Vrijwillige Openbare Verkooping V A IHHH\u Voornaam Gemeubeld KASTEEL WALTER BROUWERS Samen groot 44 Ha. 74 a. 04 ca. Zaterdag 2 Juli Zaterdag 16 Juli 1932 35, Oude Houtmarkt, YPER VAN HET PRACHTIG Zeer schoone Villa, wel aangelegd met park, Drie andere goede Villas, Huizen. Hofstede, Landen, Grazingen en Bosschen ZITDAGEN VAN INSTEL EN TOESLAG Lange en Korte Golf 2995 fr. 2995 fr. Model 100 - Prachtmeubel Studie van den Notaris F r a e y s te Brugge. nabij de Stad, langs den Steenweg Brussel Ghistel, Oostende met afhangen, schilderachtig beplant park, vtschrijke vijvers, boomgaard om i5 uur stipt, in het Gasthof De Gouden Hoorn Simon Stevinplaats te BRUGGE 1/2 P. H. INSTELPENN1NG. Voor toezicht, plakbrieven met plan, alle inlichtingen en kubieke meting der boomen, zich te wenden aan den Notaris FRAEYS, 14, Spanjaardstraat te Brugge, of aan M. ALEXANDRE, 60, Voorzienigheidstraat te Brussel. Spreekdraden 12 52.94 en r2 77-49- Model 120 8 lampen Model 101 7 lampen Agent voor Yper en Omstreken Burgerlijke Stand van Yper Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden Zondag laatst een paar dames handschoenen en een klein handzakje. Deze voorwerpen mogen door hunne eige~ naars op het politiebureel afgehaald worden. Verloren Verleden Zondag, een gouden dames armbandhorloge. Allerhande Nieuws Yper. Deugnittstreken. Zondag nacht of beter Maandag morgen, rond 1 u., vonden een viertal jongelingen er behagen in.» de sieraadboompjes van een hotel op de Groote Markt van plaats te veranderen en ze een aantal meters verder te verdragen. Daar deze guiterij voor de eerste maal niet begaan werd, hield men sinds eenigen tijd een oog in 't zeil en de politie, die verwittigd werd,, gelakte erin een der grappenmakers bij den kraag te vatten. Op weg om hem naar het politiebureel te leiden, werd de agent door de drie andere makkers overvallen en duchtig geschopt en geslagen, tot zij er eindelijk in slaagden den gevangene te verlossen en samen; met hem op de vlucht te slaan. Wieltijdcr gevallen. De Ypersche renner Florizoone, die Zondag te Poperinghe in een velokoers meereed,is inde Veurnestraat opeens uitgegleden en gevallen met het gevolg dat verscheidene andere renners, die volgden en niet tijdig genoeg konden wijken, nog over hem reden of op hem vielen. Florizoone, die bewusteloos ten gronde lag, werd opgenomen en naar het gasthuis overgebracht waar hij de noodige zorgen ontving. Zijn toestand liet ver hopen dat hij na een paar dagen het hospitaal zou mogen verlaten. Eenige andere koers- mannen bekwamen door dit ongeval ook nog eenige lichte kneuzingen. Kemmel. Hoevebrand. Maandag; morgen, rond 9 u. 45, ontstond er brand in het bak- en kookhuis der hofstede Nestor Behaeghel, rechtover de herberg De Pom pier laDgs den steenweg naar De Clytte. In een oogenblik stonden de aanpalende stallin gen en schuur in brand. Niettegenstaande de^ hofstede op den berg gelegen is, waren de pompiers er spoedig bij en, na twee uren moedig werken, gelukte het hen, samen met eenige behulpzame geburen, den brand te overmeesteren. Al de voornoemde gebouwen gingen totaal in de vlammen om. Alleen het woonhuis kon gevrijwaard worden en dit dank aan de spoedige en krachtdadige tus- schenkomst der verdienstelijke pompiers. De schade is zeer aanzienlijk doch, geluk- kiglijk, door verzekering gedekt. Langemarck. Brard Gedurende het onweder van Zondag nacht is de bliksem, korts na middernacht, gevallen op een bijge bouw der hofstede Henri Spriet en stichtte er brand. Seffens werd de noodklok geluid en korts nadien waren de pompiers reeds ter plaats. Gelukkiglijk werden zij in hun werk geholpen door een geweldige regenvlaag, zoodat de brand al spoedig gebluscht was- vooraleer hij veel schade veroorzaakte. Alleem een hoeveelheid vlas, zich in het getroffen ge bouw bevindende, werd de prooi der vlam men. De naburige gebouwen en stallingen: werden weinig of niet beschadigd. BEVATTENDE CLARION Radio Y A V tr klaring en van den (I Juni tot 77 Juni iq3s Geboorten Van Thourout Gilbert, Recollettenpoort. Odent Roland, Zonnebekesteenweg, 118. Knockaeit: Jenny, Bruggesleenweg, 92. Maes Daniel, Dickebusch- steenweg, 95. Tytgat Daniel, Dlekebuschsteenweg, 66. Houdendycke Micheline, Lange Thouroutstraat, 25. Pattyn Elza, Hoornwerk, 55. Huwelijken Deblaere Lodewijk, paardengeieider Ie Vla- mertinghe en Schoonheere Ivonna, z. b., te Yper. Angillis Gustavus, fabriekwerker en Wenes Joanna, z. b., belden te Yper. Adam Henricus, landbouwer te Vlamertinghe en- Geeraerd Julia, z. b., te Yper. Migom Henricus, vormma- ker en Vallaeys Octavie, z. b., beiden te Yper. Overlijoens Verhaeghe Jacques, I m. Arsenaalstraat, 2 Dewancker Honoré, 20 j. schoenmaker, ongehuwd, Meenen- steenweg, 12ti. Bruynsteen Magloire,75 j. z.b. ongehuwd, Rljsselstraat, 133.Delaval Emma,78 j. z.b.,echtg. Viaene- Casimir, Poperinghesteenweg, 8. Bentein Michel, 4 j. Lange Thouroutstraat, 25. Legrand Florentia, 89 J. z. b. wede Versaevel Henri, wede Pauwels Aiphonse, Lange Meerschstraat, 6. Verfaillie Valerie, 56 j., z. b., echtg. Milleville Henri, Lange Thouroutstraat, 25. Six Henri, 54 j. werkman, echtg Spillebout Romanie, Lange Thourout-- straat, 25. Huwelijksbeloften: Julius Haezebrouck, schilder, teWoes- ten en Augusta Ramont, dienstmeid te Yper. Aloïse Dewae- le, ijzergietersgast, te Yper en Julia Joseph, dienstmeid te- Kemmel. Arthur Debuigne, kantonnier en Martha Coene,, z.b., beiden te Yper. Omer Vanderghinste, brouwer, te Kortrijk en Louise Donck, z. b., te Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 8