Een nieuwe Hoed voor 10 fr. JIXeRR^ e Kleine Aankondigingen Groote Prijskaarting YPER - KAAI REIZIGERS VOYAGEURS Représentant Daarom HeerenL"p'T™nnieuwVe,'Tpen''T 0tT Ypersche FOTOCLUB Vergadering van 10° April 1933 Kruisstraat - Kermis Laden Lossen der Booten Café Due de Bourgogne Krisistij 1 vergt spaarzaamheid. Verw L. KNOCKAEBT, Dixmudestraat, 53, YPEB rij SC Blocker IJ SC Nieuw wasscherl{ j Rouw in 24 uren. Bijzonderheid Zeer stipt »p staal verwen. te maken en indien er geene zijn den bilan goed te ketfren. Daardoor zult Gij ons be wijzen dat Gij ons werk naar waarde schat en dat wij uw vertrouwen verdienen en ten volle genieten. Gelieft tevens ontlasting te geven aan de heeren Beheerders en Commissarissen, die zeker uw vertrouwen verdienen en uwe erken tenis waardig zijn. Het mandaat van twee Beheerders, de hee ren Masschelein en A. Gaimant, is voltrokken en zij zijn herkiesbaar. Hunne herbenoeming lijdt geen twijfel, omdat Gij overtuigd zijt dat zij de belangen der geteisterden voortdurend zullen blijven ter harte nemen. De heer Com missaris A. Butaye is ook uittredend en her kiesbaar. Hij die ijvervol en zoo standvastig op de bres is voor de geteisterden zal door U ongetwijfeld hei kozen worden. »Ons bureel is alle dage open en de bestuur der ter beschikking van al wie er zich toe wendt om raad of hulp en bijstand te bekomen. Iedereen mag er op een vriendelijk onthaal rekenen. Beheerraad en Commissarissen zullen voortdurend allen bijstaan, zooveel zij kunnen om hen, naar wet en recht, voldoening te doen verkrijgen. De geteisterden mogen in hunne werking vertrouwen hebben en voor dat ver trouwen zijn zij dankbaar Daarna verleende hij het woord aan den heer Sobry, gewezen Burgemeester, die, na mens den Raad der Commissarissen het vol gende verslag voordroeg Geëerde Aandeelhouders Volgens de standregelen der Samenwer kende Vennootschap is de Raad der Commis sarissen gelast de werking van den Beheer raad na te gaan, de boekhouding te onderzoe ken en U verslag er over te geven. Bilan en schriften hebben ons een goed gedacht gegeven der werking van de Vennoot schap gedurende het verleden jaar ig3z. De boekhouding werd door ons met nauwkeurigheid onderzocht en vergeleken met den bilan. Alles werd er in regel bevonden. De diensten zijn er goed ingericht en de beste zorgen er aan gewijd. Beheerraad en bestuurder volbrengen hunne wederzijdsche taak met volharding, zorg en toewijding. n Boekhouding en bilan stemmen volkomen overeen, en de bilan mag gerust door U goedgekeurd worden. Daar de Algemeene Vergadering der aan deelhouders maar door een 40 tal leden bijge woond wordt, alhoewel er 77g5 aandeelen zijn daar het Bestuur en het Beheer maar weinig oorlegsschadevergoeding meer kunnen betrachten en bekomen, alheewel hun werk omtrent 12 000 fr. 's jaars kost, en daar het inkomen van 91.140 fr. geplaatst geld enkel omtrent 3700 fr. intrest 's jaars opbrengt, zoedat na korte jaren 't geld moet op zijn, kan ik niet laten het gedacht te opperen, van, in eene volgende Algemeene Vergadering der aandeelhouders te beslissen over de ontbin ding en vereffening der Cooperative, de terug gave van 38 420 fr., bijdragen der leden in het maatschappelijk kapitaal, en deuitdeeling van het overschot, voor 't gemeenebest aan de plaigeschotene gemeenten waar er aandeel houders gehuisvest zijn,' in evenredigheid van het aantal on lerschreven aandeelen der inwo ners De voorzitter vroeg dan als er iemand op die verslagen opmerkingen te doen of vragen te stellen had. Niemand antwoordende, ver klaarde hij ze goedgekeurd. Hij stelde dan voor ontlasting te geven aan de Beheerders en Commissarissen, ook eenparig aangenomen, evenals de herbenoeming van de heeren A. Masschelein, A. Gaimant, uittredende beheerders, en A. Butaye, uittredende com missaris, die alle drie herkozen werden. De bestuurder kreeg daarna het woord en gaf eene reeks inlichtingen nopens de'huidige «werkzaamheden der Vennootschap en raadde de geteisterden, wier zaken nog niet volledig vereffend zijn, aan zich tot het bureel der Vennootschap te wenden, voorzien van hunne vonnissen of overeenkomsten, ten einde het noodige te doen, opdat hun voldoening gege ven yvorde. Hij eindigde met een vurig dank woord aan de heeren Beheerders en Commis sarissen voor het nuttig werk, dat zij zoo edelmoedig en met zulke lofwaardige vol harding, ten voordeele dér geteisterden, ver richten. De voorzitter bedankte de vergadering voor de aanwezigheid en verklaarde de zitting geheven. Sedert enkelen tijd stelt M. De Haeck zich, telkenmale dat een vergadering plaats heeft, van af 18 u. 3o ter beschikking der beginne lingen tot het geven der eerste begrippen der fotografie. Deze lessen worden steeds gevolgd door enkele leden en gezien de belangstelling zullen deze lessen voortgezet worden. Het bestuur had besloten, ten titel van proef, de zitting te houden op een Maandag het ledental was zoo belangrijk niet als vroe ger en dit was dan ook de reden waarom er besloten werd voortaan den Woensdag te vergaderen. De zitting werd geopend om 20 uur. Het woord werd gegeven aan den heer Buckinx tot het geven van zijn voordracht over de producten noodig tot de ontwikkeling van platen en films Ten einde ons een begrip te geven over deze producten, vangt hij aan met ons wat in te lichten over de zouten. Dit leidt ons tot een kleine studie over chemische beginselen die zeer interessant is, want de chemie speelt inderdaad een belangrijke rol in het ontwik kelingsproces. Het wegen wordt ook nog aangeraakt de groote juistheid is niet vereischt, en het is wel mogelijk te werk te gaan op de volgende wijze. Het volumen vaneen product, waarvan het gewicht gekend is, wordt in gelijke deel tjes verdeeld die kunnen dienen tot het maken van den ontwikkelaar. De producten hoeven bewaard te worden in fleschjes, die dienen gestopt met gewone kurken, caoutchouc of glazen kurken, dit vol gens de hoedanigheid. Zoo weinig mogeli|k aan het licht bloot te stellen. Hoe moet een ontwikkelaar bereid worden Men moet zooveel het mogelijk is gedistil leerd water gebruiken, ook kan gekookt water dienen. Het is noodzakelijk het poeder eerst in het bakje te gieten en dan eerst het water tot het bekomen van een goede oplossing. De formule moet uitgevoerd worden in de volgorde die opgegeven is en ieder product moet goed opgelost zijn vóór de menging met het volgende. Niet vergeten te filtreeren. De heer Buckinx geeft ons nog een alge meen begrip over de werking van den ontwik kelaar op de platen, waarna hij overgaat tot de opsomming van de verschillende soorten ontwikkelaars. Men heeft de Metol Hydro chinon de Metol Glycine het Pyro galenszuur de Amidol de Rhodinal en neg andere* Iedere soort heeft zijn voor- en nadeelen, maar toch mag men aan de- beginnelingen aanraden de eerst genoemde!; soort te gebruiken. Er wordt nog wat gesproken over de ver' doovers en de temperatuur noodig tot een goede ontwikkeling en de spreker eindigt met iedereen aan te raden zelf zijn fotos te ont wikkelen, zoo zal het hem- mogelijk zijn den ontwikkelaar aan te passen aan de plaatsoort die hij gebruikt. Dit zal hem toelaten goede resultaten te bekomen. Besten dank aan- Mr Buckinx die ons de noodzakelijkste inlich tingen gegeven heeft over de ontwikk-ling van- platen en films. Als punten nog te bespreken hebben we mededeelingen. De leden worden verzocht de fotos, die tentoongesteld moeten worden, ten laatste op nn April te laten geworden aan Mr De Haeck. De inrichting van de tentoonstelling wordt nog wat besproken en de hoop wordt uitge drukt dat onze eerste pogingen het gewenschte succes zouden mogen behalen. De zitting werd om 22 uur gesloten. De volgende vergadering zal plaatst heb ben op Woensdag 26° April, om 19 u 3o. ^BTITES ANNONCES MAANDAG 8 MEI 1933 bij Jéróme VANDAMME HERBERG DE FAUBOURG Inschrijving om ^uur. Ten minste 290 frank prijzen. De h; GHEUS CONSTANT laat weten aan alle handelaars van Yper en omstreken, dat hij zich belast met het en stelt zijne magazijnen als Stapelplaats tot bewaring der goederen. DEPOT BEURTDIENST. Tel. 414 I, Kaai - West. YPER. die pasteibakkerijen,suikerbakkerijen en krui denierswinkels per auto bezoeken en zich nog artikels van goeden verkoop willen bijvoegen, mogen zich wenden tot de Suiker bakker ij DINAH, 20, de Stuersstraat. Yper. visitant patisseries, confiseries et épiceries ayant voiture, voulant s'adjoindre articles de bonne vente peuvent s'adres. a la Confiserie DINAH20, rue de Stuers, Ypres. sérieux et actif désirant se créer une belle situation stable est demandè pour le place ment d'un produit unique pour le lavage de soiei ies et lainages Belles conditions - Se présenter Mardi 25 Avril a 11 h., «Old Tom», Grand'Place, Ypres. Demandez Cyto. HOEDEN in t nieuw kuischen en hervormen bij

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6