Het slachten van Dieren Gemeente Vlamertinghe Uitslag van den VeeprijsKamp 4 I' PRIJSKAMP Stierekalvers ingeschreven in 't geboorteboek van het veekweeksyndicaat. (i7 Mededingers). Ie prijs3o fr. en eeremetaal aan Godfried Roorijck, Vlamertinghe. 2® prijs 25 fr. en eeremetaal aan Emiel Steelandt, Vlamertinghe. 3® prijs 20 fr. en eeremetaal aan Em. Verraes, Vlamertinghe. 4® prijs i5 fr. aan Arthur Deraedt, Dicke busch. 5® prijs 10 fr. aan Maurice Derijcke, Elverdinghe. 6l6 prijs 10 fr. aan Emiel Del va, Vlamer tinghe. 7® prijs 10 fr. aan Emiel Verraes, Vla- tinghe. 8e prijs 10 fr. aan Emiel Steelandt, Vla mertinghe. 9* prijs 10 fr. aan. Emiel Delva, Vlamer tinghe. ioe prijs 10 fr. aan Michel Boeraeve, Vlamertinghe. II' PRIJSKAMP Stierekalvers hebbende al hunne melktanden. (7 Mededingers). i' prijs 40 fr. en eeremetaal aan Syndi caat Poperinghe. 2® prijs 35 fr. en eeremetaal aan Syndi caat Dickebusch. 3e prijs 3o fr. en eeremetaal aan Maurice Derijcke, Elverdinghe. 4e prijs 25 fr. aan Auguste Vermeersch, Elverdinghe. 5' prijs 20 fr. aan Cyriel Clays, Vlamer tinghe. IIP PRIJSKAMP Stieren met 2 tanden en meer. (6 Mededingers). ie prijs 40 fr. en eeremetaal aan Quaghe beur Henri, Poperinghe. 2e prijs 35 fr. en eeremetaal aan Dochy Jules, Reninghelst. 3e prijs 3o fr. en eeremetaal aan Monker- hey Hector, Dickebusch. 4* prijs 25 fr. aan Syndicaat Vlamertinghe. IVe PRIJSKAMP Jaarlingvaarzen (16 Mededingers). l-e prijs 40 fr. en eeremetaal aan Delobel Maurice, Brielen. 2e prijs 35 fr. en eeremetaal aan Catteeuw Wed®, Reninghelst. 3e prijs 3o fr. en eeremetaal aan Verraes Emiel, Vlamertinghe. 4® prijs 25 fr. aan Steelandt Emiel, Vla mertinghe. 5' prijs 20 fr. aan Hahn Emiel, Vlamer tinghe. 6® prijs i5 fr. aan Desmedt Camiel, Vlamertinghe. 7® prijs i5 fr. aan Desmedt Camiel, Vlamertinghe. 8® prijs 10 fr. aan Desmedt Camiel, Vlamertinghe. 9® prijs 10 fr. aan Vanhecke Remi, Vlamertinghe. V® PRIJSKAMP Vaarzen met 2 tanden. 15 Mededingers). i' prijs 40 fr en eeremetaal aan Steelandt Emiel, Vlamertinghe. 2® prijs 35 fr. en eeremetaal aan Cyriel Vermeulen, Dickebusch. 3® prijs 3o fr. en eeremetaal aan Remi Lemabieu, Vlamertinghe. 4® prijs 25 fr. aan Henri Decostere, Dickebusch. 5® prijs 20 fr. aan Emiel Delva, Vlamer tinghe. 6® prijs i5 fr. aan Emiel Verraes, Vla mertinghe. 7® prijs i5 fr. aan Desomer Karei, Renin ghelst. 8' prijs 10 fr. aan Emiel Steelandt, Vla mertinghe. .9® prijs 10 fr. aan Emiel Verraes, Vlamer tinghe. VI® PRIJSKAMP Vaarzen met 4 en 6 tanden. (11 Mededingers). 1® prijs 40 fr. en eeremetaal aan Catteeuw W®, Reninghelst. 2® prijs 35 fr. en eeremetaal aan Top Omer, Vlamertinghe. 3® prijs 3o fr. en eeremetaal aan Catteeuw W® Reninghelst. 4® prijs 25 fr. aan Verraes Emiel, Vlamer tinghe. 5' prijs 20 fr. aan Steelandt Emiel, Vla mertinghe. 6® prijs i5 fr. aan Vanhecke Remi, Vla mertinghe. 7® prijs 10 fr. aan Steelandt Emiel, Vla mertinghe. VII® PRIJSKAMP Melkkoeien (38 Mededingers). 1® prijs 5o fr. en eeremetaal aan Derijcke M., Elverdinghe. 2® prijs 45 fr. en eeremetaal aan Mon- kerhey H., Dickebusch. 3® prijs 40 fr. en eeremetaal aan Delobel M. Brielen. 4S prijs 3o fr. aan Dochy W®, Poperinghe. 5® prijs 3o fr. aan Catteeuw W®, Renin ghelst. 6® prijs-25 fr. aan Vanhecke R., Vlamer. 7® prijs 20 fr. aan Vanhecke R., 8' prijs i5 fr. aan Verraes Em., 9® prijs i5 fr. aan Steelandt Em., 10® prijs i5 fr. aan Hahn Em., 11® prijs i5 fr. aan Delva Jules, 12® prijs: i5 fr. aan Catteeuw W®, Renin ghelst. i3® prijs i5 fr. aan Delva Emiel, Vlamer tinghe. 14" prijs i5 fr. aan Monkerhey Hector, Dickebusch. 15® prijs i5 fr. aan Steelandt Emiel, Vla mertinghe. VIII® PRIJSKAMP (10 Mededingers). Loten van minstens 3 vrouwelijke dieren. i® prijs 60 fr. en eeremetaal aan Catteeuw W®, Reninghelst. 2® prijs 5o fr. en eeremetaal aan Mon kerhey H., Dickebusch. 3e prijs 40 fr. en eeremetaal aan Steelandt Em., Vlamertinghe. 4® prijs 3o fr. aan Em. Steelandt, Vla mertinghe. 5" prijs 3o fr. aan Em. Verraes, Vlamer tinghe. A an den heer Minister van Landbouw werd door den heer Senator A sou de volgende vraag gesteld I. In uitvoering van de wet van 22 MaarfT 1929 op de dierenbescherming heeft het koninklijk besluit van 28 Juni 1929 de wijze van slachten geregeld. Het bepaalt dat het verboden is de slachtdieren te kelen zonder ze vooraf te hebben bedwelmd en het duidt aan hoe de bedwelming moet gebeuren, eens deels voor het grootvee en de paarden, ander deels voor de kleine dieren. In beide gevallen moet de bedwelming geschieden door middel van kolslagen. De pers bracht verslag uit over proeven die op i3 April jl. genomen werden in het ge meentelijk slachthuis te Gent, om de slacht dieren electrisch te bedwelmen. Deelectrische bedwelming geschiedt door middel van een zeer gemakkelijk te hanteeren en niet duur toestel het verbruik aan stroom is onbe duidend. Van den anderen kant is deze methode oneindig menschelijker dan het dol len. Men verzekert dat de slachthuizen van de Brusselsche agglomeratie deze toestellen zullen gebruiken. Zou de minister er het algemeen gebruik niet kunnen van voorschrijven, althans in de openbare slachthuizen Zou hij er zich tevens niet kunnea van vergewissen of het koninklijk besluit van 28 Juni 1929 overal wordt nage leefd Men verzekert mij dat in vele gemeen ten de kalveren en schapen nog steeds worden gekeeld zonder voorafgaande bedwel ming. Is het niet mogelijk hierover een zeker toezicht in te richten II. Op 26 Juni 1928 richtte ik tot den minis ter van landbouw een vraag over de moge lijkheid het gebruik te regelen van veerklem- men, die buitengewoon wreed zijn en het gevangen dier afgrijselijk doen lijden en een langen doodstrijd bezorgen. De minister antwoordde mij op 19 Juli dat hij voornemens was het gebruik van deze klemmen te regelen. Welk gevolg werd aan deze goede voor nemens gegeven Antwoord I. De bedwelmingsmethoden bij middel van den electrischen stroom zijn tot nu toe slechts toepasselijk op kleine slachtdieren (varkens, kalveren, schapen, gei ten) en zijn onvoldoende voor groote dieren. Het koninklijk besluit van 28 Juni 1929, in zijn artikel 3, laat het gebruik van electrische apparaten voor bedwelming der kleine dieren toe. Het schijnt voorbarig het stelsel alge meen verplichtend te maken, ten eerste om dat de toepassing ervan nog verbeterd zal worden en vervolgens omdat de inrichting in zekere slachthuizen, waar afzonderlijke slacht- vloeren bestaan, nog al kostelijk is, vermits er een apparaat in ieder lokaal moet aangebracht worden. In 't algemeen wordt het koninklijk besluit van 28 Juni 1929 goed nagekomen. De inspec teurs van den veeartsenijkundigen dienst heb ben opdracht het toepassen der voorschriften in zake afmaking van slachtdieren streng te bewaken. II. Krachtens artikel 11 van het koninklijk besluit van 25 October 1929, is het ten allen tijde verboden, om de vogels te vangen, te dooden of te verdelgen, zich te bedienen van klemmen die den gevangen vogel kunnen doo den of kwetsen. Evenwel mogen de titelhouders van het jaohtrecht en hunne beêedigde wachters ge bruik maken van klemmen voor het verdel gen der schadelijke vogels, vermeld in artikel 3 van dit besluit. Het gebruik van de paalklem blijft echter ten allen tijde verboden. Anderzijds werd de aandacht van den heer Minister van Financiën gevestigd op de tak sen die de noodslachtingen van vee treffen, en waarvan algemeen de afschaffing ge- wenscht wordt. Immers, die maatregel kan moeilijk ver- rechtvaardigd worden, daar ingeval van nood- slachting van vee, het de landbouwer zelf is die een groot verlies ondergaat. Hij verkoopt gedeeltelijk het afgemaakte vleesch en, boven het verlies, bedraagt de taks tot een vijfde van de waarde. Hier volgt het antwoord van den heer Minis ter. Men zou de afschaffing willen van de taxe van fr. 0.242 fr. per kilogram levend gewicht van het dier, eischbaar ter gelegenheid van de noodslachting van een slachtbeest. Ingesteld door artikel 70 der wet van 2 Janua ri 1926 en door het koninklijk besluit van 26 April 1926, genomen tot uitvoering van arti kel 71 der wet van 2 Januari 192b (wetboek der met zegel gelijkgestelde taxes, artikels 20 en 21 algemeene verordening op zelfde taxes, artikel 34'), heeft die taxe een forfaitair karakter ze omvat het samenstel der over drachten waarvan de dieren het voorwerp zijn geweest of hebben kunnen zijn vanaf hunne geboorte of hunnen invoer, en waarvan het vleesch, na slachting, het voorwerp is of kan zijn. Het bedrag ervan is onveranderlijk, welk ook het aantal weze der overdrachten waar van de dieren of het vleesch het voorwerp geweest zijn of zullen zijn, en de taxe is eisch baar, zelf bij gemis aan allen overgang. Dientengevolge, kan er, in den huidigen stand der wetgeving, niet voldaan worden aan de door het achtbaar lid geuite vraag. Van den anderen kant, zou de vestiging eener taxe afhankelijk hetzij van de werkelijke waarde der geslachte dieren, hetzij van het waarlijk getal overgangen waarvan deze laatste of het vleesch dat ervan voortkomt het voorwerp kunnen zijn, zulke moeilijkheden bij inning en toezicht doen ontstaan, dat geenerlei wijzi ging van het forfaitair regiem in voege schijnt te kunnen beoogd worden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 4