De Bakkersvergadering - HYPOTHECAIRE - BELEGGINGSBANK Grondpandobligatiën 5,00 °/0 netto Koninklijke Hof bouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper Verslag der Algemeene Vergadering op Zondag 15 Januari 1933 3 ZONDAG 19 KEtSKUARI 1933 Ferd. Dethoor. Hector Casier. 19» Arenbergstraat, Antwerpen te Ie remboursement aux communes des avan» ces faites pour expropriations. Cette ques tion, qui avait été soulevée a la dernière réunion par les délégués d'Houthem, de Neuve-Eglise et d'autres, sera reportée a la réunion prochaine, du fait que les délégués de ces communes ne sont pas présents et que de plus amples détails manquent pour en faire mainfënant un exposé complet. M. Geuten demande de mettre a l'ordre du jpur; de la prochaine assemblée la question de la rqe du Pont, a Wervicq, dont l'élargisse- ment a été décrété par l'Etat et oü actuelle- roent il n'y a pas encore de trottoirs. M. Vermeulen, de St Jean, soulève la question du canal d'Ypres a Comines et de- mande pour que la Fédération fasse des démarches pour faire comprendre cette res- tauration dans la série des travaux que l'Etat compte entreprendre, pmsque c'est lét pour notre contrée une question de dommages de guerre, que ce travail combattrait efficace- ment le chömage et aurait les plus heureuses conséquences pour la prospérité de notre région. Les délégués décident a l'unanimité d'appuyer les démarches faites actuellement par la Chambre de Commerce d'Ypres, en vue d'obtenir la restauration de ce canal. Après avoir fixé la prochaine assemblée au deuxième dimanche du mois d'Avril, la réunion est levée a 16 h. i5 Op 12 Februari had de aangekondigde bak kersvergadering plaats te Yper, in 't gasthof Het Zweerd. Onder de aanwezigen moeten wij melden de heeren G. Delahaye en Bollingier, als voorzitter en bestuurslid van den Midden standsbond van Yper tot die provinciale bak kersvergadering uitgenood gd. Hun wezehier over dank gezegd. Heer Aimé Gruwez had gezorgd de bijzonderste leiders der Belgische Bakkersbeweging uit te noodigen en woonde de vergadering bij. Van in den voormiddag waren er afgevaar digden toegekomen uit Brussel en verschei dene steden van West Vlaanderen. Op klokslag 2 uur was de zaal van 't gasthof Het Zweerd bomvol bezet. Aan de bestuurstafel bemerkten wij de hh. De Temmerman en Gruwez, uit Brussel, voorzitter en algemeen schrijver van het Huis der Bakkersbazen van België den heer Legein, deken van 't aloude bakkersambacht te Brugge, voorzitter van den Provincialen Bond van West Vlaanderen verders de voor zitters der Bonden van Roeselaere, Kortrijk, Meenen, Waereghem, Iseghem, Thielt en an dere vereenigingen bij den Landsbond aange sloten. De heer Beugnies, de verkleefde secre taris van den bond van Poperingbe, en ook een afgevaardigde van den bond van Wervick en omliggende, alhoewel niet aangesloten bij den Landsbond, hadden eraan gehouden door hun tegenwoordigheid bewijs te leveren van hun medegevoel voor de landelijke en provin ciale bakkersbeweging en in 't bijzonder van hun vriendschap voor de vakbroeders van Yper. Te Poperinghe vieren de bakkers dit jaar nog de vijf en twintigste verjaring van 't bestaan hunner vereeniging, en het blijft buiten twijfel dat zij voor dit oogenblik hunne aansluiting bij den Landsbond zullen verwe zenlijkt hebben. Alleenstaande kringen behoe ven immers niet meer te bestaan, want in sterke samenwerking van allen is alleen de redding gelegen. Voor die met de beweging zijn bekend, was het aangenaam een blik te werpen op de aan wezigen, uit alle hoeken van West Vlaanderen waren afvaardigingen toegevloeid en vormden menigte met de bakkers van Yper en omlig gende gemeenten. Dank aan allen die tot het welgelukken van dien oproep hebben mede gewerkt. De heer Craye, in naam der bakkers van Yper en omliggende, heette de talrijke bak kers welkom, dankte de inrichters dier prach tige vergadering en drukte de hoop uit dat hieruit spruiten zou de herleving van het aloude bakkersambacht van Yperj dat voor taan, zooals in 't verleden, zijn plaats zou in nemen in de georganiseerde provinciale en landelijke bakkersvereeniging, tot welzijn der bakkers van Yper en 't omliggende. De heer Legein, provinciale voorzitter, drukte zijn dank uit aan al de tegenwoordigen die door hun opkomst bewezen hoe breed de bakkersbeweging zich heeft weten te ont plooien. Bange, moeilijke tijden, zoo zegde hij on der rneer, zijn in aantocht, het bestaan voor eenieder wordt van dag tot dag moeilijker en lastiger, alleenstaande mannen zij wezen ambachtshoofden of neringdoeners zullen onmogelijk aan den storm kunnen weerstaan. In de vereeniging alleen ligt de redding. Bakkers van Yper in 't bijzonder, bakkers uit 't omlig gende, georganiseerde vrienden uit de provip cie, uwe opkomst is verheugend voor uwen bejaarden en vergrijsden leider. Dank voor uwe opkomst en mocht uit en door die verga dering tot 't leven herworden den bloeienden vooroorlogschen Bakkersbond van Yper (Langdurige toejuichingen) De heer Foulon, voorzitter van den bond van Roeselaere, op eene luimige wijze hem eigen, maar altijd goed verstaan en best ont haald bij de bakkers, herinnerde aan het werk door de Roeselaersche Vereeniging verricht te Yper en omliggende, en bracht in het ge heugen de vergadering die hier, over een drie tal jaren, in dezelfde zaal plaats greep. Er was begeestering, zeker zoo zegde hij ja, vuur en gloed, maar 't was een vuur van korten duur, het doofde uit zoodra de vergadering gedaan was. Ditmaal hebben de vrienden van den provincialen en landsbond een uiterste poging betracht, niet om een oogenblikkelijk maar wel om een voortbe sta ande vuur aan te steken. Vrienden bakkers van Yper, blijft niet langer afgezonderd, richt uw aloude vereeni ging weer op, wordt goede medewerkende vakbroeders en steunt zooveel gij kunt door uwe medewerking het edel doel dat wij be trachtenonze broodwinning door werk en broederlijke overeenkomst(Toej.) De grootste taak werd vervuld door de heeren De Temmerman en Gruwez die, elk op hunne beurt, in 't lange en in 't breede het gansche programma van de bakkersbeweging tot eenieders voldoening wisten uiteen te zetten. Alle sprekers werden met de grootste aan dacht aanhoord en de toejuichingen, die hun woorden begroetten, bewezen het best dat de aanwezigen met de sprekers het in alles eens waren. Ten slotte ging men over tot de stichting van den bond. Achttien bakkers uit Yper en omliggende lieten zich als lid opschrijven. 't Is een begin en alle begin, gelijk waar, is moeilijk., En nu, aan de nieuwe bijtreders vertrou wen wij de taak verder op te gaan door gezamenlijke werking en broederlijke ver standhouding. De bond van Yper is heropgericht, alle vrienden staan ter zijde om desnoods bij te springen. Mogehij voortaan bloeien en groeien om te herworden in zijn macht en pracht van weleer. gehouden in het gewoon lokaal Hotel Continental De Voorzitter opent de vergadering om 14 1/2 uur, en begint met al de aanwezige leden een gelukkig nieuwjaar te wenschen en veel voorspoed gedurende het jaar. Vervol gens geeft hij het woord aan den secretaris, die lezing geeft van het verslag der vorige vergadering. Dit verslag wordt zonder opmer-, kingen goedgekeurd. Voordracht M. Arthur Lagast, Staatsvoor- drachthouder te Kortrijk, geeft vervolgens een zeer nuttige en leerrijke les over de fruitteelt. Hij wordt door de talrijke aanwezige leden in zijne klare en aangename rede aandachtig gevolgd en ten slotte luidruchtig toegejuicht. De Voorzitter weet, in wel gepaste woor den, den gevierden spreker namens al de toe hoorders te bedanken. Mededeeling De Voorzitter deelt aan de aanwezige leden mede dat 'de Maatschappij zinnens is de Floraliën van Gent te gaan bezoeken, en vraagt aan de leden, die begee- ren mede te gaan, dat zij zich zoohaast moge» lijk zouden willen laten inschrijven. De in-; gangsprijs is gesteld op 5 frank de; reis zou gedaan worden per ijzerweg en, indien een zeker getal leden aan den oproep voldoen, zouden wij op een afslag op de reiskosten mogen rekenen- Jaarverslag De secretaris geeft lezing van het jaarverslag over de werkzaamheden der Maatschappij gedurende het jaar ig32. Staat der kas De schatbewaarder doet ver slag over den geldelijken toestand der kas in ontvangsten en uitgaven. De Voorzitter bedankt die beide heeren voor hun gped en nuttig werk dat zij verricht hebben tot het welzijn en den goeden gang der Maatschappij, en drukt den wensch uit-hen nog lang te mogen bewaren. Verkiezing Vervolgens wordt er overge- gaajn tot de vernieuwing van de helft van he: Bestuur- De uittredende leden MM. Casier Hectqr, Lepercq Firmin, Casier Jples, De wilde Isido re, Clinckemaille Roberten Vermeersch Emjie zijn met gioote meerderheid herkozen. De heer Henri Hebben is insgelijks roer groote meerderheid gekozen in vervanging van den heer Charles Swingedouw, overleden. De Voorzitter bedankt namens de geköfee» nen de aanwezige leden voor het vertrouwfen dat zij stellen in de bestuursleden die zij komen te herkiezen. Hii vraagt alsdan ook aan den heer Hebben aan het bureel te willen plaats nemen. 3fei nieuw gekozen bestuurslid voldoet aan dit verzoek. Uitbetalingen Dan wordt er overgegaan tot de uitbetalingen der verscheidene wed strijden ingericht in den schoot der maat schappij gedurende het jaar ig32. 't Beoordeeling der aanbrengsten M. Hebben Henri bekomt drie punten voor zijn prachti- gen bloemkool .Mammouth» en zijn monste* porrei Olifant Nieuwe leden De volgende nieuwe léden worden voorgesteld 1) Leiiridan Rtmi, voorgesteld dqpr Rotj^e- beke Henri2) Plancke Firmin, voorgesteld door Casier Hector 3) Devos Jules, voorge steld door Casier Hector 4) Spilleboudt Arthur, voorgesteld door Dumoulin Camille 5) CasteleinOdilon, voorgesteld door Buseyne Fideel 6) Bintein André, voorgesteld door Boudin'Paul 7) Devreèckere Jerome, voor gesteld door Madou Jerome 8) Vrouw Pat- tyn Jerome, voorgesteld door Pattyn Jerome. Tömbóla Een prachtige tombola, geschon ken door den heer Baete Evariste, hotelhou der van hét lokaal, en bestaande uit allètlei nuttig en schoon hoveniers alaam, wordt vér volgens onder de aanwezige leden uitgeloot. De Voorzitter bedankt, namens al de aan wezige leden, den heer Baete in hartelijke wooiden voor zijne milde gift. De vergadering sluit om 17 uur. om 14 1/2 uur, In het gewoon lokaal Hotel Continental Algemeene Vergadering DAGORDE: 1) Lezitog van het verslag der vorige vérga- dering. 2) Voordracht. 3) Mededeelingen. 4) Beoordeeling der aanbrengsten. 5) Aanvaarding van nieuwe leden. 6) Tombola. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter N. B. De leden en hun familie,-die begeereivde Floraliën van Gent te bezoeken, samen met de maatschappij, op Maandag 24 April, worden verzocht zich zonder uitstel ;bij den. secretaris te willen aangeven.(In- gangspfijs 5 frank). N. M. Telefoon 234.42 Handelsregister Antwerpen 74 Uitstaande Hypotheken Fr. 120.000.000, Stelt verkrijgbaar voor" 5 jaar. Zesmaandelijksche coupons. KASBONS met premie voor hoog- sten^ 5 jaar 3,75 °/0 netto, ieder jaar terugbetaalbaar. KASBONS» terugbetaalbaar na 6 maand, 3*25 netto. Kostelooze inschrijvingen bij den Heer MAURICE BAERT, te Yper V andenpeer eooomplaatt, Nr 37.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 3