Ypersche Voetbalkroniek 6 6-1932) (6 5oo fr. 70) 169) Nieuwe electrieke leiding waterdienst (17.500 fr.) 170) Compensatiekas - vereffening wegens aansluiting van stadspersoneel (4 7-1932) (3o.ooo fr 171) Aangenomene St Michielsschool - aan koop van schoolgerief - achterstal voor ig32 (2.142 fr.) t M. Van Alleynnes. Ik vraag de stemming luétover. M. Van derGhote. Deze som werd in de begrooting van verleden jaar niet voorzien. Aangezien de heer Van Alleynnes het vraagt, leg ik dit artikel ter stemming- Stemmen ja de heeren Lemahieu, Dela- haye, Van der Mersch, Pattyn.Jvr. Cornillie, de heeren Seys, Biebuyck en Van der Ghote neen de heeren Missiaen, Bonnet, Coutelle, Yergracht en Van Alleynnes. M. Van der Ghote. Dit artikel is dus goedgekeurd met 8 stemmen tegen 5. 172) Aangenomene St Jozefs school met de eraan gehechte bewaarschool - aankoop van schoolgerief achterstal voor 1932 (6.222 fr.) M. Van der Ghote. Ik stel voor hierover eveneens te stemmen. Dit artikel wordt hierop met dezelfde stem ming als zooeven goedgekeurd. 173) Stadsarchief - eereloon van Stads aan- gestelden deskundige (25.000 fr.) M. Missiaen. Is deze som bepaald ge weest bij overeenkomst Ik vind ze toch wat overdreven M. Van der Ghote. Er is nog geen over eenkomst en dit z&l waarschijnlijk uitloopen op een proces. M. Missiaen. In dit geval vindt gij het niet wat gewaagd zoo een groote som in de begrooting te voorzien De advokaat, die den deskundige zal verdedigen, zou zich daarop kunnen beroepen om ztjneisch te staven. MVan der Ghote. Dit is geen erkentenis. Die som wordt alleen in de begrooting ge schreven ten einde aan de stad het middel te geven om te betalen in geval zij ertoe ver plicht wordt. /M..Van der Mersch. Die zaak wordt onderzocht, doch daaraan is er veel werk. M. Van der Ghote. Willen wij nu 5ooo fr. voorzien Ziehier hoe de zaak ineenzit. De heer Desaegher, van Gent, heeft de schatting gedaan der vernielde stadsarchieven en als gevolg daarop werd er aan de stad een ver goeding van 450.000 fr. toegekend. De Staat heeft zijn deskundige betaald en de heer De saegher heeft voor 2tjn werk een rekening van 3$.000 fr. ingediend. Willen wij thans daar vóór maar 1 fr. inschrijven Wanneer de zaak tater zal geregeld zun, kunnen wij daar steeds op terugkeeren. M. Missiaen. Alhoewel ik den belang hebbende zelf niet gesproken heb, dit is de zaak van het schepencollege, meen ik toch te weten dat. zoo er met den persoon zelf moest onderhandeld worden, er middel ware om wat minder te geven en met hem voor een behoorlijke som overeen te komen. Ik vind echter dat een som van 5ooo fr. maar heel weinig is. De schatting der stadsarchieven vergde immers een nogal groot werk en daar voor was er ook een bijzondere kennis noodig. M. Van der Ghote. Er was vroeger reeds een onderzoek gedaan dat door de stad inge diend werd. Dit is dus een deskundig onder zoek geweest op een deskundig onderzoek. Ik stel voor de voorziene som op 5ooo fr. terug te brengen en, zoo het later noodig blijkt, kunnen wij dan nog altijd een bijko mend krediet stemmen. Is iedereen daarmede t'akkoord De raadsleden antwoorden bevestigend. 174) Stadsbibliothecaris aanvullende wedde voor 1932 (5oo fr.) 175) Aanvullende bijdrage tot het centraal voorzieningsfonds der gemeentesecretarissen (1.542 fr. 96) 176) Plaatsen eener borstwering aan den westkant der Kaai (700 fr.) 177) Buurtwegen van groot vetkeer on derhoudswerken a) Yper Pilckem b) Sint Jan Zillebeke overdracht van 't jaar ig3i (10 000 fr.) 178) Kiezingen en kiezerslijsten aanvul lend krediet voor 1932 (8.342 fr. 25) M. Van der Ghote. Dit moet gebracht worden op 9000 fr voor het geval dat er nog een of andere achterstallige rekening zou binnenkomen. M. Lemahieu. Dit werd vroeger alzoo door den gemeenteraad gestemd. M. Van der Ghote. In zitting van 27 De cember 1932. 179) Bouwen van een sluis Zillebeke vijver (4 000 fr.) M. Delahayc. Dit betreft hier een sluis dat ingevallen is en moet hermaakt worden. M. Missiaen.Waar bevindt zich dit sluis M. Delahaye. Langs den rechterkant, omtrent in het midden van den vijveroever. Dit werk zal in aanbesteding uitgegeven worden. 180) Waterleiding uitbreiding Rijsel steenweg (10 000 fr.) M. Delahaye. Ik zou willen vragen hier nog een nieuw krediet bij te stemmen, name lijk voor de nieuwe electrieke leiding naar de Knechtenweezenschool. Wij hebben van de electriciteitsmaatschappij bekomen de electrieke leiding te plaatsen tot bij de Wee- zenschool aan dezelfde voorwaarden als in stad. De transformatiekabien van den Veurne- steenweg beschikt over kracht genoeg om deze uitbreiding te doen, zoodat alleen maar de noodige staken en kabels zullen moeten ge plaatst worden. Daarvoor moet er i5.ooo fr. voorzien worden, doch die som wordt ons terugbetaald. M. Biebuyck. Moet de Openbare Onder stand daarin niet tusschenkomen M. Delahaye. Zij doet de electrieke lei ding binnen in het gesticht. M. Missiaen. De stadkrijgt dit geld terug van de maatschappij. De inttresten worden betaald en het kapitaal afgekort bij middel vamjaarlijksche stortingen. M. Biebuyck. Dit is dus een soort lee ning. De stad verschiet het kapitaal om het werk te kunnen uitvoeren. M. Coutelle. Zullen de andere bewoners van dien kant dan ook van de electriciteit kun nen genieten M. Delahaye. Ja. M. Van der Ghote. Dus artikel 181 luidt als volgt nieuwe electrieke leiding naar de Weezenschool (i5.ooo fr.) M. Missiaen. lk ben vandaag nog op de Vandenpeereboomplaats geweest en heb daar eens te meer in bewondering gestaan voor het nieuw en schoon gebouw dat daar opgericht werd. Dit herinnerde mij dat wij ons vroeger in het schepercollege verschillige malen bezig gehouden hebben met de verlichting en ver warming van dit gebouw, en het verwondert me dat er daarvoor nu niets in de begrooting voorzien wordt. Het gebouw staat daar nu, het heeft veel geld gekost en het kan niet ge bruikt worden. Zonder verlichting, noch ver warming, noch meubelen is het theater niet gebruikbaar. Ik vraag mij af waarom er daar voor nu niets voorzien is, of is men misschien van gedacht dien kemel op stal te laten Voor mij moet men het niet laten, want al het geld dat men daarvoor zal uitgeven is teveel. Wan neer er niets voorzien is voor de verwarming zal dit gebouw daardoor veel schade lijden en in plaats van dit te laten gebeuren, wanneer ge toch niet weet hoe het gebouw gebruiken, zoudt gij beter doen met het als magazijn te verkoopen. M. Delahaye. Er bestaan thans vier voor stellen voor de verwarming Over een veertien dagen heb ik een nieuw stelsel van verwar ming gaan bezichtigen naar Wetteren en Roe- selaere. Dit is een stelsel van radiators met gas dat heel practisch is, doch of het goedkoop is, weet ik niet. Wat de meubelen betreft, dit is een kwestie van oorlogsschade en dit is reeds in gang Voor de verlichting en de ver warming van het theater zal er een groote som noodig zijn, en voor het oogenblik zwicht ik mij daarvan. Het is een heel schoon gebouw en wij moeten dan ook zien dat de binnenin richting modern weze. M. Seys. - Gij zoudt dan misschien dit ge bouw best in den zomer gebruiken. (Gelach) M. Delahaye. Laat ons dit nog nader onderzoeken. M. Coutelle. Gij moet geen verwarming nemen met gas, er zijn veel menschen die ten gevolge van gasuitwasemingen sterven. M. Delahaye. In de kliniek van Wetteren en te Roeselaere waar ik gaan zien heb is het een prachtige inrichting van verwarming, en gezien het in een kliniek bestaat, moet het wel zijn dat het stelsel niet gevaarlijk is. M. Van der Ghote. Döch het is voorzeker kostelijk. De begrooting is nog niet afge sloten.... M. Missiaen. Gij zult toch gansch het jaar aan de begrooting niet bezig zijn M. Van der Ghote. Neen, maar wij moeten nu toch eerst de begrooting sluiten en dat kan maar in de volgende zitting gedaan worden. Wii zouden die zaak dus eens in het schepten- college kunnen onderzoeken. M. Van der Mersch. Het is alleen de in ventaris van de meubels aie in oorlogsschade gébracht werd, en daarin is er niets voor de verlichting noch voor de verwarming begrepen. Wij zullen dus verplicht zijn een som voor de verlichting te voorzien. M. Delahaye.De verlichting van het thea ter vóór den oorlog was nochtans schoon. r M. Van der Ghote. Wij zullen dit maar verschuiven tot betere lijden. Tijdens de vqri- ge zitting werd er nog een artikel voorbehou den, namelijk artikel 70, aandeel der stad Hk de kosten van 't kosteloos lager onderwijs èer Stadsmeisjesschool van de St Janstraat. In de begrooting was er daarvoor een som yan 24.100 fr. voorzien, doch volgens de rekenin gen van de bestuurster, moet die som op 24 900 fr. gebracht worden. Zij vraagt thans ook nog een vermeerdering van 400 fr, voor de kwestie van onderhoud en voor het reini gen der schoollokalen binst het verlof, zoodat er daarvoor nu, in plaats van 800 fr.een som van 1 200 fr. zou moeten voorzien zijn. De bestuurster vraagt nu dus een totaal kre diet van 25.3oo fr. Wij zullen die som in de begrooting inschrijven en haar dus geven wat ze vraagt. De raadsleden verklaren zich hiermede t'akkoord. M. Van der Ghote. Een ander artikel dat ook voorbehouden werd, is artikel 8o, name lijk de stichtingen Looye, Lamotte en Vanden- peereboom ten voordeele der lagere scholen. De heer Van Alleynnes had hierover inlich tingen gevraagd. M. Van Alleynnes. -Ja, ik zou willen^ weten van waar dit verschil komt tusschen de ontvangsten en de uitgaven. M Van der Ghote. Sedert 1865 wordt de helft der stichting Looye gegeven aan de stads- jongensschoolen de twee derden der stichting Lamotte aan de school van dezen naam. Het overschot komt aan de andere stadsscholen te goed. Wanneer men de rekeningen der Looye en van oe-Lamotten wil onderzoeken, dan zal men bestatigen dat dezescholen voor de prijs- uitdeelingen veel minder ontvangen dan de andere, om reden dat er daar een fondatie be staat. Dit is dus een traditie die reeds sedert lange jaren in voege is. M. Van der Mersch. Bij de 240 fr. der stichting Vandenpeereboom werd er een som bijgestemd van 5oo fr.. die ook voor de helft aan de Stadsmeisjesschool der Rijselstraat ten goede komt. M. Van der Ghote. Het artikel 80,litte— ra's a, b en c, is dus eveneens goedgekeurd De raadsleden maken hiertegen geen op merkingen. M. Van der Ghote. Wij zullen thans de samentelling doen der verschillige artikelen der ontvangsten en uitgaven en de begrooting bepaald sluiten in de aanstaande zitting, die den 27" dezer zal plaats grijpen. M. Seys. Men zal ons dus eens voor veertien dagen gerust laten. Vervolg te naaste week). A. A. Moescroen 3 C. S. Yper 4 Bij een zonnig winterweertje is de ontmoe ting bij de waalsche zuiderlingen doorgegaan en de rood witten hebben hun puntental nog met twee kunnen verrijken. Voegen wij er aanstonds bij dat de overwinning ten volle verdiend is en dat de score, in verhotiding met het vertoonde spel, afgeteekender had mogen zijn. Aanvoerder Leveugle wint den opgooi en verkiest berg op te spelen. Dade lijk ziet men dat de match hard maar fair zal betwist worden. De bezochten dwingen in de eerste oogenblikken hoekschop af die ge makkelijk ontzet wordt. Margonneau heeft vervolgens een keihard shot van Bruneel A. te houden, terwijl langs de andere zijde Molein juist nevens zendt. Op algemeenen aanval weet Michel, alhoewel moeilijk ge plaatst, het openingspunt der partij aan de i5e minuut te netten. De blauw-witten meenen het zoo niet en Bourdeau redt een bijna zeker doel met den kop. De rood-witten doen ge vaarlijke spelverplaatsingen en zoo is de Moescroensche keeper gelukkig een grond- scheerend schieten van Michel met de hulp van de paal weg te werken. Leveugle zendt op corner ver boven, terwijl Nesten twee rake schoten onschadelijk maakt. Vansevenant goed vooruit gezonden, ijlt te midden het plein en schiet naar het doel, maar de lokale

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6