De kinders van wijlen Heer en Vrouw Emmanuel Florentyn- Delbaere Vrouw Weduwe René Vanbesien-Vermeulen, melden met droefheid het afsterven van hunne teerbe minde zuster, schoonzuster en moei Vrouw Louise Delbaere Weduwe van Heer Hippolyte Vanbesien geboren te Yper, den 21 April 1847, en aldaar godvruchtig overleden, den 7 Mei 1932. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. De Apotheek van La Pharmacie de Mr HOUTEKIER Meenenstiaat o— Rue de Menin is ALLEEN OPEN op Zondag 15 Mei reste seule ouverte le Dimanche 15 Mai en Maandag 16 Mei, (2' Sinxendag). et Lundi 16 Mai, 2Jour de la Pentecöte). Madame Jules Van Eenaeme, née Marie Alleman Messieurs Armand et Hilaire Van Eenaeme Mademoiselle Simonne Van Eenaeme Monsieur Alois Van Eenaeme et sa familie La familie Alleman, ont la profonde douleur de faire part du décès de leur époux, père, fils et parent bien aimé Brigadier du Corps des Pompiers d'Ypres Décoré de la Médaille d'Argent de l'Ordre de Leopold II de Ia Médaille Civique de lre Classe et de la Médaille Commémorative du Centenaire. Né a Roulers, le 26 Novembre 1879 et pieusement dêcédé Ypres, le 13 Mai 1932. Le service funèbre, suivi de l'inhumation, aura lieu en l'église paroissiale de St-Nicolas, le Lundi de la Pen tecöte, 16 Mal, a 9 1/2 heures. Réunion A l'église. Les amis et connaissances qui, par oubli,. ne recevraient pas de lettre de faire part,- sont priés de considérer le pré sent avis comme en tenant lieu. Chaussée de Vlamertinghe, 2, Ypres. Vrouw Juies Van Eenaeme, geboren Maria Alleman Heeren Armand en Hilaire Van Eenaeme Jufvrouw Simonne Van Eenaeme Heer Alois Van Eenaeme en familie De familie Alleman, melden met droefheid het afsterven van hunnen teerbeminden echtgenoot, vader, zoon en bloedverwant Brigadier der Ypersche Pompiers Vereerd met de Zilveren Medalie der Orde van Leopold II de Burgerlijke Medalie van le Klas en de Herinneringsmedalie van bet Eeuwfeest. Geboren te Rousselare, den 26 November 1879, 'en god vruchtig overleden te Yper, den 13 Mei 1932 De lijkdienst, gevolgd van de teraardbestelling, za! plaats hebben in de parochiale kerk van St-Niklaas, Maandag 16 Mei (2e Sinxendag), om 9 1/2 uur. Vergadering in de kerk. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen, worden verzocht dit bericht ats dusdanig te aanzien. Vlamertinghesteenweg, 2, Yper. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bii te wonen die zal gezongen worden op Zondag 15 Mei, cm 8 1/2 uur, in Sint Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Engel GLORIE. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 15 Mei (Sinxen), om 9 u., in Sint-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vrouw Eugenie COACHE Echtgenoote van Heer Georges Hollevoet. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Maandag 16 Mei (2° Sinxen dag), om 9 uur, in de kerk der EE. Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Vrouw Rachel BEUN Echtgenoote van Heer Héliodoor VIAENE, Bascule, 49, Yper. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd het JAARGETIJDE bij te wonen dat zal ge zongen worden op Woensdag 1& Mei, om 9 y» uur, in Sint Jacobskerk, tot zielelafenis van Vrouw Clétnence GRISON Weduwe van Heer Henri GESQUIERE van wege de kinders. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen, worden op Zondag 22 Mei, om 8 1/2 uur,, in Sint-Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Joseph OSS1EUR. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 29 Mei, om 11 y» uur, in St-Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Heer Maurice DUMORTIER Yper-Hoekje.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 9