13e Jaar, N° 9 - 4 Juni 1932 13e Année, N° 9 - 4 Juin Chambre de Discipline Le Coin des Abus HET YHEHSCHE Weekblad - v bet Arrondissement Yper w Ytmnlfllng der Geteisterden. Club*, enx Journal hebdomadaire de I'Arrondissement cT Ypres Beheer, Opstel en Aankondigingen 34. Boterstraat, 34, Yper Abonnement 18 far. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men kan tnuhrt/yen in alle Belgitahe pottkantoren Tel. 500 35 ct. het nummer Rédaction, Administration et Pabllcltè 34, rue au Beurre, Ypres Abonnement 18 fr. 00 par an Etranger 32 fr. 35 ct. Ie numéro Tél. 500 COMPOSITION DES NOTAIRES pour l'exercice 1932-1933 PrésidentMc Gaston Lahousse, Notaire a Ypres. Syndic Me Victor Pieters. Notaire a Reninghe. Rapporteur Me Pierre De Simpel, Notaire a Warnêton. Secrétaire Me Jacques Ramault, Notaire a Wervicq Trésorier M' Ernest De Cock, Notaire a Ypres. Membres Me Jules Vervisch, Notaire a KToorslede et Me Prosper Therry, Notaire a Neuve Eglise. Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper De aanstaande maandelijksche verga dering, van de Afgevaardigden der Bonden van geteisterden, zal plaats hebben op Zondag 12 Juni 1932, om i5 uur, in het Hötel Continental Statieplaats, te YPER. DAGORDE 1) Overzicht van den toestand. 3) De betaling der oorlogsschadever goedingen in titels. Al onze bondenen samenwerkende vennoot schappen en al onze gemeente - overheden worden dringend verzocht afgevaardigden naar de vergadering te zenden. Ingang vrij aan alle geteisterden. Fédération des Sinistrés de VArrondissement d'Ypres La prochaine réunion mensuelle, des Délégués des clubs de sinistrés, aura lieu le Dimanche 12 Juin 1932, a i5 heures, en 1'Hötel Continental Place de la Gare, A YPRES. ORDRE DU JOUR 1) Examen de la situation. 3) Le paiement en titres des indemnités 4e dommages de guerre. Toutes nos associations et nos coopératives et toutes les autorités communales sont in- stamment priées d'envoyer leurs délégués k la réunion. Tous les sinistrés sont admis. Handels- en Nijverheidskamer yper Gevolg aan de zoo merkwaardige en belang wekkende voordracht van den Heer Ingenieur Ros, bestuurder van den draadloozen Tele graafdienst te Ruysselede, en zijne vriende lijke uitnoodiging beantwoordende, heeft het Comiteit besloten op Zondag 5 Juni a. s. een bezoek te brengen aan den Uitzendings- post van Ruysselede. Het Bestuur rekent er op dat de leden eraan zullen houden in groot getal deze belangrijke en leerrijke reis mede te maken. Het bidt de bezitters van rijtuigen de reis met eigen middelen te doen en, zoo mogelijk, zelfs vrienden mede te nemen. Voor de leden die van deze kans niet zullen kunnen genieten, zal het Bestuur kosteloos een autocar te hunner beschikking stellen Het vertrek van al de rijtuigen zal te i3.3o uur stipt plaats grijpen aan het lokaal Hotel du Sultan Chambre de Commerce et d'Industrie Suite a l'intéressante et remarquable con férence que M. l'Ingénieur Ros, directeur de la station de T. S. F. a Ruysselede, est venu nous donner et répondant a son aimable invi tation, le Comité a décidé d'organiser le Dimanche 5 Juin une excursion au Poste d'Emission de Ruysselede. Le Comité se permet de compter sur une participation nombreuse. II prie les membres possédant une auto de faire le voyage par leurs propres moyens et de prendre, si pos sible, des amis avec eux. Quant aux autres membres, le Comité mettra gracieusement un autocar a leur disposition. Le départ de toutes les voitures se fera a i3 h. 3o précises du local Hötel du Sultan». La mitoyenneté des murs continue a surex citer le zèle des bureaux des Domaines. Les demandes de remboursement de ces bureaux ne chóment guère, et sont bien sou vent peu justifiées. Voici un cas typique entre mille Le propriétaire d'un mur mitoyen vit, dés les premiers temps après l'armistice, recon- struire par l'Etat, le mur de cloture de la mai- son voisine. Bien entendu, en homme honnête et loyal, voyant que l'Etat avait déja recon- struit son mur, il n'en fit pas mention dans l'inventaire de ses dommages de guerre. Aujourd'hui, on lui demande le rembourse ment de la mitoyenneté Que lui reste-t il a faire ?Ou bien prévenir les Domaines qu'il introduit une demande supplémentaire d'indemnité de dommages de guerre, en demandant d'être relevé de la dé- chéance pour introduction tardive. Evidem- ment, cela ne lui sera pas refusé. Ou bien répondre aux Domaines qu'il ne lui doitrien, l'Etat en reconstruisant d'office n'ayant fait que remplir une des obligations dont il s'était chargé. En cas de conflit, se laisser attraire. M ais quels ennuis II serait logique pour l'état de renoncer a. cette demande de remboursement, issue d'un malentendu, puisque de toutes faqons l'Etat devrait rendre ce que le sinistré aurait payé. Sinistrés quand serez vous tranquilles Quand serez-vous délivrés de cette épée de Damoclès, suspendue au dessus de vos têtes? Het Hoekje der Misbruiken De diensten der Domeinen houden zich nog gestadig bezig met de kwestie der man- deeligheid en de vragen tot terugbetaling, die van voornoemde bureelen uitgaan, volgen elkander op doch zijn zeer dikwijls niet gewettigd. Ziehier, ten andere, een geval dat daarvan een klaar blijkend bewijs is. De eigenaar van een helftemuur zag, bij zijne terugkomst korts na den wapenstilstand, den afsluitingsmuur van het naburig huis door den Staat herbouwen. Als eerlijk en rechtschapen man vermeldde hij dan ook dien muur niet meer in de opgave zijner gele den schade, daar hij geen vergoeding wilde eischen voor iets dat door den Staat zelf her steld werd. Doch nu komt men hem de terugbetaling dier mandeeligheid vragen I Wat blijft er hem te doen Ofwel de Domeinen verwittigen dat hij een bijkomende vraag indient tot schadevergoe ding voor dezen helftemuur met verzoek on* van het verval wegens laattijdig indienen ont heven te worden, hetgeen hem natuurlijk niet zal geweigerd worden ofwel eenvoudig ant woorden aan de Domeinen dat hij aan het Beheer niets verschuldigd is, gezien de Staat, met dezen muur van ambtswege te herbouwen, niets anders gedaan heeft dan een der ver plichtingen, die hij op zich genomen heeft, na, te.komen. In geval van betwisting, moet hij zich maar laten betrekken. Doch welke moei lijkheden Voor den Staat ware het redelijk af te zien, van zijn eisch tot terugbetaling, die slechts uit een misverstand voortkomt, gezien in ieder geval de Staat zal moeten teruggeven hetgeen de geteisterde zou betaald hebben. Geteisterden Wanneer zult gij gerust zijn Wanneer zult gij verlost worden van dit zwaard van Damoclès dat boven uwe hoof den hangt LEEST VERSPREIDT HET yPERSCHE LA REGION D'VPRES Organo de ('Association des Sinistrés, des Clubs Yprois, etc. Nannilocte artikel* geweigerd On peat t'abonner dan* ton* let bureaux de potte Beige* Let article* non tlgni* tent refutis DE LA de ('Arrondissement d'Ypres 2) Verslag over het ministerieel ver hoor. 4) Wenschen voor de dagorde der aanstaande vergadering. 2) Rapport surl'audience ministérielle. 4) Vceux a mettre d l'ordre du jour de la Prochaine assemblie. De Voorzitter, - Le Président, Arth. BUT AYE, av. Ypres.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 1