Janssens-Bonte Kleine Aankondigingen Verandering van Woonst Ghauffeur-Mécanicien Demande place Naaister vraagt plaats Firme Huile pr. Autos Vertegenwoordiger Gevraagd Werkvrouw Onmiddell. beschikbaar A louer Chambres garnies TE HUREN Te koop Handelshuis A vendre TERRAIN Par suite de dép rt A vendre TE KOOP Te koop - Sch. occasie Te koop Camion MINERVA - CITROEN ESSEX - 6 cylindres A vendre Tracttur Chsuard PLANTAARDAPPELEN Eetmalen te bekomen 7 Occasie en nieuwe Poutrellen AfsluitingsstaKen alsook alle slag van Rond Ijzer Te Koop aan genadige prijs RENONI VERM Industries - Edeltraut - fcrdgold. De Lessen voor Snijden en ISaaien voor Juffrouwen Jufvrouw DE VOS 14, RijselstraatYPER en ik zie dat het nogmaals hetzelfde is en dat er vérschillige lantaarnen hier op de Markt niet aanstoken zijn. Gister was de Statiestraat slechts door twee lantaarnen verlicht, en de stad is toch verplicht het licht te betalen. In dien men nu kan aanhalen dat de vorst daar van de oorzaak is dan is dit niet het geval in den zomer, want alsdan vriest het niet en toch gebeurt h it dat verscheidene lantaarnen niet branden. Wanneer dit nu het gevolg is van de vorst dat sommige lantaarnen niet branden, hoe komt het dan dat ze allen niet vervrozen zijn, en is dit niet een bewijs dat zulks toe te schriiven is aan het gemis van onderhoud, namelijk omdat men water in de buizen laat staan Ik zou willen dat het schepencollege door een deurwaarder zou doen bestatigen hoeveel lantaarnen er niet aanstoken worden, om alzoo op de maatschappij drukking te kun nen uitoefenen Gezien de maatschappij zelf in gebreke is, ware dit misschien een middel om van haar eenige der voordeelen te beko men waarop wij reeds sedert zoo lang wach ten. M. Delakaye. Wat het contract betreft met de gasmaatschappij, zijn wij verplicht geweest over twee weken dit contract terug te zenden Nu hebben wij dit contract sedert een week terug ontvangen, maar wij hebben aan de maatschappij geantwoord dat zij eeist met onzen techntschen raadgever moest han delen. Daarin is er nu voorzien de verlichting te verminderen. In 't kort zal ik voors ellen dat de commissie der wei ken zou bijeen komen om dit te onderzoeken, want het con tract met de gasmaatschappij is een zeer »e langrijke zaak, en daarom ware het wensche lijk dat iedere partij in de commissie der werken zou vertegenwoordigd zijn. De man nen der gasmaatschappij waren Zaterdag reeds bezig met de lantaarnen te ontdooien, doch het werk is veel moeilijker dan men dacht, want bijna al de lantaarnen zijn ver vrozen in den grond. Gister hebben ze ook geheel den dag gewrocht en vandaag zijn ze nog bezig met dit weik, maar niet in voldoen de getal om het werk in korten tijd gedaan te krijgen. Gelukkiglijk dat het nu ophoudt met vriez n, want anders zouden wij nog geruimen tijd zonder licht geweest z'jn Wij zullen dus terug naar de maatschappij moeten gaan om er onze klachten in te dienen. M. Seys. Is het contract nu vervallen M Missiaen. Neen, het is alleen een wijziging ervan. M. Dclahaye. De stad vraagt aan de gas maatschappij om ook den buiten te verlichten. Zij antwoordt hierop dat zij tevreden is dit te doen, maar stelt hiervoor de volgende voor waarde daar gas en electriek nu een geheel vormen en een en zelfde maatschappij uitma ken, zegt zij ik ben t'akkoord om den buiten te verlichten mits gij er in toestemt het con tract te veranderen. M. Lemahiëu De autobus YperRoese- laere komt een nieuwen uurrooster uit te geven, waarvan ik zooéven kennis heb gekregen, en daarop zijn er verschillige autooussen afge schalt waarover het publiek klaagt. Ik zou wenschen dat de Nationale vlaatschappij van Belgische Spoorwegen in 't vervolg de betrok ken gemcentebestuien, en namelijk hier in du geval de twee bijzonderste, Yper en Roese laere, zou raadplegen wanneer zij wenscht de uurregeling te wijzigen. De nieuwe dienst regeling begint met 5 Februari aanstaande en ik denk dat er daar nu maar weinig meer aan te doen valt, doch ik zou toch wenschen dat de belanghebbende gemeentebesturen in 't ver volg hun advies zouden mogen geven. M. Seys. Wij zouden ook wel aan de Maatschappij mogen vragen den trein Yper- Roeselaere weer in gang te steken. Alswanneer zij de autobussen wil laten beslaan, belet dit niet dat terzehdertijd ook eenige treinen zou den loopen. Dit ware van het grootste nut, want het is belachelijk de menschen, die van den trein van Brugge komen, te Roeselaere te zien loopen om plaats in de autobus te vinden. Wanneer het niet mogelijk is een ganschen trein te laten loopen, dan zou men ten minste toch eenige automotricen in gang kunnen steken, gezien de ijzerweglijn er nog ligt en nu alleen voor het goederenvervoer moet blijven dienen. M. Bonnet. Wij zouden dien wensch kunnen uitdrukken en aan de Nationale Maat schappij van Spoorwegen overmaken, en haar vragen den vroegeren dienst te willen herin richten en, wanneer zij de uren verandert, daarover eerst het oordeel der betrokken ste den te vragen. Ik weet niet of de heer schepen Lemahieu dit niet heeft gezien, maar in elk geval heb ik het bemerkt dat er sedert twee maanden reeds, op elke autobus een bijge voegde controleur is die aan al de reizigers vraagt welke hunne bestemming is en van waar ze komen. Daaruit was wel te voorzien dat er een nieuwe regeling in 't vooruitzicht was. Het is, zooals de heer Seys zegt, op recht belachelijk te zien hoe de reizigers, die van Brugge komen, elkander schier omver loopen om plaats te vinden op de autobus, terwijl deze, die niet rap genoeg kunnen loo pen, verplicht zijn op een volgende autobus te wachten Het is natuurlijk dat de maat schappij, om sommige autobussen af te schaf fen, zich zal beroepen op de verslagen van haar controleurs de dagen of uren waarop er maar tien of twintig reizigers waren, maarzij spreekt niet van de dagen dat er reizigers te veel waren. M. Seys. En dikwijls moeten er meer menschen recht staan of dat er gezeten zijn. M. Van der Gkole. Wij zouden dezen wensch kunnen uitdrukken. M Seys. En vragen om de trein Yper Roeselaere weer in gang te steken. De auto bus zou mogen blijven bestaan, want moest hij afgeschaft worden, dan zou hij toch door een privaten dienst weer hernomen worden. M. Lemahieu. Er zouden bijvoorbeeld drie treinen heen en terug per dag kunnen ingericht worden, namelijk op de uren om de bijzonderste aansluitingen met andere treinen te verzekeren. Dit ware voor veel reizigers van groot gemak. Nu wordt er ook veel geklaagd door de reizigers die in tweede klas rijden en te Roeselaere verplicht zijn op de autobus te stappen, waar er geen verschillige klassen zijn. Ik weet dat het toegelaten is de ronde te doen langs Kortrijk, maar allen zijn niet gezind om dezen toer te doen. Het zou dus veel beter gaan met een trein of drie per dag herin te richten en terzelfdertijd de autobus te laten loopen. M. Bonnet. Het schijnt of wij hier den beheerraad der Nationale Maatschappij uit maken en wij reeds den dienst aan 't regelen zijn. M Van der Ghote. Gezien iedereen ermede t'akkoord is, zullen wij dien wensch dus uitdrukken. M Verbeke. Zijn er hier geen aandeel houders der Nationale Maatschappij, die soms een woord ten beste zouden kunnen spreken M. Van der Gkote. Die hebben caar niets in te zeggen. M. Mi siacn. Wij zijn allemaal aandeel hebbers. Vervolg te naaste week ->ETITES AININOINCES HET HUIS Coiffeur voor Dames Heeren thans Rijsselstraat, 54, wordt Maandag 6 Februari overgebracht zelfde straat, Nr S3 (rechtover de Groote Post). gehuwd, 37 jaar oud, vraagt plaats voor vrachtauto of luxevoituur, vlaamsch, fransch en en'geisch sprtkend. Adres ten bureele. Chauffeur Mécatricien, marié,37 ans, pour camion ou auto de luxe, parlant flam frarg. et anglais. Adresse au bur. du journal voor naaien en stoppen. Adres ten bureele. et Industrie cher. représentant deposit. Eer. Y.C.A. 40, Ag. Havas, Bruxelles. gevraagd voor zeer winstgevende zaak, werkzaam,v. goeden huize of gepensioneerde. Hooge verdiensten. Schr. met ref. bureel van 't blad onder letters F. M. O. 21, Statiestraat, Yper. 100.000 tot 120.000 Frs. Interest 6 °/o te plaatsen in eerste hypotheek mits goede waar borg. Schrijven A Z. Simon Stevinplaats, 19, te Brugge. a vee ou sans pension. Adr. bureau du journ. Garage en Magazijn, ook Appartement 7, Mondstraat, Yper. met atelier. Adres ten bureele. 5gi m. c., avec ou sans café»en bois, oü cinq maisons peuvent être construites. Belle situa tion pour tout commerce, travail forcé. Adr. 4, Porte de Menin, Ypres. Superbe Piano noyer Feu ouvert fer forgé Appareil de T S F —Chenille pour chien Couverts et diverses pièces en argent massif. S'ad. 27, rue des Chiens, ie sonnerie lengte op aanvraag, bij de wed. Vandamme, Riiselpoort, 44, Yper. Tel. 256. Onlangs nieuwe RADIO 7 lampen. Adres bureel van 't blad. draagv. i5oo kilos, in goeden staat, nieuwe batteiie, binne'nstuur en bache aan genadige prijs. Adres ten bureele. Proef naar begeerte. 9 Statiestraat. conduite inférieure en bon état A VENORE d'occasion. Pour essai F. HOFLACK, Vpres. avec remorque, 10 tonnes, état ncuf. Grandes facilités de paiement. Veuve BE AGUE, Bois, Comines. Sedert 1907, regelmatige Invoer van Oulische Landbouwer, SINT JAN bij Yper Tel. Yper 24 Zijn door hem zelf te velde bezichtigd ^vj en worden in zijn bijzijn geladen. voor bruiloften of begravingen aan genadigen prijs bij Henti Coulembier, Café Het Postje Rijsselstraat, Yper. —*—11=ac=ir- zijn hernomen bij

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 11