WIJK MONTMARTRE Vereenigde Hofbouwliefhebbers - HYPOTHECAIRE - BELEGGINGSBANK De Harmonie Ypriana naar De Panne Zondag laatst deed de Harmonie Ypriana haar jaarlijksch uitstapje naar De Panne. Om 7 u. 's morgens vertrokken hier ter statie van Yper twee bomvolle trams met meer dan 5oo Yperlingen die deze aangename reis meê- mieken. Bij hare aankomst bezorgde de Harmonie Ypriana een aangename verrassing aan twee onzer jeugdige stadgenooten, Heer en Vrouw Walter Tavenier Beddeleem, die zich onlangs in De Panne gingen vestigen. De muzikanten brachten hen een aubade terwijl de Voorzitter van Ypriana hen in eenige hartelijke woorden veel geluk en voorspoed wenschte en de hoop uitdrukte dat zij, niettegenstaande zij hunne geboortestad verlaten hadden, toch van harte Yperlingen zouden blijven. Als blijk van genegenheid overhandigde de voorzitter daar na, namens de Harmonie, een mooien bloem tuil aan Mevr. W. Tavenier-Beddeleem. Vervolgens trok de Harmonie, steeds gevolgd door de groote schaar eereleden die ze vergezelde, naar het gedenkteeken der gesneuvelde Pannenaren dat insgelijks be bloemd werd en waar de Harmonie het ziel roerend «Judex» van Gounod uitvoerde Deze eenvoudige plechtigheid en treffende hulde miek diepen indruk op de talrijke omstaanders en de menigte badgasten die ze eerbiedig bijwoonden. Na eenige oogenblikken vrijen tijd die, het hoeft niet gezegd te worden, door de Yper lingen op de aangenaamste wijze benuttigd werd, gaven de muzikanten van Ypriana, om li u., een concert op de kiosk aan den Zeedijk. Dat de Harmocie Ypriana in De Panne reeds een gunstige faam verworven heeft, werd duidelijk bewezen door het groot aantal toe hoorders die zich rond de kiosk geschaard hadden en tot het einde toe het concert bij woonden in plaats van het warme middaguur in 't water of in het zand door te brengen. Ook werden deze muziekliefhebbers in hunne verwachting niet bedrogen. De Harmonie Ypriana had voor een prachtprogramma gezorgd dat, onder de kundige leiding van den heer Fr. Deridder, op meesterlijke wijze werd uitgevoerd. Marche Russe van L. Ganne, Firenza van G. Allier, Une Soirée prés du Lac van Leroux, waarin M. Maur. Os sieur,onze jeugdige en zoo bekwame hobospe Ier, zich bijzonder onderscheidde, Ballet d'Isoline van Messager, La Voix des Clo ches van A. Luigini, L'Arlésienne van G. Bizet, en Salut au 85memarsch met tamboers en klaroenen, behaalden allen een ongehoorden bijval. De badgasten waaronder veel franschen, betuigden allen hun overgroote voldoening en velen waren het eens om te verklaren dat de Harmonie Ypriana een sterke muziekmaatschappij geworden is'die met wel slagen met de beste haimoniën van Noord Frankrijk zou mogen wedijveren. Na het Concert werden de Yprianisten en hun ervaren chef om de kunstige uitvoering van dit prachtig programma hartelijk bedankt en gelukgewenscht door den heer Georges Lapiere, een gewezen Yperling, en den heer Dejaeger, gemeenteraadslid, terwijl de heer Eugène Glissoux aan den chef Deridder een mooien bloemtuil overhandigde. Vervolgens richtte de Harmonie zich naar het Hotel de la Digue waar er, naar oud gebruik en tot groote vreugde der aanwezige badgasten, een dreunend Reusje gespeeld werd. Het dochtertje van den Heer Van Gave ren bood er den chef van Ypriana insgelijks een schoonen ruiker aan. Daarna werdgansch den namiddag nog hier en daar een -kennis bezocht, terwijl anderen zich in de duinen verlustigden of eens van 't zeewater proefden, tot het eindelijk tijd was te vertrekken, 't Was niet zonder eenig hart zeer dat allen opnieuw op de tram stapten en de zoo volksgeliefde badstad verlieten. Doch allen waren ten zeerste voldaan over dit schoon pleziertochtje, dat met het heerlijkst weder begunstigd werd, en over den zoo aan genaam vervulden dag dien zij in De Panne hadden doorgebracht. ZONDAG 11 SEPTEMBEU 1932 Om i5 uur Op het plein der Cité Ligy Groot Turnfeest gegeven door de St- Michit lsturners Om 17 uur Prijskamp van TraA-Bollen, in de herberg De Bascule Om 18 uur Groot Kunstconcert gege ven door de Harmonie Ste Cecilia van Mer- ckem. Voorzitter Baron de Coninck de .Vlerckem. Bestuurder Rr Deridder. Om 19 uur Prijskamp in het Kaarten in de herberg Montmartre Om ig 3o uur Prijskamp van Vogelpik in de herberg Rust der Wielrijders Om 19 3o uur Concert gegeven door de Harmonie Municipale de Bousbecque. Bestuurder Hr J. Casttlain. Voorzitter Hr L. Dalle. Om 20.3o uur Prijskamp in het Kaarten in de herberg 't Pauwtje Om 20.3o uur VOLKSBAL. MAANDAG 12 SEPTEMBER 1932 Om 10 uur Hondenloop. Om 14 uur Groote Trottinettenkoers voor kinderen van 7 tot 14 jaar. Om i5 uur Groote Trachterschieting aan de herberg De Vicinal Om 16 uur Groote Velokoers voor be ginnelingen, 5o km., 600 fr. prijzen, premièn en palm. Om 17.30 uur Valiezekoeis. Om 18 uur Groote Mastklimming. Om 19 uur Prijskamp van Vogelpik in de herberg bij Leleu. Om 20 uur Prijskamp op den Biljard in de herberg A la Bonne Espérance Om 20 uur Prijskamp in 't Kaarten in de herberg Breda Om 20.3o uur Volksconcert, gegeven door de Harmonie Ypriana. Voorzitter Rr A. Gruwez. Bestuurder: H'Deiidder. Om 20.3o uur Prijskamp in het Dansen, in de herberg La Paix Om 22 uur Prijskamp in het Schoonste Zingen in de herberg De Rozeboom Examen voor den Vierden Graad Stadsmeisjesschool, Rijselstr., 58, Yper. De leerlingen der hoogste klas hebben het officieel onderzoek doorstaan en de volgende uitslagen btkomen 1) Vandenabeele Maria, 3o6 p. 71 p. (Diploma en vermelding). 3) Debergh Simone, 265 p. 5i p. (id.) 5) Ossieur Germaine, 25g p. 54 p. (id.) 11) Depuydt Marguerite, 245 p. 40 p. (id 13) Segier Honorine, 235 p. 6x p. (id.) Mariaschool (Lamotte) Yper Uitstekende uitslagen zijn bekomen geweest door de 8 leerlingen die deel namen aan den wedstrijd 3) Theirssen Angeline 287 p. en 58 idem 5) Pyck Denise 280 p. en 71 idem 8) Debeuf Martha 263 p. en 58 idem Hartelijke gelukwenschen aan leerlingen, ouders en meesteressen van beide scholen 1 L 3 MAATSCHAPPIJ DE Landbouw, Bijen, Neerhof van het Arrondissement Yper Gesticht in 1894 Lokaal De Drie Koningen Groote Markt Verslag der Algemeene Vergadering raif 7-8 3Z De vergadering wordt te 14 1/2 u., onder het voorzitterschap van den h. Vanbeselaere, geopend. De schrijver geeft lezing van het varslag van 3 Juli 1. 1., dat met eenparige stemmen goedgekeurd wordt. De heer Voorzitter geeft een voordrachten raadgevingen nopens het kweeken van coleus- sen, anjelieren, distels, alsook over de bijzon derste planten die voor het oogenblik in het zicht dienen gehouden te worden. Drie nieuwe leden wo-den voorgesteld H. H. Pieter, van Zillebeke, en P. Durnez, van Zonnebeke, door den heer Voorzitter, en H. Adampson, van Yper, door de heeren Lamps en de Gottal. Deze drie nieuwe werkende leden worden met eenparige stemmen aangenomen. Worden aangeduid als juryleden voor de tentoonstelling heeren Lecluse, Dekeers- maker Th Hooge, en de Gottal, secretaris. Deze heeren overhandigen vervolgens aan den heer Voorzitter den uitslag hunner werking. Eervolle melding 1 lot coleus, geschonken door den heer Eere-Voorzitter, graaf de Laubespin. Dit schoon lot coleussen zal ver volgens in de tombola verloot worden. Dan volgen heer de Gottal, 5 punten voor selder heer Nouwynck, 3 punten voor aardappelen en groene boonen heer Sinaeve, 4 punten voor tomaten, distels en anjelieren heer Cromeecke, 4 punten voor tomaten, en heer Vanbeselaere, 4 punten voor een lot bloemen. De heer Voorzitter bedankt de bekroonde leden en men gaat over tot het verloten der tombola die een grooten bijval behaalt. De heer Voorzitter bedankt dan al de leden voor hunne tegenwoordigheid en de verga dering wordt om 17 uur gesloten. OP ZONDAG 4 SEPTEMBER 1932 Om 14 uur 3o in 't lokaal De Drie Koningen Groote Markt, Yper. DAGORDE 1) Verslag. 3) Aanveerden van nieuwe leden. 5) Beoordeeling der aanbrengsten. 6) Prijsloterij. V. Vanbeselaere A. Versavel N. M. 19, Arenbergstraat, Antwerpen Grondpandobligatiën 5,00 °/0 netto voor 5 jaar. Zesmaandelijksche coupons. Het Feestcomiteit. Algemeene Vakken Fransche Taal Hoogste getal punten 375 Maximum 80 punten 2) Sinnaeve Joséphine, 287 p. 65 p. (id.) 4) Lamon Gabrielle, 260 p. 58 p. (id.) 6) Baete Marie-Louise, 258 p. 41 p. (id.) 7) Deruyter Rachel, 25i p. 49 p. [id.) 8) Spurr Gladys, 249 47 p. (id.) 9) Gillebert Maria, 248 p. 48 p. (id.) 10) Dumoulin Joséphine, 247 p. 44 p. (id.) 12) Van Uxem Gilberte, 244 p. 5i p. (id.) 14) Van Acker Andrea, z3i p. 60 p. (id.) 1) Bollingier Marie Henriette, bekwam 317 punten. Zij is de eerste der scholen van Yper, en de tweede van 't kanton met slechts 2 punten minder dan de eerste. Ze bekomt ook 72 punten op 80 in het fransch. 2) Hobben Yolande 292 p. en 73 in de 2' taal. 4) Azou Anna 287 p. en 57 idem 6) Soete Marie Thérèse 278 p. en 68 idem 7) Haezebrouck Roza 269 p. en 69 idem Algemeene Vergadering en Tentoonstelling 2) Mededeelingen. 4) Voordracht. De Voorzitter, De Schrijver Telefoon 254.42 Handelsregister Antwerpen 74 Uitstaande Hypotheken Fr. 120.000.000,— Stelt verkrijgbaar s KASBONS met premie voor hoog stens 5 jaar 3,75 netto, ieder jaar terugbetaalbaar. KASBONS, terugbetaalbaar na 6 maand, 3,25 netto. Kostelooze inschrijvingen bij den Heer MAURICE BAERT, te Yper Vandenpeereboomplaat», N' 37.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 3