La Cocarde de Mimi Pinson Matinee Francaise de Gala Ypersche Voetbalkroniek KOSMOS-TOERISME Bij de Buurtspoorwegen TRAM YPER - VEI'RYE LEGERDIENST Buitengewone Vrijstellingen "Het Nieuwe Lourdes Wonder te Beauraing VIL.LE D'YPRES le Dimanche 22 Janvier 1933 Allerschoonste Postkaarten Na een veertiendaagsche rust en het vol brengen der gebruikelijke nieuwjaarsverplich tingen, zullen de liefhebbers van den lederen bal wederom in de gelegenheid gesteld worden van hun geliefkoosd tijdverdrijf te mogen ge nieten. Voor den eersten Zondag van het nieuwe jaar is de dagorde nog al wel gevuld en, buiten de verpl atsing naar A. A. Moes- croen van de eerste ploeg, hebben wij op eigen veld drie ontmoetingen bij te wonen. De aangeboden schotel is dan ook het opdie nen waard. 2' Afdeeling A. A Moescroen C. S. Yper Dat de tweede klassers voor een moeilijke taak staan, is niet te betwijfelen en al wie de ontmoeting hier te Yper in het geheugen heeft zal moeten bekennen dat wij die match met alle moeite gewonnen hebben. Het eenigepunt der partij werd door Ververeken met een prachtsho' op freekick binnengezonden. Zeker was het rood-witte elftal niet bij machte zijn gewoon spel op te dringen, daar Rotru ge kwetst was, maar in alle geval stonden onze mannen voor een rotsvaste verdediging die zelden te overrompelen was. Sedert eenigen tijd hebben de zuiderlingen karige uitslagen verwezenlijkt, maar ook wij hebben eene ver slapping bespeurd. Daarom is de ontmoeting van morgen van aller belang, want het geldt er de plaatsverwisseling in het klassement niet te laten gebeuren. Zoo de onzen dapper op den man gaan, hem geen gelegenheid geven van zijn gedacht uit te voeren, hun gewoon passenspel in practijk stellen, dan voorzie ik te Moescroen een rood witte zegepraal 3de Speciaal Yper Poperinghe De specialers vangen hun vier laatste mat chen aan met den tweeden derby van het voetbaljaar. Te Poperinghe wonnen zij afge- teekend de twee punten en de 7 X score die er bewerkstelligd werd, zegt genoeg dat Yper er de meerdere was. Daar speciaal tegen woordig over welgedrilde spelers beschikt, is het dan ook niet te verwonderen dat wij een lokale zege voorspellen. Voor de overige te spelen matchen, 't zij Stade Moescroen, Stade Kortrijk en Meenen, is het te voorzien dat de specialers het hunne zullen bijdragen om die wedstrijden, die allen thuis gespeeld worden, in hun 'voordeel te doen afloopen. Alleenlijk dient er gezorgd de goal-average nog te verbeteren om, bij gelijk puntental, toch eerst geklasseerd te worden en zoo het ge- wenscht doel te bereiken. Juniors Yper Verbroedering Wevelghem De juniors hebben een gemakkelijke taak te volbrengen, doch dat wil nu niet zeggen dat zij de Wevelghemnaars moeten onderschatten. Zeker hebben wij aan de Leie met 8 I over wonnen, maar 't moet hier ten minste zooveel zijn en wel om de volgende reden. Meenen staat met evenveel punten als Yper. De vóór en tegen zijn bijna gelijk (67 17 en 66 - 20). In geval dus van eindklasseering zal het beste gehalte den palm weg halen. Vier ploe gen mogen tot nu toe nog haar kansen stellen. Wevelghem, Yper, Meenen, Stade Kortrijk in volgorde geklasseerd. Wevelghem speelt nog tegen Meenen thuis en A.A. Moescioen op verplaatsing Yper ontmoet nog Verbr. Wevel ghem en A.A. Moescroen op eigen veld en Meenen buiten huis. Meenen trekt nog op naar Wevelghem en verwacht Yper, terwijl de match onbeslist eindigde te Stade Moes croen waarover het Comiteit uitspraak te doen heeft. Eindelijk speelt Stade Kortrijk tegen Wervick op verplaatsing en tegen Poperinghe in eigen veste. Deze laatste club staat dus voor de gemakkelijkste taak, maar kan enkel 4 punten bemachtigen (24 -f 4 28). Meenen heeft de lastigste ontmoetingen voorhanden en zal op zijn meest genomen tot 27 (24 f 3) punten geraken. Wevelghem is de gevaarlijk ste klip voor ons en het ware te wenschen dat Üj morgen enkel een gelijk spel tegen Meenen gelukt, zoodat zijn totaal insgelijks op 28 (25 -f 3) zou uitloopen. En voor het laatst hebben wij de Yperlingen die bij de 24 ver overde punten er nog 5 zouden moeten biiwin- nen, om met x punt voorsprong den titel der reeks te bemachtigen. Jorgens, dat doel ligt in uw bereik en van morgen af getoond dat gij het wilt nastreven. Scholieren Yper Iseghem Daar onze kleinen enkel met 2 o te Iseghem het onderspit moesten delven, is het dan ook eenieders meening dat de jonge voetballers van onze club de kans hebben hun eerste zege te boeken. Indien iedere speler in zijn kop wil steken van de aangeduide plaats te behou den, dan bestaat er gelegenheid om de twee eerste punten voor eigen publiek te be machtigen. Supporters Het jaar ig32 is ten einde en de laatst gespeelde match heeft aan uwe verwachtingen niet beantwoord. Daarom geen moed ver loren en met de gebruikelijke nieuwjaarswen schen, zult gij ook den wensch vormen de rood witte kleuren nog menigmaal te zien zegepralen. Neemt dan^ bij die gelegenheid het besluit uwe ploeg zooveel mogelijk aan te wakkeren. Daartoe krijgt gij reeds de kans vanaf den tweeden Zondag van het nieuwe jaar. Onze jongens, immers, staan te A. A. Moescroen voor een moeilijke taak en zullen uwe aanmoedigingen noodig hebben om deze ontmoeting tot een goed einde te brengen. De inschrijving heeft zooals gewoonte plaats in het lokaal van de supportersclub, bij Albert Blootacker, Statielaan, en moet geschieden vóór Zaterdag avond, 7 Januari ig33. Het ver trek is vastgesteld om 12 1/2 u. De prijs is al tijd dezelfde 4 fr. voor de leden van de sup portersclub en 8 fr. voor de niet leden. NEMO. De Nationale Maatschappij van Buurt spoorwegen heeft van de Regeering machti ging bekomen om een krediet van 40 tot 45 millioen frank aan den aankoop van autorails te besteden. Deze rijtuigen met naphtamotor laten toe een grooter gemiddelde snelheid te bereiken dan met de stoomrijtuigen, en zullen deze laatste trapswijze vervangen op al de lijnen waar het verkeer niet druk genoeg is om de kosten der electrificatie te verrechtvaardigen. Hopen wij dat de Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen onze streek dezen keer niet meer zal vergeten, maar er eindelijk eens aan der.ken de ongerievige, kostelijke en voor het reizigersverkeer nutteloos geworden stoom trams met sneller en gemakkelijker voertuigen te vervangen, om zoodoende hare verloren kliënteel nog terug te winnen vooraleer het volkomen te laat is. Te Kortrijk, Moescroen en Meenen is de electrificatie der trams reeds lang een afgedane zaak en iedereen, zoowel de reizigers als de maatschappij, heeft er zich over te beloven. Indien de maatschappij van oordeel is dat de electrificatie harer lijnen hier in onze streek niet kan doorgevoerd wor den, dan vragen wij dat zij hier, zoo zij nog hare belangen en ook die onzer streek behar tigt, eenige dier autorails als proef zou in gang zetten. Uit oorzaak der werken welke zullen uitge voerd worden aan de brug te Elzendamme, zullen de hiernavermelde wijzigingen aan de uurtabel gebrhcht worden, op Maandag Q, Dinsdag 10, en Woensdag 11 Januari iq33. Trein N° 6 vertrekkende uit Yper om 11.20 ure wordt 10 minuten vervroegd tusschen Yper en Elzendamme. Trein N° 7 vertrekkende uit Veurne om x5 ure wordt 20 minuten vervroegd tusschen Veurne en Elzendamme. De aansluitingen met de lijn Dixmude- Poperinghe te Oost Vleteren zullen verzekerd1 worden. De reizigers zullen aan de brug van trein 1 veranderen. Het koopwarenvervoer zal regelmatig ver zekerd worden via Poperinghe Het Bestuur. Aangezien er, voor de werving van ig33, een overschot is van 447g manschappen boven.- het gewoon contingent,zijn de hiernavolgende buitengewone vrijstellingen toegestaan Worden krachtens artikel 5y der wet op de militie, de werving en de dienstverplichtingen, ontheven van vverkelijken dienst, de daarvoor aangewezen miliciens van ig33, die tot volgen de categoriën behooren 1) Die welke deel uitmaken van een gezin met ten minste zes in leven zijnde kinderen, waarvan geen enkel vrijstelling bekomen heeft als lid van een talrijk gezin 2) Die waarvan ten minste drie broedgrs bij het leger hebben gediend 3) Die welke twee broeders onder de wa pens hebben gehad, waarvan er een in dienst overleden is 4) Die welke twee broeders onder de wa pens hebben gehad, waaronder ten minste een die drager is van een of verscheidene frontstrepen 5) Die welke behooren tot een gezin met negen in leven zijnde kinderen, waarvan er twee bij het leger hebben gediend 6) Die welke behooren tot een gezin met acht in leven zijnde kinderen, waaronder vijf jongens, waarvan er twee bij het leger hebben gediend. Derde en vierde afreis naar in salon auto-car voorzien van verwarmings toestellen op 1 4-15 en op 21 22 Januari. PRIJS der TWEEDAATSC.HE reis 165 fr. alle hotelkosten inbegrepen, vanaf het mid dagmaal van eersten dag te Bergen (Monsj,. tot en met het middagmaal van tweeden dag te Dinant. VERTREK te Yper om 7.3o uur aan het KOSMOS BUREEL, Groove Markt. Vraagt inlichtingen en programma bij de inrichters B DECEVNISCK A. VERSTRAETE Beveren Rousselare 4, Groote Markt Tel. Rousselare 544 Yper - Tel 5x5 organisée par la LEgus des Potius de France au profit de sa Caisse de Secours a 3 heures Rideau a 4 heures précises en la Salle LAPIERE, rue des Chiens L'exquise et amusante opérette en 3 actes de Maurice Ordonneau et Francis Gaily Musique de H. Goublier hls représentée par le Club Artistique Les VI de Roubaix, sous la direction de M. F. Bau- duin, Officier d'académie. te koop ter Drukkerij DUMORTIER,.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6