Groote Velokoers Ypersche Voetbalkroniek Reninghe - Kermis Op Zondag 4 September 1932 KOSMOS REIZEN 6 Mi Oproep aan de Voetballiefhebbers Concours de Bridge-Plafond Bridge-Plafond Wedstrijd voor alle BEGINNELINGEN 80 Km. r p uiterst goede baan 1450 Fr*. Prijzen en Premlën KOSMOS TOERISME B DE CEUNINCK A. VERSTRAETE sten, die slechts tijdelijk oninbaar zijn, toch in de rekening te schrijven als schijnbare ont vangst. Wij moeten dus niet vreezen dat de stadsrekening niet zal goedgekeurd worden. M. Vandamme. Ik wil de aandacht vesti gen op het feit dat er zooveel geschermd wordt met het groot tekort der stadsrekening van 1930 dat 898.682 fr. 43 bedroeg. Ik moet hier echter doen opmerken dat wij op de be grooting van tg3o nog een som van 389.037.co frank ontvangen hebben in 1931, dit zijn de cijfers van den heer schepen van financiën zelf, zoodat het tekort van ig3o dus werkelitk op de som van 509.645 fr. 43 teruggebracht wordt. Nu sluit de rekening van ig3t met een tekort van 708.586 fr. 52, zoodat het vorig tekort nog met ongeveer 190.000 fr. 00 ver groot werd. Hierbij dient echter nog gezegd dat de stad nog niets ontvangen heeft van de taks voor straatgeoruik op de rekening van ig3o, zoodat het tekort van dit jaar misschien maar 400.000 fr. 00 zou bedragen in plaats van 708.000 fr. 00. Op het einde van zijn ver slag, heeft de heer schepen van financiën hulde gebracht aan der. heer stadsontvanger en ik twijfel er niet aan dat iedereen van ons t'akkoord is om zich daarbij aan te sluiten en de stiptheid en de nauwkeurigheid van het werk van den heer stadsontvanger te eiken nen. Doch ik denk ook dat wij hier te dezer gelegenheid een welverdiende hulde mogen brengen aan den heer schepen van openbare werken voor het wijs beleid en de spaarzaam heid die hij aan den dag heeft gelegd en dit zonder te schaden aan de noodige uitvoering der openbare werken. Hij heeft waarlijk alles gedaan wat mogelijk is. M. Sobry. Ik leg de rekening voor het dienstjaar 1931 ter stemming, of liever, daar artikel 141 der gemeentewet zegt dat er geen kredieten mogen overschreden worden, ware het misschien goed eerst een beraadslaging te nemen waarbij alle overschreden kredieten gestemd zijn. Ik stel voor hierover te stem men. Dit voorstel wordt goedgekeurd. Alleen de heer Capoen onthoudt zich. M. Sobry. Thans stel ik voor de stads rekening goed te keuren. Stemmen ja ideheeren Missiaen, Lemahieu, Delahaye, D'Huvettere, Capoen, Soete, Bon net, Coutelle, Vandamme en Sobry onthou den zich de heeren Vergracht en Vermeulen. (Vervolg aanstaande week). C. S. Yper 2 A. S. Oostende (Res.) 3 Voor de laatste aangekondigde oefenings match had A. S. Oostende ervoor gezorgd insgelijks een wel gedrild elftal af te zenden, dat onze rood witten kansrijk met 3-2 kon verslaan. Zeker vlotte het in de voorlijn niet zooals gewoonte, maar met een weinig kans had de score voor ons voordeeliger geweest, 't Is de heer Vandemoortele die de volgende ploegen tot den opgooi roept A. S. OOSTENDE Cavereel Defloor Coelens Lebbe Wielemans Cafmeyer Calcoen Vermeire Billiet Mahieu Cys C. S. YPER Rotru Vanlimburg Verleure Ev. Cherchye Vansevenant Dumortier Ververeken Molein Dechievre Deplancke Messelis Kapitein Molein verliest den toss en mag het leder aan 't rollen brengen. Rood wit is seffens ten aanval en Cavereel mist zijne bere1 kening, maar de onzen maken er geen gebruik van. De rood groenen komen in beweging eu dringen hun spel op. Zij blijven rond onze kooi nestelen en Billiet neemt de gelegenheid waarom, via den paal en den rug van Messe lis, het eerste doel aan te teekenen na 9 minu ten spel. Yper neemt nu de leiding van het spel. Rotru ontsnapt, maar shot nevens den paal. Vansevenant zendt prachtig naar 't doel, doch de keeper is op de goede plaats. Een weinig nadien moet ons corner worden toege staan die ontzet wordt. Rood wit dringt aan. Ververeken zendt naar Rotru over, deze geeft aan Vanlimburg een gemeten pas, en Seppe zendt in de kas aan de 16* minuut. Nu volgen de aanvallen zich snel op. Oostende past gedurig het buitenspel toe en de Yperlingen laten zich dikwijls beet nemen. De bezoekers dwingen drie hoekschoppen af. Op voorzet van Billiet, neemt Cys rechtstreeks op en Messelis heeft voor de tweede maal het nakij ken aan de 3o® minuut. Rood wit wil den gelijkmaker netten. Verleure shot, maar Cave reel redt in corner. Rotru geeft den hoekschop gepast voor het doel, Cavereel stopt onvol doende en de score wijst 2 2 aan de 33* minuut. De Asomannen geven het niet op. Onze verdediging heeft het hard te verduren en, tengevolge van een korte aarzeling, wordt het derde doel voor Oostende geboren een tiental minuten vóór de rust. Eenige welge slaagde aanvallen hebben nog plaats voor bei de partijen. Langs den eenen kant schiet Vansevenant tweemaal op den keeper, terwijl Dumortier zoo gelukkig is ons heiligdom van schending te vrijwaren. Na de rust is Oostende dadelijk voor onze kooi, Messelis is uitgeloopen maar Mahieu zendt gelukkig ver nevens De bezoekers be houden de bovenhand, doch de kunde van onze verdediging doet zich gelden. Weldra is het onze beurt. Onze halffijn, waar Verver eken, Dumortier en Moleingoed werk verrich ten, duwt onze voorlijn vooruit. Evenwel houden Dtfloor en Coelens het offside spel in praktijk en menige aanvallen worden gebro ken. Op inzenden van Vansevenant neemt Vanlimburg het leder de volée maar 't is boven het doel. Beide ploegen vallen nog dik wijls aan zonder nochtans de verdedigingen te kunnen verschalken. Messelis onderscheidt zich verder op welgerichte shotten. Een cor ner voor rood wit evenals een voor rood groen brengen niets op. Tweemaal krijgen wij de gelegenheid om gelijk testellen, doch de eerste maal schiet Vanlimburg in Cavereel's handen en vervolgens zendt Rotru boven. Het einde nadert weldra met een zege voor de Oostend- sche kleuren. En nu, mannen, staan wij voor de werke lijkheid. Het officieel voetbalseizoen begint morgen. Al de liefhebbers van stad zijn reeds aan 't wikken en aan 't wegen over onze toe komende uitslagen. Daarom, spelers, van meet af aan met sterken wil en taaien moed aan 't werk om uwe talrijke bewonderaars te voldoen. Dat de verplaatsing naar Meenen de voorbode moge zijn van talrijke overwinningen. Derde Speciaal 2 Watou 3 Tengevolge van verschillige veranderingen in het eerste elftal, konnen de specialers met hun aangeduide ploeg niet optreden en moes ten met dezelfde score, vvaarmede zij te Watou overwonnen, het onderspit delven. De rood- witten waren daaromtrent als volgt opgesteld: Carlier Callens Gryffon Morel Verleure Aug. Onraet Depoortere Sampers Gadeyne Veys Therry Het eerste punt werd door Yper aangetee- kend door Gadeyne op pas van Verleure, maar 't duurde niet lang of Watou stelde gelijk op corner rechtstreeks in 't doel gezon den. Beide ploegen bekwamen ieder twee hoekschoppen in de eerste helft. Nadien geeft kapitein Depoortere ons den voorsprong, doch de bezoekers weten weldra goed aan te vallen en in korten tijd tweemaal te doelen, zoodat Watou met een nipte overwinning huiswaarts kon trekken. En nu, specialers, is de tijd aangebroken om ernstig de taak op te vatten. De titel van kampioen uwer reeks ligt in uw bereik, maar daarom moeten allen eensgezind ten strijde trekken. Zoo dat ge daan wordt, dan voorzie ik morgen uwe eerste zege op het geel-rood elftal van Kort- rijk Sport. Juniors Stade Moescroen Zooals verleden jaar moeten onze juniors voor hun eerste optreden op bezoek bij de Stadisten van Moescroen. In het verloopen seizoen kregen zij daar een pilleke te slikken van 10 1. Doch 'k geloof dat het ditmaal geen waar zal zijn en alhoewel alle gegevens nopens de sterkte van het bezocht elftal ont breken, toch ben ik de meening toegedaan dat onze jonge spelers ginder puntenoogst kunnen opdoen. Aan hen dus deze gezegden te bevestigen. Wilt gij waarlijk uwe geliefkoosde kleuren steunen, uw elftal aanmoedigen, neemt de ge legenheid, die u aangeboden wordt, te baat om lid te worden van de supportersclub (lokaal bij Albert Blootacker). Om lid te zijn betaalt men 25 fr. 's jaars en aan zeer voor- deelige voorwaarden kunt gij alle verplaat singen mede maken. De leden betalen 4 fr. per verplaatsing, de niet leden 8 fr. Degene die de reis naar Meenen willen medemaken moeten zich, ten laatste Zaterdag avond, bij Albert Blootacker aangeven. Het vertrek is gesteld om i3 ure. Supporters, allen op post en de zege is aan rood wit. NEMO. Un concours de Bridge Plafond, réservé aux amateurs Yprois de Bridge, aura lieu a 1'Hotel Continental le Samedi .1© Septembre prcchain, a 20 heures précises. Particularités du Concours Inscriptions de 19 h. a 19 h. 3/4. A [9 h. 3/4 tirage au sort des partenaires. Le droit d'inscription est fixé a 10 fr. Cet argent servira a l'achat de prix Les prix seront attribués aux équipes qui auront enregistré le plus grand nombre de points en TROIS parties. Que tous les amateurs Yprois de Biidge se donnent rendez-vous a 1'Hotel Continental,,, le Samedi 10 Septen.bre. Quelques amatiurs de Bridge. Een wedstrijd van Bridge-Plafond, voorbed- houden aan de Ypersche Bridge liefhebbers, zal plaats hebben in het Hotel Continen tal op Zaterdag 10 September aan staande, te 20 uur stipt. Bijzonderheden van den Wedstrijd Inschrijving van 19 uur tot 19 u. 3/4' Te 19 u. 3/4 loting der speelgenooten Het inschrij viugsrecht is vastgesteld op 10 fr. Dit geld zal dienen tot het aankoopem van prijzen. De prijzen zullen toegekend worden aan de ploegen die het grootste getal punten behalen in DRIE partijen. Dat al de Ypersche Bridge liefhebbers in het Hotel Continental bijeenkomen op- Zaterdag 10 September. Eenige Bridge liefhebbers. verdeeld als volgt ie Prijs 225 fr., Beker en Bloemtuil- Verders 175, 125, 100, 80, 70, 60, 5o, 40, 20, 20, 20, 20, 20, 20, 2©, 10, 10, 10, 5. Verscheidene Premiën in natura. Beker Nieuws van den Dag aan over winnaar. Een beker aan in terclubs met de 4 bestge- rangschikte renners. Te volgen baan Omloop der Gemeente. Inschrijving te 2.3o u. in de herberg Den-. gouden Leeuw bij V. Damman Vertrek om 3 u. in de Zwarte Straat. Prijsuitdeeling onmiddellijk na den koers In den Sultan^ bij, M. Huyghe. In geval van slecht weder of van onvoldoend getal renners, behoudt de- commissie het recht de koers te wijzigen. 1) Op Dinsdag 6 September a. s. naar het Wereldcriterium der baan te Bras- schaet. Vertrek 7.30 uur. Prijs heen en terug. 40 fr. 2) Op 10 en 11 September naar Parijs.. Prijs heen en terug hotel inbegrepen 235 fr. 3) Op Zondag 11 September naar Door- nijk, groote historische processie, een der schoonste van het land, daar zij reeds inge richt is sedert 1092 met 25oo deelnemers- Vertrek om 8. uur. Prijs heen en terug 20 fr. 4) Op 15 September naar het Kam pioenschap voor Wielrijders te Cools- camp. Vertrek i3 uur. Prijs heen en terug: i5 fr. 5) Onze laatste Zomerreis op 25 Septem ber naar Paris Plage. Vertrek 7 uur, over Bergen, Duinkerke, Calais, Boulogne, en terug over Montreuil, St-Omer, Cassel. Prijs met middagmaal 75 fr. Vervoerprijs alleen 55 fr. Alle reizen vertrekken aan ons Bureel. Alle verdere inlichtingen te verkrijgen bij: 10, Laagstraat 4, Groote Markt Beveren Rousselare Yper Telefoon 544 Telefoon 5x5

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 6