BILLARD5 NOVELTY K0RTRIJKSCHF ONDERLINGE Aan het Publiek VRIENDENSCHIETING GROOTE PRIJSKAMP op Zondag 8 Januari 1933 200 Fr. - Prijzen - 200 Fr Proefneming van lichten trein Getal Dieren Geslacht KONINKLIJKE hANDBOOQMftnTSCHRPPlJ SIMT-SEBRSTIRRM STAD YPER bevonden en Verloren Voorwerpen Allerhande Nieuws MARKTEN MARCHÉS £Q Markten van Anderleetit Bixschote - DoodelijK Ongeval De Dubbele Belg a Belangrijk Bericht Brand - Ongevallen - Leven Hypotheehleeningen Algemeen Opziener OMER ROBYN-' Burger lij He Stand van Yper Het publiek wordt vriendelijk verzocht alle misbruiken die bij het toekennen van werkloo- zensteun zouden bestaan aan het Werkloo- zenfonds te Yper kenbaar te maken. Alle reclamatien of klachten mogen schriftelijk in gediend worden aan M. J. Velein, secretaris van het Werkloozenfonds, stadhuis, te Yper. Deze klachten zullen door de Commissie van Reclamaties, zetelende te Yper, ernstig onderzocht worden en de naam der aanklagers zal geheim blijven. Naamlooze klachten komen niet in aanmeiking. Gister Vrijdag kwam hier ter statie van Yper een proeftrein toe, bestaande uit een rijtuig voortbewogen bij middel van een Dieselmotor en kunnende een negentigtal reizigers vervoeren. Dit rijtuig, dat om 9 u. 5i uit Brugge vertrokken was langs Cortemarck en hier om 11 u. 22 aankwam, had dus de reis afgelegd in 1 u. 3i. Om iiu. 3o verliet het opnieuw onze statie ter bestemming van Oostende, langs Cortemarck, en na aan al de tusschenstatiën stilgehouden te hebben, kwam het ginder om 1 u. o3 toe. Dit maakt dus dat de reis Yper - Oostende in 1 u. 33 afgelegd werd, en niets zegt dat deze tijdruimte niet zal kunnen verminderd worden, terwijl men met een gewonen trein twee uren noodig heeft om dezelfde reis. Daar is dus reeds een merkelijke verbetering. Naar het schijnt zou er spraak zijn van met aanstaande maand dergelijke lichten trein in te richten op de lijn Yper-Cortemarck en Cortemarck Oostende, en zouden deze trei nen elkander eik uur opvolgen. in het Stedelijk Slachthuis van Yper gedurende het jaar 1932 Stieren 53 Ossen 15 7 Veerzen 6ai Koeien 244 Nuchter Kalvers 297 Vette Kalvers 688 Schapen 476 Verkens 2.692 Geiten 4 Paarden 71 Totaal 5.283 De leden der drie Ypersche Handboog maatschappijen worden uitgenoodigd tot de AAN DE LIGGENDE PERS die zal plaats hebben in de zaal van het lokaa Au Miroir op Zaterdag 14 Januar: 1933, om 5 1/2 uur zeer stipt 's avonds Inschrijving om 5 uur. Inleg 5.5o fr. te verschieten in vogels van 2.5o fr. OP DE TWEE in het HOTEL DU NORD bij JOSEPH DECROCK, Statiestraat om 5 uur stipt 's avonds. Inschrijving van af 4 uur. Verdeeld als volgt 60 50 - 40 - 20 - 20 en 10 fr. Gevonden Maandag 2 Januari, een neus nijper die op het politiebureel ter beschikking van den eigenaar afgegeven werd. Denzelfden dag werd bij M Verstappen Jean, winkelier in de Meenenstraat, een damesregenscherm achtergelaten. Dinsdag 3, door Mme Godderis Zoë, vrouw Durnez Cyriel, een bundel sleutels en gereed schappen voor velo. De eigenaar mag zich op het politiebureel aanmelden. Donderdag 5, is een hond toegekomen bij M. Staessen Marcel, Pennestraat, 12, die hem ter beschikking van den eigenaar houdt. Verloren Zaterdag 3i December, twee aaneen gehechte sleutels. Zondag 1 Januari, door M. Sonck Charles, van Yper, zijn brieventasch bevattende een zelvighèidspapieren. Maandag 2, door M. Cesar Mottrie, een gele auto taksplaat dragende het nummer I 60. Dinsdag 3, door Mevr. Deplancke Octavie, S1 Jozef's Gesticht, een rozenkrans. Yper. Velodiefstal. Donderdag avond had de genaamde Dewulf Odile, van St Jan, zijn rijwiel geplaatst aan den gevel eener herberg op de R. Colaertplaats, doch toen hij, rond 10 u., wilde vertrekken, besta tigde hij dat een ander reeds met zijn velo vertrokken was. Klacht werd bij de politie ingediend, doch tot op heden bleven alle opzoekingen nog vruchteloos. Landlooper. Zaterdag laatst werd door de rijkswacht den 23 jarigen Vandevyveie Marcel, van Vlamertinghe, alhier aangrhou den. Daar hij zich zonder bestaansmiddelen bevond, veroordeelde de Rechtbank hem nog denzelfden dag om voor 2 jaar en 6 maanden naar Merxplas te gaan wonen. Erge val. De genaamde D. Schamps, 66 jaar oud, gepensionneerdegendarm, wonen de te Wetteren, was naar Yper gekomen doch in de Statiestraat deed hij, tengevolge van een misstap, zoo een ongelukkigen val dat hij met gebroken heupbeen opgenomen werd. Een geneesheer diende hem de eerste zorgen toe, waarna hij naar het hospitaal werd overge bracht. Zijn toestand is erg. Boesinghe. Kindje onder een auto. Vrijdag, rond II u. 3o 's morgens, kwam Louwagie Marcel, 28 jaar oud, per auto van Langemarck naar Boesinghe gereden, toen, bij het kruisen met een driewielkar, de 7 j ari ge Decrock, die van school kwam, van achter die kar kwam uitgesprongen en niettegenstaan de al de pogingen van den autogeleider onder zijn voertuig terecht kwam. Het kindje, dat gekwetst was, werd na verzorging terug naar huis gebracht. Gelukkiglij k is het niet al te erg. MIDDELPR1JZEN PRIX MOYENS Tarwe de 100 kllogr. Froment les 100 kilos Rogge ld. Setgle ld. Haver ld. Avoine ld. Aardappelen, 100 kil. Pommes de Terre Boter de kilogram Btnrre le kilo Eieren het stuk CBafs la piice Hoppe de 50 kllogr. Hoablons les 50 kilos 68,00 56,50 77,50 17,00 23,00 0,57 s* 5 hrt cn r s - 78 67 79 12 21,50 0,55 77 55 75 13 22,00 0,47 -* 75 68 77 19 21,00 0,58 s. 80 80 80 20 21,00 0,45 700 1932 4 Januari Veemarkt te koop gesteld584 ossen aan 4,25 5,75 fr. 154 stieren aan 3,35 4,5o fr., 1272 koeien aan 3,35 - 4,75 fr. Totaal 2010 stuks. 5 Januari Kalvermarkt te koop gesteld i5ig stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet 4,5o 8,5o fr. Aangekomen gedurende de week 1761 stuks. Op Zaterdag, 3i December 11.hadden we lier een erg ongeval. De tram, die elkeo Zaterdag morgen uit Dixmude naar de markt van Yper rijdt, kwam rond 6 1/2 ure op het grondgebied dezer gemeente bij de wijk Nieuwe Wereld aangestoomd, toen onver wachts een man, de baan verlatende, op de spoorriggels wilde, met het ongelukkig gevolg dat hij door het stoomtuig werd gevat en wel zóó erg dat een felle stoot tegen het hoofd hem ten gronde deed stuiken. Seflens viel de tram stil en wilde men den ongelukkige hulp bieden, maarniet noodig meer, de man was- op den slag dood. Het lijk werd gauw herkend als zijnde dit: van Camille Vanhauwe, kostganger in het Ouderlingen gesticht te Merckem. Het schijnt dat de man soms teekens van zwakzinnigheid gaf. In alle geval hij was dien morgen uit het gesticht weggesukkeld om in deze droevige omstandigheden zijn dood te vinden. Woensdag werd hij te Bixschote begraven- Het stuk van tien frank dat, naar aanlei ding van zijne gelijkenis met dit van 20 fr.r veel beknibbeld werd en dikwijls oorzaak was van misgrepen, zal uit den omloop getrokken, worden. Deze beslissing werd genomen door den Heer Minister van Financiën, t'akkoord met de Nationale Bank. De stukken van 10 frank blijven nochtans- hunne volle geldigheid behouden en zullen slechts in de Nationale Bank ingehoudem worden, naarmate zij er toekomen Zoo ver hoopt men dat binnen een a<~zienbaren tijd de tien frankstukken van zelfs uit den omloop- zu len verdwijnen. imj 1 «j—iL m -4». Wilt gij bij brand of ongeval de volledigste? waarborgen, en voordeeligste regeling, wendt: U in volle betrouwen tot de Naamlooze Verzekerings Maatschappij Hoofdzetel 3, Lekkerbeetstraat KORTRI JK (eigendom der Maatschappij). Kapitaal en Reserven Fr. 7 OOO 00&> Vooraleer U te verzekeren, of uwe be staande polissen te wijzigen, vraagt koste- looze inlichtingen en raad aan ons Bijkantoor t© Yper 8, Mondstraat - Tel 159 of bij de Agenten in iedere gemeente. Verklaringen van 3l Dec. iq32 tot 6 Jan. iq33 Geboorten Dubois Roland, Noordlaan, 9. Boudry Charles, Meenenstraat, 25. Mahieu Albert, Mondstraat, 22.- David Marguerite, Rijsselsteenweg, 46e. Duthoo Irène, Boomgaardstraat, 37. Huwelijken Vierstraete August, fabriekwerker, enCoppens Luciana, fabriekwerkster, beiden te Yper. Bouw Gaston, beenhouwer, te Ploegsteert, en Desmui Leonie, zonder beroep, te Yper. Gouwy Camille, fabriekwerker, en Dubois Malvina, fabriekwerkster, beiden te Yper. Overlijdens Philippe Marie-Louise, 67 j., dienstmeid', ongehuwd, Rijsselstraat, 39. Reynaert Augustus, 84 j.„. z. b.r ongehuwd, Rijsselstraat, 133. Philippaert Maria, 64 j., z. b., echtg. Dejonckheere Gustavus, Kalivaart, 15. Boutens Carolus, 85 j., z. b., wedr Gryson Maria, Dixmude- straat, 77. Cheyns Rosalie, 89 j., z. b., wed« WuHerr. Charles, Meenensteenweg, 25.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8