Niéuwe Verlenging der Huishuu wet Machines h Écrire 4 Uitslag der Aanbesteding Een Redmiddel voor de Crisis De tweede Tentoonsteilingstrein G. DERYCKE - Ypres Een nieuwe bi komende verlenging van zes maanden, die uitvoerbaar is vanaf iB Januari 1933, wordt verleend aan de huurders en onderhuurders van vaste goederen of gedeel ten van vaste goederen, die. op den datum van 3i December 1932, beschermd zijn door de wet van 28 December ig3l, 't is te zeggen die de gebouwen of deelen van gebouwen betrekken als volgt aangeduid I. Gebouwen waarvan de jaarlijksche huur op 1 Augustus 1914 minder was dan a) 600 Ir. te Brussel, Etterbeek, Elsene, St-Jans Molenbeek. St-Gillis, St Joost ten Noode, Schaerbeek, Anderlecht, Koekelberg en in de gemeenten van meer dan 100.000 inwoners volgens de laatste tienjaarlijksche volksoptelling afgekondigd in het Staatsblad b) 450 fr. in de gemeenten van 5o.ooo tot 100 000 inwoners c) 240 fr. in de gemeenten van 25.000 tot 5o.ooo inwoners d) 225 fr. in de gemeenten van i5.ooo tot 25.000 inwoners e) l5o fr. in de gemeenten van 5.000 tot l5.ooo inwoners f) 75 fr. in de gemeenten onder de 5 000 inwoners. II. Deelen" van gebouwen waarvan de jaarlijksche huur op in Augustus 1914 minder was dan a) 400 fr. te Biu^sel, Etterbeek. Elsene, St-Jans Molenbeek, St Gillis, St-Joost ten- Noode, Schaerbeek. Anderlecht, Koekelberg en in de gemte-ten van meer dan 100000 inwoners volgers de laatste tienjaarlijksche volksoptelling afgekondigd in het Staatsblad b) 3oo fr in de gemeenten van 5o.ooo tot IOO coo inwoners c) 60 fr. in de gemeenten van 25.000 tot 5o.ooo inwoners d) i5o fr. in de gemeenten van i5.ooo tot 25.000 inwoners e) 120 fr. in de gemeenten van 5 000 tot l5.ooo inwoners f) 75 fr. in de gemeenten onder de 5 000 inwoners Al de overige bepalingen dezer wet, die met 3i December ig32 verviel, blijven dezelfde als vroeger en zullen dus nog voor een nieu wen termijn van z=\s maanden toepassehjk blij ven. De gemeenten in West-Vlaanderen, die van het voordeel dier wet genieten, zijn de vol gende Anseghem, Assebroeck, Avelghem, Bisseghem, Dottenijs, Emelghem, Gheluwe, Gulleghem, Herseeuw, Heule, Ingelmunster, Iseghem. Komen, Kortnjk, Lauwe, Meener, Meulebeke, Moorseele, Moescroen, Ploeg steert, Poperinghe, 'Reckem, Roeselaere, Rumbeke, St - Andries, Ste-Kruis, Thielt, Wervick, Wevelghem, Yper. van de brug, gezegd Hoogebrug over den A zer, te Dixmude. 867.845,56 Deze aanbesteding, die plaats had den 3o December ig32, in den Dienst van Bruggen en Wegen, te Oostende, heeft volgenden uitslag gegeven Porfier MM. Verkeye R. en A., te Brügge q35.254,Q2 Braet M. en J., Nieuwpoort i.o3o.7gi,5o Vantroyen A. R., Ste Kruis l.o56.143,00 Bvttebier Gebr., N.V., Yper 1.086.768,17 Verbeure H., St Andries 1.107.214 78 Declercq N. Verheye E. 1153 662,43 Hendryckx P., Veurne 1.175.771,83 Van Hee Ch., Dixmude 1.180.779,69 Kloprogge A., Mariakerke en Neyt, Gent 1.304 458,38 Crampe F., St Andries 1.317.660,07 Mylle J., Oostende 1.335 693,02 Zandsteen MM. Braet M. -n jKienwpoort i.02T.5qi,8i Naessens O., Kortrijk 1.216 678,87 Zweedsche graniet Travaux Publics et Entreprises Générales Gent MM. Lanaye A., te Oostende g5o 577,68 Braet M. en J., Nieuwpoort 1.003.192,43 Deweert H. Naeyaert H., Oostcamp 1.02967803 Byttebier Gebr., N.V., Yper i.o52 669 80 Hendryckx P., Veurne i.i55.o35,47 Lemahieu A. Ide L., Brugge 1167.476,31 Zonder aanduiding van materialen MM De Tandt Gebroeders, Nederbrakel 1.168.041,47 Bewerkt meer dao ooit den Binnenlardschen Handel en koopt BELGISCHE PRODUCTEN Nederland komt de opcentiemen der ii ko mende rechten te verhoogen voor de niet in dit land voortgebrachte producten. De be- teekenis daarvan meent te zijn dat dit land zijne nijverheidslieden wil aan wakkei en tot het voortbrengen der producten niet bij hun verwezenlijkt. Zij brengen alzoo de overeen komst van Ouchy, welke zij nog niet bekrach tigd hebben, in eenen slechten toestand en dit voor de reden dat de onderteekenaars dier overeenkomst moeten wachtentotdat Duitsch- land, Engeland en Frankrijk het princiep ver laten hebben der meest bevoordeeligde natie. Het wordt dus meer en meer noodzakelijk onzen eigen hof te bewerken, en, voor wat ons aangaat, de binnenlandsche markt. Steeds strijdend om tot tolakkoorden te geraken, met het doel den internationalen toe stand, waarvan de velschillende landen afhan kelijk zijn, herr p te beuren, schijnt het toch dat de landen die zich het meest beperken tot buitenlandsche aankoopen, het minst door de crisis getroffen zijn, alhoewel deze ver van ge daan is gezien da wending der internationale gebeurtenissen. Het feit dat men steeds de tolmuren ver scherpt moet de grondgedachte zijn der ge wetensvolle lieden die zich van de nietzienden afscheidèn. Bijgevolg moet iedereen, welken rang hij ook bekleede, zich kunnen schikken naar de nieuwe economische vereischten. Er valt nu te strijden om zich te verhelpen en zich met de anderen te redden. Buiten dat begrip en buiten dien strijd is er geen heil. Het afwach ten der onbekende maar voordeelige gebeur tenissen is nu de algemeene remedie, wel is waar een gemakkelijk middel maar om ter gevaarlijkst. Helpt elkander, zegt het Evangelie, Eendracht baart macht is de nationale leuze, veel te weinig practisch toegepast. Begrijpt de noodzakelijkheid van gemeen schappelijk handelen, zeggen wij onder den samenroepingf kreet De binnenlandsche markt bewerken, producten aankoopen welke de nationale bedrijvigheid doen leven. De Tentoonsteilingstrein, welke tegenwoor dig door België zijne tweede reis afrolt en 't Groot Hertogdom Luxemburg op 28 Dec. laatstleden komt te verlaten, is de verwezen lijking van een doel met gemeenschappelijke belangen*, gansch ter eere der inrichters welke zich niet aan de groote moeilijkheden hebben weerhouden. Hopen wij dat deze prachtige verwezen lijking tot voorbeeld mocht dienen van daad werkelijke vooruitzettingen en dat ons land eens te meer den weg mocht aanduiden tot het heropbeuren van den toestand en wij weldra een voorspoediger tijdperk mochten intreden. De Tentoonstellingstreinen komen waarlijk op hun uur, want zij laten toe aan de tentoon stellenden van hunne verzamelingen te toonen: ijopeenewiizezooveel mogelijk uitgebreid, 2) in de verst afgelegen hot ken van 't land, 3) voor de mit ste onkosten, gezien het prin ciep der gemeenschappelijke werking. De Tentoonstellingstreinen laten aan de verbruikers toe zich het best rekenschap te geven om hunne aankoopsmogelijkheden zoo meesterlijk mogelijk om te zetten, en ter zelf 'der tijd te genieten der zoo regelmatige, voor komende materieele vorderingen. Diegenen, welke ce gelegenheid hebben gehad van die inrichting aan 't werk te zien, kunnen bevestigen de buitengewone kracht inspanningen welke gevorderd wierden om die nieuwe verwezenlijking te bekomen der binnenlandsche bewerking en handelspropa- ganda. Onverpoosd, niettegenstaande de melige tegenstrijdige gebeurtenissen, somwijlen on verwacht, en dit ontmoedigend pessimism van sommige personen, hebben de inrichters, met eene kranigheid die hulde verdient, na de opgedane zomer ervaring, insgelijks eenen wintertrein aangedurfd. Wel te verstaan hebben zij de vertwijfelin gen der deelnemende tirma's moeten over winnen en hunne deelneming en werking zijn er te meer lofwaardig om. Ook zet Tex II methodisch zijnen afgetee- kenden re'sweg voort om terug, met de toe komende Lente, aan zijn vertrekpunt uit te komen. Geen twijfel of de deelnemenden zullen de heloo, ing vinden hunner standvas tigheid en krachtdadigheid. Allen, de inrichters, tentoonstellenden en bezoekers hebben alzoo medegewerkt aan dit werk van ontegensprekelijk nut. Deze twee opeenvolgende ervaringen zullen alzoo toe laten om eens voor goed die-nieuwe wijze van h^ndelspropaganda te doen leven. Wij moeten het officieel Patroonschap aan halen die de inrichters hieiin heefc gesteund. Dank aan het hoog begrip van Zijne Majes teit, Koning Albert, die eens te meer bewe zen heeft, de gegrondheid van Zijn oordeel in economische zaken, en aan het invloedrijk Belgisch Eere Comiteit, van den eenen kant, dank aan de verheven bescherming Harer Ko ninklijke Hoogheid, Mevrouw de Groot Her togin van Luxemburg, gevolgd door een Luxemburgsch Eere Comiteit, van den ande ren kant, is het aan het Inrichtend Comiteit gegeven geweest, de taak tot een goed einde te brengen. Ii sgelijks moet de medewerking der Natio nale Maatschappij der Belgische Spoorwe gen aangestipt worden die van in 't begin aan de zaak belang hechtte, en alles deed om het vervoer te vergemakkelijken. De Compagnie du Nord Beige, alsook de Maatschappijen Prince-Henri en Guillaume Luxembourg, volgden het voorbeeld der N.Vi.B.S. en hare regelmatige vriendelijke medewerking was eenen belangrijken steun voor de reis van Tex II. Overal in de bezochte centrums, hielden zich de Overheden en Statie-O versten ter beschikking van den Tentoonsteilingstrein. De officieele ontvangsten, welke bij iedere halt plaats grepen, bevestigen den goeden wil en zelfs de geestdrift voor dit prachtig nationaal weik. Wenschen wij dus van harte góeden voor uitgang en succes aan Tex II, vermits wij in het oogenblik der wenschen zijn. Occasions partir de 300 Francs avec garantie. 18, Rue de Poperinnhe Tel. z5o Réparation de toutes machines de bureau.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 4