PRIMR DONMR Bsurt Antwerpen-Gent-Yper n Glycérines Corps Gras Kiekenkweekers, Kleine Aankondigingen vraagt Agenten Gevr. deft. Leerjongens Bon Voyageur On dem. bonne Servante Verlang te huren Men vraagt te huren Cherche Habitation OOSTENDE A LOUER Te huren Groot Handelshuis M. Van der Ghote. Er is nooit spraak geweest een wereldcongres hier in Yper te houden. M. Lturidan. Er zijn hier nog andere en ruimer zalen genoeg die daarvoor gretig zouden opengesteld worden. Ik meen wel dat men toch die inschikkelijkheid zal hebben. M. Leuridan. Het is daarom dat wij ook dit voorstel niet bijgetreden hebben omdat het te vaag, te onbepaald was welken fiqan- cieelen last er daaruit voor de stad zou voort spruiten Doch nu is de som wel bepaald en ik vraag aan den raad nu zijn goeden wil te laten blijken om te weten of dit zal kunnen beslist worden. M. Leuridan Welnu, indien het zoo is, dan vraag ik de stemming bij hoogdringend heid. M. Van der Ghote. Het schepencollege M. Van Alleynnes. Nu er geld ter be schikking is van het gemeentebestuur, zou ik willen vragen dat de gemeente ambtenaars be taald worden. Ue leerares der stedelijke kant werkschool werd sedert een jaar haar wedde niet meer betaald. Dit is niet aannemelijk. 1857 - KONINKLIJKE TOONEELKRING 1933 DE VLAAMSCHE STER - YPER Derde vertooning van het Tooneeljair 1932 - 1933 Zondag 9 - April - Maandag 10 in de Feestzaal "Concordia Seminariestraat Blijspel in drie bedrijven door August HENIRICKX Société Anonyme Franco Beige des WERVICQ. Belangrijke Verzekeringsmaatsch. Wegens ziekte over te nemen even heb gezegd dat het niet meer het wereld congres is, maar wel het vlaamsch weten schappelijk congres, dat ieder jaar gehouden wordt. M. Van der Mersch. Dit is een nieuw voorstel, laat het schepencollege dit eerst eens onderzoeken. MLeuridan. Ik zou willen hebben dat de raadsleden in beginsel besluiten of het de moeite waard is dit voorstel door het sche pencollege te laten onderzoeken. M. Van der Mersch. Er was eerst spraak van een toelage van i5.ooo fr. voor het inrichten van een groot feest, waarvoor er dan later nog een nieuw hulpgeld zou ge vraagd worden. Daarvoor waren wij niet t'akkoord. M. Missiaen.— Ik stem het voorstel van den heer Leuridan. Er zou thans kunnen gestemd worden om te weten of men geneigd is die vraag gunstig te onthalen op basis eener toelage van 5ooo fr. Hierop zijn verschillige raadsleden van oordeel dat het onmogelijk is dezen avond de verbintenis te nemen voor het verleenen dezer som. M. Leuridan. Het natuurlijk gevolg van mijn voorstel zal nochtans zijn dat dit punt op de dagorde der naaste zitting zal gebracht worden met als doel het toekennen eener toelage van 5ooo fr. voor dit congres. M. Missiaen. Dit voorstel heeft wel als basis een toelage van 5ooo fr., want stemt gij ze niet dan heeft het congres ook geen plaats. Anders willen te werk gaan ware huichelarij. M. Van der Ghote. Er bestaat hier daar voor geen reden, gij hebt het zelf bekend dat er geen hoogdringendheid was om dit te beslissen. M. Leuridan. Ik bied u de kans om eerlijk en openhertig te stemmen op het prin ciep, met dien verstande dat de dagorde der naaste zitting regelmatig zou vermelden het toekennen eener toelage van 5ooo fr. voor het houden te Yper van een congres van ver pleegkunde en sociale geneeskunde. Nu voel ik dat men daarover op dubbelzinnige wijze zou willen stemmen, en daarom stel ik de vraag om bij hoogdringendheid een beslissing te nemen. M. Seys. Ik ben t'akkoord met het prin ciep, maar niet om dezen avond de toelage te stemmen. M. Lemahieu Ik zal de hoogdringendheid niet stemmen. Ik ben niet tegen het voorstel en ook niet tegen de toelage, maar ik ben er niet mede t'akkoord dat men ons hier daar voor de hoogdringendheid zou willen op dringen. M .MiSsiaen. Waarom kan er op mijn voorstel niet ingegaan worden Daarmede verbindt gij u tot niets en niets belet u daarna met den heer professor Daels te onderhande len op de basis eener som van 5ooo fr. die, in geval van akkoord, te zijner beschikking zou gesteld worden. M. Van der Mersch. Ik heb reeds gezegd dat ik t'akkoord was over het princiep. Laat het schepencollege dan eerst die vraag onder zoeken. M. Leuridan. Ik vraag aan de raadsleden bij middel eener stemming hun gedacht uit te drukken. M. Van der Ghote. Dit is dus een auscul tatie van het gedacht van iedereen Welnu, indien het dat is wat ge begeert, wat is uw oordeel daarover, mijnheer Lemahieu M. Lturidan. Gij kunt de vraag alzoo stellen mandateert de raad het schepencol lege om met professor Daels het gedane voor stel te bespreken met dien verstande dat er daarvoor slechts een toelage van 5ooo fr. zal verleend worden Wordt het schepencollege gemachtigd om op die basis te onderhandelen? is niet gemachtigd om een krediet van 5ooo fr. op een post der begrooting af te nemen. M. Leuridan. Maar dan zal die vraag ambtshalve op de dagorde gebracht worden. M.Van Alleynnes. Mijnheer de voorzitter, is het toegelaten over een punt te stemmen dat niet op de dagorde vermeld staat M. Van der Ghote. Neen, en hier in dit geval is het dan nog geen concreet voorstel dat gedaan wordt. M. Leuridan. Zijt gij verlegen te stem men M. Van der Mersch. - Wanneer het sche pencollege belooft die zaak te onderzoeken, dan hebt gij toch voldoening. M. Van der Ghote. Dit is misschien om dat er daar een moeilijkheid bestaat tusschen Staat en stad M. Van A lleynnes. In 't geheel niet, de Staat heeft daar niets in te zien. De kantleera- res is een gemeente beambte en niet een on derwijzeres. Hare benoeming, die ik voor mij liggen heb, dagteekent van den i5 October 1904. (De heer Van Alleynnes geeft lezing van het besluit dier benoeming door den gemeen teraad op dien datum genomen). Ik ben heel verwonderd dat die zaak nooit ernstig onder zocht werd en dat er een gemeente beambte is die sedert een jaar niet meer betaald wordt. M. Van der Ghote. Ik moet bekennen dat ik van die zaak niets afwist. Ik heb destijds het bezoek ontvangen van het personeel der kantschool en die leerares heeft mij daarvan nooit gesproken. Nochtans dit is toch wel het voornaamste en zij was gerechtigd te klagen. M. Van Alleynnes. Zij heeft daarvoor nochtans talrijke stappen aangewend. M. Van der Ghote. Bij mij toch niet. Werden er daarvoor geen mandaten opge maakt M. Van Alleynnes. Neen. M. Missiaen. De burgemeester heeft geweigerd ze te onderteekenen. M. Van der Ghote. Ik niet. M. Missiaen. Dit was een persoonlijk gedacht van den heer Sobry die beweerde dat de stad niet moest betalen zoolang het geschil met den Staat nopens die school niet geregeld was. M. Séys. Er is daarvoor toch een krediet in de begrooting voorzien. M. Van der Ghote. Wij zullen die zaak in regel brengen. M. Verbeke. In het stedelijk slachthuis is er geen verlichting, noch gas, noch electrici- teit. Wanneer er een noodslachting 's nachts moet gedaan worden, moeten de menschen daar met een petroleumlamp werken. Het ware wenschelijk dat er daar verlichting geplaatst worde. M. Lemahieu Het kan gebeuren dat er een noodslachting in het slachthuis gedaan wordt, doch heel zelden want dit geschiedt bijna altijd ter plaats zelf. M. Verbeke. Het geval heeft zich verleden week nog voorgedaan dat er daar paarden in den nacht geslacht werden. M. Lemahieu. Dit zal eens onderzocht worden. De openbare zitting wordt hierop te 20 u 20 opgeheven. Eere-Vooriltter Heer Léon« VW1 RLLEYMNE5 BUREEL: Om 4 uur 30 BUREEL: Om 7 uur 30 GORDIJM Om 5 uur GORDIjM Om 8 uur OPVOERING VAN Prijzen der Plaatsen Eerste plaats 6 fr. Tweede plaats 4 fr. 5o Derde plaats 3 fr. 5o. Schoolgaande kinderen (beneden de 14 jaar), vergezeld van hunne ouders, den Zondag 1 fr. Les actionnaires sont convoqués pour 1'ASSEMBLEE GÉNÉRALE ordinaire, qui se tiendra a l'usine, rue Pompe a Feu a Wervicq, le Mardi 18 Avril 1933, a uh. du matin. Ordre du Jour 1. Rapport du Conseil d'administration de- l'exercice de l'année 1932. 2. Approbation du bilan et du compte pro fits et pertes. 3. Décharge aux administrateurs et aux: commissaires. 4. Nominations statutaires. 5. Divers. Eerste kwaliteit anthraciet kolen, voor uwe stoven, zijn te verkrijgen bij L. Monkerhey- Van Neste. Kolen en Bouwstoffen, 9, Koei- markt, YPER. a— PETITES ANNONCES* Charles DE BEU F heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat de Beurt Antwerpen- Gent-Yper voor de eerste maal den Zaterdag 8 April en vervolgens alle Zaterdagen zal afla ten te Antwerpen om den volgenden Donder dag aan te komen te Yper. Telefoon Dixmudeg3 Yper Kaai 414. in Yper-en omliggende gemeenten. Hooge commissie.Zich wenden Kaaistraat,7,Yper, in diamantzagerij, Hondstraat, 46 (Lapiere's- zaal), i5 16 jaar. pour la représentation des vins et liqueurs, est demandé pour la région, par la firme La Franco-Beige de Gand. Demandes et ré- férences a adresser 55, rue de la Porte d'Anvers, Gand. sachant bien le francais, chez M. Murphy, 3, Marché Bas in buitengemeente van West VI., HUIS met kleinen hof, op de dorpplaats. - Schrijven met inlichtingen J. Vandromme, 26, Groote Markt, VILVOORDE bij Brussel. WEIDE of deel van weide van omtrent 40 a- Schrijven F. C. bureel van 't blad. moyenne ou petite a acheter ou a louer a Ypres ou environs. Rép. au bur. du journ. Een der beste gekende Kruidenierswinkels gelegen in goed gewest, bijzonder geschikt voor neerstige jonge trouwers, goede voorw. Zich wenden Vanden Berghe, Euphr. Beernaertstraat, 90, Oostende. Bureau Chambre garnie Appar tement, 5 places. Adresse bur. journal. dicht bij de Groote Markt. Zich wenden 10, Rijselstraat, leper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6